Sari la conținut

Masaj relaxare bun cu final fericit?


Postări Recomandate

  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
Acum 46 minute, Dany86 a spus:

Salut. 

Am fost eu la tipa din Floresti. Face masaj si la salon, si la domiciliu. 

140 ron am platit pt 1.5 ore. Nimic erotic. Tipa e frumoasa, slabuta, chiar sexy. Dar nu face altceva. 

Referitor la cealalta, am o programare. 100 ron masaj pe tot corpul. Asa mi-a spus la tel. Sau 100 ron masaj de relaxare. Revin cu un review dupa.

De cea din Zorilor n-au auzit. Poate aveti voi mai multe detalii.

Frate, prima la care ai fost face masaj bun, se pricepe? Cu cine ai putea sa o compari? Ma refer la calitatea masajului. Daca ai fost la Bianca sau Valeria (Mănăștur) sau Stefi (Groapă Mărăști zonă Expo). Tot numai masaj de relaxare strict la asta ma refer.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj
36 minutes ago, george31gr said:

Frate, prima la care ai fost face masaj bun, se pricepe? Cu cine ai putea sa o compari? Ma refer la calitatea masajului. Daca ai fost la Bianca sau Valeria (Mănăștur) sau Stefi (Groapă Mărăști zonă Expo). Tot numai masaj de relaxare strict la asta ma refer.

 

O pot compara cu Valeria. Face masajul f bine. Tare, incet, cum doresti, se adapteaza f bine.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
Acum 17 ore, Dany86 a spus:

O pot compara cu Valeria. Face masajul f bine. Tare, incet, cum doresti, se adapteaza f bine.

Mersi frate. Dar e cam scump la 100 lei ora masaj simplu de relaxare. Si mai e si in Floresti. Nu stiu ce au in cap! Cunosc vreo 6 maseuze f bune din Cluj care asigură si conditii bune si cer 60, 65 sau 70 lei pt ședință de o ora. Cum pula mea sa iei 100 pt un simplu masaj de 55-60 min? Recent un fost coleg de al meu a chemat un medic particular la  soacra de 79/ca s a simțit rău, a mancat ceva stricat. In Cluj. Medic primar de vreo 48, s a deplasat la capatul lumii Dambul Ritund,  a consultat o cum trebuie i.a dat tratament a stat vreo 45 min si taxa a fost 150 lei. 

Iar asta cu un curs de max 3-4 luni, nu in deplasare, pt un.simplu.masaj îți ia 100! Unul care ia in mana 2600, si sunt multi care castiga si sub 2000, muncește 7-8 ore pt suma asta! Eu nu dau din.principiu 100 pt 55/Min de masaj! O singură data am dat la una care se credea si ea mare prințe sa plm, si nici.papuci nu avea, am mers desculti in baie sa fac dus. 

100 cereau alea care.la final masau bine si penisul, ca doar face parte din corpul bărbatului, de ce plm trebuie.neglijat si ocolit???  Ca nu e moral, mi a.zis ingamtata aaia care se credea printesa si nici boxerii nu aveai voie sa i scoti. Dar s ceara 100 pt 50-55 Min nu era imoral, asa-i? Ma fraților dacă ma lăsa.nud pe masa si il.masa si.pe Georgel, nu ziceam.nimic. Corect la 100 lei. Dar pt masaj simplu chiar ca e imoral sa ceri 100. E rușinos. Dar unele sunt nerușinate. Plm

  • Like 1
Link spre comentariu
41 minutes ago, george31gr said:

Mersi frate. Dar e cam scump la 100 lei ora masaj simplu de relaxare. Si mai e si in Floresti. Nu stiu ce au in cap! Cunosc vreo 6 maseuze f bune din Cluj care asigură si conditii bune si cer 60, 65 sau 70 lei pt ședință de o ora. Cum pula mea sa iei 100 pt un simplu masaj de 55-60 min? Recent un fost coleg de al meu a chemat un medic particular la  soacra de 79/ca s a simțit rău, a mancat ceva stricat. In Cluj. Medic primar de vreo 48, s a deplasat la capatul lumii Dambul Ritund,  a consultat o cum trebuie i.a dat tratament a stat vreo 45 min si taxa a fost 150 lei. 

Iar asta cu un curs de max 3-4 luni, nu in deplasare, pt un.simplu.masaj îți ia 100! Unul care ia in mana 2600, si sunt multi care castiga si sub 2000, muncește 7-8 ore pt suma asta! Eu nu dau din.principiu 100 pt 55/Min de masaj! O singură data am dat la una care se credea si ea mare prințe sa plm, si nici.papuci nu avea, am mers desculti in baie sa fac dus. 

