Sari la conținut

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?


Postări Recomandate

Vizitator silviudulce
Reputație: 0

Nu va fi obligatoriu pt ca li se va urca lumea-n cap celor care ar da legea asta. Sunt unii care fac garagatie cu purtarea mastii, nici nu vreau sa ma gandesc ce ar fi daca vaccinul e obligatoriu :))

Link spre comentariu
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
  • Telefon: Only email me regarding my orders
  • Oras:Kiustenge
Acum 5 minute, wurdulak a spus:

Zicea un tovaras azi ca mai bine ne-ar da toate contributiile pentru sistemul de sanatate inapoi... pentru ce am cotizat atatia ani? In schimb fac propaganda mortii in fiola...

si raspunsul dvs la tema topicului "

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?

CARE ESTE??

 
  • Like 2
  • Mersi 1
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 25 minute, 2peu_2peu a spus:

si raspunsul dvs la tema topicului "

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?

CARE ESTE??

 

Ca nu va fi obligatoriu. Dar se va face propaganda masiva pentru vaccinare si vor fi presiuni...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Intre munti si vai si dealuri
  • Oras:Intre munti si vai si dealuri

Ma astept ca la un moment dat sa nu permita urcarea in avion fara certificat de vaccinare.

 

Eu unul mai astept o perioada sa iasa la suprafata potentiale... efecte adverse... dar daca nu sunt unele majore, atunci o sa ma vaccinez, am multe de rezolvat si m-am saturat de stat in casa sau doar pana la supermarketul de la colt...

  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator laura4you
Reputație: 0

Se poate orice.De exemplu pot pune o stampila pe buletin,ca la vot și cine nu are acea stampila nu are acces în unele locuri,la permise auto,aeroport,fisc etc.Si așa o să cerem noi sa ne vaccinam.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 6 minute, laura4you a spus:

Se poate orice.De exemplu pot pune o stampila pe buletin,ca la vot și cine nu are acea stampila nu are acces în unele locuri,la permise auto,aeroport,fisc etc.Si așa o să cerem noi sa ne vaccinam.

Ete na... ne luam masuri... la Fisc deja se pot multe online. La banci nu mai facem credite si cerem salariul cash, de ex. 

Nu au inventat ei smecheria si nici prostia nu am luat-o noi la imparteala. 
 

Pastrati corespondenta pe subiect cu angajatorul sau cu statul si fiti pregatiti sa actionati in instanta pe oricine care indrazneste vreo discriminare pe tema asta. Altfel ne-o luam tacit. 
 

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Muritorilor de rand, care nu sunt nici medici, nici profesori, nici in categoriile de risc, le vine randul in vara, prin iunie-iulie. Asta teoretic. Deci, e timp berechet la dispozitie ca sa ne lamurim ce si cum 🙂

  • Like 3
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator caproshu
Reputație: 0

Asa cum se vehiculează deja, unele tari nu vor mai primii persoane străine dacă nu vor fi vaccinați anti Covid.........Deci, se pare ca oaresce obligativități vor exista 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 25 minute, laura4you a spus:

Puțini vor proceda cum spui tu.Majoritatea oamenilor la prima bariera din cauza covid,se vor vaccina a doua zi.

Trebuie data la vrajeala, ca da, dar sa vedem efectele, etc. 
In momentul in care se strange surubul eu scot toti banii din banca si nici nu mai consum decat ce am nevoie. Dar putem face si alte lucruri, gradual...  Daca ne unim putem sa f—m statul. Daca 30% nu ne vaccinam si ne luam masuri putem conta. 
Ok, nu mai calatorim, si?! Cat vor dura restrictiile? Maxim un an... 

Sunt prea multi oameni inteligenti si relevanti social care nu se vor vaccina.

Eu unul -am mai zis-o-nu cunosc pe absolut nimeni care se vaccineaza...  
E adevarat, nu pulimoci de rand, dar oricum... 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Repet: pastrati corespondenta, solicitati sa va fie comunicat in scris orice legat de vaccin! Apelati la avocati daca e nevoie sau postati pe social media, apelati la orice mijloc! 

Mai ales daca e vorba de angajatori sau de un drept legitim! 
 
F— le mama lor de satanisti!! 😺 

Romanii sunt lași, daca e vorba de un conflict, in fata instantei, le piere maul! 
 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator laura4you
Reputație: 0

Poate nu lași,mai repede comozi,din ceea ce cunosc eu.Prefera sa se vaccineze decât să umble prin instanțe,avocați,etc.Plus că ăștia sunt in stare sa zică la un moment dat că,dacă ajungi la spital și ai covid și nu ești vaccinat,plătești spitalizare etc și așa romanul se vaccinează și scăpa de griji.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 7 minute, laura4you a spus:

Poate nu lași,mai repede comozi,din ceea ce cunosc eu.Prefera sa se vaccineze decât să umble prin instanțe,avocați,etc.Plus că ăștia sunt in stare sa zică la un moment dat că,dacă ajungi la spital și ai covid și nu ești vaccinat,plătești spitalizare etc și așa romanul se vaccinează și scăpa de griji.

Corect... am un tovaras care zicea ca daca e asa atunci sa ni se dea inapoi si banii de contributii la sistemul de sanatate! :-)) 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator catalin2020
Reputație: 0

De ce te-ai opune vaccinului ? N-are noimă...cine si de ce ar urmari sa ne vaccineze neaparat ? 

Ce rost are sa prelungim situatia de acum ? 

Problema, dupa parerea mea, e pe ce "peroada" 😜 ne imunizeaza vaccinul. Ca pana cand va ajunge un vaccin banal, gen gripa, vor mai trece niste ani, cred eu.

Link spre comentariu
Vizitator catalin2020
Reputație: 0
Acum 2 minute, laura4you a spus:

Vaccinul acesta a fost produs mult prea repede .M-aș vaccina și eu,dar peste un an,sa vad întâi ce și cum.

Pai cred ca a trecut un an de cand lucreaza la el.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...