Sari la conținut

Topicul bunei dispozitii‚Se pot posta bancuri, proverbe, motto-uri,zicale din popor si vorbe cu umor


Postări Recomandate

Vizitator lancelot
Reputație: 0

Iubi te-am sunat ,de ce nu-mi răspunzi?

           Scuze ,am fost la spital. 

Oh. Dar ce ai pățit? 🙊🙄🙄

       M a mușcat Alina.

              Albina.

   Căcat , începem

Cine-i mă  Alina?🤢🤢🤢👿

                            Mda

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Aho, aho, copii și frați

Cu mască și distanțați,

Stați pe loc și nu uitați

Ca pe mâini să vă spălați

Curand anul se-noiește

Virusul nu contenește,

Și începe a ura:

" Pe la case...de-ați mai sta"!

larna-i grea, problema-i mare

Semne naşpa anul are,

La guvern și la partid,

Toate-s pline de Covid!

lar durerea cea mai mare,

E la noi in buzunare.

Să fii gazdă sănătos,

Să ai gust, să ai miros

Şi la anul care..."este"

Să fii negativ...in teste!😀🥂

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

De Crăciun, să fim

mai buni! Dacă cineva îți ia locul de parcare, nu-i zgâria automobilul aiurea... Scrie-i măcar "Sărbători fericite!" pe mașină!😇🍾

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

O bruneta si o blonda decoreaza bradul de Craciun. Bruneta baga in priza instalatia electrica pentru pom si o intreaba pe blonda: - Functioneaza? Blonda raspunde: - Da, nu, da, nu, da, nu...😀 

Link spre comentariu
Vizitator silviudulce
Reputație: 0

Sotia isi astepta sotul acasa sa ii zica ca vrea sa se desparta de el.

Intra sotul pe usa si zice bucuros:

-Iubito am o veste buna pentru tine.

-Eu am o veste rea.Dar in fine te las pe tine sa zici primul.

-Vestea buna e ca am castigat la loterie 100 000 de dolari..acuma care e vestea rea?

La care sotia:

-S-au ars sarmalele...

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

O cucoană cheamă pentru curățenia de primavară o fată de la țară. Dă fata cu aspiratorul, bate covoarele, şterge praful, ajunge în dormitor. Sub pat fata găsește un prezervativ. Il ia cu 2 degete şi-l priveşte îngrozită. Cucoana o vede, se înroşeşte

și îi zice: - Ce este, Mario, pe la voi pe la țară nu se face sex? - Ba da cucoană, dar nu până

se ia pielea!!

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Stiu ca n-a nins (cel putin la noi), dar hai sa ne descretim putin fruntile:
ZODIILE ȘI DESZĂPEZIREA 
Berbec: Are cate doua lopeti in fiecare mana, sparge mormanele de gheata cu capul si cand isi pierde rabdarea smulge cuva de la un escavator si aduna cu ea zapada.
Taur: Isi deschide un magazin ambulant cu lopeti, manusi, caciuli, fulare, ceaiuri, vin fiert, supe sau se gandeste la alte moduri prin care poate sa faca profit din zapada.
Gemeni: Agitatia de lume iesita pe strada la dat zapada este o buna ocazie sa se puna la curent cu cele mai noi barfe din cartier.
Rac: Priveste de la geam cum toti vecinii dau zapada. Musai cu un ceai in mana, patura pe spate si pisica in brate. Ahhh… ce frumoasa este iarna!
Leu: Sta sus pe o masina si da indicatii folosind o coada de lopata pe post de sceptru. Din cand in cand isi scutura zapada din par, nu cumva sa-i strice podoaba capilara la care a muncit jumatate de ora inainte sa iasa din casa.
Fecioara: Are maturici mici, mici si lopatele mici, mici cu care vine in urma vecinilor si corecteaza toate zonele unde zapada nu a fost data absolut perfect.
Balanta: Merge la mall sa-si cumpere manusi cu blanita, sosete cu diamante si lopata cu cristale. Pana se decide ea ce sa cumpere, deja a trecut iarna.
Scorpion: Dezvolta o psihoza despre cum sa faca zapada sa dispara si cauta de zor in cartile oculte o potiune magica sau un ritual. Se gandeste totusi si la varianta de a le propune vecinilor sa faca sex tantric in zapada, cu siguranta atmosfera incinsa o sa topeasca tot in jur.
Sagetator: Filosofeaza pe tema zapezii: De unde vine ea? Si mai ales ce vrea de la noi? Ce rost are si de ce apare in viata noastra? Oare trebuie sa dam zapada sau sa o lasam acolo unde a picat? Dar oare unde se duc mustele iarna?!
Capricorn: A facut deja o strategie pentru intregul cartier. Organizeaza oamenii in echipe, imparte pe loturi, distribuie task-uri si se ocupa ca toata operatiunea sa decurga snur.
Varsatorul: Incearca sa topeasca zapada cu puterea mintii sau se gandeste cum sa inventeze un laser cu care sa o faca pe toata sa dispara.
Pesti: Se pune pe spate, cu fata la cer si incepe sa umple cartierul cu ingeri de zapada.😀😀😀

Link spre comentariu
Vizitator silviudulce
Reputație: 0

Vine primul fiu acasa:
- Tata, da-mi cinci milioane ca am lasat-o pe una gravida.
Vine si al doilea fiu:
- Tata, da-mi sapte milioane ca am lasat-o pe una gravida.
Vine si fiica:
- Tata, am ramas gravida.
Tatal striga fericit:
- In sfarsit se mai si incaseaza!

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...