Sari la conținut

7 decembrie the day we die


Postări Recomandate

Votezi cu cine "vrea mușchii tăi", e treaba ta...peee seee deeee nu mai există, duamna Firea, Ciolacu, Dâncu...încearcă să cânte pă limba la hashtagi, la peee neee leee sunt de 10 ori mai proști, hoți și ticăloși ca la peee seee deeee, iar la progresiști , sunt numa' odrasle de securiști...eu nu mă duc la vot, chiar îmi e scârbă de toți și nu i-aș vota niciodată. Indiferent cine iese, vor pupa moaștele de la Bruxelles, că altfel nu se mai poate în Europa asta încăpută pă mâna neo marxiștilor globaliști.

 

E adevarat ca PNL-istii sunt hoti si ticalosi.........si chiar mai PROSTI!

Dar acest guvern Orban, ca ne place sau nu, este cel mai  "curat" si cel mai competent guvern  politic  din ultimii 30 ani . 

In comparatie cu guvernele Nastase, Tariceanu, Boc, Ponta, Dragnea (nu ma intereseaza ca au fost premieri vreo doi anonimi si Dancila, Dragnea dadea ordine)   care au comis jafuri masive, guvernul Orban mai mult a stat sa combata pandemia, sa produca masti si echipamente de protectie, sa dea amenzi care oricum au fost anulate de CCR. 

 

Nu au spalat bani prin afaceri dubioase gen Microsoft, Tel Drum sau Bechtel,   nu s-au facut ca construiesc autostrazi la suprapret, nu au taiat salarii ca sa se imbogateasca ca guvernul Boc,    nu au vandut fabrici si resurse pe nimic cum au facut guvernele Stolojan-Roman-Vacaroiu,  nu ne-au bagat impozite pe gat cum a facut Ponta cu pomenile si maririle lui, nu ne-au bagat accize ca Tariceanu. 

 

Ba chiar au amanat  plata ratelor si au anulat taxele pentru cei in dificultate pe parcursul starii de urgenta.  

 

Nu zic ca e un guvern bun, e chiar sub-mediocru, dar la ora actuala e cel mai competent.  

Acum, in functie de cum votati,  am putea sa avem un guvern si mai bun daca pe 6 decembrie votati USR-PLUS suficient cat sa obtina o majoritate si Ciolos sa devina prim-ministru.  

Asa, mai creste si  nivelul de IQ si mai scade gradul de ticalosie si coruptie.  

Link spre comentariu

 

nu trebuie sa dea alta doar sa scumpeasca toate 

curentul mâncarea ... si femeile

hai sa fim seriosi economia e la pamantul 

turismul horeca spitalele 

 

Pai vor creste preturile pentru ca PSD a crescut salariile la bugetari (mai ales la medici ca sa nu mai plece din tara) si la pensionari. Nu e vina PNL-ului si USR-ului ca vor creste preturile. E firesc sa creasca inflatia. Noi ca tara nu avem productie cu  plus-valoare si industrie ca sa putem acoperi cresterile de salarii si pensii.  

 

Asta e, o sa ajungem sa platim mai mult pentru mancare si utilitati.  

Gen daca inainte aveai salariu de 2000 lei   si plateai pentru o paine 3-5 lei, acum ca ai salariu de 2500 lei , platesti 7-10 lei o paine.   

Nivelul de trai o sa fie cam acelasi, nu scade, nici nu creste. Tot un fraierestean cu salariu de sclav  o sa ramai.    

 

 

Pai sa voteze fiecare in consecinta, nu cu penele/ plusere care sunt sclavii deepstate! 

 

Exista si alte partide. 

 

si, DA, penele/ plusere pregatesc taieri de salarii, noi impozite si restrictii. 

 

Nu mai manipula aiurea cu fake-news-uri marca Raitaru TV.

 

Nu o sa scada niciun salariu, e neconstitutional, si oricum nu se mai poate. Deja marile lanturi de magazine pregatesc scumpirile de la anu'.   Ati vrut salarii ca-n vest,o sa aveti si preturi ca-n vest.  

 

Ce pot sa faca PNL-USR-PLUS e sa  concedieze in masa bugetarii inutili care nu-si fac treaba, sunt incompetenti, sau sa-i aresteze pe aia care iau spaga.  

Si uite cum reduci numarul. 

O sa bage in curand si reguli si criterii de angajare (cu interviu+ teste) ca la privat si o sa  vezi cum o sa se reduca capusele din sistemul de stat. 

