Sari la conținut

N-am pe cine sa votez...


Postări Recomandate

  • Oras:Middle of Nowhere
  • Oras:Middle of Nowhere

Pentru prima data cred ca pt mult timp,nu cred ca o sa ma duc la vot.Pe de-o parte ii ai pe reprezentantii sistemului cele 2 partide PSD si PNL care n-au facut nimic de 30 de ani si tara e in halul in care e din cauza lor(a mai fost si PDL-ul lu Basescu niste ani) si in cealalta parte avem un partid ultra progresist USR-ul care pare ca e interesat mai mult de drepturile LGBT decat de teme economice,locuri de munca sau sistemul de sanatate etc.Deci nu prea am pe cine sa votez,nu ma reprezinta niciun partid.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Middle of Nowhere
  • Oras:Middle of Nowhere

răul cel mai mic, nu ai de unde alege. Toți promit marea cu sarea, de asta mulți au ajuns să lucreze prin străinătate ;)

Cand incepem sa votam si noi pe cineva pe idei si pe criterii de competenta,tot raul cel mai mic de 30 de ani  m-am saturat de raul cel mai mic.Ati vazut imaginile cu spitalul acela din Resita cum sunt tratati bolnavii in niste conditiii inumane?E adevarat tot,eu sunt din Resita nu stau foarte departe de Spitalul Judetean.Ma felicit ca am plecat sa lucrez in strainatate,sa muncesti o viata intreaga si sa ajungi intr-un asemenea lagar de concentrare asta nu e smecherie...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Outcall
  • Oras:Outcall

Cand incepem sa votam si noi pe cineva pe idei si pe criterii de competenta,tot raul cel mai mic de 30 de ani  m-am saturat de raul cel mai mic.Ati vazut imaginile cu spitalul acela din Resita cum sunt tratati bolnavii in niste conditiii inumane?E adevarat tot,eu sunt din Resita nu stau foarte departe de Spitalul Judetean.Ma felicit ca am plecat sa lucrez in strainatate,sa muncesti o viata intreaga si sa ajungi intr-un asemenea lagar de concentrare asta nu e smecherie...

 

Greu să votăm pe criterii de competență, pentru că mulți sunt puși politic în funcții importante în stat. Ăia sunt puși să aducă bani la partid, nu pot cere bani pentru investiții (ar însemna să fie înlocuiți de alții care tac),  asta dacă ai auzit-o pe managera spitalului de la Reșița dând vina pe "moșternirea grea". 

  • Like 5
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Middle of Nowhere
  • Oras:Middle of Nowhere

Greu să votăm pe criterii de competență, pentru că mulți sunt puși politic în funcții importante în stat. Ăia sunt puși să aducă bani la partid, nu pot cere bani pentru investiții (ar însemna să fie înlocuiți de alții care tac),  asta dacă ai auzit-o pe managera spitalului de la Reșița dând vina pe "moșternirea grea". 

Intamplarea face ca am vazut-o de o gramada de ori pe acea managera.Este si cadru didactic la facultatea de inginerie din Resita.Este o persoana tipic din sistem ca sa intelegeti,care face ce i se spune de mai sus si nu deranjeaza pe nimeni.

  • Like 1
Link spre comentariu

Pentru prima data cred ca pt mult timp,nu cred ca o sa ma duc la vot.Pe de-o parte ii ai pe reprezentantii sistemului cele 2 partide PSD si PNL care n-au facut nimic de 30 de ani si tara e in halul in care e din cauza lor(a mai fost si PDL-ul lu Basescu niste ani) si in cealalta parte avem un partid ultra progresist USR-ul care pare ca e interesat mai mult de drepturile LGBT decat de teme economice,locuri de munca sau sistemul de sanatate etc.Deci nu prea am pe cine sa votez,nu ma reprezinta niciun partid.

Porcariile cu LGBT sunt manipulari ordinare marca PSD!  

 

Du-te si vezi conferintele electorale USR-PLUS de pe Facebook ! 

USR-ISTII VORBESC DESPRE REFORME, JUSTITIE, ANTI-CORUPTIE,  MODERNIZAREA SPITALELOR SI SCOLILOR, CONSTRUIREA AUTOSTRAZILOR, INVESTITII,  LOCURI DE MUNCA,  SA FACA ROMANIA PENTRU A NU MAI FACE NICIUN TANAR SA PLECE!  

 

N-am auzit nimic despre feministe lesbience, imigranti  sau gay. 

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Pentru prima data cred ca pt mult timp,nu cred ca o sa ma duc la vot.Pe de-o parte ii ai pe reprezentantii sistemului cele 2 partide PSD si PNL care n-au facut nimic de 30 de ani si tara e in halul in care e din cauza lor(a mai fost si PDL-ul lu Basescu niste ani) si in cealalta parte avem un partid ultra progresist USR-ul care pare ca e interesat mai mult de drepturile LGBT decat de teme economice,locuri de munca sau sistemul de sanatate etc.Deci nu prea am pe cine sa votez,nu ma reprezinta niciun partid.

