Sari la conținut

Veti vota PSD la alegeri?


Postări Recomandate

Veti vota acest partid de penali jegosi, baroni locali,populisti demagogi, interlopi, securisti, popi fatarnici  si curve  pentru a-l ajuta sa ajunga in Parlament? Eu cu siguranta nu.

 

Nu dupa ce Iliescu, fondatorul acestui partid (care atunci era FSN, de fapt esalonul 2 din PCR )  a confiscat revolutia de la 1989 si a ordonat fortelor de ordine acaparate de el si securistii lui sa traga in populatie. 

Nu dupa ce le-a facut studentilor la mineriada din 1991.    

Nu dupa ce Iliescu si Petre Roman au futut chiar si singurele chestii bune facute de comunismul ceausist - javrele au distrus industria, aia asa inapoiata si necompetitiva cum era, macar o aveam, acum nu mai avem nimic; au ruinat productia agricola de am ajuns sa mancam numai din import.........pai pe vremuri Romania fabrica tractoare si le vindea si tarilor din Orientul Mijlociu, acum nu mai avem nici macar sisteme de irigatii.  Stau taranii cu pamanturile in parloaga si primesc subventii degeaba.  Parca ajungi sa regreti colectivizarea aia ca macar Romania era granarul Europei.  Azi, datorita PSD-istilor, mancam alimente proaste pline de chimicale din import de am ajuns campioni la obezitate, diabet si CANCER.    

Javrele astea, mai ales Ecaterina Andronescu, au desfiintat scolile de arte si meserii incat ca meseriasii au devenit rari,  au distrus invatamantul, rezultand generatii de tineri analfabeti functionali, confuzi,  dezorientati, prosti pregatiti pentru piata muncii, acum suntem tara cu cele mai multe prostituate si videochatiste din UE, si tara cu cei mai multi romani plecati in strainatate la munca de jos.    

Nu poti sa votezi acest partid dupa ce au distrus sistemul medical-  cu toate pacatele sale si mai ales pentru interzicerea avortului, sub Ceausescu aveam medici profesionisti, acum au emigrat care incotro.  

In mare, ne aflam in situatia actuala (lipsa paturi la terapie intensiva pentru infectatii de COVID,  incendii in spitale si maternitati,  bacterii si toxiinfectii  si focare de imbolnaviri prin clinici si spitale   datorita PSD-ului).  

Din cauza lui Iliescu, am pierdut 12 ani de progres si dezvoltare.    

Timp de 6 ani, Iliescu nici n-a vrut sa auda de integrare in UE si aderare la NATO. A trebuit sa votam cu Constantinescu sa permita avioanelor americane sa traverseze spatiul aerian al Romaniei ca sa intre in Iugoslavia si sa inceapa tratativele cu Comunitatea Europeana, ca daca era dupa Ilici, azi ajungeam ca Belarus si faceam parte din Uniunea Euroasiatica a lui Putin.  

 

Nu stiu ce le-a venit romanilor sa mai voteze PSD in 2000, dar stiu ca pana in 2004 romanii deja faceau coada la aeroporturi si dormeau cu noptile pe acolo sa primeasca viza si acces sa emigreze la cules capsuni in Spania. 

 Bechtelul , mostenirea matusii Tamara,   birocratia, coruptia, toate marsaviile lui Nastase in tentativa de a instaura o dictatura.....tot nu i-a convins pe romani sa  nu mai voteze acest partid.

Ne-am trezit cu   iar la guvernare cu Ponta in frunte in 2012 de ne-am umplut cu  "lapte si miere" , sau mai precis, cu sloboz si cacat  - e adevarat ca a scazut  TVA-ul, a convins firmele private sa creasca salariul minim de la 600 la 1200 lei,  dar si pentru ca a crescut salariile bugetarilor, ne-am trezit cu o hiperinflatie - preturi mai mari,  facturi mai mari, taxe si impozite in plus,  birocratie, mita si spaga la greu,  de s-a ajuns la incendiul de la Colectiv.       