100 cereau alea care.la final masau bine si penisul, ca doar face parte din corpul bărbatului, de ce plm trebuie.neglijat si ocolit???  Ca nu e moral, mi a.zis ingamtata aaia care se credea printesa si nici boxerii nu aveai voie sa i scoti. Dar s ceara 100 pt 50-55 Min nu era imoral, asa-i? Ma fraților dacă ma lăsa.nud pe masa si il.masa si.pe Georgel, nu ziceam.nimic. Corect la 100 lei. Dar pt masaj simplu chiar ca e imoral sa ceri 100. E rușinos. Dar unele sunt nerușinate. Plm

Da, George, ai dreptate: nu e moral, nu e etic, nu stiu daca e imoral sau mai degrabă amoral, dar nu conteaza, unii o sa zica ca legea cererii si ofertei reglementeaza si piata masajului, dar eu tind sa cred ca nu e tocmai asa! Si "prostia" reglementeaza si guverneaza, prostia noastra, ma refer la categoria de clienti barbati. Ce se intampla, cum ne manipuleaza ele? Ne fac prin metode "subtile" sa credem, sa speram ca e vorba de mai mult decât un simplu masaj relaxant! Astfel suntem suntem dispusi sa acceptam pretul care intr-adevar e f piperat! Mai ales daca nu iti da nici bon fiscal sau chitanță deci nu plateste nici impozit dupa suma obtinuta de la tine. Si mai foloseste si ulei ieftin, de proasta calitate. La prima sedinta nu obtinem masaj inghinal si handjob, ne zicem: sigur o sa faca la a doua sau treia sedinta cand mă cunoaste un pic mai bine, ca la prima înfățișare ii era frica/jena etc. Deci mai mergem de 2-3 ori si ii rotunjim venitul, pana ne dam seama de "prostia" noastra. Deci noi practic platim cu 40-50% mai mult pt ca suntem naivi si cu bun simt si nu putem concepe ca o maseuza cinstita chiar vrea sa ne fraiereasca. Ne zicem: "e timida", "e rușinoasă", "s-a speriat ca arat ca un urs/politist/caine de lup". Deci e vorba de manipulare si automanipulare, autoamagire psihologica. 

Va zic cum procedez eu mai nou când una cere 100 pt sedinta de 50-60 min de masaj de relaxare, mai cu seama daca imi zice ca nici dus nu pot sa fac si mai sta si la capatul lumii, si specifica ca nu pot da stau nud pe masa de masaj si nu maseaza nici muschii inghinali desi pretinde ca face masaj de relaxare+terepautic si eu ii zic ca eu am probleme in zona respectiva, si muschii inghinali chiar ar trebui masati (cum imi facea acum 3-4 ani d-na din Grigorescu, care cerea 50 lei pe ora si se pricepea de minune la masajul terapeutic): Dar bon fiscal imi dati, asa-i? Plătiti si TVA? De aia ii pretul atat de mare? Iti recomand si tie aceasta metoda, sa le mai punem un pic la punct ca unele chiar ca au devenit prea obraznice, sa nu zic nerusinate!

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj
On 10/15/2021 at 4:14 PM, Dany86 said:

Salut. 

Am fost eu la tipa din Floresti. Face masaj si la salon, si la domiciliu. 

140 ron am platit pt 1.5 ore. Nimic erotic. Tipa e frumoasa, slabuta, chiar sexy. Dar nu face altceva. 

Referitor la cealalta, am o programare. 100 ron masaj pe tot corpul. Asa mi-a spus la tel. Sau 100 ron masaj de relaxare. Revin cu un review dupa.

De cea din Zorilor n-au auzit. Poate aveti voi mai multe detalii.

Am fost ieri la tipa din Floresti, cealalta, cu 100 ron. Masaj relaxare ok, masaj de finalizare slab. fara implicare, nu merita. cred ca pana la urma cea mai buna solutie ramane Misty, probabil cea mai buna din Cluj in acest domeniu, masaj, implicare, finalizare, etc.

  • Like 1
Link spre comentariu
La 16.10.2021 la 11:44, berkeley a spus:

Dar bon fiscal imi dati, asa-i? Plătiti si TVA? De aia ii pretul atat de mare? Iti recomand si tie aceasta metoda, sa le mai punem un pic la punct ca unele chiar ca au devenit prea obraznice, sa nu zic nerusinate!

Discutam cu una care are anunt ca vine acasa la client sa faca masaj. Cand mi-a spus pretul i-am spus ca e prea mult. (Era nu exagerat ci mega exagerat.) La care ea: "Pai domnule, nu stiti dvs, atata este la saloane." Da fa, dar tu n-ai salon. Dar crezi ca intelege?
Baieti, nu le luati pe femei cu realitatea. Realitatea e hate. Noroc ca realitatatea se poate ignora insa consecintele sale nu. Cand stau imbatranite in ceva locuinta de demisol cu vin la cutie si inhaleaza mirosul de pisat de pisica, atunci se vor trezi la realitate.

