Sari la conținut

Radu Banciu


celibi

Postări Recomandate

  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Probabil il stim cu totii pe Radu Banciu de foarte mult timp. Ziarist si comentator TV. Unii poate il simpatizeaza datorita stilului sau acid si ironic cu care se adreseaza. Problema este ca el prin critica pe care o aduce diversilor oameni amesteca si multe insulte. Insulte care fac deliciul publicului larg de cele mai multe ori, pentru ca astfel vedetele sunt tarate in mocirla si aduse la standardele omului mediocru. Adica a spune despre Simona Halep ca este "o tarancuta cu ceva talent" si ca victoriile ei sunt oarecum intamplatoare mi se pare cam aiurea. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sinaia
  • Oras:Sinaia

Probabil il stim cu totii pe Radu Banciu de foarte mult timp. Ziarist si comentator TV. Unii poate il simpatizeaza datorita stilului sau acid si ironic cu care se adreseaza. Problema este ca el prin critica pe care o aduce diversilor oameni amesteca si multe insulte. Insulte care fac deliciul publicului larg de cele mai multe ori, pentru ca astfel vedetele sunt tarate in mocirla si aduse la standardele omului mediocru. Adica a spune despre Simona Halep ca este "o tarancuta cu ceva talent" si ca victoriile ei sunt oarecum intamplatoare mi se pare cam aiurea. 

Banciu nu este ziarist, este doar o otreapa! Cu ce a contribuit el sau statul Roman la evoluția Simonei? Bănci este un gunoi ieșit din boscheți, nu a realizat nimic în viata lui! 

  • Like 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj-Napoca
  • Oras:Cluj-Napoca

Cred că știu cine e, pare cunoscut dar cum nu mă uit la TV nu-mi pasă. Nici pe internet nu pierd timpul cu are tipul acesta de spus.

 

Părerea mea este că dacă îi ignorăm dispar, dar dacă reacționăm la bășinile lui atunci el are de câștigat.

Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Cred că știu cine e, pare cunoscut dar cum nu mă uit la TV nu-mi pasă. Nici pe internet nu pierd timpul cu are tipul acesta de spus.

 

Părerea mea este că dacă îi ignorăm dispar, dar dacă reacționăm la bășinile lui atunci el are de câștigat.

Din pacate, nu dispar, si ca el sunt multe "nulitati", recte Rares Bogdan, Mandruta, Moise Guran si altii !

Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti

Poate fi comparat cu un Vadim Tudor al timpurilor trecute, care ridicase calomnia la nivel de arta. Bine in ultimul timp nu-i mai permiteau vremurile. Mai venea pe la Capatos si improsca cu rahat pe cine mai putea, gen Marioara Zavoranu sau altii. Oricum niciunul din cei care il apreciaza pe Radu Banciu nu cred ca le-ar conveni sa-le fie facut copilul fiu de curva sau alte chestii. 

Link spre comentariu
  • Oras:Zanea
  • Oras:Zanea

Probabil il stim cu totii pe Radu Banciu de foarte mult timp. Ziarist si comentator TV. Unii poate il simpatizeaza datorita stilului sau acid si ironic cu care se adreseaza. Problema este ca el prin critica pe care o aduce diversilor oameni amesteca si multe insulte. Insulte care fac deliciul publicului larg de cele mai multe ori, pentru ca astfel vedetele sunt tarate in mocirla si aduse la standardele omului mediocru. Adica a spune despre Simona Halep ca este "o tarancuta cu ceva talent" si ca victoriile ei sunt oarecum intamplatoare mi se pare cam aiurea. 

ies la bere cu el, ai ceva sa ii comunici ?

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Doar un idiot ca asta iese cu tine la bere! Doi bâlbâiti și bătuți de soarta!

 

Cine se aseamănă, se adună. Măcar Baciu a mai citit o carte, are ceva în cap, dar e sărit de pe fix și neam prost. Aici e asemănarea.
  • Like 1
  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Cine plm e Radu Banciu?

 

Îl poți căuta pe google, a avut oareșce farmec în trecut, pe când comenta turul Franței, da' la un moment dat a sucit-o pe atacuri violente, mai ales la adresa sportivilor români actuali sau foști. Îi bombardează cu invective și încearcă să șocheze. Aaa, a mai fost și un fan puturos al Elenei Udrea, căreia i-a dedicat niște ode grețoase.

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0

Îl poți căuta pe google, a avut oareșce farmec în trecut, pe când comenta turul Franței, da' la un moment dat a sucit-o pe atacuri violente, mai ales la adresa sportivilor români actuali sau foști. Îi bombardează cu invective și încearcă să șocheze. Aaa, a mai fost și un fan puturos al Elenei Udrea, căreia i-a dedicat niște ode grețoase.

Mda whatever e prima oara cand aud de el.

Prima oara credeam ca e Radu Valcan si chiar ma intrebam cand s-a apucat de insulte

Link spre comentariu
  • Oras:Where do you want to be ?
  • Oras:Where do you want to be ?

Gata?

Asta a fost tot?