Si tot nu l-a convins pe roman sa nu mai voteze cu PSD.....ca in 2016 ne trezim cu Dragnea si cele trei guverne ale sale, incepand cu Grindeanu, Iordache,   si ordonanta de urgenta 13 care permitea  politicienilor sa fure noaptea ca hotii   si coruptii si interlopii sa primeasca amnistie sau doar pedepse cu suspendare,   cu Tudose si revolutia fiscala care a impozitat multinationalele care a dus la cresterea pretului la alimente si benzina  , cu ministri ca   Toader care au schimbat codul penal  in favoarea infractorilor  (de s-a ajuns la un val de infractiuni si violuri comise de recedivisti eliberati din puscarii)  , care a demis- o pe Kovesi  si a redus atributiile presedintelui          si apoi cu analfabeta de Dancila care a fost cel mai prost premier din istoria Romaniei . Nu are rost sa enumar ce a facut.  

Dar mai ales javra de Firea care a spalat banii primariei, s-a supraindatorat, a falimentat RADET-ul si a lasat Bucurestiul fara bani prin pomeni,  organizat  carnavale, concerte, parade,  targuri,  construit   fantani arteziene,  si acordat pomeni  pensionarilor precum vouchere de vacanta in Grecia. Pai iti mor copii  de viroze prin spitale si cade tencuiala pe bucuresteni, si tu ca primar te tii de distractii?     

 

In fine,  Amenzile pentru pancarda "Muie PSD"   si  Jandarmeriada  de la 10 august 2018 au  pus capac la toate, diasporenii care ne aduc banii in tara,   femei si copii udati, gazati si batuti de jandarmi pentru ca protestau impotriva coruptiei si pentru drepturile omului.  

Am scapat de pesedisti in 2019, cu Dragnea  ajuns la racoare, si Dancila la cratita. Am scapat de curand si de Firea de la primaria capitalei  ........acum trebuie ca pe 6 decembrie sa dam ULTIMA MUIE psd-ului. Haideti sa facem ca acest PCR 2.0. sa devina ISTORIE, sa nu mai auzim niciodata de acest partid!  

 

 

Acum vreau sa stiu si eu: cat de JEGOS sa fii ca roman sa votezi un asemenea partid? Sau cat de SARAC LIPIT si ANALFABET sa fii ?  Cand vezi ca e partidul cu cei mai multi politicieni CONDAMNATI PENTRU CORUPTIE?   

Astia de ii voteaza nu-si dau seama ca ajung si mai saraci?

Ca pana si vasluianul rupt in cur a realizat ca cu toata pensia marita, tot are de platit mai mult pentru tigari si tuica, de aia in 2019 a preferat sa voteze cu Iohannis si nu cu Dancila!   

 

 

 

Cum poti sa spui  apoi  ca USR-PLUS (stie el despre cine vorbesc, ca tocmai a deschis topic despre acest partid)   e mai rau decat ciuma rosie dupa cate mizerii si dezastre a   comis PSD-ul in tara asta in ultimii 30 ani?  

PSD-istii sunt niste virusi care ar trebui aruncati in lada de gunoi a istoriei ca si cum nu ar fi existat. nu USR-istii care  inca  n-au fost la guvernare.  

 

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Hiperinflatie?! Ai luat tu o paine cu un trilion de lei, recent? :-))

 

Ce usor trecem peste abuzurile unora si pe ale altora le infieram cu manie pluserista...

 

Daca facea PSD ce a facut guwernerul actual ieseau iar toti cacanarii in strada... Dar nu, ne raportam la huliganii de la 10 august care si-au luat-o pe cocoasa binemeritat. Daca era atins un jandarm in Franta, ce se intampla?! Urmariti protestele din Paris?

 

Fiti corecti si votati cum vreti dar usor cu pianul pe scari, ca nu s-a intalnit hotul cu prostu’, toata Romania devine o colonie penitenciar si in loc sa acuzati bancile si corporatiile facem politica ca le stim noi pe toate. :-))))))

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

Veti vota acest partid de penali jegosi, baroni locali,populisti demagogi, interlopi, securisti, popi fatarnici si curve pentru a-l ajuta sa ajunga in Parlament? Eu cu siguranta nu.

 

Nu dupa ce Iliescu, fondatorul acestui partid (care atunci era FSN, de fapt esalonul 2 din PCR ) a confiscat revolutia de la 1989 si a ordonat fortelor de ordine acaparate de el si securistii lui sa traga in populatie.

Nu dupa ce le-a facut studentilor la mineriada din 1991.

