Sari la conținut

Il votati pe Basescu primar?


Postări Recomandate

Ati uitat, la proteste când vă ținea în frig zile în șir și va ranjea de la tribuna...cred ca sentimentul meu puternic de empatie pentru voi l-a dat jos și nici nu o sa urce la loc.

Poate bugetarii, pensionarii, asistatii sociali si antenistii care au fost afectati de taierea salariilor...........

 

 

Noi cei care muncim la privat si am votat PDL   ne-am vazut de treaba, cu toate ca noi am indurat mai tare platind impozite mai mari si TVA 24%, deci 30% in total din salariile noastre,  ca sa sustinem toate putorile bugetare care s-au ales doar cu taieri de 25%, si toti pensionarii care faceau clabuci la gura cand il vedeau pe Gadea vorbind. 

Link spre comentariu

Gata, Firea e OUT!  

 

 

Dupa  faza  mizerabila  de ieri, a mai scos-o si pe laika aia de Dana Budeanu la inaintare sa-l faca de ras pe Nicusor cu o inregistrare , in stilul cum au facut cu Basescu si faza cu copilul lovit si pixelul albastru. 

Dobitocii nu-si dau seama ca de la faza  cand l-au trimis pe Badalau sa-i deranjeze discursul pana la inregistrarea de  ieri efectic ii da castig de cauza lui Mucusor. 

Astia uita ca in Romania  mahalagismele de genu' te ingroapa direct si nici pulea spataru nu te mai voteaza! 

Romanii tin acum cu "victima", cu candidatul ala demn de mila.  

 

Firea a facut oricum deja prea mult rau si a atras prea multa ura ca sa mai fie votata.

Ma rog, eu stiam  ca cariera ei politica e incheiata de la faza cu "sarma in cur" sau de la faza cu Simona Halep. Putea sa castige un al doilea mandat la o diferenta mica de cateva procente, dar ziua de ieri efectiv a ingropat-o, mai ales dupa modul catastrofal in care au inceput scolile.

 

Am impresia ca o s-o revedem cat de curand la pupitrul de prezentator la Observator. 

Iar noi bucurestenii va trebui sa ne pregatim de patru ani de balbe marca Nicusor, ca "face, ca drege, dar n-are consiliul de partea lui", asta daca nu-l inlatura  penelistii pana la mijlocul mandatului si pun unul de-al lor interimar. 

 

 

Va trebui sa facem stocuri de popcorn si bere ca o sa fie circ. 

Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Eu doar cu @baselu votez ....sa fie fortza pa Nimfomane

 

Adica platesc la valoare daca e ceva , pardon , Payment  .....ca m-am umplut de engleza basesciana si basinoasa pe la bot

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Basescu...firea si nicusor...sunt emigranti in Bucuresti.Au a venit aici la praduiala...putin le pasa de oras bani sa iasa...toti fiind legati de partide va inchipuiti oare cum imparte bugetul din cel mai bogat oras al tarii...catre toti ,,colegi de partid,,mai ales din provincie deoarece conducerile partidelor sunt din provincie...Trebuie votat un primar independent.Bucurestiul are nevoie de un singur primar nu 7.Iar primaria si consiliul general fara partide politice numai independenti...asfel se scapa de marionete si primarul se poate baza direct pe cetateni la vot fara escroci din partide.Partidele reprezinta ciuma...holera si covid 19 la un loc...90% din cei care candideaza sau plimbat din partid in partid nu au nici o doctrina...vorbesc si de cei care candideaza pentru consiliul general.Un exemplu la sectorul meu cu nr.3 Negoita demis...ia locul viceprimarul o tipa...care la inceput a fost in PC...voiculescu...pe urma la pnl...dupa trece la alde...iar acum este la psd....ce vreti mai mult.Venea cu bicicleta la munca la inceput...acum in in citiva ani nu mai are unde parca masinile in curte....si cumpara lunar kilograme de ,,elastice,,.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Basescu...firea si nicusor...sunt emigranti in Bucuresti.Au a venit aici la praduiala...putin le pasa de oras bani sa iasa...toti fiind legati de partide va inchipuiti oare cum imparte bugetul din cel mai bogat oras al tarii...catre toti ,,colegi de partid,,mai ales din provincie deoarece conducerile partidelor sunt din provincie...Trebuie votat un primar independent.Bucurestiul are nevoie de un singur primar nu 7.Iar primaria si consiliul general fara partide politice numai independenti...asfel se scapa de marionete si primarul se poate baza direct pe cetateni la vot fara escroci din partide.Partidele reprezinta ciuma...holera si covid 19 la un loc...90% din cei care candideaza sau plimbat din partid in partid nu au nici o doctrina...vorbesc si de cei care candideaza pentru consiliul general.Un exemplu la sectorul meu cu nr.3 Negoita demis...ia locul viceprimarul o tipa...care la inceput a fost in PC...voiculescu...pe urma la pnl...dupa trece la alde...iar acum este la psd....ce vreti mai mult.Venea cu bicicleta la munca la inceput...acum in in citiva ani nu mai are unde parca masinile in curte....si cumpara lunar kilograme de ,,elastice,,.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Concluzia votati un independent...macar de creaza un nou drum pentru viitor.Dupa alegeri sa vedeti taxe si ridicat de masini vine urgia...

