Sari la conținut

Ce credeti despre vaccin?


Postări Recomandate

  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
La 24.12.2020 la 21:36, witcher a spus:

Dar ce parere aveti despre faptul ca sunt locuri de munca unde refuzul vaccinarii se sanctioneaza cu desfacerea contractului de munca?

Nu e vorba de mine, am auzit din alta parte. Chiar daca eu personal m-as vaccina, mi se pare revoltator si cred ca este si ilegal.

 

Nu cred.  Nu e legal și nimeni nu s-ar complica în actuala conjunctură.  Asta cu "am auzit..." e tipic romanească. Dacă era adevărat, vuia presa. 

  • Like 4
  • Minus 6
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
2 hours ago, Maa5--fu1 said:

Niciun forumist nu l-a facut inca? 😑

 

Promit să las eu o recenzie aici pe topic după ce îl fac 😏. Vă zic și dacă am f#tut asistenta că mă excită costumația ☺️

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
7 minutes ago, white_rabbit said:

 

Promit să las eu o recenzie aici pe topic după ce îl fac 😏. Vă zic și dacă am f#tut asistenta că mă excită costumația ☺️

Ma gândesc cum o abordezi, gen 

“M-ai înțepat! Hai sa te intep și eu”

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

" Persoanele imunizate cu ambele doze de vaccin îm­potriva COVID-19 nu mai sunt obligate să stea în carantină două săptămâni dacă se întorc din ţări cu un risc epidemio­logic ridicat, potrivit unei hotărâri a Comitetului Naţional pentru Situaţii de Urgenţă semnată de premierul Florin Cîţu.

 

Trebuie să treacă însă 10 zile de la a doua doză de vaccin pentru a se încadra în categoria celor care nu mai stau în carantină, iar dovada efectuării vaccinului, inclusiv data administrării rapelului, va fi printr-un document emis de unitatea sanitară care a administrat vaccinul, din România sau din străinătate, se arată în hotărâre. "

 

Nu pot să înțeleg măsura asta...oficial au spus că o persoană vaccinată se poate infecta și poate transmite virusul, vaccinul fiind doar o asigurare că cel care s-a vaccinat nu va face o formă gravă a bolii. Păi dacă e așa, și omul poate fi infectat și poate transmite virusul, în condițiile în care în țară s-au vaccinat puțini oameni...de ce nu-l ține în carantină ? 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nu am auzit de efecte secundare... dar oricum nu de cele pe termen scurt ar tb. sa ne temem, ma rog...

Am auzit de presiuni, insa, caz in care trebuie jucata foarte bine situatia... :-(

Presiunea va creste, pe fondul incapacitatii de a vaccina suficient si a propagandei vacciniste jegoase...

In mediul privat pare ca lumea e mai relaxata, nu am auzit de presiuni mari, insa la bugetari se fac liste cu cine vrea si cine nu, ceea ce ar trebui sa fie o problema privata a fiecarui individ.

Sper sa iasa scandal mare, altfel societatea va fi divizata, ceea ce nu e ok. Nu e ok shaming-ul pe tema asta!

Si sper sa omologheze final si nu pe repede inainte mai multe variante de vaxx de la cativa producatori, sa poata alege lumea... Nu ar trebui sa primeze criteriul geopolitic si sa primim si de la alti actori globali un  vaxx... Cu cat mai multe variante cu atat mai bine.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Militari, pe dreapta
  • Oras:Militari, pe dreapta

Trebuie sa-si faca si aliceblue vaccinul ca a luat-o pe campie. Vrea sa devin pestele ei, imi face propuneri iesite din comun. I-am zis ca nu intru in ilegalitate dar nu vrea sa inteleaga.

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
La 19.01.2021 la 16:02, Valjean a spus:

Vaccinul-necesar dar nu obligatoriu.Cine nu il face o sa fie ingradit de anumite libertati si covarsit de plata testelor

Voiam sa dau minus dar nu-s despre asa ceva. As fi de acord cu tine dar absolutizarea asta nu miroase a bine... Sau ai vrea anii '30 inapoi?! Sau poate ai vrea sa traiesti in Federatia Rusa? Cu alergicii ce facem? Cu aia care nu isi vor permite vaxxinul? Cu aia carora nu le pasa? Ce plm... Macar de ar fi un vaxx eficace 100% si care e facut o data si atat.

Link spre comentariu
  • Oras:Balcik
  • Oras:Balcik
Acum 18 minute, wurdulak a spus:

Voiam sa dau minus dar nu-s despre asa ceva. As fi de acord cu tine dar absolutizarea asta nu miroase a bine... Sau ai vrea anii '30 inapoi?! Sau poate ai vrea sa traiesti in Federatia Rusa? Cu alergicii ce facem? Cu aia care nu isi vor permite vaxxinul? Cu aia carora nu le pasa? Ce plm... Macar de ar fi un vaxx eficace 100% si care e facut o data si atat.

Cred ca ai inteles gresit,eu am spus ce se va intampla,nu ce doresc,Eu personal abea astept sa ma vaccinez,cat despre a nu-si permite vaccinul sau a nu le pasa ,se va ajunge tot la ce am scris mai sus.

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator mareleshaf
Reputație: 0

Bunikii mei sau vagcinat

Tataia are acuma sistemul imunitar anlocuit cu niste naniti care ai da mesaj pa ochi care scrie" You must activate your immune system", si acuma trebuie sa plateaska la Bil Gaytz o suptscriptie lunara casa ai tina sistemul imunitar activ

Mamaia se gandeste numai la pula si ai zvagneste si un ocki

Dar macar am semnal full la 5G la Hawaianu meu P40 Pro atuncia cand ma duc la tara la ei, si stau cu ei an casa, dar numai pa langa ei am semnaul full, ciudat...

Link spre comentariu
  • Oras:Romania
  • Oras:Romania
22 hours ago, mareleshaf said:

Bunikii mei sau vagcinat

Tataia are acuma sistemul imunitar anlocuit cu niste naniti care ai da mesaj pa ochi care scrie" You must activate your immune system", si acuma trebuie sa plateaska la Bil Gaytz o suptscriptie lunara casa ai tina sistemul imunitar activ

Mamaia se gandeste numai la pula si ai zvagneste si un ocki

Dar macar am semnal full la 5G la Hawaianu meu P40 Pro atuncia cand ma duc la tara la ei, si stau cu ei an casa, dar numai pa langa ei am semnaul full, ciudat...

M-ai facut sa rad  🤣

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator mareleshaf
Reputație: 0
3 minutes ago, Luceafarul3 said:

M-ai facut sa rad  🤣

Ma bukur obor varule

mai trebuie sa radem ca prostii de alti prosti uneori mai ales pa parful asta

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...