Sari la conținut

CARANTINA IN MUN. CONSTANTA


Vizitator futac_cta

Postări Recomandate

  • Oras:Everywhere
  • Oras:Everywhere

Eu am avut COVID, forma usoara, nu am avut niciun simptom in afara de lipsa mirosului. Ce e mai surprinzator e ca nevasta-mea a fost testata negativ, la fel si parintii. Am stat 14 zile in carantina, primele 7 am luat azitrox si vitamine cu paracetamol. Acum mi-a revenit mirosul cam la 50%. Au trecut deja vreo 24 de zile de cand am fost testat si ma simt ok. Am auzit de cazuri carora le-a revenit mirosul si dupa 3-4 luni, la altii dupa 3-4 zile (dar aici isi pierdusera si gustul).

 

Ideea e ca sunt sigur ca am luat o cantitate mica de virus, avand in vedere ca nu am dat mai departe si nici simptome nasoale nu am avut. Eu chiar ma protejam si am fost foarte precaut, chiar nu stiu de unde am putut lua. Dar nici nu imi fortez norocul acum sa ma cree imunizat. Nu mi-am mia facut niciun test pentru ca asa e procedura acum, exista posibilitatea sa fii vindecat complet si testul sa iasa iar pozitiv pentru ca raman ramasite ale virusului mort in organism. Sanatate tuturor !!

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 1234567890
  • Oras:constanta
  • Telefon: 1234567890
  • Oras:constanta

carantina actual de la sanci valul 2 este urma unui experiment foarte cretin din partea politicieniilor, au trimis copii la scoala si ne bagat pe toti maturi in cacat, eu sunt sigur ca fara scoli nici valul 2 nu era ca asa este si cu gripa. apropo gripa nu vreau sa va supar pe toti dar de gripa mor pe an 3,5 mio oameni si acum dupa aproape 12 luni de covid avem doar 1,4 mio de decedati cred ca este bataie de joc dar na asta am zis-o si acum un an.

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 1234567890
  • Oras:constanta
  • Telefon: 1234567890
  • Oras:constanta

http s://www.worldometers.info/

http s://www.worldometers.info/coronavirus/

 

mda interesant, cat de prosti suntem, avem o caruta de ani si nimic in capatana dupa statisticele astea:

 

morti din cauza fumatului:

4,5 mio

 

morti din cauza alcolului:

2,2 mio

 

corona:

1,4 mio

 

morti din accidente rutiere:

1,2 mio

 

si daca stai sa te gandesti ca corona era deja in septembrie in europa si nimeni nu sa alarmat atat de rau 3,4 luni de zile a colindat si a facut dezastru pe care nu la observat nimeni :D :D :D

Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

A luat cineva amenda pentru lipsa declaratiei?

da.Era unul care se vaita pe FB si cauta sustinatori(pățiți)   sa conteste in instanta amenda.

PS...daca megri la frizer/coafor ce bifezi  in declaratie? :350x

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: tali_banu69
  • Oras:Departe
  • Telefon: tali_banu69
  • Oras:Departe

Te descurci ;) ca deaia suntem romani :) eu am fost si la tuns, si la cafea la terasa si oriunde am avut nevoie, nu m-a intrebat nimeni nimic :))

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta

da.Era unul care se vaita pe FB si cauta sustinatori(pățiți)   sa conteste in instanta amenda.

PS...daca megri la frizer/coafor ce bifezi  in declaratie? :350x

Participarea la programe sau proceduri in centrele de tratament! La fel bifezi si cand mergi la curve

Trăiește clipa! Fă-o să conteze!

Link spre comentariu

 

Filtrele nu sunt în oraș, ci la ieșire din oraș. Prin oraș echipajele, deocamdată, acționează în principal pe controlarea agenților economici. Dar, eu zic ca o sa avem parte și de filtre prin oraș, pana la ieșirea din carantina.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

Participarea la programe sau proceduri in centrele de tratament! La fel bifezi si cand mergi la curve

tu sti,nu  te  contazic!.Nu stiu despre ce vorbesti,nu folosesc

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge

Pulimecul asta, spameaza toate topicele in speranta ca va face 200 de postari si va incepe sa minuseze alti membrii ai forumului, asa cum facea odinioara, fara sa stie

ca multa lume e cuochii pe el. Mai mult nu il ajuta intelectul, nici ala de sus dar nici ala de jos...

Mai   jenica   :251x  ,   200  postari zici ah  :350x  si minuseaza??nu jenica gresesti nici la 5000 postari nu minuseaza. Ca sa poti acorda reputatie negaliva(-1) este pe LOVELEEE 

PS Categorii de utilizatori si drepturile asociate

 

Ranguri acordate automat

§  Curvar Ucenic: Acest rang este acordat la inscrierea pe forum

§  Maistru Curvar: la 40 posturi ,poate atasa imagini la Galerie, poate edita profilul.

          §  Serious Contributor promovare la 200 de posturi, pot acorda pana la 3 puncte de reputatie pozitive in decurs de 24 de ore, au Mesaje Private si chat activat.

§  VIP Member la 1000 de posturi ,pot acorda pana la 40 puncte de reputatie pozitive in decurs de 24 de ore, au Mesaje Private si chat activat.

§  Platinum Member - la 5000 de posturi pot acorda pana la 50 puncte de reputatie pozitive in decurs de 24 de ore, au Mesaje Private si chat activat.

          §  Premium, Premium XL, Premium XXL, Super Premium - sunt abonamente platite care ofera facilitati extra (in plus) fata de conturile obisnuite. Pentru mai multe detalii va rugam sa cititi aici https://nimfomane.co...entele-premium/

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...