Interese și suspiciuni de interese vor fi cât va exista lumea și pământul...ideea cu împărțirea puterii pare cea mai bună...chiar și în interiorul partidelor există interese contrare...vor nu vor, trebuie să stea la masă și să negocieze, iar anumite doleanțe se impun pur și simplu și de către viață și mersul lucrurilor...vor nu vor mai devreme sau mai târziu vor copia chestii bune care sunt pe afară.

Cu independenții e ușor de zis, greu de făcut...fără notorietate nu prea poți să apari prin media, mitinguri dacă faci, riști să nu strângi decât foarte puțini participanți...și dacă-ți plătești spațiu publicitar și nu te cunosc oamenii, nu te votează nimeni și pe bună dreptate...un necunoscut poate spune pe gură exact ce trebuie, gen să fie bine să nu fie rău, dar nu-l bagă nimeni în seamă, tocmai pt că nu-l cunoaște.

Chiar dacă noi nu realizăm, lucrurile se mai schimbă și în România, indiferent de cine e la putere...nivelul de trai urcă, ca medie.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:In papuris ca sa ma chis
  • Oras:In papuris ca sa ma chis

Cum sa urce nivelul de trai , prostule , la asemenea inflatie existenta , si mai ales cand vor urma concedieri pe banda rulanta ? Asta asa ca chestie .

 

Sa faci politica pe un site de curve , asta inseamna sa fii bombardier prost , si sa te prezinti cu limba la  curve

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Hehehe, ușurel cu nervii pe scări, să nu faci avc, ți-aș explica da' nu ai capacitatea de a înțelege, nu poți ieși din condiția ta de postac și gena ta de hater...așa că hai, încearcă să mai scornești niște invective care să sune a sarcasm intelectual...în afară de un hohot de râs nu primești nimic de la mine, oricât te-ai zvârcoli...tu înjuri și eu râd...din haterul postac pe tura de noapte, o să devii doar un bufon care se chinuie și el să se bage în seamă cu cineva...cum spunea un "clasic" din Pipera : hai ciao! că m-am distrat destul cu tine, hehehe...ia ceva în gură, să prinzi putere la dejecțiile pe care urmează să le înșiri p-aicișea, hehehe hehehe

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cum sa urce nivelul de trai , prostule , la asemenea inflatie existenta , si mai ales cand vor urma concedieri pe banda rulanta ? Asta asa ca chestie .

 

Sa faci politica pe un site de curve , asta inseamna sa fii bombardier prost , si sa te prezinti cu limba la curve

Tipule greșit... și curvele și curvari au drept de vot și interese... Uite ca exemplu Negoiță a modernizat bd. Decebal și zona Alba Iulia asfel sa fie condiții civilizate pentru curvari și curve.... Și a dat multe autorizații pentru restaurante terase fiind pina la Uniri mai multe decit pe vestitul bulevard din Paris... Sa nu uitam de locurile de parcare din zona... Asfel zona sectorului 3 este înfloritoare.... cu aportul primăriei zona cu cele mai multe dame de companie chiar unde era vestita,, cruce de piatra,, acum 80 de ani. Vezi filmul cu același nume...
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Interese și suspiciuni de interese vor fi cât va exista lumea și pământul...ideea cu împărțirea puterii pare cea mai bună...chiar și în interiorul partidelor există interese contrare...vor nu vor, trebuie să stea la masă și să negocieze, iar anumite doleanțe se impun pur și simplu și de către viață și mersul lucrurilor...vor nu vor mai devreme sau mai târziu vor copia chestii bune care sunt pe afară.

