Sari la conținut

Doza de kultura


Postări Recomandate

  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

E numele meu si prezentarea mea si scriu cum vrea clitorisul meu!

Ps - ma visezi des ? Sau doar azi -dimineata te-ai trezit cu gândul la mine ? :)

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Pnm, nu azi-dimineata, alaltăieri dim. Tot un drac!

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Pnm, nu azi-dimineata, alaltăieri dim. Tot un drac!

Iubita mea, m-am gândit azi dimineață la tine, ieri, alaltăieri...

Maine dimineață ma voi trezi cu tine-n gând, poimâine...

Ma gândesc c-ar fi foarte interesant sa discutam între patru ochi despre limbi. Am auzit si văzut ca te descurci. Nu ai vrea să vii pe la Brașov la o cafea? O sa-ti explic de ce 'mult e dulce si frumoasa, limba ce-o vorbim'...

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Ajung in Brasov in a doua jumătate a lunii iulie. Da' tu esti nehotărât si putin mincinos , ai dat-o prin porumb vu cafeaua de 100 de ori, ba p bem , ba nu o bem, asa ca nu mai cred pana nu vad.

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Ajung in Brasov in a doua jumătate a lunii iulie. Da' tu esti nehotărât si putin mincinos , ai dat-o prin porumb vu cafeaua de 100 de ori, ba p bem , ba nu o bem, asa ca nu mai cred pana nu vad.

cu cat e preludiul mai lung... Dar dacă stam la o cafea si in loc de limbi riscam sa discutam despre 'gratuitățile' mele la adresa ta?

Daca după o cafea încep sa-mi doresc mai mult? A dori, e omenește. A oferi, e la fel de omenește... Dileme existențiale...

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Ce dilema, mah? 250 /h , fără FK, fără Anal.

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Ce dilema, mah? 250 /h , fără FK, fără Anal.

hai, lasă vrăjelile. Asta e ce oferi oficial. Dar știm cu toții cum stau treburile mai 'neoficial'. Ajung 2 cubulețe de zahar.
Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Ontopic : care este termenul corect dpdv lingvistic pentru a descrie o persoană care , în timpul unei controverse verbale, în lipsa de argumente reale , combatante ,susținute logic si coerent , alege sa arunce acuze mai mult sau mai putin voalate care nu întrunesc nici unul din criteriile mai sus enumerate?

 

Aceasta a fost exprimarea de lady ce ma aflu pe nimfo.

 

Pot si altfel: cum plm te poti numi tu, darling, care o tot cauti dar doar manânci niste caca? ( cu tacâmuri de argint , e adevarat , dar tot pute !)

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

@larisssa,

Bulangiu? 😂😂😂

 

'în timpul unei controverse verbale' am comunicat noi doi(si-ale tale buze moi) altfel decât in scris? Caci verbal înseamnă atunci când deschizi gura (get it? 😂😂😂).

N-o lua ca pe ceva personal. Mai mult ca sigur ai observat ca eu sunt o jigodie de om, o zdreanta, o carpa. Iar faptul ca tu ești o doamnă (ce plm), ar trebui sa te facă sa înțelegi mai ușor aceste aspecte ðŸ˜

Fără tine, saitul de kultura ar fi mult mai sărac. Eu tare mi-s curios cum ar decurge o oră la noi doi. Cum ne-am înțelege. Ori ne dam in cap, ori plec însurat 😘😘😘

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Nope, niciunul din apelativele alea.

Slab. Ok, semi-slab , Categoria ușoară, nu chiar fulg. Datorita ultimului paragraf scris de mine si datorita faptului ca, de cate ori esti in corzi, alegi sa te eschivezi, profitând de o neatenție ce nu are nici o legatura cu atacul .

Este stiut ca nu sunt nici pe departe o feministă, asa ca pot spune cu subiect și predicat că ești corespondentul cu scrot( neatenția naturii, nu altceva) al pizdelor proaste care, prinse în pla străină, zic ca nu era înăuntru, era doar pe lângă.

