Sari la conținut

Credeti ca vom fi obligati sa ne vaccinam impotriva Covid-19?


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
14 minutes ago, cincistele said:

Bă, iar n-ai nimerit 🤣🤣🤣

Tata nu-i strungar, n-am rude la primărie, n-am muncit în viața mea la stat și nici afaceri sau contracte cu statul n-am avut. 

La cât de disperat ești...cred că ți se mai potrivește și zicala : hoțul strigă hoții. Dacă stau bine și mă gândesc, la balamuc acolo ești întreținut din taxele și impozitele pe care le plătesc și eu... hehehe, milogu' strigă milogii. 🤣🤣🤣🤣🤣

Sfîrfîlică, suflet chinuit, dîn banii mei mă ofer să-ți plătesc un consult mai acătării. 😜

 

Imi ranesti ochii cu romana ta de taranoi. 

Link spre comentariu
Vizitator laura4you
Reputație: 0
Acum 6 minute, maa5-fu1 a spus:

Raspuns tipic de tembela. Eu zic adevarul, tu crezi ca e rautate. Vezi ca asteapta sotu tau sa iti linga sperma de pe buze. 

Acum am văzut că te certi cu toți pe aici.Scuza-ma că te-am băgat în seamă.Te rog să mă ignori.🤣🤣🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 minutes ago, laura4you said:

Acum am văzut că te certi cu toți pe aici.Scuza-ma că te-am băgat în seamă.Te rog să mă ignori.🤣🤣🤣

Nu ma cert cu nimeni. Doar va zic adevarul. Va faceti frumos club: curva cu sot cuckold, iubitoru de fete fara majorat si taranoiu pe care il mustra constiinta. 

Link spre comentariu
Vizitator laura4you
Reputație: 0

Eu nu am făcut diferente dintre țărani și orășeni,niciodată.Stii câți orășeni proști am văzut?dat care au o părere foarte bună despre ei..și ei bubuie 😂😂😂

Link spre comentariu
Vizitator laura4you
Reputație: 0
Acum 18 minute, laura4you a spus:

Eu nu am făcut diferente dintre țărani și orășeni,niciodată.Stii câți orășeni proști am văzut?dat care au o părere foarte bună despre ei..și ei bubuie 😂😂😂

Nu am bătut apropo la nimeni.Sper sa nu se supere iar vreun depresiv 🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
On 12/26/2020 at 10:48 AM, miskinbkk said:

Eu refuz.E ceva necurat la mijloc.

Dumnezeu este cu noi, ortodocsii. 

Când treci pe lângă o biserică și vezi cum încă se pupă icoane, te miri că suntem în secolul 21...

E doar unul din motivele pentru care cred că vaccinarea ar trebui să fie obligatorie.

Aș propune și sterilizarea pentru unele exemplare habotnice.

Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Ahooo, ahooo, 

Copii si frati,

Tineri si ne...vaccinati...

Stati putin si comentati

Un ac in vena voi bagati...

😅😅🤪

 

Tot vaccinati vs nevaccinati p'aici ? Multa lume invrajbita... mmm.. necajita, adica...

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 58 minute, white_rabbit a spus:

Când treci pe lângă o biserică și vezi cum încă se pupă icoane, te miri că suntem în secolul 21...

E doar unul din motivele pentru care cred că vaccinarea ar trebui să fie obligatorie.

Aș propune și sterilizarea pentru unele exemplare habotnice.

Nu e obligatorie vaccinarea și așa cred că e normal să fie. Din moment ce există vaccin, nu se mai poate da vina pe nevaccinați. Ești convins și hotărât să te vaccinezi ? Bun, te vaccinezi și te imunizezi...nu mă vaccinez, aia e...riscul meu și al altora care au ales să nu se vaccineze. Eu o să mă vaccinez, am încredere în organismul meu că e suficient de puternic 😜, dar trebuie să fie la latitudinea fiecăruia vaccinarea. 

Cu sterilizarea pt habotnici, categoric nu aș fi de acord... să fim serioși, n-am auzit de fanatici ortodocși români care să facă cine știe ce grozăvii încât să-i sterilizezi. Nu-l socotesc aici pă popa ăla de la Tanacu, e un caz singular, altul nu mai știu. Sterilizarea e o măsură extremă pe care s-o aplici în cazuri extreme...la violatori în serie sau ceva de genul.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
14 minutes ago, cincistele said:

Nu e obligatorie vaccinarea și așa cred că e normal să fie. Din moment ce există vaccin, nu se mai poate da vina pe nevaccinați. Ești convins și hotărât să te vaccinezi ? Bun, te vaccinezi și te imunizezi...nu mă vaccinez, aia e...riscul meu și al altora care au ales să nu se vaccineze. Eu o să mă vaccinez, am încredere în organismul meu că e suficient de puternic 😜, dar trebuie să fie la latitudinea fiecăruia vaccinarea. 

Cu sterilizarea pt habotnici, categoric nu aș fi de acord... să fim serioși, n-am auzit de fanatici ortodocși români care să facă cine știe ce grozăvii încât să-i sterilizezi. Nu-l socotesc aici pă popa ăla de la Tanacu, e un caz singular, altul nu mai știu. Sterilizarea e o măsură extremă pe care s-o aplici în cazuri extreme...la violatori în serie sau ceva de genul.

 

A fost doar puțină ironie acidă. Mă apucă atunci când numărul proștilor devine insuportabil de mare.

