Sari la conținut

Intrebare...(mai mult o curiozitate)


Postări Recomandate

  • Oras:CLUJJJ
  • Oras:CLUJJJ

Salut

 

Sunt de cateva luni pe forum si vad mai multe diacutii legate de fete care au pesti/guvizi/cefe late/tinga dupa ele etc.

 

Intrebarea mea este care este rolul lor mai exact, chiar nu pot fetele sa isi gestioneze afacerea?

 

Nu cred ca e asa greu biznisu asta:

-inchiriaza locatie

-numar de tel nou (nu personal)

-abonament la publi24 si nimfomane.com

-cumpara apa/suc

-Geluri de dus

-Preze

-Sevetele umede

-Lubrifiant

-Prosoape curate si ceva tinute

-Asternuturi curate(nu e cazul chiar la toate)

-etc ...plm

 

Plus nu vad de ce ai plati taxa/comision pentru pizdulicea ta daca tot nu platesti taxe la stat.

 

 

Pentru a evita comenturile neconstructive nu NU vreau sa intru in afacere ca si furnizor doar ca si client.😎

 

Sa ciocanim sanatosi!

 

Sa futem sanatosi

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

Salut

 

Sunt de cateva luni pe forum si vad mai multe diacutii legate de fete care au pesti/guvizi/cefe late/tinga dupa ele etc.

 

Intrebarea mea este care este rolul lor mai exact, chiar nu pot fetele sa isi gestioneze afacerea?

 

Nu cred ca e asa greu biznisu asta:

-inchiriaza locatie

-numar de tel nou (nu personal)

-abonament la publi24 si nimfomane.com

-cumpara apa/suc

-Geluri de dus

-Preze

-Sevetele umede

-Lubrifiant

-Prosoape curate si ceva tinute

-Asternuturi curate(nu e cazul chiar la toate)

-etc ...plm

 

Plus nu vad de ce ai plati taxa/comision pentru pizdulicea ta daca tot nu platesti taxe la stat.

 

 

Pentru a evita comenturile neconstructive nu NU vreau sa intru in afacere ca si furnizor doar ca si client.😎

 

Sa ciocanim sanatosi!

 

Sa futem sanatosi

Fetele nu vor "manager" ... sunt obligate!

E simplu ... și dureros!

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Nu bag mâna în foc, dar cred că există foarte puține fete, spre deloc, care să fie 100% independente...se fac foarte mulți bani și cumva, cineva, controlează și și iau partea din bănuți...nu doar la noi, în toată lumea, că nu s-a inventat șmecheria pe meleagurile noastre

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0

 

Nu prea inteleg chestia asta cu obligatu...plm...unele sunt chiar inteligente pot suna/cere ajutor nu mai suntem in epoca medievala😒

"Chestia" cu COVID-u' o înțelegi?

Presupun ca nu, dar ea exista.

La fel și cu "chestia" de mai sus.

Chiar dacă nu o înțelegi, ea exista.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Am inteles ca exiata ... sunt curios cum functioneaza...pentru ca din punctul meu de vedere sunt atatea modalitati de a iesi si atatea alternative mai ales pt astea care arata de la 9 in sus.

Ca mai toate activitățile ilegale care produc muuulți muuulți bani, sunt controlate prin interlopi, care la rândul lor produc bani pt mulți tipi cu puteri "legale". Așa că toate posibilitățile alea pe care le evoci tu, de fapt nu există.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj
  • Oras:Cluj

Lumea interlopa are o mare forță socială.Nu doresc nimănui să intre în cercul acestora.

Marile orașe din țară au ierarhii..Nu stim de ei pentru ca nu sunt mediatizati;doar cazuri izolate,si atât. Probabil știți,sau nu, însă în Culuj se plătesc taxe de protecție de către cei ce dețin restaurante,terase..samd.

În lumea asta,a fetitelor dulci, umde se ruleaza sume impresionante, credeti ca nu sunt implicați? Unul din marele lor plus este ca respecta orice bussines, însă doar în anumite conditii.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Lumea interlopa are o mare forță socială.Nu doresc nimănui să intre în cercul acestora.

Marile orașe din țară au ierarhii..Nu stim de ei pentru ca nu sunt mediatizati;doar cazuri izolate,si atât. Probabil știți,sau nu, însă în Culuj se plătesc taxe de protecție de către cei ce dețin restaurante,terase..samd.

În lumea asta,a fetitelor dulci, umde se ruleaza sume impresionante, credeti ca nu sunt implicați? Unul din marele lor plus este ca respecta orice bussines, însă doar în anumite conditii.

Și eu cred asta, nu cunosc personal, dar așa cred, că există ierarhii și teritorii.

  • Minus 1
Link spre comentariu

Lucrurile sunt mult mai groase si nu e vorba doar de nivel local. Tot ce trebuie sa faci e sa te uiti in Cluj la piata de acum si din urma cu 3 ani de exemplu.

 

Exista in momentul de fata sub 10 poate chiar 5 fete care stau 10 luni din 12 in Cluj. De ce crezi ca e asta? Pt ca cei care misca fetele in Brasov,Sibiu,Iasi,Bacau,Vrancea etc sunt aceeasi. De ce le muta?Simplu, au inceput sa se planga contactele lor in structuri ca daca is in acelasi oras la un moment dat o sa fie nevoiti sa faca descinderi. Asa ca au bagat niste bani in imobiliare peste tot, apartamente in blocuri noi finisate de constructor si au spalat si niste bani si au si locatii pt rotit fetele.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:PizdeiaLand-tara fara baieti rai si prosti :)
  • Oras:PizdeiaLand-tara fara baieti rai si prosti :)

:) Serios ma labache? asta crezi tu? cand crezi asta? cand le santajezi cu mari dezvaluiri despre BTS? cand 'cersesti' reduceri? cand se activeaza 'haita' voastra de looseri? va-n gura de jeguri umane.

Greu de crezut, cred totusi ca cele mai multe fac asta fara ca cineva sa le controleze, sa le zica unde sa mearga...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...