Sari la conținut

Continuați versul ...🤗 ( Arătați cât de poeți / poete sunteți )🤣


Postări Recomandate

  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania
  • Telefon: Vedeta
  • Oras:Romania

Ea frumoasă mai estem

Noi tare bagabonți mai suntem

 

 

 

Suntem peste tot acasă

Porțile ni se deschid

Nu-i echipă mai frumoasă

Și iubită ca Rapid !

 

-Rapid vom fi uniti ,vom fi aici mereu cu demnitate

Am fost suntem si vom fi,rapidisti pana la moarte !!!!!uraaaaa am gasit rapidisti aici pe forum

Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

Înnebunești când știi de gloria ce-o avu,

Dar azi, Oțelul e-un biet putred lemn :(

 

(poate totusi anul ce vine promoveaza in Liga 2).

Heeeee!!!

Ce fotbal aveam! Ce meciuri! (vorbesc de fotbalul romanesc..), cuplajele de pe stadionul 23 august, (eram copil), ce jucători!

Ce-am fost și unde suntem acum..

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Heeeee!!!

Ce fotbal aveam! Ce meciuri! (vorbesc de fotbalul romanesc..), cuplajele de pe stadionul 23 august, (eram copil), ce jucători!

Ce-am fost și unde suntem acum..

 

Mda, erau stadioanele pline...eram prea mic la cuplaje, da' se strângeau vecinii toți la noi acasă când juca Craiova Maxima în '83...Craiova și Rapidu erau un fel de echipe mai rebele...amândouă cu imnuri de la Adrian Păunescu...da' fiind bucureștean, Rapidulețu' era număru' unu

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Găsești doar în Giulești

O echipă ca-n povești !

Nu e pește ca stavridu'

Și echipă ca Rapidu'.

 

 

Asta e de când era reclama aia cu "nicio masă fără pește" de pe Teatrul Giulești.  Bine, acuma e "nicio curvă fără pește" și e mai pe profilul forumului, dar e altă discuție.

Se bârfea pe atunci, că directorul teatrului a făcut o ședință să vadă cum fac cu reclama aia, Le-au pus-o fără să-i întrebe, iar tema ședinței a fost ce draci să facă. Pe de o parte era de la partid, politica de "alimentație rațională" - autor celebrul doctor mencinicovshi, pe de alta, era subiect de bășcălie atât pentru teatru, cât și pentru Rapid, vecin cu ei. Spune fiecare că fie așa, fie așa și ajunge la Jorj Voicu, care o comite: "dacă mânci pește oceanic și bei apă de izvor/ nici de pulă nu te-mpiedici, nici de pizdă nu ți-a dor". Nu a mai urcat pe scenă trei luni.  :laugh2

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Nu e pește ca stavridu'

Și echipă ca Rapidu'.

 

 

Asta e de când era reclama aia cu "nicio masă fără pește" de pe Teatrul Giulești.  Bine, acuma e "nicio curvă fără pește" și e mai pe profilul forumului, dar e altă discuție.

Se bârfea pe atunci, că directorul teatrului a făcut o ședință să vadă cum fac cu reclama aia, Le-au pus-o fără să-i întrebe, iar tema ședinței a fost ce draci să facă. Pe de o parte era de la partid, politica de "alimentație rațională" - autor celebrul doctor mencinicovshi, pe de alta, era subiect de bășcălie atât pentru teatru, cât și pentru Rapid, vecin cu ei. Spune fiecare că fie așa, fie așa și ajunge la Jorj Voicu, care o comite: "dacă mânci pește oceanic și bei apă de izvor/ nici de pulă nu te-mpiedici, nici de pizdă nu ți-a dor". Nu a mai urcat pe scenă trei luni.  :laugh2

Cu alimentația rațională n-a fost dr. Mencinicopschi...era să zic Ion Mincu, da' de fapt a fost dr. Iulian Mincu, am googălit acum...și pă vremurile alea exista așa, cum să zic, o exprimare mereu în dodii, interpretativă...eu le-am prins abia pe sfârșit, când bancurile cu tovarășu' și cu realizările mărețe erau la ordinea zilei

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...