Nu dupa ce Iliescu si Petre Roman au futut chiar si singurele chestii bune facute de comunismul ceausist - javrele au distrus industria, aia asa inapoiata si necompetitiva cum era, macar o aveam, acum nu mai avem nimic; au ruinat productia agricola de am ajuns sa mancam numai din import.........pai pe vremuri Romania fabrica tractoare si le vindea si tarilor din Orientul Mijlociu, acum nu mai avem nici macar sisteme de irigatii. Stau taranii cu pamanturile in parloaga si primesc subventii degeaba. Parca ajungi sa regreti colectivizarea aia ca macar Romania era granarul Europei. Azi, datorita PSD-istilor, mancam alimente proaste pline de chimicale din import de am ajuns campioni la obezitate, diabet si CANCER.

Javrele astea, mai ales Ecaterina Andronescu, au desfiintat scolile de arte si meserii incat ca meseriasii au devenit rari, au distrus invatamantul, rezultand generatii de tineri analfabeti functionali, confuzi, dezorientati, prosti pregatiti pentru piata muncii, acum suntem tara cu cele mai multe prostituate si videochatiste din UE, si tara cu cei mai multi romani plecati in strainatate la munca de jos.

Nu poti sa votezi acest partid dupa ce au distrus sistemul medical- cu toate pacatele sale si mai ales pentru interzicerea avortului, sub Ceausescu aveam medici profesionisti, acum au emigrat care incotro.

In mare, ne aflam in situatia actuala (lipsa paturi la terapie intensiva pentru infectatii de COVID, incendii in spitale si maternitati, bacterii si toxiinfectii si focare de imbolnaviri prin clinici si spitale datorita PSD-ului).

Din cauza lui Iliescu, am pierdut 12 ani de progres si dezvoltare.

Timp de 6 ani, Iliescu nici n-a vrut sa auda de integrare in UE si aderare la NATO. A trebuit sa votam cu Constantinescu sa permita avioanelor americane sa traverseze spatiul aerian al Romaniei ca sa intre in Iugoslavia si sa inceapa tratativele cu Comunitatea Europeana, ca daca era dupa Ilici, azi ajungeam ca Belarus si faceam parte din Uniunea Euroasiatica a lui Putin.

 

Nu stiu ce le-a venit romanilor sa mai voteze PSD in 2000, dar stiu ca pana in 2004 romanii deja faceau coada la aeroporturi si dormeau cu noptile pe acolo sa primeasca viza si acces sa emigreze la cules capsuni in Spania.

Bechtelul , mostenirea matusii Tamara, birocratia, coruptia, toate marsaviile lui Nastase in tentativa de a instaura o dictatura.....tot nu i-a convins pe romani sa nu mai voteze acest partid.

Ne-am trezit cu iar la guvernare cu Ponta in frunte in 2012 de ne-am umplut cu "lapte si miere" , sau mai precis, cu sloboz si cacat - e adevarat ca a scazut TVA-ul, a convins firmele private sa creasca salariul minim de la 600 la 1200 lei, dar si pentru ca a crescut salariile bugetarilor, ne-am trezit cu o hiperinflatie - preturi mai mari, facturi mai mari, taxe si impozite in plus, birocratie, mita si spaga la greu, de s-a ajuns la incendiul de la Colectiv.

Si tot nu l-a convins pe roman sa nu mai voteze cu PSD.....ca in 2016 ne trezim cu Dragnea si cele trei guverne ale sale, incepand cu Grindeanu, Iordache, si ordonanta de urgenta 13 care permitea politicienilor sa fure noaptea ca hotii si coruptii si interlopii sa primeasca amnistie sau doar pedepse cu suspendare, cu Tudose si revolutia fiscala care a impozitat multinationalele care a dus la cresterea pretului la alimente si benzina , cu ministri ca Toader care au schimbat codul penal in favoarea infractorilor (de s-a ajuns la un val de infractiuni si violuri comise de recedivisti eliberati din puscarii) , care a demis- o pe Kovesi si a redus atributiile presedintelui si apoi cu analfabeta de Dancila care a fost cel mai prost premier din istoria Romaniei . Nu are rost sa enumar ce a facut.

Dar mai ales javra de Firea care a spalat banii primariei, s-a supraindatorat, a falimentat RADET-ul si a lasat Bucurestiul fara bani prin pomeni, organizat carnavale, concerte, parade, targuri, construit fantani arteziene, si acordat pomeni pensionarilor precum vouchere de vacanta in Grecia. Pai iti mor copii de viroze prin spitale si cade tencuiala pe bucuresteni, si tu ca primar te tii de distractii?