 

În altă ordine de idei, fără vaccinare obligatorie vom ajunge să avem sezon de covid cum avem sezon de gripă. Dacă am ști ce mutații poate suferi acest virus, poate ar fi ceva de asumat. Pericolul nu e dat doar de ce este acum, ci de ce ar putea să devină.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 3 minute, white_rabbit a spus:

 

A fost doar puțină ironie acidă. Mă apucă atunci când numărul proștilor devine insuportabil de mare.

 

În altă ordine de idei, fără vaccinare obligatorie vom ajunge să avem sezon de covid cum avem sezon de gripă. Dacă am ști ce mutații poate suferi acest virus, poate ar fi ceva de asumat. Pericolul nu e dat doar de ce este acum, ci de ce ar putea să devină.

Vom vedea, dacă apar mutații la care vaccinu'  n-are efect ? Cred că ăsta ar fi scenariul cel mai nasol...până apucă să producă suficiente doze pt a vaccina un procent foarte mare din populație, să descopere că vaccinul produs e inutil pt noile tulpini. Bănuiesc că sunt destui tipi care acum își pun mintea la contribuție făcând scenarii de lucru și bineînțeles variante de răspuns. Să vedem ce va fi...

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
2 hours ago, white_rabbit said:

Când treci pe lângă o biserică și vezi cum încă se pupă icoane, te miri că suntem în secolul 21...

E doar unul din motivele pentru care cred că vaccinarea ar trebui să fie obligatorie.

Aș propune și sterilizarea pentru unele exemplare habotnice.

Pai ok, uite cum sta treaba. 
De la bunici încoace am tot cotizat toți la bugetul de sănătate al țării (și nu o sa fac referire doar la România). Și la sistemul de apărare.

in 2019 se trezește SRI SIE MAPN și toți Deștepții cu un virus din China. 
Sistemul medical își da seama ca nu au suficienți doctori (de care și-au bătut joc după 89 la noi) nu au suficiente paturi la ATI. 
 

Pai ok întrebare: pt ce plm plătim taxe de 3 generații încoace? Ca sa scoată un vaccin netestat și sa ma forțeze sa-l fac? Da ce plm sunt cobai?

Link spre comentariu
Vizitator porsche911
Reputație: 0

Nu au dreptul sa ne oblige sa ne vaccinam. Daca va fi obligatoriu, atunci, fratilor, sa iesim in strada si sa protestam pentru drepturile omului.

Daca vrei, il faci. Daca nu vrei, nu il faci. 

Niciun vaccin NU E OBLIGATORIU.

 

Nu va mai lasati influentati te tv.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0700000000
  • Oras:Manhattan, U.S.A.
  • Telefon: 0700000000
  • Oras:Manhattan, U.S.A.

Italia va interzice întrarea în tara dacă nu ai vaccin. Urmează și alte tari. Apoi, cine știe, poate e în pericol și locul de munca, etc

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 hours ago, cincistele said:

Păi mă adaptez la interlocutor...mintea ta funcționează doar în lozinci, cuvinte puține, simple și repetate, mai mult nu duci bre Sfîrfîlică...

Tu esti un analfabet functional dovedit, lasa-te ca esti prea bou. 

Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
44 minutes ago, porsche911 said:

 

Nu va mai lasati influentati te tv.

Prefer să mă las influențat de știință (a se citi tratate de medicină și studii clinice, opinii avizate ale autorităților de reglementare)

 

Întrebarea e: cei care dau vina pe manipulare media, au deschis și altceva decât televizorul în viața lor?

Link spre comentariu
Vizitator porsche911
Reputație: 0
Acum 9 minute, white_rabbit a spus:

Întrebarea e: cei care dau vina pe manipulare media, au deschis și altceva decât televizorul în viața lor?

O carte? De Kant ai auzit? Nietzsche?

Mai lasa-ma cu stiinta asta medicala.

Era o vorba:

"Hai sa facem virusi la Pc ca sa vindem antivirusi. Hai sa facem virusi ca sa vindem vaccinuri."

Cititi si reflectati. 🙃

Link spre comentariu
Vizitator white_rabbit
Reputație: 0
16 hours ago, porsche911 said:

O carte? De Kant ai auzit? Nietzsche?

Mai lasa-ma cu stiinta asta medicala.

Era o vorba:

"Hai sa facem virusi la Pc ca sa vindem antivirusi. Hai sa facem virusi ca sa vindem vaccinuri."

Cititi si reflectati. 🙃

 

La următoarea răceală îți propun să citești câteva pagini din Eugen Ionesco în loc să iei paracetamol pentru că ce spui tu asta este: teatrul absurdului 🙄

Link spre comentariu

  • Oras:România
  • Oras:România
La 28.12.2020 la 23:44, white_rabbit a spus:

.

Întrebarea e: cei care dau vina pe manipulare media, au deschis și altceva decât televizorul în viața lor?

 

Manipulare exista si in " tratate de medicina si studii clinice" . Manipularea prin "media" este facuta pentru prosti. manipularea prin " tratate de stiinta" este facuta pentru destepti. Este aceeasi, doar ca sub alta forma. Difera doar numarul manipulatilor si sensul. Pe unii ii manipuleaza intr-un sens, pe ceilalti...invers.Intotdeauna a fost asa, si intotdeauna va fi asa.

PS. Acum vad la Tv o reclama care spune cam asa :  " Eu sunt medic si ma voi vaccina. Pentru mine si familia mea."  Ce crezi, este manipulare ?  Mai devreme am vazut un fragment dintr-o emisiune in care un medic spunea:  " Stai sa vedem, sa ne mai gandim" 

  • Minus 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...