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Atâta kultura ca aici, mai rar.

Numai oameni de calitate : jigodii (that's me), curve, panarame, zdrențe...

Limbajul este cat se poate de autentic, de mahala. Este totuși interesant cum poți invata chestii noi, citind aceste mediocrități ale noastre. Garabet Ibraileanu sau mult mai titratul Cărtărescu, ar muri de invidie citind aceste cuvinte. Ce poate fi mai frumos de-atât? Sa ai plăcerea de a asista la schimbul de replici dintre o jigodie de doi bani si o respectata curva. Priceless...

Consider ca ar fi de bun augur sa ne deschidem un topic numai al nostru. L-am putea intitula 'Frumoasa și bestia'. Nu știu cine e frumoasa sau bestia dar simt cum, încet și sigur, încep să te iubesc,metaforic vorbind... Incep sa am o afinitate față de tine, sa simt atracție, plăcere.

Iată, dragii mei, ce poate sa facă un schimb de cuvinte între doua persoane. Dacă mai continuam in aceeași nota, s-ar putea sa am parte de-un orgasm intelectual, cu una dintre cele mai bune fete de pe sait...

 

O zi frumoasa.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila
  • Telefon: 0768601405
  • Oras:Constanța și oriunde ma duce valul :)
  • Disponibila

Slab...slab rău.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Salutare, culții mei.

 

Azi o sa vorbim despre inculți. De ce? Pentru că ie prosti si mulți. Eu ii numesc 'lăpușneni'. Vedem cu toții cati inculți sunt printre noi. Evident ca persoanele de față se exclud 😜. N-am vrea sa se simta jignite pentru simplul motiv ca ie inculti si prosti ðŸ˜.

 

Avem asa:

incult, ~ă [At: EMINESCU, P. 296 / Pl: ~lți, ~e / E: fr inculte, lat incultus] 1-2 smf, a (Persoană) lipsită de cultură Si: necultivat. 3-4 smf, a (Prc) Agramat (1-2). 5 a (D. stil, fonnă etc.) Neîngrijit.

 

Acum apare marea întrebare : cum e posibil ca in secolul 21,într-o tara europeana, cu școală obligatorie, cu mass-media, internet, acces liber la informatie, samd, sa ai parte de inculți? Pe cei care trăiesc la sate ii înțelegem întrucât acolo funcționează alte legi ale omenirii 🤣

Dar cei cu pretenții de minim 12 clase, poate si facultate, sunt cei care imi dau dureri de cap. Mi-e imposibil sa-nteleg cum au trecut cate unii prin școală ca gasca prin baltă. Avem exemple cu

- la Sibiu cand vi?

- un nr de tel (numărul fiind chiar in topicul aferent)

- odată/o dată , altădată / alta data, niciodată /nici o dată...

Va dati seama ca asemenea specimene au futut limba română mai mult decât ne fut frumoasele noastre fete când mergem pe la ele? Este incredibil cum asemenea entitati maltratează si supun la perversitati frumosul grai românesc. Pot fi de acord ca si limba română (gramatica) e cam fututa din cauza multor excepții si a 'corcirii' latinei cu franceza, slavă... Dar totuși, inculții, ca sa-i numesc prosti, fac niște greșeli abominable.

 

Dragii mei, cititi, citiți, cititi!

Făcând asta, va veți îmbogăți vocabularul, va veți forma niște stiluri de comunicare (fie si in scris), veți putea interacționa mai ușor cu cei din jur, etc.

ÃŽncetați sa mai fiti plugari. Ca aia nu aveau condiții. Alina Plugaru se exclude...

 

Hai, pupat-v-am 😘

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Dragii mei, azi va spun câteva cuvinte despre luceafărul hui poeziei românești Mihai Eminescu. Lucruri mai puțin spuse prin școala românească...