 

In fine, Amenzile pentru pancarda "Muie PSD" si Jandarmeriada de la 10 august 2018 au pus capac la toate, diasporenii care ne aduc banii in tara, femei si copii udati, gazati si batuti de jandarmi pentru ca protestau impotriva coruptiei si pentru drepturile omului.

Am scapat de pesedisti in 2019, cu Dragnea ajuns la racoare, si Dancila la cratita. Am scapat de curand si de Firea de la primaria capitalei ........acum trebuie ca pe 6 decembrie sa dam ULTIMA MUIE psd-ului. Haideti sa facem ca acest PCR 2.0. sa devina ISTORIE, sa nu mai auzim niciodata de acest partid!

 

 

Acum vreau sa stiu si eu: cat de JEGOS sa fii ca roman sa votezi un asemenea partid? Sau cat de SARAC LIPIT si ANALFABET sa fii ? Cand vezi ca e partidul cu cei mai multi politicieni CONDAMNATI PENTRU CORUPTIE?

Astia de ii voteaza nu-si dau seama ca ajung si mai saraci?

Ca pana si vasluianul rupt in cur a realizat ca cu toata pensia marita, tot are de platit mai mult pentru tigari si tuica, de aia in 2019 a preferat sa voteze cu Iohannis si nu cu Dancila!

 

 

 

Cum poti sa spui apoi ca USR-PLUS (stie el despre cine vorbesc, ca tocmai a deschis topic despre acest partid) e mai rau decat ciuma rosie dupa cate mizerii si dezastre a comis PSD-ul in tara asta in ultimii 30 ani?

PSD-istii sunt niste virusi care ar trebui aruncati in lada de gunoi a istoriei ca si cum nu ar fi existat. nu USR-istii care inca n-au fost la guvernare.

 

 

 

 

Un discurs clasic marca USR , agresiv, incită la ură, nu vorbește despre USR ca partid , ci doar de PSD, și cât de nașpa e PSD.

Si despre situații ipotetice.

 

Numai când văd atâta ură, agresivitate și invidie în exprimare , votez clar anti USR.

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Zanea
  • Oras:Zanea

Un discurs clasic marca USR , agresiv, incită la ură, nu vorbește despre USR ca partid , ci doar de PSD, și cât de nașpa e PSD.

Si despre situații ipotetice.

 

Numai când văd atâta ură, agresivitate și invidie în exprimare , votez clar anti USR.

Cu cine votezi bebe?
  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Decat USR, mai bine PSD ! Decat PSD sau/si USR, mai bine lipsa !

 

(Ambele partide sunt pline de scursuri si ipocriti, dar ca la USR, parca nici chiar PSD nu are atatea nulitati. USR da clasa oricarui partid)...

Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

 

 

Un discurs clasic marca USR , agresiv, incită la ură, nu vorbește despre USR ca partid , ci doar de PSD, și cât de nașpa e PSD.

Si despre situații ipotetice.

 

Numai când văd atâta ură, agresivitate și invidie în exprimare , votez clar anti USR.

Atât pot cei din USR!

Aceiași chestie am scris-o eu pe Facebook și am avut contul restricționat (nici nu ma întreb de ce).

 

Improsca cu noroi și își fac publicitate agresiva (asta spune multe), au persoane agresive cu probleme grave la mansarda, au persoane care au avut funcții de conducere în diferite instituții și primeau cu drag plicul (dar acum fac pe lupul moralist).

Link spre comentariu

Cu tot respectul,va rog sa imi raspundeti la 3 intrebari:

 

Cum puteti explica actualilor sau viitorilor copiii ai dumneavoastra toata reactia aceasta a opozitiei like #rezist?!?

 

Care este solutia rationala, faci prezenta la vot si votezi pe altii, numai de ciuda psd ului?

 

Au oare partidele noastre sau macar unul educatie politica?

 

Sfatul meu este sa nu mergeti la vot,pt ca toti au un singur lucru in comun, parvenire.Daca chiar doriti sa schimbati ceva in tara asta, schimbati va pe voi, apoi faceti va datoria de cetateni iluminati,oferiti remedii zombiilor din jurul vostru,prin metode umaniste, nu exstremiste.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Brasov
  • Oras:Brasov

Cu tot respectul,va rog sa imi raspundeti la 3 intrebari:

 

Cum puteti explica actualilor sau viitorilor copiii ai dumneavoastra toata reactia aceasta a opozitiei like #rezist?!?