Link spre comentariu
4 hours ago, Dany86 said:

Am fost ieri la tipa din Floresti, cealalta, cu 100 ron. Masaj relaxare ok, masaj de finalizare slab. fara implicare, nu merita. cred ca pana la urma cea mai buna solutie ramane Misty, probabil cea mai buna din Cluj in acest domeniu, masaj, implicare, finalizare, etc.

Colegu, cum arata maseuza si aprox ce varsta are? Si ce conditii asigura? Mersi.

Link spre comentariu
On 10/15/2021 at 4:14 PM, Dany86 said:

Salut. 

Am fost eu la tipa din Floresti. Face masaj si la salon, si la domiciliu. 

140 ron am platit pt 1.5 ore. Nimic erotic. Tipa e frumoasa, slabuta, chiar sexy. Dar nu face altceva. 

Referitor la cealalta, am o programare. 100 ron masaj pe tot corpul. Asa mi-a spus la tel. Sau 100 ron masaj de relaxare. Revin cu un review dupa.

De cea din Zorilor n-au auzit. Poate aveti voi mai multe detalii.

Colegu, pe cealalta maseuza, cu care d-ra face masaj la 4 maini, nu ai vazut-o?  Sau nu ai intrebat de ce costă 300 lei sedinta de o ora? Daca la 2 maini e 100 ora, atunci la "dublu", ar trebui sa fie maxim 200, asa ar fi logic si corect. De fapt ar trebui sa fie sub 200 pt ca cheltuielile nu se dubleaza. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj
17 hours ago, berkeley said:

Colegu, pe cealalta maseuza, cu care d-ra face masaj la 4 maini, nu ai vazut-o?  Sau nu ai intrebat de ce costă 300 lei sedinta de o ora? Daca la 2 maini e 100 ora, atunci la "dublu", ar trebui sa fie maxim 200, asa ar fi logic si corect. De fapt ar trebui sa fie sub 200 pt ca cheltuielile nu se dubleaza. 

Salut. 

Nu. Dar tipa face masaj la salon. Acolo plateste o parte din suma de la masaj catre proprietara. Daca se deplaseaza, raman toti banii ei. Plus ca mai cere inca 30 ron pt deplasare pe langa banii de masaj. Deci cred ca din cauza ca sunt 2 la 4 maini, noi platim mai mult, ele muncesc si noi platim si comisionul catre proprietara salonului cosmetic. Asa merg lucrurile. E scump si sincer nu merita. 

Link spre comentariu
5 hours ago, Dany86 said:

Salut. 

Nu. Dar tipa face masaj la salon. Acolo plateste o parte din suma de la masaj catre proprietara. Daca se deplaseaza, raman toti banii ei. Plus ca mai cere inca 30 ron pt deplasare pe langa banii de masaj. Deci cred ca din cauza ca sunt 2 la 4 maini, noi platim mai mult, ele muncesc si noi platim si comisionul catre proprietara salonului cosmetic. Asa merg lucrurile. E scump si sincer nu merita. 

Eu am inteles ca nu in deplasare, ci acasa la ea costa 300 masajul la 4 maini, sedinta de o ora (care poate dureaza doar 50 min, ca la scoala). Dar chiar daca e la salon, e nejustificat de scump! La Salon Cleo 300 costa un show lesbi care include si masajul la 4 maini si doua finalizari prin handjob, plus ca fetele sunt nud, te maseaza ambele si cu corpul etc. Si mai primesti si un drink din partea casei.

Hai sa fim serioși,  un masaj simplu de relaxare 300 lei! 150 pe "caciula" de maseuza! Pai chiar daca scazi impozitul si toate cheltuielile, tot nu se justifica! Daca cineva ia in mana un salar lunar de 3.300, tot trebuie sa muncească 2 zile ca sa plateasca o ora de masaj de relaxare! Chiar daca castiga mai boiereste 6.600 lei (putini castiga atata in Romania), va lucra 8 ore ca sa-si permită acest masaj de relaxare de o ora (care repet, la unele maseuze mai smechere dureaza doar 50 min. Odata am si zis la una: dar nu suntem la școală. In asa fel va puteti lua dupa moda occidentala unde ora dureaza doar  45 min la gimnaziu dar si la facultate.)

 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum

Fraților in ultima perioadă apar tot felul de anunțuri noi pe olx si publi. La rubrica masaje welness întreținere corporala. Rubrica de masaje serioase deci. Mare atenție nu numai la preț dar unele sunt dubioase și necioplite si "prințese" mari! Am auzit despre una ca ar fi trans, ca nu e femeie, nu am dovezi, nu postez anunț sau Nr  pt ca nu pot verifica, dar mare atenție si vigilenta. Oricum persoana respectiva se comporta ciudat daca o contactezi pt masaj de relaxare (care probabil, aproape sigur e cu handjob inclus) îți cere poza! Altfel nu te primeste. Îți da si "ea" daca ceri si îți trimite si un filmulet care in mod cert e de pe net, de pe un site xxx deci nu i cu ea! 

