Sari la conținut

Ce credeti despre vaccin?


Postări Recomandate

  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 1 minut, wurdulak a spus:

Vaccinarea NU are rost pentru o boala care are tratament si a carei rata de supravietuire este 99.9X% !  

Le dam m—e!! NU ne vaccinam! 
 

 

pai nu are rost,dar media platita bine de guwerner spune altceva.  hai ca ma bag la somn. la noapte ma trezesc la 01:00 ca am programare la o fata. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 59 minute, wurdulak a spus:

There is no such thing as a free lunch , zice americanul.

Să moară mama de nu mă vaccinez dacă îmi oferă o asigurare de viață / malpraxis medical simultan cu injecția. :angel:

Dar nu vor face asta. Vaccinarea asta nu e una medicală ci una politică, de data asta.

Astia au zis ca producătorii de vaccin nu sunt răspunzători daca mor oameni

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 hours ago, witcher said:

Eu l-as face pana una-alta pe ala anti-gripal obisnuit, si nu gasesc ...

Asa ca despre ce vorbim ?

 

Stai linistit ca asa e in multe tari. In olanda le zic mosilor de 60 de ani sa ii lase totusi pe aia de 70+ sa aiba prioritate la antigripal 😵

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
6 minutes ago, picon said:

Să fii împotriva vaccinării, asta înseamnă să ai mentalitate de Evul Mediu!

Dar nici nu putem fi "pro vaccin" asa orbeste,doar ca ne spun unii,ca daca ne vaccinam,scapam de pandemie

Tot astia care ne indeamna sa ne vaccinam,ne-au spus acum vreo 10-12 luni sa nu ne facem griji in privinta virusului,ca nu e mare lucru de capul lui

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0
13 minutes ago, money_talks said:

Dar nici nu putem fi "pro vaccin" asa orbeste,doar ca ne spun unii,ca daca ne vaccinam,scapam de pandemie

Tot astia care ne indeamna sa ne vaccinam,ne-au spus acum vreo 10-12 luni sa nu ne facem griji in privinta virusului,ca nu e mare lucru de capul lui

Nu s-a spus asa ceva. Bine, la inceput s-a spus, pentru ca chestii si pentru ca (initial venea din) China, dar apoi nu s-a mai spus chestia asta, cand au vazut cu ce au de a face ! Acum, ca modalitatea de tratare (conform unor medici din diverse tari, care stiu ce vorbesc) ar fi gresita (adica nu ar trebui intubati si nici tratati asa cum sunt tratati acum) e gresita, e alta varza. Dar nu poti spune ca nu e bine sa te vaccinezi ! 

Sunt de acord ca multe vaccinuri sunt un fel de frectie la pwla moarta, dar ca sa spui ca nu trebuie sa ne vaccinam pentru ca toate vaccinurile sunt periculoase este o modalitate gresita de a vedea si a judeca lucrurile !

Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
4 minutes ago, puloiu said:

Nu s-a spus asa ceva. Bine, la inceput s-a spus, pentru ca chestii si pentru ca (initial venea din) China, dar apoi nu s-a mai spus chestia asta, cand au vazut cu ce au de a face ! Acum, ca modalitatea de tratare (conform unor medici din diverse tari, care stiu ce vorbesc) ar fi gresita (adica nu ar trebui intubati si nici tratati asa cum sunt tratati acum) e gresita, e alta varza. Dar nu poti spune ca nu e bine sa te vaccinezi ! 

Sunt de acord ca multe vaccinuri sunt un fel de frectie la pwla moarta, dar ca sa spui ca nu trebuie sa ne vaccinam pentru ca toate vaccinurile sunt periculoase este o modalitate gresita de a vedea si a judeca lucrurile !

Nu sunt impotriva vaccinarii,dar nici nu putem acuma sa ne incolonam ca animalele si sa ne ducem la vaccinat ca asa isi doresc incompetentii astia.

PS:Personal,nu o sa ma vaccinez.

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 25 minute, money_talks a spus:

Dar nici nu putem fi "pro vaccin" asa orbeste,doar ca ne spun unii,ca daca ne vaccinam,scapam de pandemie

Tot astia care ne indeamna sa ne vaccinam,ne-au spus acum vreo 10-12 luni sa nu ne facem griji in privinta virusului,ca nu e mare lucru de capul lui

Ăia unii sunt medici. Iar vaccinurile au eradicat multe boli grave, cum ar fi poliomielita și nu numai. 

Dar, fiecare face cum vrea! 

  • Like 4
  • Minus 9
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Eu m-aș vaccina, nu mi-e "frică" de vaccin și nici de virus. Nu cred că vreo mare ocultă mondială s-a hotărât să ne rărească, din ce știu eu... populația mondială e în creștere și chiar e o creștere accelerată. Asta nu înseamnă că nu există niște băieți care se joacă de a "stăpânii lumii", da' nu e așa de ușor chiar să fii "stăpânu' lumii", chiar dacă au la îndemână resurse și putere. Pur și simplu viața și planeta au, încă 😜, destule mistere pt rasa noastră.

