Sari la conținut

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?


Postări Recomandate

  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
Acum 1 minut, the_big_man a spus:

Las și eu știrea asta aici.

 

Medic vaccinat ,infectat cu sars cov-2.

La 8 zile după vaccinare a fost depistat pozitiv.

Trebuia sa pui stirea integral... Da, se poate intampla asta, imunitatea incepe sa apara la 10-14 zile de la prima doza, devine maxima dupa rapelul la 21 de zile, cam tot la 14 zile de la administrare. Daca omul s-a expus intre timp, sigur ca s-a imbolnavit. NU  s-a imbolnavit in urma vaccinarii, vaccinurile tip ARNm NU contin virusul, spre deosebire de cele clasice. Faptul ca te vaccinezi nu inseamna ca nu poti lua virusul, ci doar ca nu mai dezvolti boala respectiva sau faci o forma foarte usoara. 

Eu ma voi vaccina imediat cum va fi disponibil pentru toata lumea, nu am nici o retinere, am facut vaccinuri toata viata... Vreau sa-mi pot strange din nou mama in brate peste cateva luni, asa ca sunt dispusa sa-mi asum riscul unor posibile (sau nu) efecte secundare. 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 8 minute, evaforyou a spus:

Aha, okay...pare de bun-simț explicația.

Totuși, din ce mai văd și eu pe la TV, ăștia spun că un vaccinat se poate totuși infecta și poate transmite boala, doar că vaccinul îl protejează de o formă gravă a bolii. Deci rolul vaccinului ar fi doar că te ferește de o formă periculoasă a bolii. Asta înseamnă Eva, că e foarte important ca și mama ta să facă vaccinul,  nu doar tu. În caz că ea l-a făcut cred că o poți vedea liniștită, chiar dacă tu nu l-ai făcut, încă.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Este si un moment de adevar... care spune ceva despre increderea oamenilor in guvernele proprii sau in companiile pharma. 
**spam editat**itatile au cea mai mica incredere in vaccinuri... e si o forma de protest. Societatea a exclus multi oameni care acum sunt chemati sa se conformeze. 
Cum facem cu ei? 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 3 minute, evaforyou a spus:

Trebuia sa pui stirea integral... Da, se poate intampla asta, imunitatea incepe sa apara la 10-14 zile de la prima doza, devine maxima dupa rapelul la 21 de zile, cam tot la 14 zile de la administrare. Daca omul s-a expus intre timp, sigur ca s-a imbolnavit. NU  s-a imbolnavit in urma vaccinarii, vaccinurile tip ARNm NU contin virusul, spre deosebire de cele clasice. Faptul ca te vaccinezi nu inseamna ca nu poti lua virusul, ci doar ca nu mai dezvolti boala respectiva sau faci o forma foarte usoara. 

Eu ma voi vaccina imediat cum va fi disponibil pentru toata lumea, nu am nici o retinere, am facut vaccinuri toata viata... Vreau sa-mi pot strange din nou mama in brate peste cateva luni, asa ca sunt dispusa sa-mi asum riscul unor posibile (sau nu) efecte secundare. 

 

Da,așa spun gurile flămânde,nu gurile rele,că ,vezi doamne,la prima vaccinare e rată de succes de 5%,abia la al doilea,după o perioadă,ai 95% rata de succes,imunizare.Si asta nu e tot,obții imunizare doar 6-8 luni.Dupa care iar tre' să bagi.Ma întreb cât va ține gratuitatea și cât va costa vaccinul.

Am destule informații în ce privește acest vaccin,din arenă.Dezbateri serioase între medici.Medici care au peste 30 de ani de practica nu bibani &șobolani de birou.

Zilnic văd vaccinări in direct,prin mâneci,fara ace, simulări,etc etc,show pentru proști.Stabii bagă ser fiziologic sau simulează,prostimea bagă, semnând pe propria răspundere.