Altele sunt f șmechere in alt sens. Fac doar masaj simplu, nu vor sa atinga penisul dar! Pun anunțuri cu poze subtile-șmechere. Si textul e smecher! Ca sa atragă pe fraierii noi si vechi. Care apoi merg de 1-2-3 ori si platesc 90-100-110-120 lei ca poate poate va masa si penisul din dotare. Apoi se si imbraca provocator! Si mai fac cate o miscare cu manutele, care intamplator ajung pe aproape pt o jumatate de secunda. Etc. Exact cum au scris si alti doi colegi prin august, septembrie. Aceste maseuze iti sugerează cumva, prin textul anunțului si pozele din anunț si îmbrăcaminte si comportament ca se poate si masaj in zona x. "Cu timpul". 

Asa mai fac bani in plus, unele lucrează si scump, ca merg fraierii la ele si ele rad de ei probabil. Iar când se gată fraierii si rămân doar aia f putini care chiar merg doar pt masaj simplu de relax, ele o sa puna iar alt anunț cu alte poze, eventual alt nr de tel. Anunt nou care sa sugereze ca fac si handjob. Mare șmecherie. Nu stiu cum ne putem apăra de astfel de tepe? 

Sa postam aici pe forum unde am mers cu speranță de hj si nu am primit nimic. Sau si prin mesaje private la colegii pe care îi știm fani masaj. Că aruncam pe  geam mulți bani si pierdem timpul aiurea. Clujul e dezastru si din acest pdv. Ofertă slaba, preturi astronomice.Bine mai sunt unele care macar nu cer mult, fac masaj la 50, 60 sau 65 lei ora. Da, cinste lor desi uneori si ele par a ti sugera ca e loc de mai "bine". Dar alea care cer 90 sau 100 sau mai mult pt 50-55 Min de masaj de relaxare ar trebui interzise prin lege! :))) vor sa câștige cat fostul director de ca CUG, fabrica l la care face referire cateodata distinsul coleg Altu2.

Nu stiu dacă m am făcut de înțeles.

  • Like 2
Link spre comentariu
48 minutes ago, sophiedee said:

0745 068 650

A încercat cineva? 

Nu stiu exact dacă face masaj la salon sau la ea. Link cu anunț nu mai găsesc. Nu mai stiu exact de unde l-am luat. Tipa e foarte drăguță 

Colegu', din păcate nu e chiar atat de drăguță  (foarte in nici un caz, poza de profil Whatsup, daca o mai are e veche, foarte veche). Dar nu aceasta e principala problema. Nici faptul ca are in jur de 38-41 ani si pe.poza pare de 29-30. Problemele sunt multiple: cere 100 lei pt o sedinta de 50 min si nu iti ofera posibilitatea sa faci dus! 100 lei costa masajul simplu de relaxare, FARA masaj inghinal sau handjob, si sedinta durează doar 50 min. Masaj in zona intima nu face. Alta problema: trebuie sa stai in boxeri sau chiloti. Deci dupa standardele mele nu se merita, e chiar de evitat. Cere ff. mult pt ce ofera ea! Eu am vb cu dansa prin mesaje si cu voce la telefon si nu m-am programat dar un amic mai "fraier"/"neliniștit"/naiv s-a dus pt ca "nu i-a venit sa creada" ca o maseuza sa aiba asemenea tupeu: sa ceara 100 lei pt 50 min de masaj simplu, fara sa poti face dus si fara sa poti sta nud pe masa si fara sa ofere macar masaj in zona intima. Ei bine, baiatul de 39 a tras lozul necastigator. D-na avea sediul in zona centrala. Masajul in sine a fost mediocru, zice amicul,  cam de nota 7.5. D-na din Baciu sau d-na Eva din Donath face masaj mult mai bun la 60 lei/60 min si poti sa faci si dus.

  • Like 2
Link spre comentariu
8 hours ago, leverse said:

esti pocait de zici fratilor?  ... eu nu.

Nu e pocait, aia nu merg la masaj erotic. Asa i obiceiul la ei probabil, se comporta prietenos cu colegii. Noi aici mai degraba suntem sogori, cred ☺😆

Sogore, recomanda sogorului George o maseuza ca duce lipsa. 😊

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
1 oră în urmă, Cacatul_pute a spus:

Un inceput ar fi sa se faca postari separate pt. fiecare maseuza

Susțin.

Aici, acuma, pe acest topic e varza a la Cluj, dar pe lângă faptul ca-i lipsește smântâna n-are nici carne și varza-i putreda.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...