 

Care este solutia rationala, faci prezenta la vot si votezi pe altii, numai de ciuda psd ului?

 

Au oare partidele noastre sau macar unul educatie politica?

 

Sfatul meu este sa nu mergeti la vot,pt ca toti au un singur lucru in comun, parvenire.Daca chiar doriti sa schimbati ceva in tara asta, schimbati va pe voi, apoi faceti va datoria de cetateni iluminati,oferiti remedii zombiilor din jurul vostru,prin metode umaniste, nu exstremiste.

Analizând fiecare partid și fiecare persoana care candidează am observat ca nu am pe cine sa votez ceea ce e trist.

În plus, jocurile au fost făcute (pentru cei care încă cred ca trăiesc în democrație).

 

,, Vin ai voștri, pleacă ai noștri... Noi rămânem tot ca prostii"!

 

 

Un nou Țepeș ne mai poate ajuta pt ca oamenii nu mai au curaj sa schimbe ceva prin forță ( pașnic s-a încercat deja și nu mai e o soluție)!

 

 

Gândirea oamenilor poate fi schimbata doar dacă interzicem Antena 3 și alte rahaturi televizate

Link spre comentariu
  • Oras:ROMANIA
  • Oras:ROMANIA

Parerea mea personala este sa va uitati la filmul The Irishman...cred ca este purul asevar cu ceea ce se intampla in tara noastra...acela este cel mai bun exemplu...

Cu oricine am vota tot acolo suntem...toti sunt mafioti si niciodata nu vom putea iesi din situatiile acestea...va salut cu respect

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:one day in heaven, next day in hell
  • Oras:one day in heaven, next day in hell

Prin neintrunirea numarului minim de alegatori prezenti la vot, aceste alegeri dar si vechii alesi distinsi parlamentari nu vor mai putea reprezenta interesele cetatenilor,deci qr ttebui sa dispara de pe wcena politica fefinitiv (nemaiavand majoritatea) PNL in frunte cu cele 2 staruri ale sale, au nenorocit tot ce mai exista neatins inca de catre PSD...in conditiile actuale, insa PUIE MNL!

Neprezentarea la vot este singura optiune pentru moment in opinia mea.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:ROMANIA
  • Oras:ROMANIA

Prin neintrunirea numarului minim de alegatori prezenti la vot, aceste alegeri dar si vechii alesi distinsi parlamentari nu vor mai putea reprezenta interesele cetatenilor,deci qr ttebui sa dispara de pe wcena politica fefinitiv (nemaiavand majoritatea) PNL in frunte cu cele 2 staruri ale sale, au nenorocit tot ce mai exista neatins inca de catre PSD...in conditiile actuale, insa PUIE MNL!

Neprezentarea la vot este singura optiune pentru moment in opinia mea.

Solutia "prezenta la vot" este de la revolutie pana astazi dar...degeaba...din rau in mai rau...pe zi ce trece...este strict opinia mea...te rog sa nu te superi
  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Veti vota acest partid de penali jegosi, baroni locali,populisti demagogi, interlopi, securisti, popi fatarnici  si curve  pentru a-l ajuta sa ajunga in Parlament? Eu cu siguranta nu.

 

Nu dupa ce Iliescu, fondatorul acestui partid (care atunci era FSN, de fapt esalonul 2 din PCR )  a confiscat revolutia de la 1989 si a ordonat fortelor de ordine acaparate de el si securistii lui sa traga in populatie. 

Nu dupa ce le-a facut studentilor la mineriada din 1991.    

Nu dupa ce Iliescu si Petre Roman au futut chiar si singurele chestii bune facute de comunismul ceausist - javrele au distrus industria, aia asa inapoiata si necompetitiva cum era, macar o aveam, acum nu mai avem nimic; au ruinat productia agricola de am ajuns sa mancam numai din import.........pai pe vremuri Romania fabrica tractoare si le vindea si tarilor din Orientul Mijlociu, acum nu mai avem nici macar sisteme de irigatii.  Stau taranii cu pamanturile in parloaga si primesc subventii degeaba.  Parca ajungi sa regreti colectivizarea aia ca macar Romania era granarul Europei.  Azi, datorita PSD-istilor, mancam alimente proaste pline de chimicale din import de am ajuns campioni la obezitate, diabet si CANCER.    