Eu abia prin toamnă,dacă  mai apar alte valuri-valul 3,valul 15, cocoașe, platouri,mă gândesc să iau în considerare.Doar sa iau în considerare.Si asta după ce voi solicita o asigurare de sănătate&deces consistentă.Cam degeaba(cu asigurarea),vorba patronilor-100 stau la poarta și așteaptă.

Altă știre-peste 3000 de vaccinați au reacții adverse puternice.Nu e rata de deces cat e rata reacțiilor adverse.

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
  • Telefon: 0748405863
  • Oras:Bucuresti
  • Indisponibila
Chiar acum, cincistele a spus:

Aha, okay...pare de bun-simț explicația.

Totuși, din ce mai văd și eu pe la TV, ăștia spun că un vaccinat se poate totuși infecta și poate transmite boala, doar că vaccinul îl protejează de o formă gravă a bolii. Deci rolul vaccinului ar fi doar că te ferește de o formă periculoasă a bolii. Asta înseamnă Eva, că e foarte important ca și mama ta să facă vaccinul,  nu doar tu. În caz că ea l-a făcut cred că opl poți vedea liniștită, chiar dacă tu nu l-ai făcut, încă.

In primul rand mama o sa-l faca, evident, ea este in categoria de risc major. Si da, asta este rolul oricarui vaccin, sa nu faci boala respectiva sau doar o forma usoara, care sa nu te bage in ATI. Pnm, mi-a fost rau ca dracu' de la vaccinurile pentru boli tropicale, asta o sa fie ceai de tei😁😁

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 4 minute, wurdulak a spus:

Este si un moment de adevar... care spune ceva despre increderea oamenilor in guvernele proprii sau in companiile pharma. 
**spam editat**itatile au cea mai mica incredere in vaccinuri... e si o forma de protest. Societatea a exclus multi oameni care acum sunt chemati sa se conformeze. 
Cum facem cu ei? 

 Păi cel puțin deocamdată, vaccinul îl faci la alegere. Să vedem ce va mai fi...

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 3 minute, cincistele a spus:

 Păi cel puțin deocamdată, vaccinul îl faci la alegere. Să vedem ce va mai fi...

Deja unele țări se gândesc la celebrul cod de bare,ghici unde,ghici de ce,ghici cu ce. Dar e pierdut din start,și-o cam ia UE peste bot dacă forțează nota.

Apropo,ce se mai aude din China?

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 2 minute, the_big_man a spus:

Da,așa spun gurile flămânde,nu gurile rele,că ,vezi doamne,la prima vaccinare e rată de succes de 5%,abia la al doilea,după o perioadă,ai 95% rata de succes,imunizare.Si asta nu e tot,obții imunizare doar 6-8 luni.Dupa care iar tre' să bagi.Ma întreb cât va ține gratuitatea și cât va costa vaccinul.

Am destule informații în ce privește acest vaccin,din arenă.Dezbateri serioase între medici.Medici care au peste 30 de ani de practica nu bibani &șobolani de birou.

Zilnic văd vaccinări in direct,prin mâneci,fara ace, simulări,etc etc,show pentru proști.Stabii bagă ser fiziologic sau simulează,prostimea bagă, semnând pe propria răspundere.

Eu abia prin toamnă,dacă  mai apar alte valuri-valul 3,valul 15, cocoașe, platouri,mă gândesc să iau în considerare.Doar sa iau în considerare.Si asta după ce voi solicita o asigurare de sănătate&deces consistentă.Cam degeaba(cu asigurarea),vorba patronilor-100 stau la poarta și așteaptă.

Altă știre-peste 3000 de vaccinați au reacții adverse puternice.Nu e rata de deces cat e rata reacțiilor adverse.

