Sari la conținut

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?


Postări Recomandate

  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 6 minute, wurdulak a spus:

Tot saltul omenesc e bazat pe proprietate. Fiinta umana a luptat pentru asta.

Planeta e a tuturor, da. Mediul la fel.

Impartim ceva noi doi? Dai si tu ceva? :luvPunem ceva la comun?

Dar mai bine revenim la subiect...

Revenim.

Nu-i decât selecția naturală,specimenele mai slabe nu reușesc să treacă.

Imunizarea prin boala e net superioara vaccinului ieșit așa,pe repede-inainte.Sa nu uităm că nici pentru gripă n-au găsit soluția,care e tot coronavirus.

 

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
4 minutes ago, cincistele said:

@wurdulak gândește-te la chestia asta : 1% dîn populație deține, au în proprietate, 99% din resurse. Nu știu eu dacă chiar a calculat cineva procentele cu exactitate, dar dacă te uiți în jurul tău poți vedea cum lucrurile evoluează în sensul ăsta : puțini inși care acumulează dîn ce în ce mai mult și mulți inși care dețin praful de pe tobă, sau niște proprietăți pt care sunt datori majoritatea vieții lor. Și dacă cu chiu cu vai reușesc să mai adune ceva generație după generație, vine câte o criză, mai mică sau mai mare, care "reglează" lucrurile. Și uită te în istorie, crizele vin. 

Aoleu ma doare capu și nu ăla al pulii de la propaganda asta de stânga.

In plm e fals ca dracu. Uite niște motive:

- resursele evoluează și sunt in continua descoperire. Acum 200 de ani ziceau lafel când nu se folosea petrol cei ce aveau peste aur și diamante aveau toate resursele. S-a descoperit petrolul, uraniul etc. Las-o in plm.

- Spațiu de locuit pe pământ exista căcălău. America de Nord Canada Rusia sunt in plm practic goale. 
- mâncarea nu este limitată cum vor sa ne facă sa credem. Se poate creste in laborator mai nou. Plus ca se pot mânca insectele. 
- mergem in plm pe Marte cu Musk când se termina apa pe Pamant.

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 6 minute, cincistele a spus:

@wurdulak gândește-te la chestia asta : 1% dîn populație deține, au în proprietate, 99% din resurse. Nu știu eu dacă chiar a calculat cineva procentele cu exactitate, dar dacă te uiți în jurul tău poți vedea cum lucrurile evoluează în sensul ăsta : puțini inși care acumulează dîn ce în ce mai mult și mulți inși care dețin praful de pe tobă, sau niște proprietăți pt care sunt datori majoritatea vieții lor. Și dacă cu chiu cu vai reușesc să mai adune ceva generație după generație, vine câte o criză, mai mică sau mai mare, care "reglează" lucrurile. Și uită te în istorie, crizele vin. 

Nu vreau sa folosesc exemplul personal dar am mai mult decat mulți și datorită faptului că nu am făcut datorii. Lipsa îndatorării ne-ar face pe toți mai liberi.

Asta e doar o chestie.

Diferența dintre cei 1% și restul e și riscul. De ex. prețul Bitcoin s-a dublat din martie... Dar cine a cumpărat a și riscat. Eh, sunt multe de zis...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 minute, cocalar20 a spus:

Aoleu ma doare capu și nu ăla al pulii de la propaganda asta de stânga.

In plm e fals ca dracu. Uite niște motive:

- resursele evoluează și sunt in continua descoperire. Acum 200 de ani ziceau lafel când nu se folosea petrol cei ce aveau peste aur și diamante aveau toate resursele. S-a descoperit petrolul, uraniul etc. Las-o in plm.

- Spațiu de locuit pe pământ exista căcălău. America de Nord Canada Rusia sunt in plm practic goale. 
- mâncarea nu este limitată cum vor sa ne facă sa credem. Se poate creste in laborator mai nou. Plus ca se pot mânca insectele. 
- mergem in plm pe Marte cu Musk când se termina apa pe Pamant.

Bine bă, m-am exprimat greșit 🤣🤣🤣

Probabil că se referă la resursele financiare și la proprietățile existente...ai și tu dreptate că mai există destule resurse, da' nu înseamnă că sunt la îndemâna noastră.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
5 minutes ago, cincistele said:

Bine bă, m-am exprimat greșit 🤣🤣🤣

Probabil că se referă la resursele financiare și la proprietățile existente...ai și tu dreptate că mai există destule resurse, da' nu înseamnă că sunt la îndemâna noastră.

Se referă fix la cele de azi și vor sa elimine competiția. In mod clar și cert ii doare-n pula de “viitorul” planetei al omenirii cum vor sa creadă prostii cu încălzirea globală. Au schimbat îndobitocirea populației prin religie cu babau de încălzire globală.

atata tot.

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0

E mai ușor sa controlezi o turma de 8 miliarde de oi comuniste care împart iarba decât o haita de 100 de lupi.

conformare voluntara toți acuma hai 70% vaccinați ca așa vor stăpânii.

beheheheheheh!

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 9 minute, cocalar20 a spus:

Se referă fix la cele de azi și vor sa elimine competiția. In mod clar și cert ii doare-n pula de “viitorul” planetei al omenirii cum vor sa creadă prostii cu încălzirea globală. Au schimbat îndobitocirea populației prin religie cu babau de încălzire globală.

atata tot.

Eh lasa ca incalzirea globala exista. Sa nu o dam in astea ca temperaturile de zilele astea sunt ireale...

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
8 minutes ago, wurdulak said:

Eh lasa ca incalzirea globala exista. Sa nu o dam in astea ca temperaturile de zilele astea sunt ireale...

Lecția 1 in manipulare:

- întotdeauna se prezintă un adevăr la început.

