Sari la conținut

Lansarea Playstation 5 in Romania


svyper

Postări Recomandate

  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

Mai sunt si alte suflete triste ca mine care se roaga sa prinda consola pe 19?

 

Aparent, unitatile se vor vinde doar online si cel mai probabil nici nu sunt foarte multe...

 

Ce-i de facut?

daca nu ai facut precomanda ,te rogi dijaba.Ioc sansa rambo

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Mai sunt si alte suflete triste ca mine care se roaga sa prinda consola pe 19?

 

Aparent, unitatile se vor vinde doar online si cel mai probabil nici nu sunt foarte multe...

 

Ce-i de facut?

Amazon.de, dar si acolo sunt sanse infime !

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Cauta pe ebay, am vazut ca sunt deja anunturi.

Pe ebay am vazut numai scalperi. Rareori le pun sub $1000.

Imi imaginez ca cea mai buna sansa de a pune mana pe consola e sa fie undeva un magazin care sa vanda fizic, dar nu este posibil deocamdata (cu toate ca as sta cu placere o noapte asteptand pe pres 😂)

Link spre comentariu
Vizitator alexlakers0
Reputație: 0

Pe ebay am vazut numai scalperi. Rareori le pun sub $1000.

Imi imaginez ca cea mai buna sansa de a pune mana pe consola e sa fie undeva un magazin care sa vanda fizic, dar nu este posibil deocamdata (cu toate ca as sta cu placere o noapte asteptand pe pres )

Adevaru ca 1000 de dolari ii hotie pe fata.

Eu in locu tau as astepta un an pana ce vor scadea preturile.

Asa s-a intamplat si cu ps4.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

PS5 e un CACAT fata de PS4.

Nici macar PS4 2.0. nu se poate considera (PS 4 PRO e PS4 1.5.)

 

Cei de la SONY mai degraba ar prelungi suportul pentru PS4 PRO fiindca PS5 e PRAF.

 

 

Trebuie sa recunosc ca cei de la Micro$oft vor castiga tura asta cu Xbox Series S pentru saraci si Xbox Series X pentru bogati.

Au si grafica mai buna, si memorie mai larga, au si suport mai bun.

 

Daca vrei sa renunti la PC si sa treci pe o consola , alege Xbox SX.

PS5, in afara de God of War Ragnarock, nu cred ca va mai oferi alte exclusivitati avand in vedere ca seria Uncharted s-a terminat demult.

Topicul asta nu-i pentru comparatii sau razboaie intre Sony si Microsoft. Fa tu un topic separat daca tii neaparat.

Aici se afla doar chinuiala privind obtinerea lor 😔

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

E foarte ironic, dar am reusit sa iau un ps5... de la Orange 😂 ba chiar mai erau 2-3 in stoc. Dupa ce am terminat plata s-a epuizat stocul in 10 secunde. A tinut vanzarea vreo 5 min totusi.

 

Comandat si Cold War sa fie.

Link spre comentariu
  • Oras:Techno District
  • Oras:Techno District

Ce-i de facut?

 

.. cu un Playstation doar te joci (jocuri platite), mai bine un PC desktop de la 6000 leuți in sus și faci mult mai multe cu el, e upgradabil, la o adica îl poți repara singur, vrei jocuri gen PS, îi pui un joystick, în afară de mâncare și sex, faci orice cu un PC, înclusiv muncă, școală online, cu un PS ce dracu faci? in 2 ani e uzat moral, plus ca daca vei cumpara jocurile ajungi la o sumă peste un PC de top, părerea mea

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Eu de cand mi-am primit consola pe 21 am jucat in draci Cold War.

 

Performanta e satisfacatoare. Imi merge in mod aproape sustinut 4k 60fps cu ray tracing activ. Scade adeseori sub 60 fps de la grenazi cu fum, explozii si uneori cand dai zoom prin luneta. Insa, vor mai fi in mod sigur updateuri de performanta (pana acum am fost 2, iar ultimul a imbunatatit performanta suficient de mult incat sa observ asta). Deocamdata tin ray tracing oprit ca sa joc competitiv.

 

Deabia astept sa imi iau Ghost of Tsushima peste 2 saptamani

Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

.. cu un Playstation doar te joci (jocuri platite), mai bine un PC desktop de la 6000 leuți in sus și faci mult mai multe cu el, e upgradabil, la o adica îl poți repara singur, vrei jocuri gen PS, îi pui un joystick, în afară de mâncare și sex, faci orice cu un PC, înclusiv muncă, școală online, cu un PS ce dracu faci? in 2 ani e uzat moral, plus ca daca vei cumpara jocurile ajungi la o sumă peste un PC de top, părerea mea

:251x ..... :wallbash  :wallbash  :wallbash ...nu  stiu cum  este  la tine..dar la mine 6000ron ++  este  mai  mare(asa agramat) ca 2500ron.  Boss  hai  ca iti  explic altfel.. compari masina de 2500 euro cu masina de 6000 euro???

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Techno District
  • Oras:Techno District

:251x ..... :wallbash  :wallbash  :wallbash ...nu  stiu cum  este  la tine..dar la mine 6000ron ++  este  mai  mare(asa agramat) ca 2500ron.  Boss  hai  ca iti  explic altfel.. compari masina de 2500 euro cu masina de 6000 euro???

 

nu ajungi in timp la aceeasi suma cumparand jocurile? pe cand cu un PC bun....faci orice! 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...