Nu e in interesul cuiva sa scapam repejor de “pandemie”. Noi ne balacarim aici pe tema vaccinului si... 

https://www.thelibertybeacon.com/no-privacy-no-property-the-world-in-2030-according-to-the-wef/ 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 minute, evaforyou a spus:

In primul rand mama o sa-l faca, evident, ea este in categoria de risc major. Si da, asta este rolul oricarui vaccin, sa nu faci boala respectiva sau doar o forma usoara, care sa nu te bage in ATI. Pnm, mi-a fost rau ca dracu' de la vaccinurile pentru boli tropicale, asta o sa fie ceai de tei😁😁

🤣🤣🤣...nici virusu' și nici vaccinu' nu poa' să ne pună jos 😜...ne-a "imunizat" Cernobîlul pe noi 🤣🤣🤣

Glumesc, și eu am făcut multe vaccinuri, mai ales în copilărie, când nu ne întreba nimeni dacă suntem de acord...n-am avut nici măcar odată vreo reacție adversă...pt mine erau doar niște simple înțepături 😆

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 4 minute, wurdulak a spus:

Nu e in interesul cuiva sa scapam repejor de “pandemie”. Noi ne balacarim aici pe tema vaccinului si... 

https://www.thelibertybeacon.com/no-privacy-no-property-the-world-in-2030-according-to-the-wef/ 

Plandemia astea pare a fi noua găselniță a unor minți perfide de a ne pune legal cu botul pe labe.

Ironic este că nu e greșit.

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 4 minute, wurdulak a spus:

Nu e in interesul cuiva sa scapam repejor de “pandemie”. Noi ne balacarim aici pe tema vaccinului si... 

https://www.thelibertybeacon.com/no-privacy-no-property-the-world-in-2030-according-to-the-wef/ 

Sunt convins că există oameni care sunt în tot felul de organizații și se gândesc la viitorul umanității, unii chiar de bună credință și care sunt sinceri în convingerile lor, alții care doar își urmăresc niște scopuri meschine...dar zic că e foarte greu să se impună, oricât de multă putere li se pare că au la un moment dat. Vom vedea ce se va mai întâmpla și ce vom face când vor încerca să ne impună una-alta...cum zice un proverb englezesc : ne vom gândi cum să trecem podul ăla când vom ajunge la el.

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 1 minut, the_big_man a spus:

Chestia cu proprietatea nu e greșită,planeta,cu toate resursele ei,aparține tuturor.

Acum 3 minute, maa5-fu1 a spus:

Nu mai citi toate cacaturile 🤣 

Csf si eu... digi sau hotnews sunt ok?! :ras

 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 minutes ago, wurdulak said:

Csf si eu... digi sau hotnews sunt ok?! :ras

 

 

E ok, continua sa crezi ca vine comunismul. Poate rationalizeaza si pizda si o sa il oblige pe cocalar20 sa futa curvele alea bortoase cu gunoieri. 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 8 minute, the_big_man a spus:

Chestia cu proprietatea nu e greșită,planeta,cu toate resursele ei,aparține tuturor.

Tot saltul omenesc e bazat pe proprietate. Fiinta umana a luptat pentru asta.

Planeta e a tuturor, da. Mediul la fel.

Impartim ceva noi doi? Dai si tu ceva? :luvPunem ceva la comun?

Dar mai bine revenim la subiect...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 10 minute, the_big_man a spus:

Chestia cu proprietatea nu e greșită,planeta,cu toate resursele ei,aparține tuturor.

@wurdulak gândește-te la chestia asta : 1% dîn populație deține, au în proprietate, 99% din resurse. Nu știu eu dacă chiar a calculat cineva procentele cu exactitate, dar dacă te uiți în jurul tău poți vedea cum lucrurile evoluează în sensul ăsta : puțini inși care acumulează dîn ce în ce mai mult și mulți inși care dețin praful de pe tobă, sau niște proprietăți pt care sunt datori majoritatea vieții lor. Și dacă cu chiu cu vai reușesc să mai adune ceva generație după generație, vine câte o criză, mai mică sau mai mare, care "reglează" lucrurile. Și uită te în istorie, crizele vin. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
11 minutes ago, maa5-fu1 said:

E ok, continua sa crezi ca vine comunismul. Poate rationalizeaza si pizda si o sa il oblige pe cocalar20 sa futa curvele alea bortoase cu gunoieri. 

De futut le fut deja, mai nașpa e dacă ma forțează sa le iau de nevasta 😂😂😂

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...