Poate Aspacardinul nu trebuie luat cu picon

Felul in care contopistul imita replicele si atitudinea ciumpalacilor cu care se plimba p-aici este asa de evidenta incat pare de-a dreptul o parodie

Cu Picon ce ai ma, futu-ti gura ma-ti !

Nici de el nu ai loc ?

Du-te ma si fute si nu te mai recomanda la fete ca tu esti shaormarul, poate,poate primesti ceva.

Nu mai tine chestia asta.

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Aici
  • Oras:Aici

Cu Picon ce ai ma, futu-ti gura ma-ti !

Nici de el nu ai loc ?

Du-te ma si fute si nu te mai recomanda la fete ca tu esti shaormarul, poate,poate primesti ceva.

Nu mai tine chestia asta.

picon a nenorocit o gramada de fete si profita de ele din pricina prieteniei pe care o avea cu pestii lor. Este un lingau notoriu, n-are viata personala si de asta a ales sa mearga la acele intalniri joia. A imbinat utilul cu placutul, s-a aliniat cu pestii, a primit diverse favoruri si facea recenzii false pe banda rulanta. Acum mizerabilul o face pe cinstitu si ataca curvarii vechi ramasi pe forum. Daca ai intrare, vorbeste cu pitica Sorina4u, ramai tablou, sa o intrebi si ce discount ii facea, plus colega ei blonda, doar pentru recenzii.Acum iesi dreaq afara, 10mm de porc slinos si impertinent
  • Like 6
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București

Radu Banciu nu vorbește pentru toată lumea și din păcate mulți se simt deranjați.

Are niste remarci foarte bune și e unul dintre puținii ziariști care spun fix ceea ce gândesc și real.

Personal nu l-am urmărit până în urmă cu 2 ani, dar am inceput să îl urmăresc și să îl apreciez pt stilul lui de a aborda subiectele. Am urmărit și clipuri vechi și omul le zice e față. Daca vreți va dau câteva titluri de clipuri de pe YouTube să îl ascultați. Veți vedea șubieste care nu se vorbesc la tv tocmai pt a nu deranja .

Link spre comentariu
  • Oras:Where do you want to be ?
  • Oras:Where do you want to be ?

Hai sa nu intram în zona de pescareala,ca e penala.

Iti mai zic un singur lucru.

Ce imi zici tu sunt chestii vechi.Reale sau nu, nu ma intereseaza.

Noi acum suntem în 2020, cat plm o mai țineți asa ?

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Where do you want to be ?
  • Oras:Where do you want to be ?

picon a nenorocit o gramada de fete si profita de ele din pricina prieteniei pe care o avea cu pestii lor. Este un lingau notoriu, n-are viata personala si de asta a ales sa mearga la acele intalniri joia. A imbinat utilul cu placutul, s-a aliniat cu pestii, a primit diverse favoruri si facea recenzii false pe banda rulanta. Acum mizerabilul o face pe cinstitu si ataca curvarii vechi ramasi pe forum. Daca ai intrare, vorbeste cu pitica Sorina4u, ramai tablou, sa o intrebi si ce discount ii facea, plus colega ei blonda, doar pentru recenzii.Acum iesi dreaq afara, 10mm de porc slinos si impertinent

Iti mai zic un aspect.

Sfatul meu este sa iti bagi mințile în cap și sa iti vezi de treaba.

Altfel, sa-mi bag plm daca nu te pun în legătură cu un baietas de la DIICOT, sa pui tu pe hârtie asa frumos ce scrii aici cu tupeu.

Sa vedem atunci, mai ai ce scrie sau iti tremura chiloții?

Mai lasa-ma in plm cu fetele tale și Picon.

Fute frate și lasa fantasmele astea în urma.

Sfatul unui porc slinos :)))

Te pup !

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Radu Banciu nu vorbește pentru toată lumea și din păcate mulți se simt deranjați.

Are niste remarci foarte bune și e unul dintre puținii ziariști care spun fix ceea ce gândesc și real.

Personal nu l-am urmărit până în urmă cu 2 ani, dar am inceput să îl urmăresc și să îl apreciez pt stilul lui de a aborda subiectele. Am urmărit și clipuri vechi și omul le zice e față. Daca vreți va dau câteva titluri de clipuri de pe YouTube să îl ascultați. Veți vedea șubieste care nu se vorbesc la tv tocmai pt a nu deranja .

 

Fiecare e liber să urmărească ce vrea, dar mie mi se pare evident că ăsta e șablonul lui, să șocheze prin invective și să dea la temelie unora care au făcut totuși lucruri remarcabile...Hagi, Halep, și pe cine a mai atacat el... ăsta e "formatul" lui...nu-l urmăresc, dar în niciun caz individul nu mi se pare vreun haiduc dizident al programelor TV. Iar faza cu Udrea, m-a îngrețoșat la maxim.

Oamenii nu sunt doar albi și negrii, dar când pe unii îi porcăiești la maniera pe care o face el și apoi pe Udrea o ridică în slăvi...se vede că e doar un ticălos, chiar dacă nu e prost.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...