Javrele astea, mai ales Ecaterina Andronescu, au desfiintat scolile de arte si meserii incat ca meseriasii au devenit rari,  au distrus invatamantul, rezultand generatii de tineri analfabeti functionali, confuzi,  dezorientati, prosti pregatiti pentru piata muncii, acum suntem tara cu cele mai multe prostituate si videochatiste din UE, si tara cu cei mai multi romani plecati in strainatate la munca de jos.    

Nu poti sa votezi acest partid dupa ce au distrus sistemul medical-  cu toate pacatele sale si mai ales pentru interzicerea avortului, sub Ceausescu aveam medici profesionisti, acum au emigrat care incotro.  

In mare, ne aflam in situatia actuala (lipsa paturi la terapie intensiva pentru infectatii de COVID,  incendii in spitale si maternitati,  bacterii si toxiinfectii  si focare de imbolnaviri prin clinici si spitale   datorita PSD-ului).  

Din cauza lui Iliescu, am pierdut 12 ani de progres si dezvoltare.    

Timp de 6 ani, Iliescu nici n-a vrut sa auda de integrare in UE si aderare la NATO. A trebuit sa votam cu Constantinescu sa permita avioanelor americane sa traverseze spatiul aerian al Romaniei ca sa intre in Iugoslavia si sa inceapa tratativele cu Comunitatea Europeana, ca daca era dupa Ilici, azi ajungeam ca Belarus si faceam parte din Uniunea Euroasiatica a lui Putin.  

 

Nu stiu ce le-a venit romanilor sa mai voteze PSD in 2000, dar stiu ca pana in 2004 romanii deja faceau coada la aeroporturi si dormeau cu noptile pe acolo sa primeasca viza si acces sa emigreze la cules capsuni in Spania. 

 Bechtelul , mostenirea matusii Tamara,   birocratia, coruptia, toate marsaviile lui Nastase in tentativa de a instaura o dictatura.....tot nu i-a convins pe romani sa  nu mai voteze acest partid.

Ne-am trezit cu   iar la guvernare cu Ponta in frunte in 2012 de ne-am umplut cu  "lapte si miere" , sau mai precis, cu sloboz si cacat  - e adevarat ca a scazut  TVA-ul, a convins firmele private sa creasca salariul minim de la 600 la 1200 lei,  dar si pentru ca a crescut salariile bugetarilor, ne-am trezit cu o hiperinflatie - preturi mai mari,  facturi mai mari, taxe si impozite in plus,  birocratie, mita si spaga la greu,  de s-a ajuns la incendiul de la Colectiv.       

Si tot nu l-a convins pe roman sa nu mai voteze cu PSD.....ca in 2016 ne trezim cu Dragnea si cele trei guverne ale sale, incepand cu Grindeanu, Iordache,   si ordonanta de urgenta 13 care permitea  politicienilor sa fure noaptea ca hotii   si coruptii si interlopii sa primeasca amnistie sau doar pedepse cu suspendare,   cu Tudose si revolutia fiscala care a impozitat multinationalele care a dus la cresterea pretului la alimente si benzina  , cu ministri ca   Toader care au schimbat codul penal  in favoarea infractorilor  (de s-a ajuns la un val de infractiuni si violuri comise de recedivisti eliberati din puscarii)  , care a demis- o pe Kovesi  si a redus atributiile presedintelui          si apoi cu analfabeta de Dancila care a fost cel mai prost premier din istoria Romaniei . Nu are rost sa enumar ce a facut.  

Dar mai ales javra de Firea care a spalat banii primariei, s-a supraindatorat, a falimentat RADET-ul si a lasat Bucurestiul fara bani prin pomeni,  organizat  carnavale, concerte, parade,  targuri,  construit   fantani arteziene,  si acordat pomeni  pensionarilor precum vouchere de vacanta in Grecia. Pai iti mor copii  de viroze prin spitale si cade tencuiala pe bucuresteni, si tu ca primar te tii de distractii?     

 

In fine,  Amenzile pentru pancarda "Muie PSD"   si  Jandarmeriada  de la 10 august 2018 au  pus capac la toate, diasporenii care ne aduc banii in tara,   femei si copii udati, gazati si batuti de jandarmi pentru ca protestau impotriva coruptiei si pentru drepturile omului.  

