Sari la conținut

Veti vota USR la alegeri?


celibi

Postări Recomandate

Vizitator puloiu
Reputație: 0
7 minutes ago, usristul2016 said:

PRM era partid de 21% in parlament prin 2000.

Si tot am intrat in UE si NATO, si nu s-a instaurat nicio dictatura fascista si nici executiile alea de pe stadion n-au mai avut loc.  

 

A mai fost apoi PP-DD cu 14% 

Astia de la AUR par niste frati mai retardati ai lor, dar si niste idioti utili. Tocmai am scapat in sfarsit de fosilele de Tariceanu si Ponta pe care i-au trimis acasa . L-o luat putin inima si  pe Basescu care a luat la mustata 5% fix si a atins pragul. 

 

NU e sigur inca. La aceasta ora situatia e cam asa:

 

Numaratoare partiale: rezultatele in urma numararii a 95,11% din voturile totale sunt urmatoarele:

Bla

Bla

Bla 

 
PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ
0 270.109 4,81%
 

 - la Senat

si

 
PARTIDUL MIȘCAREA POPULARĂ
0 262.583 4,68%
 
 
 

 

https://rezultatevot.ro/elections/113/results

 

Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 4 minute, usristul2016 a spus:

Foarte bine.

Poate prin 2024 o sa-i vedem pe USR-isti (partid progresist  globalist)  si AUR-isti (partid conservator nationalisti) intr-o confruntare directa.  

Sunt satul de vechea clasa politica autohtona plina de securisti si baroni locali. 

Macar stiu ca se vor bate niste straini pentru controlul asupra Romaniei  : franco-germanii si  rusii. 

 

tu esti pe principiul sa moara si capra vecinului si daca se poate si vecinul.😀😂

  • Like 2
Link spre comentariu

Sper sa scapam mai repede de PSD si PNL. 

Sa vina ambele partide la guvernare, ca doar sunt pe primele doua pozitii, sa recreeze coalitia USL si sa le ia dracu odata.  

Cei de la AUR nu pot fi mai rai decat Tariceanu si Ponta care si-au batut  joc de votanti si au jefuit tara asta cu accize, impozite, taxe si preturi crescute, ba si cate au mai vandut la straini. 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
1 minute ago, wurdulak said:

Nu cred că sunt ruși la AUR... singurii ruși sunt prin spatele vătraielor de prin plusereu...

2024: Firea și Simion în turul 2 la prezidențiale!

 Mersi, am ras.  

Acum vorbind serios.   La alegerile prezidentiale  din 2024 vor candida cu siguranta  primarii  cu cele mai bune scoruri de la alegerile locale din septembrie 2020. 

  • PSD: Robert Negoita de la sectorul 3 
  • USR-PLUS:  Dominic Fritz , neamtul  de la Timisoara 
  • PNL: Emil Boc de la Cluj   
Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Chiar acum, usristul2016 a spus:

Sper sa scapam mai repede de PSD si PNL. 

Sa vina ambele partide la guvernare, ca doar sunt pe primele doua pozitii, sa recreeze coalitia USL si sa le ia dracu odata.  

Cei de la AUR nu pot fi mai rai decat Tariceanu si Ponta care si-au batut  joc de votanti si au jefuit tara asta cu accize, impozite, taxe si preturi crescute, ba si cate au mai vandut la straini. 

 

 

esti naiv rau, serios. toate vanzarile de active romanesti au fost conditionate de partenerii externi pe sub masa. pai crezi ca astia cat ar fi fost ei de pusi pe comisioane vindeau asa fara sa ceara voie. apoi dupa ce au vandut activele statului(fabrici, uzine si alte acareturi) de unde bani la buget. marim taxele si impozitele.

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0
4 minutes ago, wurdulak said:

Nu cred că sunt ruși la AUR... singurii ruși sunt prin spatele vătraielor de prin plusereu...

2024: Firea și Simion în turul 2 la prezidențiale!

Extrem de probabila aceasta ipoteza !!!!

 

VAI DE STEAUA NOASTRA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 6 minute, usristul2016 a spus:

 Mersi, am ras.  

Acum vorbind serios.   La alegerile prezidentiale  din 2024 vor candida cu siguranta  primarii  cu cele mai bune scoruri de la alegerile locale din septembrie 2020. 

  • PSD: Robert Negoita de la sectorul 3 
  • USR-PLUS:  Dominic Fritz , neamtul  de la Timisoara 
  • PNL: Emil Boc de la Cluj   

astea deja sunt scenarii prea avansate. hai sa vedem ce mai e maine. daca intra PMP in parlament.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Boc a zis ca nu va candida niciodata la prezidentiale, nu-l intereseaza. 

Fritz - exclus. DACA va mai exista USR peste 4 ani, probabil candidat va fi Presada sau Clotilde sau Vlad Voiculescu, niciodata Fritz.