(Ce urmează in baza lui e cacat și spălare de creier).

fix ca și cu Covid. Studiază manipularea dacă nu crezi și NLP vezi cum funcționează creierul la Ierbivorele bipede numite oameni (degeaba). Sau vezi Charles Manson dacă vrei lecții adevărate cum sa convingi prostii sa se sinucidă.

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
4 minutes ago, maa5-fu1 said:

Credeti ca va interzice oculta bmw urile si hainele gucci? 

Gucci nu mia plakut niciodată. Gigi Boss și Armani ie ce trebuie.

Si da și da. Defapt BMW va fi doar autonomous drive sharing deci nu își mai are rostul sigla cum te doare-n pula ca RATB are Mercedes.

Despre fashion industry aparent cică poluează rău deci n-as fi surprins sa purtam haine biodegradabile in curând.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
1 oră în urmă, cocalar20 a spus:

E mai ușor sa controlezi o turma de 8 miliarde de oi comuniste care împart iarba decât o haita de 100 de lupi.

conformare voluntara toți acuma hai 70% vaccinați ca așa vor stăpânii.

beheheheheheh!

Bă, tu l-ai citit pă Vladimir Volkov 🤣🤣🤣...da' te întreb, referitor la vaccin, care ar fi scopul ocult ? Și revenim la discuție peste ceva timp, să verificăm ipoteza. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
4 minutes ago, cincistele said:

Bă, tu l-ai citit pă Vladimir Volkov 🤣🤣🤣...da' te întreb, referitor la vaccin, care ar fi scopul ocult ? Și revenim la discuție peste ceva timp, să verificăm ipoteza. 

Nu știu boss care e scopul la nimic. Nu sunt nici mason nici peste nici măcar gunoier nu sunt măcar sa ma vaccineze ăștia cu prioritate, sunt un biet cocalar😂😂😂

Părerea mea e ca se testează cât la suta din populație se supune. Fix cum au făcut si cu Baselu când a tăiat pensiile. 
Se testează pe tari pana unde pot merge cu îngrădirea drepturilor individuale pt ca spre exemplu la Greci când a venit Merkel și a zis “falitilor” parca am văzut ceva sticle Molotov in guvernul grec.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
1 oră în urmă, cocalar20 a spus:

Nu știu boss care e scopul la nimic. Nu sunt nici mason nici peste nici măcar gunoier nu sunt măcar sa ma vaccineze ăștia cu prioritate, sunt un biet cocalar😂😂😂

Părerea mea e ca se testează cât la suta din populație se supune. Fix cum au făcut si cu Baselu când a tăiat pensiile. 
Se testează pe tari pana unde pot merge cu îngrădirea drepturilor individuale pt ca spre exemplu la Greci când a venit Merkel și a zis “falitilor” parca am văzut ceva sticle Molotov in guvernul grec.

Păi se supune, dacă ai zăhărelul și biciul, recompensa și pedeapsa...da' din moment ce le ai...ce rost are experimentul ? Nu zic să mi dai răspunsul corect, da' o părere tot ai 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
2 minutes ago, cincistele said:

Păi se supune, dacă ai zăhărelul și biciul, recompensa și pedeapsa...da' din moment ce le ai...ce rost are experimentul ? Nu zic să mi dai răspunsul corect, da' o părere tot ai 

Citeam un articol in care se pare ca unii din vest sunt fascinați de modelul chinezesc. Asta cred. Ca se încearcă implementarea comunismului chinezesc la nivel global. Evident populația occidentala nu este încă gata, mai sunt încă cetățeni care nu vor sa se supună, vor sa știe câți.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 3 minute, cocalar20 a spus:

Citeam un articol in care se pare ca unii din vest sunt fascinați de modelul chinezesc. Asta cred. Ca se încearcă implementarea comunismului chinezesc la nivel global. Evident populația occidentala nu este încă gata, mai sunt încă cetățeni care nu vor sa se supună, vor sa știe câți.

Plm, Occidentul e deja decadent, o populație în mare parte degenerată, îmbătrânită...peste care se toarnă în draci, emigranți. Or mai fi și smardoi arieni care se țin cocoși, nu zic nu, dar nu cred că mai pot influența mare lucru.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Oriunde m-as afla
  • Oras:Oriunde m-as afla

Bai nu stiu eu ce vor ei sa faca cu astea 3 vaccinuri care o sa apara pe piata in conditiile in care urmeaza in scurt timp sa fie aprobat si cel facut de englezi 

Totusi am o impresie ca pe undeva o sa faca rau si varietatea asta a medicamentelor nu numai boala in sine 

Mai nou cel vaccinat poate transmite virusul in continuare inclusiv fiind predispus pentru o forma usoara a bolii 

Urmeaza sa auzim de oameni care au murit nu de boala ci pt ca si au facut 100 de injectii anti covid de la toate tarile care au trimis un tratament pe piata 

 

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Navodari
  • Oras:Navodari

Nu va fi obligatoriu pana cand se va vacccina majoritatea! Probabil, vor face referendum pentru vaccinare obligatorie la cererea "societatii civile"!

Se bate toba cu vaccinarea obligatorie de mult timp! Acum au si pretextul!

Link spre comentariu
  • Oras:here,there,everywhere
  • Oras:here,there,everywhere
Acum 2 ore, ssimeon a spus:

Nu va fi obligatoriu pana cand se va vacccina majoritatea! Probabil, vor face referendum pentru vaccinare obligatorie la cererea "societatii civile"!

Se bate toba cu vaccinarea obligatorie de mult timp! Acum au si pretextul!

Nu cred.Nu se justifica.

Vezi cifrele oficiale apoi trage o concluzie.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...