Sari la conținut

Topicul bunei dispozitii‚Se pot posta bancuri, proverbe, motto-uri,zicale din popor si vorbe cu umor


Postări Recomandate

Vizitator yoyo14
Reputație: 0

„Elevă în clasa a 12-a, Ioana se întoarce acasă și îi zice mamei ei, pe un ton temător:

– Mamă, îl știi pe colegul meu, Liviu?!

– Da. Ce e cu el?!

– Azi mi-a zis să vin cu el până la toaletă.

– Aoleo, și ce s-a întâmplat?

– M-am dus.

– Și?!

– Și mi-a arătat bărbăția lui.

– Doamne ferește, Ioana.

– Da, zici că-i o alună.

Oarecum rexalată, mama o întreabă:

– Haha, atât de mică e?!

– Nu, atât de.. sărată..."

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj
Ion si Maria vroiau sa se casatoreasca, dar pentru ca Ion era sarac, Maria a fost nevoita sa se marite cu Gheorghe.

Afectat pana peste poate, Ion s-a dus in noaptea nuntii la casa lui Gheorghe, s-a furisat la fereastra din dormitor si cand s-a uitat inauntru l-a vazut pe Gheorghe cum o futea pe Maria. Nervos a inceput sa strige:

- Ion o fute pe Maria! Ion o fute pe Maria!

Gheorghe vine nedumerit la geam, dar nu vede pe nimeni, asa ca se intoarce la treaba. De afara se aude iar:

- Ion o fute pe Maria! Ion o fute pe Maria!

Enervat, Gheorghe iese afara sa vada cine tot striga, dar Ion s-a ascuns repede, asa ca Gheorghe se intoarce sa-si futa nevasta. Nu se urca bine pe ea si se aude iar, de rasuna tot satul:

- Ion o fute pe Maria! Ion o fute pe Maria!!!!!

Spumegand de furie, Gheorghe ia o bata si da buzna afara sa-l rupa in bataie pe ala de racnea. In timpul asta Ion sare pe geam si incepe s-o futa el pe Maria. Gheorghe cauta prin jurul casei, iar la un moment dat ajunge in dreptul fereastrei din dormitor si exclama:

- Sa-mi bag pula, de aici chiar asa se vede!

  • Like 3
Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Moare unul care distribuia laptele. A doua zi, rudele angajează un avocat pentru a citi testamentul și avocatul începe să-l citească:

 

-Fiului meu, îi las casele din nord, ficei mele, casele din sud și soției mele, clădirile de la centru ...

 

Uimit avocatul spune: - Ufff!! Doamnă!!! Soțul dvs. a fost bogat ...

-Ce bogat!!! Nici gând!!

Sunt rutele de distribuire a laptelui.... 😀

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

Un țigan se întâlnește cu un sef de trib african :

– Mã, mâncați-aș, cum faci de-ți ies țâncii ăia negrii, că io cum o dau tot cafenii ies …

– Păi o ai așa lungă ca a mea?

– Nu, mâncați-aș …

– Da’ așa groasă?

– Păi … nu!

– Mi-am închipuit eu că asta trebuie să fie: intrã lumină!

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

Un puşti intră într-o farmacie şi întreabă:

 

- Aveți prezervative?

 

- In primul rând, îi răspunde farmacista enervată, prezervativele nu sunt pentru copii şi în al doilea rând să-i spui tatălui tău să vină singur să şi le cumpere pentru că sunt de diferite marimi!

 

Pustiul ii răspunde:

 

-In primul rand prezervativele nu sunt pentru copii, ci sunt împotriva copiilor, iar în al doilea rând nu o să-i spun nimic lui tata pentru că sunt pentru mama, care pleacă în delegație şi nu are cum să ştie măimea, Incă.

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

La spovedanie

 

- Părinte eu am băut mult în viața asta.în fiecare zi 1 litru de răchie, 20 de beri și 3 litri de vin !

 

 

 

- Fiule este un miracol că ești încă viu....dacă ai să mori vrei să te îngropăm sau să te incinerăm ?

 

- Să mă îmbuteliați !!

Link spre comentariu
Vizitator gvbolovan
Reputație: 0

La spovedanie

 

- Părinte eu am băut mult în viața asta.în fiecare zi 1 litru de răchie, 20 de beri și 3 litri de vin !

 

 

 

- Fiule este un miracol că ești încă viu....dacă ai să mori vrei să te îngropăm sau să te incinerăm ?

 

- Să mă îmbuteliați !!

:laugh2  :laugh2  :laugh2  varianta asta mi-a scăpat la testament... o să bag un edit :giggle:

Link spre comentariu
Vizitator silviudulce
Reputație: 0

Familia (tata, mama, baiatul si fata) sta la masa iar la un moment dat fata spune:

- Am de facut o marturisire: sunt lesbi.

Mama: - Ce surpriza! Si eu sunt!

Tata: - Dar pe mn ma iubeste cineva in familia asta?

Baiatul: - Eu, tată!

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

Fetele care au impresia că

sunt speciale, doar pentru că

aleargă 3-4 fraieri după ele,

ar trebui sa ştie că şi la

fotbal alearga 11 bărbați

după o minge, dar ei vor

doar să înscrie, nu să

păstreze mingea!

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

- Bărbate! Nu ti se face rău de la atâta rachiu??

 

- Măi nevastă... bunica a murit la 100 de ani si avea incă toti dintii in gură, la fel si mama..

 

- Datorită rachiului??

 

- Nuuu! Datorită faptului că isi vedeau de treaba lor....

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

https://www.oregonlive.com/pacific-northwest-news/2020/11/oregon-man-sues-alleging-he-went-to-doctor-for-distress-over-marital-woes-only-to-find-the-physician-was-having-an-affair-with-his-wife.html

 

A Bend man was experiencing depression as a result of his failing marriage so he went to his family physician, who counseled him on ways to improve his marriage and prescribed him marijuana and CBD.

 

The patient now claims in a lawsuit that all along, the doctor, Ronald Rosen, was having an affair with his wife.

Link spre comentariu
Vizitator yoyo14
Reputație: 0

O femeie intra in bucatarie si gaseste sotul urmarind mustele cu o paleta.

 

- Ce faci, iubitule?

- Vanez muste.

- Si ai vanat ceva?

- Da, 3 masculi si 2 femele.

- Dar de unde stii tu care e mascul si care e femela?

- Pai... 3 erau pe cana de bere si 2 erau pe card...

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...