 

o sugestie, te uiti cu cine voteaza cei care o duc bine pe cale cinstita, si votezi si tu la fel

Link spre comentariu

Dacă votul ar fi contat ,undeva,oriunde,in lumea asta,ar fi fost interzis.

Exista câteva state bogate in petrol care au monarhie absoluta de drept divin. Acolo lumea nu s-a răsculat niciodată.

 

In rest sunt guverne revoluționare in numele poporului. Într-un moment delicat ajuta sa spui maselor ca ești ales chiar de ei. Își închipuie ca pot schimba chestii...

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0

Pentru prima data cred ca pt mult timp,nu cred ca o sa ma duc la vot.Pe de-o parte ii ai pe reprezentantii sistemului cele 2 partide PSD si PNL care n-au facut nimic de 30 de ani si tara e in halul in care e din cauza lor(a mai fost si PDL-ul lu Basescu niste ani) si in cealalta parte avem un partid ultra progresist USR-ul care pare ca e interesat mai mult de drepturile LGBT decat de teme economice,locuri de munca sau sistemul de sanatate etc.Deci nu prea am pe cine sa votez,nu ma reprezinta niciun partid.

Oricum nu o sa ai unde. Nu e UK in lockdown? Au dat spatii pt sectii de votare in afara de consulate? Ma indoiesc. Asa ca zi merci ca nu te duci sa iei corona la coada in fata consulatului 🤣
Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul

Daca castiga PSD-ul, se vor consolida mafiile si baronii locali. Vai si amar de provincie.

PNL-ul e manjit, Ionascu, sclavul avocatei lui Ceausescu e un lingau. Singurele optiuni sunt USR-PLUS si unii independenti

nu ai nici o optiune prietene. USR reprezinta interese franceze. plus ca nu au mai fost la guvernare. sunt fomisti maxim. vor comisioane si ei. ai grija cu cine votezi. mai bine stai acasa ca mine.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0

Hai sa le analizam pe rand:

 

USR-ISTII VORBESC DESPRE REFORME,

JUSTITIE - sa imi ia anusul la lins cum fac asta? Dau afara toti militienii care se ascund in boscheti cu radaru inloc sa prinda hoti? Ok si pe cine angajeaza?

ANTI-CORUPTIE -ok frumos sa faca sa inceapa cu aia care ofera spaga si sa-i urmareasca in afara Romaniei cum fac altii de aresteaza fara jurisdictie prin Elvetia. Ah stai ultima oara cand au incercat ceva in UK li s-a spus muie baietii la loc comanda. In Serbia lafel. Oops, doar in Madagascar se pare ca au succesuri ?

MODERNIZAREA SPITALELOR SI SCOLILOR - iata o idee buna de ce plm sa nu dau eu bani pt puradeii altora ca eu cu curve nu fac copii

CONSTRUIREA AUTOSTRAZILOR -frumos, le urez success,

INVESTITII - superb, sa vina investitorii gramada in ce investesc, deschid bordeluri sau care e industria nationala?

LOCURI DE MUNCA pa videochat eventual

SA FACA ROMANIA PENTRU A NU MAI FACE NICIUN TANAR SA PLECE! - da fix de aia ma doare pe mine in pula ca pleaca tinerii sunt sigur ca si ei au resimtit o mare durere in pizda cand am plecat eu.

 

Punctul pe care il fac e simplu: cu un popor de curve si hoti, nu vom avea niciodata politicieni diferiti!

Link spre comentariu
  • Oras:Magheru
  • Oras:Magheru

PSD-ul e disperat si pompeaza bani in online, inclusiv reclame pe youtube si facebook, softpedia, etc. plus ca promoveaza absenta de la vot, care echivaleaza cu un vot pro-PSD, sa nu uitam ca la alegerile parlamentare trecute s-a facut fix aceeasi greseala. Nu uitati de Ponta, Dragnea si Dancila, impostura si incompetenta la absolut.

  • Like 5
Link spre comentariu

  • Oras:bucharest
  • Oras:bucharest

Pnl , partidu sustinut la greu de wener arogantu...nu am cum sa l votez.

 

Usr plus, nu I support si in general cam ne ia de prosti, gen promovare voteaza nicusor ca sa faci de luni dus.

Sau vino pe 6 Dec sa ti versi furia la vot. Nu sunt furios Mai boschetarilor.

 

Ce Mai ramane. Alde, PSD, AuR.depinde ce oameni de ai lor candideaza. Si macar stii cine se duce in parlament.

 

Ar fi o surpriza sa votam masiv UDMR . Ce pm

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...