Din păcate sau din fericire, rămâne de văzut, eu nu am prioritate la vaccin...nu fac parte din personalul medical și nici din vreo grupă cu risc ridicat. Nici nu intenționez să "obțin" vaccinul peste rând. Când mi se va oferi posibilitatea să-l fac, îl voi face. Am aroganța asta, să cred că organismul meu se poate "bate" și cu virusul și eventual și cu un vaccin cu efecte negative. Și dacă mă înșel...cu o moarte în viață, toți suntem datori...zicea poetul. Dar 200% eu mă bazez pă mine că fac față la orice virus de genul ăsta. Plm, mă bucur de o sănătate de fier, analize perfecte, joc fotbal și tenis de picior aproape în fiecare weekend, de foarte mulți ani... și nicio răceală nu m-a ținut la pat în ultimii 30 de ani, ba dimpotrivă eram tot pe teren. 

 

Aaa, cred că vaccinul nu ar trebui să fie obligatoriu... să facă fiecare cum vrea.

P.S. : Aceeași părere o am și în cazul măștii. Din păcate e obligatorie și o port ca să nu iau amendă și să nu se isterizeze cetățenii, altfel nu cred că masca mă ajută cu ceva, da' nici nu mă încurcă foarte tare.

 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:one day in heaven, next day in hell
  • Oras:one day in heaven, next day in hell

https://www.capital.ro/pfizer-si-moderna-au-imunitate-totala-in-sua-nu-pot-fi-trase-la-raspundere-in-privinta-vaccinurilor.html

Baga sigur si Uniunea europeana....armata e cu noi! PLM  

CEO Pfizer a spus ca el inca nu se vaccineaza chipurile nu i in categoria de risc, acelasi raspuns l a dat Putin....ce o zice Werner?

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Corpul uman este o incredibila mașinărie care poate contracara absolut orice agresor extern și de al neutraliza fabicand totodată anticorpi împotriva aecstuia. Când respectivul agresor ataca din nou, anticorpii dezvoltați anterior vor reacționa din nou. Cam asa funcționează în mare sistemul imunitar. As fi absurd dacă as zice ca sunt împotriva vaccinării. Totuși, de aceasta data am ceva retineri. Ceea ce vreau sa va spun este sa aveți un pic mai multa încredere în organismul vostru... 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Lumea nu e impotriva vaccinurilor ci impotriva unul vaccin cu multe semne de intrebare. 
Tocmai fiindca e scos rapid vor incepe sa moara oameni (deja pe deepweb si presa alternativa se vorbeste de zeci de morti din cauza vaccinurilor anti covid) si asta va submina increderea in toate vaccinurile. 
 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 13 minute, wurdulak a spus:

Lumea nu e impotriva vaccinurilor ci impotriva unul vaccin cu multe semne de intrebare. 
Tocmai fiindca e scos rapid vor incepe sa moara oameni (deja pe deepweb si presa alternativa se vorbeste de zeci de morti din cauza vaccinurilor anti covid) si asta va submina increderea in toate vaccinurile. 
 

 

Nu știu să utilizez deepweb sau darkinternet și nu știu nici care e presa alternativă... așa pe folclor, se aud multe nenorociri, dar nu par credibile. 

Personal, nu cred că va urma un val de morți din cauza vaccinului, vom vedea ce se mai întâmplă, da' e greu tare să mușamalizezi moartea a milioane de oameni.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 7 ore, picon a spus:

Ăia unii sunt medici. Iar vaccinurile au eradicat multe boli grave, cum ar fi poliomielita și nu numai. 

Dar, fiecare face cum vrea! 

DA. Aici ai dreptate. Au eradicat multe boli grave. Dar sa iti spun o intamplare de prin anii "80. Un copil , cunostiinta veche de familie a facut o reactie urata de la vaccinul anti-polio si a ramas cu un usor retard si atunci treburile astea erau controlate mai bine de aparatul de stat. Acum e la ghici total. 

Nu intelege ca sunt impotriva tuturor vaccinurilor. acum vreo 3 ani am facut un antirabic si antitetanos (nu am riscat dupa ce m-a muscat un caine). Unele vaccinuri sunt realizate pentru profit si atat (vezi vaccinul pentru varicela, antigripalul care nu are nici o treaba in opinia mea, foarte multi prieteni care si-au facut antigripal au facut niste forme de gripa nasoale)

Cum spuneai fiecare face cum vrea. Aici facem doar schimb de opinii.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
  • Oras:Acolo unde se da ora exacta
13 hours ago, picon said:

Ăia unii sunt medici. Iar vaccinurile au eradicat multe boli grave, cum ar fi poliomielita și nu numai. 

Dar, fiecare face cum vrea! 

Daca tu si altii credeti ca acest vaccin va eradica covidul,va inselati amarnic.Singurul lucru care il va face,va fi sa scada numarul de cazuri si implicit transmiterea lui.Sa nu uitam ca amarata aia de gripa,care exista de zeci de ani isi face aparitia an de an,desi oamenii se vaccineaza impotriva ei.

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti
Acum 20 ore, anefsex a spus:

Astia au zis ca producătorii de vaccin nu sunt răspunzători daca mor oameni

 

    Sa isi asume raspunderea ala care zice ca trebuie vaccinati obligatoriu copiii si ca parintii nu stiu sa ia decizii bune pentru ei !

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...