Link spre comentariu

asa o vezi va fi 200 nimim 

sau 150 5 minute 

legea ecommica dc toate se scumpes femeiele la fel

Se vor scumpi doar curvele de lux cu silicoane, botox, piercinguri de vitel  si tatuaje......adica toate OTREPELE de care te poti lipsi.     

Curvele deloc atractive, grase si urate vor costa cam tot vreo 300-400 lei/ora. 

 

Daca se legalizeaza prostitutia si se vor construi bordeluri, in mod sigur o sa ajungi sa platesti ca-n Amsterdam sau Praga, poate chiar mai scump, gen 300 euro/15 minute daca vrei sa futi o siliconata cu marimi de 90-60-90. 

 

 

Dar asta in vreo 5-10 ani cand  probabil nimanui nu o sa-i mai pese cand  papusile siliconate se vor ieftini si vor deveni accesibile oricarui ghertoi. 

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

E adevarat ca PNL-istii sunt hoti si ticalosi.........si chiar mai PROSTI!

Dar acest guvern Orban, ca ne place sau nu, este cel mai  "curat" si cel mai competent guvern  politic  din ultimii 30 ani . 

In comparatie cu guvernele Nastase, Tariceanu, Boc, Ponta, Dragnea (nu ma intereseaza ca au fost premieri vreo doi anonimi si Dancila, Dragnea dadea ordine)   care au comis jafuri masive, guvernul Orban mai mult a stat sa combata pandemia, sa produca masti si echipamente de protectie, sa dea amenzi care oricum au fost anulate de CCR. 

 

Nu au spalat bani prin afaceri dubioase gen Microsoft, Tel Drum sau Bechtel,   nu s-au facut ca construiesc autostrazi la suprapret, nu au taiat salarii ca sa se imbogateasca ca guvernul Boc,    nu au vandut fabrici si resurse pe nimic cum au facut guvernele Stolojan-Roman-Vacaroiu,  nu ne-au bagat impozite pe gat cum a facut Ponta cu pomenile si maririle lui, nu ne-au bagat accize ca Tariceanu. 

 

Ba chiar au amanat  plata ratelor si au anulat taxele pentru cei in dificultate pe parcursul starii de urgenta.  

 

Nu zic ca e un guvern bun, e chiar sub-mediocru, dar la ora actuala e cel mai competent.  

Acum, in functie de cum votati,  am putea sa avem un guvern si mai bun daca pe 6 decembrie votati USR-PLUS suficient cat sa obtina o majoritate si Ciolos sa devina prim-ministru.  

Asa, mai creste si  nivelul de IQ si mai scade gradul de ticalosie si coruptie.

 

Ai toată retorica unui înregimentat politic, nu m-ar mira să fii membru de partid cu carnet. Poate că ești și candidat pe vreo listă ðŸ˜, pe loc eligibil sau nu...

N-am nici cea mai mică intenție să mă duc la vot, pt că nu am încredere și nici așteptări de la niciun partid. Fiecare e pe cont propriu 😉

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E adevarat ca PNL-istii sunt hoti si ticalosi.........si chiar mai PROSTI!

Dar acest guvern Orban, ca ne place sau nu, este cel mai  "curat" si cel mai competent guvern  politic  din ultimii 30 ani . 

In comparatie cu guvernele Nastase, Tariceanu, Boc, Ponta, Dragnea (nu ma intereseaza ca au fost premieri vreo doi anonimi si Dancila, Dragnea dadea ordine)   care au comis jafuri masive, guvernul Orban mai mult a stat sa combata pandemia, sa produca masti si echipamente de protectie, sa dea amenzi care oricum au fost anulate de CCR. 

 

Nu au spalat bani prin afaceri dubioase gen Microsoft, Tel Drum sau Bechtel,   nu s-au facut ca construiesc autostrazi la suprapret, nu au taiat salarii ca sa se imbogateasca ca guvernul Boc,    nu au vandut fabrici si resurse pe nimic cum au facut guvernele Stolojan-Roman-Vacaroiu,  nu ne-au bagat impozite pe gat cum a facut Ponta cu pomenile si maririle lui, nu ne-au bagat accize ca Tariceanu. 

 

Ba chiar au amanat  plata ratelor si au anulat taxele pentru cei in dificultate pe parcursul starii de urgenta.  

 

Nu zic ca e un guvern bun, e chiar sub-mediocru, dar la ora actuala e cel mai competent.  