Nu a fost Eminescu de la început, ci Eminovici. Si-a schimbat numele la insistenta lui Titu Maiorescu, era un nume care nu dădea bine (rusnac).

Nu a fost chiar atât de sărac cum ne-au mințit profii prin școală. A avut frati care au studiat pe la Berlin si Viena, deci...

A fost o perioadă si director prin Iași (parcă), dar a fost dat afară întrucât mai multe persoane s-au plâns ca se masturbează in timpul serviciului.

Era prieten bun cu Caragiale. Dar s-au certat întrucât Veronica Micle juca la două capete (de pula). Deci, maimutzica se iubea si cu el si cu Caragiale.

Prieten bun cu Creanga. Au stat o perioada în aceeași casa. Faceau share la aceleași curve.

A fost ținut in brațe de Titu Maiorescu. Se spune ca el l-a ridicat si tot el la îngropat.

Nu era chiar atât de geniu dar cum fiecare țară trebuie sa aiba niște genii...

Unii avizați susțin faptul că Nicolae Labiș ar fi avut șanse reale sa fie mai bun decât Eminescu. Dar a murit la 21 ani, călcat de tramvai (beat?). Există o legenda ca Adrian Păunescu l-ar fi împins in fata tramvaiului. Legendă...

Eminescu a murit si el tânăr (39) dar a lăsat o opera destul de ok. Si aici circula basme si legende cum ca ar fi fost omorât intentionat...

Poezia 'La steaua' a dat multe batai de cap cu al ei 'ca mii de ani i-au trebuit luminii sa ne-ajungă' (legat de viteza luminii, fizica).

'Luceafărul' e considerata piesa de rezistenta, insa, in umila-mi părere, Scrisoarea a treia, cu dialogul dintre Mircea cel Bătrân si Baiazid, e 'za big shit'!!! Pizdos de bine scris acel dialog,si poezia in sine.

 

Despre ce vreți sa discutam data viitoare?

Am asa in portofoliu : literatura românească (straina, mai puțin), filozofie, istorie, mate, fizică, sport, geografie, psihologie, psihanaliza (Freud, Nietzsche), si încă vreo câteva... Discutam chestii ușoare, pe care sa le înțeleagă futacul de rând dar si curva mai puțin elevata.

 

A fost odată ca-n povesti...

Link spre comentariu
  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Neața,

 

Se pare ca si cei care au creat saitul de kultura sunt cu deficiente gramaticale.

 

34 membrii care citesc aici

17 membri, 16 vizitatori, 0 utilizatori anonimi.

 

Un i: membri ai partidului comunist...

Doi i: membrii partidului comunist...

 

Al doilea i este articol hotărât. E greu rau de tot.

Link spre comentariu

  • Oras:Everyfuckingwhere
  • Oras:Everyfuckingwhere

Salutare, dragii mei

 

Cuvântul zilei de azi este troll.

Conform Wikipedia :

Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei.

 

Este un cuvânt ce provine din limba engleza (trolling) si reprezinta o tehnică de pescuit.

Am ales sa spun 2-3 vorbe despre acest cuvânt întrucât am văzut ca, din păcate, avem prin frumoasa noastră comunitate si troli. Sunt niște maimutoi care nu au altceva mai bun de făcut decât sa-si bata pula de noi. Niște lichele de oameni.

De fiecare dată vorbesc numai in mistouri, in bătaie de batjocura, jignesc, ataca alte persoane... Asemenea nulități sociale merita o flegma, fie ea si virtuala. Din păcate nu prea avem cum sa-i combatem pe acesti dăunători. Orice am face, este in zadar. Ne luptam cu morile de vant. Aveti vreo idee cum sa-i starpim? Ce e de făcut in acest sens? Dacă le raspundem pe aceeași limbă?

 

Domnul sa ne binecuvânteze.

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...