Sari la conținut

Program vaccinare Romania


Vizitator cocalar20

Postări Recomandate

  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti
Acum 13 minute, -yorick- a spus:

30% dintre medici si 56% dintre profesori refuza vaccinarea, ma intreb cat de buni medici sau profesori sunt ășia, daca statul as fi eu ... i-as concedia pe loc

 

Bine, daca profesorii mai au unele retineri, pe medici chiar nu-i inteleg in schimb. Mai ales ca se afla in prima linie, si sunt destul de expusi. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
6 minutes ago, celibi said:

Bine, daca profesorii mai au unele retineri, pe medici chiar nu-i inteleg in schimb. Mai ales ca se afla in prima linie, si sunt destul de expusi. 

păi e clar că nu s-au făcut medici din vocație, sunt acolo pentru statut și  bani, la 15-20 mii de lei pe luna salar "se merita", iar la profesori ce poti sa te astepti, ca 56% o fi procentul de netitulari, profii de nota 1 si 2

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti
Acum 2 minute, -yorick- a spus:

păi e clar că nu s-au făcut medici din vocație, sunt acolo pentru statut și  bani, la 15-20 mii de lei pe luna salar "se merita", iar la profesori ce poti sa te astepti, ca 56% o fi procentul de netitulari, profii de nota 1 si 2

Vai de capul lor aia nici nu ar avea ce sa caute in invatamant. 

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
1 hour ago, OvidiuRus said:

oare vaccin anti Dayana Cicio printesa din Iris - Cluj Napoca gasesc ? nu vreau sa cheltuiesc 3400 euroi pe o pasarica 

Da-mi-i mie si se rezolva 🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

vaccinarea e bună, ne vom reintregi familiile (ca dupa razboi), vom manca din nou pop corn la cinema si elevii vor invata live, cu 56% profesori analfabeti functionali, dar hei, ce am vrea, sa ajunga numarul analfabetilor la .. 69% ?

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
  • Oras:in pasarica mai tot timpul
Acum 6 ore, -yorick- a spus:

vaccinarea e bună, ne vom reintregi familiile (ca dupa razboi), vom manca din nou pop corn la cinema si elevii vor invata live, cu 56% profesori analfabeti functionali, dar hei, ce am vrea, sa ajunga numarul analfabetilor la .. 69% ?

dupa cum am citit eu chiar daca te vaccinezi tot trebuie sa porti masca si tot distantati social si restrictii... sa vezi ca de asta nu dau eu petreceri... deci care e chestia cu vaccinul, ce rost are? imi explica si mie cineva?

  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
2 hours ago, popadi49 said:

dupa cum am citit eu chiar daca te vaccinezi tot trebuie sa porti masca si tot distantati social si restrictii... sa vezi ca de asta nu dau eu petreceri... deci care e chestia cu vaccinul, ce rost are? imi explica si mie cineva?

Momentan s-au vaccinat prea putini ca sa se schimbe ceva

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 59 minute, maa5__fu1 a spus:

Momentan s-au vaccinat prea putini ca sa se schimbe ceva

 

Foarte multi nu se vor vaxxina! PLM, sa se vaxx cine primește ceva... Om mai vedea în viitor... Să treacă câțiva nia să vedem efectele...

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 4 ore, popadi49 a spus:

dupa cum am citit eu chiar daca te vaccinezi tot trebuie sa porti masca si tot distantati social si restrictii... sa vezi ca de asta nu dau eu petreceri... deci care e chestia cu vaccinul, ce rost are? imi explica si mie cineva?

Din ce am văzut și eu la TV...vaccinul te ajută doar să faci o formă ușoară a bolii, nu previne nici infectarea și nici transmiterea. Logica lor este de a vaccina cel puțin 70-80% din populație și atunci faptul că ești infectat și transmiți boala nu mai reprezintă o problemă pt sistemul medical, în speță ATI.  Chiar dacă ne vom îmbolnăvi, va fi doar o răceală ușoară ce nu necesită internare.

  • Like 2
  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
8 minutes ago, wurdulak said:

Foarte multi nu se vor vaxxina! PLM, sa se vaxx cine primește ceva... Om mai vedea în viitor... Să treacă câțiva nia să vedem efectele...