Acum, in functie de cum votati,  am putea sa avem un guvern si mai bun daca pe 6 decembrie votati USR-PLUS suficient cat sa obtina o majoritate si Ciolos sa devina prim-ministru.  

Asa, mai creste si  nivelul de IQ si mai scade gradul de ticalosie si coruptie.  

 

Vai de plt si a guvernului tau de competenti:)))

  • Like 2
Link spre comentariu

Vai de plt si a guvernului tau de competenti:)))

Sa inteleg ca era mai bine cu Dancila premier? :slap2 

Cu Toader, Carmen, Iordache, Olguta, Daea, Fifor, Melescanu , Androneasca, Rovana , Ciolacu, Teodorovici,  Birchall ministri?

 

Aveti memoria cam scurta.  

 

 

 

 

Ca va place sau nu, va trebui sa va obisnuiti cu figura lui Orban 4 ani de acum incolo.  

PNL va lua 30-35% si cu USR-PLUS cu 20%, vor face guvern de coalitie! 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Sa inteleg ca era mai bine cu Dancila premier? :slap2 

Cu Toader, Carmen, Iordache, Olguta, Daea, Fifor, Melescanu , Androneasca, Rovana , Ciolacu, Teodorovici,  Birchall ministri?

 

Aveti memoria cam scurta.  

 

 

 

 

Ca va place sau nu, va trebui sa va obisnuiti cu figura lui Orban 4 ani de acum incolo.  

PNL va lua 30-35% si cu USR-PLUS cu 20%, vor face guvern de coalitie! 

Pai DA, era mai bine!! :laugh2 De ce nu era mai bine? :kiss3 

 

E mai bine cu vânătorii ăștia de muște?! Ai răbdare un pic...

Link spre comentariu
Vizitator silviudulce
Reputație: 0

Procentele sunt corecte, numai ca USR o sa fie cu 30 si PNL sa zica mersi la 20... asta in cazul in care ies macar 30% la vot. Altfel, pregateste-te pt Guvernul Ciolacu:))))

Asa cred si eu, insa tu ce zici ca o sa puna guvernul de dupa alegeri pe primul loc? Economia sau carantina?

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Boss, tu ai vazut harta electorala de la alegerile locale de anul asta? Ai observat cat de GALBENA este in comparatie cu harta din 2016 care era predominant rosie?  

Si vezi ca spre deosebire de 2016, PNL a obtinut acum si primarii in Constanta, Tulcea, Giurgiu, Prahova, Salaj, Baia Mare, Suceava, Iasi, Maramures, Timis, Caras Severin, Bihor,  Vrancea, si chiar vreo cateva primarii din Teleorman. 

 

Eu zic sa nu te miri pe 6 decembrie ca PNL ar putea sa castige de unul singur alegerile cu 40-45%, sa-si faca tot ei de unii singuri guvern, eventual fac coalitie cu UDMR   si le arata degetul mijlociu la USR-isti. 

 

 

 

 

PSD cu 23% o sa ia muie si praful de pe tolba. Ar trebui sa zica mersi daca vor mai obtine macar vreo 50 de locuri in camera deputatilor si  vreo 20-30 de locuri in senat. 

Dupa catastrofa "DANCILA" sunt si vor fi la pamant pentru urmatorii 5-10 ani, ba sunt chiar in pragul extinctiei.

Tot mai multi pesedisti si baroni locali au inceput sa se transfere la PNL. 

 

Va trebui sa te obisnuiesti cu moaca de chefliu a lui Orban pana in 2024, pana termina si Iohannis al doilea mandat. 

"Boss", desi-s roman, nu ma pricep nici la fotbal, nici la politica:)))

Fotbalul (romanesc) mi se pare ingrozitor de boring, iar politica romaneasca este ingrozitor de ticalosita...

Intuitia mea imi spune, insa, ca nu o sa iasa prea multa lume la vot din motiv de pandemie, sila de diSCURSURI prezidentiale, etc, iar cele mai motivate "hoarde" de alegatori sunt cei care vor sa schimbe ceva si cei care nu vor sa schimbe nimic, respectiv electoratul USR si electoratul PSD.

Cat despre PNL, ca sa parafrazez o cimilitura antica de pe stadioanele de odinioara: "PeeeNeeeLeeeul pentru noi, este PeeeSeeeDeeeul 2":))

In rest, cum le-o da Domnu' si cum s-o hotari prin cancelariile straine, le-om duce toate, ca si pana acum...

  • Like 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...