Robert Negoita nu mai este in PSD, esti in urma 🙂 ! este seful Partidului Bucurestiul Meu sau ceva de genul ! In niciun caz nu va candida la prezidentiale in 2024 !

La cum arata rezultatele partiale de la Parlamentare, pana in 2024 va fi o mare vraiste in politica romaneasca, nu se stie ce partide vor mai ramane "in viata" atunci si cine va avea curajul sa mai candideze si cu ce programe electorale !

Oricum, daca Parlamentul asta rezista 4 ani sa zica "multumesc, Doamne !", pentru ca este posibil sa avem anticipate cat de curand (primavara-vara).

Link spre comentariu

Ar mira pe cineva ca la următoarele alegeri prezidențiale un partid creat si finanțat de Sorin Ovidiu Vântu să dea un candidat pentru prezidențiale, un candidat până în 40 de ani de loc din București, absolvent de Politehnică, candidat care să ajungă chiar in turul 2 de scrutin? Am să las asta aici :)))

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Zalău
  • Oras:Zalău
On 12/1/2020 at 9:21 PM, celibi said:

Veti vota acest partid de saltimbanci pentru a-l ajuta sa ajunga in Parlament? Eu cu siguranta nu. Mare bravada ce au facut cand si-au dat demisiile pentru a nu primi pensii speciale cand acest lucru putea fi facut la cerere. Praf in ochii electoratului de dreapta. Fac ceva pe partidul lor. Avem nevoie intardevar de un partid nou care sa sustina lupta anticoruptie dar nu un partid cu vederile lor vezi doamne "europene". De fapt progresiste si neomarxiste. Acestia sunt mai rau decat ciuma rosie ei sunt niste virusi care trebuie aruncati in lada de gunoi a istoriei ca si cum nu ar fi existat. 

 

Niciodată și sub nicio formă nu trebuie votată această adunătură de gunoaie și mizerii care pozează în partid politic. Doar hoți, copii de hoți și retardați mintal. 

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
7 hours ago, usristul2016 said:

 Mersi, am ras.  

Acum vorbind serios.   La alegerile prezidentiale  din 2024 vor candida cu siguranta  primarii  cu cele mai bune scoruri de la alegerile locale din septembrie 2020. 

  • PSD: Robert Negoita de la sectorul 3 
  • USR-PLUS:  Dominic Fritz , neamtul  de la Timisoara 
  • PNL: Emil Boc de la Cluj   

DEPRY, esti bine mah?

Ai fost si tu extaziat cateva ore dupa care au venit rezultatele si ai luat-o la muie iar 🤣🤣🤣

Dupa redistribuire da guvern PSD/UDMR. Aur a anuntat ca nu vrea la guvernare cu nimeni.

Deci muie USR/PNL 🤣🤣🤣

Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 12 ore, puloiu a spus:

Boc a zis ca nu va candida niciodata la prezidentiale, nu-l intereseaza. 

Fritz - exclus. DACA va mai exista USR peste 4 ani, probabil candidat va fi Presada sau Clotilde sau Vlad Voiculescu, niciodata Fritz.

Robert Negoita nu mai este in PSD, esti in urma 🙂 ! este seful Partidului Bucurestiul Meu sau ceva de genul ! In niciun caz nu va candida la prezidentiale in 2024 !

La cum arata rezultatele partiale de la Parlamentare, pana in 2024 va fi o mare vraiste in politica romaneasca, nu se stie ce partide vor mai ramane "in viata" atunci si cine va avea curajul sa mai candideze si cu ce programe electorale !

Oricum, daca Parlamentul asta rezista 4 ani sa zica "multumesc, Doamne !", pentru ca este posibil sa avem anticipate cat de curand (primavara-vara).

daca PMP-ul intra in parlament e o sansa in plus sa avem stabilitate si sa reziste Parlamentul 4 ani. oricum e complicat pentru ca PNL se considera castigator si nu prea vrea sa dea din portofoliile de ministri celorlalti (USR si UDMR). in plus USR are conditii multe pentru PNL (pertinente de altfel la suprafata - fara pensii speciale, parlament de 300 etc) . sunt multe necunoscute momentan. vedem..

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Mai adaugati in toata ciorba asta politica si niste zarvazat de la AUR, care il propune prim-ministru pe Calin Georgescu (www.proiectdetara.ro) si cel putin 2-3 ministri in guvern, altfel nu voteaza nicio alta varianta de guvern !

Cum am zis, o sa fie circ si balamuc, dar din pacate nu va fi de ras, avem criza economica, avem criza sanitara, banii de la UE nu e sigur ca mai vin sau nu (pentru ca alti idioti recte Ungaria si Polonia s-au trezit sa li se scoale pwla statului de drept) si aveam nevoie de un parlament stabil, nu de carpeala asta politica din Parlament, care a rezultat in urma votului. 