Dupa ce unii oameni care nu vor sa se vaccineze vor vedea ca prietenii si rudele s-a vaccinat fara sa li se intample nimic atunci se vor vaccina si ei. 

  • Minus 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 14 minute, maa5__fu1 a spus:

Dupa ce unii oameni care nu vor sa se vaccineze vor vedea ca prietenii si rudele s-a vaccinat fara sa li se intample nimic atunci se vor vaccina si ei. 

Da, asa e. 
Eu nu ma vaccinez din alte motive, anume ca tin la drepturile mele. 
Armata nu are ce cauta in campania de “vaccinare” de ex. 
Optiuni de vaxx nu exista, trebuie folosit unul ales de....de cine? 🤣 

Si multe alte red flags... 

Ce e cu mega-campania vaccinista de la toate posturile Securitatii?! Ceva nu e ok... 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
17 minutes ago, wurdulak said:

Da, asa e. 
Eu nu ma vaccinez din alte motive, anume ca tin la drepturile mele. 
Armata nu are ce cauta in campania de “vaccinare” de ex. 
Optiuni de vaxx nu exista, trebuie folosit unul ales de....de cine? 🤣 

Si multe alte red flags... 

Ce e cu mega-campania vaccinista de la toate posturile Securitatii?! Ceva nu e ok... 

Si cum crezi ca ar trebui sa se deruleze o campanie ce are drept scop vaccinarea majoritatii? Nu fiind prezentata pe toate posturile? Mrg presupun ca e pe toate posturile, nu prea ma uit la televizor. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 49 minute, maa5__fu1 a spus:

Si cum crezi ca ar trebui sa se deruleze o campanie ce are drept scop vaccinarea majoritatii? Nu fiind prezentata pe toate posturile? Mrg presupun ca e pe toate posturile, nu prea ma uit la televizor. 

Ar trebui bagate fiolele in farmacii si aia e. De la mai multi producatori. Probabil ca si cercetate un pic... 

Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
36 minutes ago, wurdulak said:

Ar trebui bagate fiolele in farmacii si aia e. De la mai multi producatori. Probabil ca si cercetate un pic... 

Vaccinul poate fi tinut numai in anumite condiții si nu poate fi administrat de capul tau. Ar fi tampiti care ar baga 10 doze crezand ca asa se imunizeaza mai bine. Ca sa nu mai zic ca ar putea baga prost acul. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
1 oră în urmă, maa5__fu1 a spus:

Vaccinul poate fi tinut numai in anumite condiții si nu poate fi administrat de capul tau. Ar fi tampiti care ar baga 10 doze crezand ca asa se imunizeaza mai bine. Ca sa nu mai zic ca ar putea baga prost acul. 

Atunci nu ne mai vaccinam si aia e! 
Sau mai asteptam. Sunt tari lideri pe vaccinuri, cum e Cuba, care au in lucru vaccinuri. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
4 hours ago, wurdulak said:

Atunci nu ne mai vaccinam si aia e! 
Sau mai asteptam. Sunt tari lideri pe vaccinuri, cum e Cuba, care au in lucru vaccinuri. 

Nu vrei sa fii lasat si sa iti faci singur operatiile? 🤣

  • Haha 1
Link spre comentariu
Vizitator catalin2020
Reputație: 0
Acum 4 ore, wurdulak a spus:

Atunci nu ne mai vaccinam si aia e! 
Sau mai asteptam. Sunt tari lideri pe vaccinuri, cum e Cuba, care au in lucru vaccinuri. 

De ce sa nu ne vaccinam ? Ce poate face rau vaccinul si nu se poate face altfel decat cu vaccinul ? Nu am auzit inca de un vaccin care sa faca rau oamenilor pe scara larga. 

De cand au aparut vaccinurile, populatia a crescut exponential. 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 16 minute, maa5__fu1 a spus:

Nu vrei sa fii lasat si sa iti faci singur operatiile? 🤣

Ar trebui ca cei ce nu vor să se vaccineze să dea o declarație scrisă care să intre în baza de date a DSP, iar în cazul în care ia covidu și are nevoie de spitalizare, să suporte tratamentul din propriul buzunar, iar dacă e doar în izolare acasă, să nu beneficieze de concediu medical. 

 

  • Like 1
  • Minus 9
  • Inimioara 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...