Cu independenții e ușor de zis, greu de făcut...fără notorietate nu prea poți să apari prin media, mitinguri dacă faci, riști să nu strângi decât foarte puțini participanți...și dacă-ți plătești spațiu publicitar și nu te cunosc oamenii, nu te votează nimeni și pe bună dreptate...un necunoscut poate spune pe gură exact ce trebuie, gen să fie bine să nu fie rău, dar nu-l bagă nimeni în seamă, tocmai pt că nu-l cunoaște.

Chiar dacă noi nu realizăm, lucrurile se mai schimbă și în România, indiferent de cine e la putere...nivelul de trai urcă, ca medie.

Dacă te întorci în timp și verifici în memorie oare citi din primarii și consilieri la primărie erau știuți de votanți....? Nimeni îți spun Eu oameni votează sigla... și doar pa primăria generala pe lingă sigla mai atașează candidatul care de obicei a fost vizibil. Dar ce legătură are conducerea unei primării de capitala de exemplu cu o stirista... un marinar și un matematician...? fazta de un independent sa zicem inginer în construcții sau arhitect.. Deci important este curentul ca oameni sa înțeleagă sa nu mai voteze oameni de partid la locale... ca ăștia sunt pe praduiala ca o caracatiță cum este un lanț de supermarketuri care acaparează tot comerțul asfel partidul acaparează cota de piață tradusa prin bugetul primarii lor care se traduce prin bani la partid și la șeful lor puțin le pasa de locuitori orașelor... comunelor și satelor. Iar hoția poate fi diminuata doar cu independenți... care vor fura mai cu măsură doar pentru Ei.... nu și pentru gloata uriașă de partid... deoarece nu are obligații extinse cu mii de tentacule. Deci baga la cap și da mesajul mai departe.
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Dacă te întorci în timp și verifici în memorie oare citi din primarii și consilieri la primărie erau știuți de votanți....? Nimeni îți spun Eu oameni votează sigla... și doar pa primăria generala pe lingă sigla mai atașează candidatul care de obicei a fost vizibil. Dar ce legătură are conducerea unei primării de capitala de exemplu cu o stirista... un marinar și un matematician...? fazta de un independent sa zicem inginer în construcții sau arhitect.. Deci important este curentul ca oameni sa înțeleagă sa nu mai voteze oameni de partid la locale... ca ăștia sunt pe praduiala ca o caracatiță cum este un lanț de supermarketuri care acaparează tot comerțul asfel partidul acaparează cota de piață tradusa prin bugetul primarii lor care se traduce prin bani la partid și la șeful lor puțin le pasa de locuitori orașelor... comunelor și satelor. Iar hoția poate fi diminuata doar cu independenți... care vor fura mai cu măsură doar pentru Ei.... nu și pentru gloata uriașă de partid... deoarece nu are obligații extinse cu mii de tentacule. Deci baga la cap și da mesajul mai departe.

Păi îmi dai dreptate, fără un partid în spate nu te votează...au mai fost candidați independenți, dar i-au votat maxim familiile și prietenii. Fără partid în spate nu ai șanse să fii vizibil și luat în seamă. Sunt de acord că toți candidații susținuți de partide sunt captivi ai grupurilor de interese...doar spuneam că cel puțin în momentul de față nu există alternativă mai bună. Chiar și captivi și datori la partid, nu pot face chiar ce vor...depind de susținerea din partid, depind de aliații politici, de presiunea atâta câtă e a opiniei publice, chiar și de opoziție depind...nu întotdeauna au majoritățile necesare în consilii și trebuie să se înțeleagă și cu opoziția. Vezi, îți trebuie multă putere de negociere pt a reuși compromisuri politice cu atâtea tabere care își dispută banii publici.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania
  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania

Păi îmi dai dreptate, fără un partid în spate nu te votează...au mai fost candidați independenți, dar i-au votat maxim familiile și prietenii. Fără partid în spate nu ai șanse să fii vizibil și luat în seamă. Sunt de acord că toți candidații susținuți de partide sunt captivi ai grupurilor de interese...doar spuneam că cel puțin în momentul de față nu există alternativă mai bună. Chiar și captivi și datori la partid, nu pot face chiar ce vor...depind de susținerea din partid, depind de aliații politici, de presiunea atâta câtă e a opiniei publice, chiar și de opoziție depind...nu întotdeauna au majoritățile necesare în consilii și trebuie să se înțeleagă și cu opoziția. Vezi, îți trebuie multă putere de negociere pt a reuși compromisuri politice cu atâtea tabere care își dispută banii publici.