Dar, asa se intampla cand partidele simt o mare durere'n cot pentru cetatean si se cred buricul pamantului, cetateanul nu-i prostul lor, fie sta acasa in ziua votului, fie voteaza pe cine crede el ca poate face ceva (AUR), desi saracul cetatean nu stie ce prostie a facut....

In fine...

Totusi sper (desi sanse infime spre 0) sa intre si PMP-ul. Marinaru, ne comvine sau nu, este singurul care mai poate face ordine in toata harababura asta si mai poate da de pamant si cu PSD, si cu PNL, si cu AUR si cu USR. 

O situatie de tot rahatul, dar, din pacate, care a devenit obisnuita pentru Romania, nu mai este ceva extraordinar sau iesit din comun. Spre dezavantajul nostru, ca tara...

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 11 ore, puloiu a spus:

Mai adaugati in toata ciorba asta politica si niste zarvazat de la AUR, care il propune prim-ministru pe Calin Georgescu (www.proiectdetara.ro) si cel putin 2-3 ministri in guvern, altfel nu voteaza nicio alta varianta de guvern !

Cum am zis, o sa fie circ si balamuc, dar din pacate nu va fi de ras, avem criza economica, avem criza sanitara, banii de la UE nu e sigur ca mai vin sau nu (pentru ca alti idioti recte Ungaria si Polonia s-au trezit sa li se scoale pwla statului de drept) si aveam nevoie de un parlament stabil, nu de carpeala asta politica din Parlament, care a rezultat in urma votului. 

Dar, asa se intampla cand partidele simt o mare durere'n cot pentru cetatean si se cred buricul pamantului, cetateanul nu-i prostul lor, fie sta acasa in ziua votului, fie voteaza pe cine crede el ca poate face ceva (AUR), desi saracul cetatean nu stie ce prostie a facut....

In fine...

Totusi sper (desi sanse infime spre 0) sa intre si PMP-ul. Marinaru, ne comvine sau nu, este singurul care mai poate face ordine in toata harababura asta si mai poate da de pamant si cu PSD, si cu PNL, si cu AUR si cu USR. 

O situatie de tot rahatul, dar, din pacate, care a devenit obisnuita pentru Romania, nu mai este ceva extraordinar sau iesit din comun. Spre dezavantajul nostru, ca tara...

Pă bune ? 😅.... speranța ta e în Băsău ? 🙈

Eu mă bucur că n-a intrat. 

 

Situația nu e ușoară, da' asta e...mergem înainte, importante sunt cele 3 puncte și fiecare meci îl tratăm ca pe o finală și la sfârșit tragem linie și vedem unde suntem😜

 

 

IMG-20201207-WA0109.jpg

IMG-20201206-WA0094.jpg

Link spre comentariu
2 hours ago, cincistele said:

Pă bune ? 😅.... speranța ta e în Băsău ? 🙈

Eu mă bucur că n-a intrat. 

 

Situația nu e ușoară, da' asta e...mergem înainte, importante sunt cele 3 puncte și fiecare meci îl tratăm ca pe o finală și la sfârșit tragem linie și vedem unde suntem😜

 

 

IMG-20201207-WA0109.jpg

IMG-20201206-WA0094.jpg

 

 

 

Ha ha ha , geniala ultima poza.  

Dar prima gluma....NOT.   Basescu chiar nu mai e in jocul asta demult.  Ba a fost trimis acasa de niste baieti  si fete care o ard cu dacopatisme si anti-vaccinare.  Adica la nivelul asta a ajuns.

Hai, nu ca Ponta si Tariceanu.  

Dar  si-a mai  si  luat bataie mare de la Firea si Nicusor.  

 

Link spre comentariu

21 hours ago, cocalar20 said:

DEPRY, esti bine mah?

Ai fost si tu extaziat cateva ore dupa care au venit rezultatele si ai luat-o la muie iar 🤣🤣🤣

Dupa redistribuire da guvern PSD/UDMR. Aur a anuntat ca nu vrea la guvernare cu nimeni.

Deci muie USR/PNL 🤣🤣🤣

Si cu toate astea, tot avem si vom avea un premier PNL in urmatorii 4 ani! 

Sau tu credeai ca aici e democratie?  

Adica  de ce penelistii ar mai prejos decat pesedistii care au facut praf democratia in ultimii 4 ani?

Iohannis le-a aratat pisica la toti, si pesedistilor, si aurarilor care tot o ard cu nationalisme si neofascisme, prin numirea lui Ciuca ca premier.  

E semn clar ca urmeaza dictatura militara PNL-ista de 4 ani! 

 

 

Apropo, cine ti-a spus tie ca UDRM vrea sa guverneze alaturi de PSD?  

 

 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...