Am scapat de pesedisti in 2019, cu Dragnea  ajuns la racoare, si Dancila la cratita. Am scapat de curand si de Firea de la primaria capitalei  ........acum trebuie ca pe 6 decembrie sa dam ULTIMA MUIE psd-ului. Haideti sa facem ca acest PCR 2.0. sa devina ISTORIE, sa nu mai auzim niciodata de acest partid!  

 

 

Acum vreau sa stiu si eu: cat de JEGOS sa fii ca roman sa votezi un asemenea partid? Sau cat de SARAC LIPIT si ANALFABET sa fii ?  Cand vezi ca e partidul cu cei mai multi politicieni CONDAMNATI PENTRU CORUPTIE?   

Astia de ii voteaza nu-si dau seama ca ajung si mai saraci?

Ca pana si vasluianul rupt in cur a realizat ca cu toata pensia marita, tot are de platit mai mult pentru tigari si tuica, de aia in 2019 a preferat sa voteze cu Iohannis si nu cu Dancila!   

 

 

 

Cum poti sa spui  apoi  ca USR-PLUS (stie el despre cine vorbesc, ca tocmai a deschis topic despre acest partid)   e mai rau decat ciuma rosie dupa cate mizerii si dezastre a   comis PSD-ul in tara asta in ultimii 30 ani?  

PSD-istii sunt niste virusi care ar trebui aruncati in lada de gunoi a istoriei ca si cum nu ar fi existat. nu USR-istii care  inca  n-au fost la guvernare.  

 

 

 

Tu vrei sa-ti umpli frigiderul cu carnati si nu stiai cum ? Ai reusit , felicitari ! Si mars de-aici cu usereul tau de cacat, nu ca ar fi pesedeul sau altul mai breaz

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Cine crede că poate influența votul pe ultima sută de metri, cine crede că poate influența votul pe un asemenea site, e pur-și-simplu prost! Toți avem propria noastră gândire și intenție de vot, sau să nu mergem la vot, sau să ne autoanulăm votul. 

  • Like 1
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator lancelot
Reputație: 0

Sunt mult susținatări psd pe forum, foste fosile bolșevice.

Urâtă viață ai! Ești obișnuit să arunci cu noroi șarlatane. Crezi că un grup infracțional organizat,poate răsturna realitatea. Mă refer la soldatei tăi de pe forum. Eu instant mi-am schimbat opțiunea.

Link spre comentariu

Cine crede că poate influența votul pe ultima sută de metri, cine crede că poate influența votul pe un asemenea site, e pur-și-simplu prost! Toți avem propria noastră gândire și intenție de vot, sau să nu mergem la vot, sau să ne autoanulăm votul. 

Zii pe scurt ca te-ai facut pesedist ca ti-au promis pensie speciala mare si  nu te mai duci la vot.  

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:bucharest
  • Oras:bucharest

Eu voi vota cu PSD doar ca sa-l aud in continuare pe Iohannis cum spune " pesedeul e de vina".

Priceless, incerc sa-l pun ca sonerie la telefon !

Deci la gradul lui de inteligenta, tot pesedeul va fi de vina oricand, in orice situatie...

Csf, doar atat poate omul.

Link spre comentariu

Puteti vota voi nimfomaniacii si fosilele bolsevice cu PSD sau sa nu iesiti la vot.

 

In sondaje arata ca PNL va obtine 29%, iar USR-PLUS-13%, deci impreuna fac 42%.Daca ii conving pe UDMR-isti sa li se alature cu cele 6 procente, vor alcatui 50%, deci pot alcatui un guvern majoritar. Daca intra si PMP in parlament si le da si lor un minister,  pot urca la 55% majoritate, si vor putea pune de o COALITIE DE DREAPTA LIBERALA!  

PSD cu 28% nu poate alcatui niciun guvern, nici macar cu procentele lui PRO-ALDE cu 6% din care sa rezulte 34%,  

 

Obisnuiti-va cu ideea ca PSD nu va mai pupa in veci guvernare dupa episodul Dancila. 

 

O sa-l avem tot pe Orban prim-ministru  pana in 2024, cu USR-PLUS, UDMR si PMP pe la cateva ministere.  

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...