Sari la conținut

Topicul bunei dispozitii‚Se pot posta bancuri, proverbe, motto-uri,zicale din popor si vorbe cu umor


Postări Recomandate

Vizitator yoyo14
Reputație: 0

O femeie intră într-un magazin de bijuterii, atinge un inel cu diamante şi ii scapă o beşină.

Ca să disimuleze întâmplarea, întreabă:

- Cât costă acest inel?

Vânzătorul îi spune

- Hahaha, dacă numai când il atingi te scapă un vânt, când ti-oi spune pretul te caci pe tine...

Link spre comentariu
  • Oras:Stuttgart
  • Oras:Stuttgart

La școală profa de română îi roagă pe elevi să facă o frază cu 2 cuvinte: Dalas și Campari .

Vasilică: 

- Eu mă uit la Dalas și beau Campari....                                       Bine spune profa.                       Gigel:                                           -Când am fost la Dalas am băut Campari......                                  Bine spune profa.                          Bulă:                                               CAM PARI nefutută DA LAS că te fut eu.....        

  • Like 1
  • Haha 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 8 ore, dan61169dan a spus:

La școală profa de română îi roagă pe elevi să facă o frază cu 2 cuvinte: Dalas și Campari .

Vasilică: 

- Eu mă uit la Dalas și beau Campari....                                       Bine spune profa.                       Gigel:                                           -Când am fost la Dalas am băut Campari......                                  Bine spune profa.                          Bulă:                                               CAM PARI nefutută DA LAS că te fut eu.....        

Ce mai face nea' Jere? Tot cu muierile,tot cu muierile?

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

Un tip intră  într-un  bar, având o păsărică  pe umăr ... se  așază tacticos   la bar si comandă...:
- O bere pt mine si 20 de fripturi pt. păsărică !!
Barmanul se uită ciudat, dar îi  dă  ce-a cerut...peste 30 de min însă , tipul iar...:
- O bere pt mine si 20 de fripturi pt. păsărică !!
- Dom`le, sunteti ciudat, zice barmanu' privindu-l pieziș...
- Deloc...!!! Să vezi ce mi s-a intamplat...:
- Ieri am pescuit peștișorul  de aur care mi-a spus că îmi  împlinește  trei dorinte... așadar I-am cerut :
- prima: "1 miliard de dolari in cont" - evident, mi-a dat banii...
- a doua:  "un Mercedes ultimul tip" - evident, a apărut  mașina...
- a treia: " O PĂSĂRICĂ  NESATULĂ " , dar ... EVIDENT ... N-A  PRICEPUT  ALUZIA ...😬😬😂😂😂😂😂

Link spre comentariu
  • Oras:Where do you want to be ?
  • Oras:Where do you want to be ?

Discutie intre doi 'bătrâni' de pe forum :

Ia zi, contul ala care face scandal pe topice esti tu ?

Răspuns: Ala nu sunt eu.

:))))))))))))))))

Pentru mine e un banc sec. Pentru voi ?

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...