Sari la conținut

0744280448 ts cluj?


Postări Recomandate

  • Telefon: 0733355971
  • Oras:Bulevardul Ferdinand I, Iulia Hașdeu
  • Telefon: 0733355971
  • Oras:Bulevardul Ferdinand I, Iulia Hașdeu

E de etnie romă, se comporta urât si totul pe grabă, nici nu se fute nimica.

Daca se comporta frumos și tot tacâmul nu mai era o problema etnia? Sau este și asta? Nu de alta dar comentariul tău este rasist ⚠️⚠️⚠️ puteai pur și simplu sa spui ce ai de spus fără sa menționezi ce etnie este eu una cred ca nu este importanta etnia atâta timp cât ești om și apropo "romă" se scrie cu doi "r"

 

Roman negru țigan sloboz o apa și un pământ suntem toți în 2020 încă lumea tinde sa precizeze cine ce etnie este

 

. Penibil

Link spre comentariu

Daca se comporta frumos și tot tacâmul nu mai era o problema etnia? Sau este și asta? Nu de alta dar comentariul tău este rasist ⚠️⚠️⚠️ puteai pur și simplu sa spui ce ai de spus fără sa menționezi ce etnie este eu una cred ca nu este importanta etnia atâta timp cât ești om și apropo "romă" se scrie cu doi "r"

 

Roman negru țigan sloboz o apa și un pământ suntem toți în 2020 încă lumea tinde sa precizeze cine ce etnie este

 

. Penibil

Nu e vorba neaparat de rasism. Din experienta personala cand vine vorba de sex work combinatia de cuvinte "de etnie si se comporta urat" e un brand. Da, am vizitat fete care s-au comportat urat si nu erau de etnie. Am vizitat fete de etnie cu care am avut experiente superbe. Dar niciodata cand a foat de etnie si cu comportament urat nu a fost accident. Si niciodata cand intr-o recenzie credibila a aparut acest "brand" nu am vazut sau trait experiente pozitive.Cand

 

Ca sa fac o analogie, e ca si expresia "chinezarie ieftina" care la fel nu are conotatiu negative rasiale. E doar o stare de fapt. Sunt multe lucruri facute in China care sunt excelete si performate, de multe ori la pret competitiv.La fel cum exista multe produse ieftine, chinezesti sau nu, care sunt utile,practice si de lunga durata. Dar cand dai peste o chinezarie ieftina nu te poti astepta la performanta si fiabilitate.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...