Hai RAPIDU..lasa politica
  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Hai RAPIDU..lasa politica

Păi unde e politica ? Hehehe...am zis doar că așa imperfectă cum e, actuala formă de organizare, momentan nu există ceva care o poate înlocui cu succes...

 

Hai Rapidulețu ! Abia aștept să ne dea iar drumul pe stadion...

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania
  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania

Păi unde e politica ? Hehehe...am zis doar că așa imperfectă cum e, actuala formă de organizare, momentan nu există ceva care o poate înlocui cu succes...

 

Hai Rapidulețu ! Abia aștept să ne dea iar drumul pe stadion...

Toti sunt la fel ,toti promit chestii si defapt sunt hoti se gandesc la turta lor (conturi bancare full)in detrimentul lor.Pula meeeea
Link spre comentariu

 

 

Un nou sondaj de opinie, comandat de PNL, pentru alegerile de la Primăria Capitalei arată un scor strâns între candidatul USR-PLUS-PNL, Nicușor Dan și candidatul PSD, Gabriela Firea. Pe locul 3 se află candidatul PMP, fostul președinte Traian Băsescu.

În sondajul de opinie realizat de Novel Research, Nicușor Dan este cotat cu sprijinul a 33% dintre bucureșteni, în timp ce contracandidata sa, primarul în funcție Gabriela Firea, ar obține 30,5% din sufragii. Fostul președinte Traian Băsescu este cotat cu 9% din intențiile de vot, în timp ce 18,5% dintre bucureșteni sunt încă nehotărâți. Alți 9% ar urma să voteze cu alți candidați.

68% dintre bucureșteni cred, de asemenea, că rezultatul alegerilor pentru Primări Muncipiului București va fi unul strâns, în timp ce 31% sunt de părere că va fi o diferență semnificativă între câștigător și locul 2. De asemenea, 54% dintre bucureșteni nu cred că Gabriela Firea mai merită un mandat, prin comparație cu 35% care sunt mulțumiți de activitatea sa.

Sondajul a avut 840 respondenți, iar marja de eroare este de 3,7%. Eșantionul este reprezentativ pentru populația municipiului București cu drept de vot la alegerile locale și a fost realizat prin metoda CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing). Sondajul a fost realizat la comanda PNL.

Nicușor Dan a prezentat sondajul în cadrul unei conferințe de presă: „Este un sondaj de opinie realizat în perioada 16-17 septembrie, adică în urmă cu 2 și 3 zile, telefonic, 840 de bucureșteni, marjă de eroare 3,4%, compania Novel Research, mai multe întrebări la care o să vă dau răspunsurile date de bucureșteni. Merită primarul în funcție un nou mandat? 54% dintre bucureșteni au spus NU, 33% spun DA, 11% NU RĂSPUND. Dacă îi luăm în calcul doar pe cei care au o opțiune pe acest subiect, 61% spun că nu merită un nou mandat.

Au fost întrebați bucureștenii dacă consideră că competiția pentru Primăria Generală este una strânsă sau nu. 69% spun că va fi o competiție cu un rezultat strâns. Bucureștenii sunt de acord că orice vot este important, înțeleg acest lucru”, a spus candidatul USR-PLUS-PNL la Primăria Generală a Capitalei.

 

 

 

 

 

 

S-ar putea ca dupa inregistrarea publicata de Dana Budeanu despre Nicusor, dar si gafele Firei din ultimele zile, sa castige Marinaru'.   

El n-a pierdut niciodata alegerile. 

 

 

Mai bine marinaru decat o scorpie bolsevica mahalagoaica  cu fite de regina  sau un natarau manevrat de interlopi imobiliari.  

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...