Sari la conținut

Românii, locul I in lume la consumul de alcool


Postări Recomandate

1 minute ago, puloiu said:

Ow, no kidding !?

Gen muzical nou: trapnele !

 

Ziceai de sticla aia de rom? Eu ieri am baut 6 corona si 1 sticla de sampanie in 12 ore si am zis sa ma apuc si de sticla aia de rom dar m-am bagat la somn si o sa incep astazi cu ea.

Confirm, suntem o natie de alcolici iremediabili

Link spre comentariu
  • Oras:Pitesti
  • Oras:Pitesti
Acum 22 minute, -yorick- a spus:

Mie mi se pare total neconcludent studiul asta. Adica englezii vor sa zica ca suntem mai betivi decat ei sau cum? Sa nu uitam ca si la ei tinerii petrec in cluburi pana cad lati pe strazi. Si sunt imagini clare care dovedesc asta. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator puloiu
Reputație: 0

Un studiu complet irelevant ! Vrei sa vezi englezoaice pline de voma si pisate pe ele, cazute gramada pe strada dupa petrecerea de anul nou ? Du-te prin Belfast, Kerry, Wexford, Waterford, Londra, dupa petrecerile de Revelion, pe la 5-6 dimineata, sa vezi ce-i pe strazi ! Nu vreau sa mai vad asa ceva, mai ales prin Belfast, Cork, Donegal, Dublin... Ce-i la noi cand sunt betiile de la concerte/anul nou nu se compara cu ce am vazut pe acolo !...

Link spre comentariu
Vizitator cocalar20
Reputație: 0
10 minutes ago, puloiu said:

Un studiu complet irelevant ! Vrei sa vezi englezoaice pline de voma si pisate pe ele, cazute gramada pe strada dupa petrecerea de anul nou ? Du-te prin Belfast, Kerry, Wexford, Waterford, Londra, dupa petrecerile de Revelion, pe la 5-6 dimineata, sa vezi ce-i pe strazi ! Nu vreau sa mai vad asa ceva, mai ales prin Belfast, Cork, Donegal, Dublin... Ce-i la noi cand sunt betiile de la concerte/anul nou nu se compara cu ce am vazut pe acolo !...

La Dublin ie plin de irlandeze bete moarte ❤️❤️❤️❤️

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

....răspunsul vine cu o alta intrebare, singur cu xanaxu in buzunar la curve (sansa de supravietuire >20 ani) - castig la puncte psihiatrul, sau căsătorit cu spirtoasa langa pat (sansa de supravietuire <20 ani) - castig la puncte preotul

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

...răspunsul la a doua întrebare vine cu o constatare: femeile și preoții din România nu prea consumă alcool, decât .. poate.. după (sau în timpul) parastas(ului cui?) 😁

Deschidem proces:

Acuzații: femeia cu preotul

Victimele inconștiente: bărbații

Avocatul neîntrebat: yorick

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

apropo de preopești .......

Şi am zis: Nu vă mai pot paşte! Cea care are să moară să moară, cea care are să piară să piară şi cele ce mai rămân să se mănânce unele pe altele! (citat biblic)

Trist dar adevarat, chiar asta se pare ca se intampla, inca o generatie si vor urla toti la lună plină de fericire

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

fantezii .. fără alcool:

Eram față în față cu psihiatrul. Xanaxul nu-și mai făcea efectul. Atunci, medicul exasperat își scoase telefonul marca Apple dintr-o geantă, îl așează pe masă, la mijloc, între noi și mă întreabă: dar la Dumnezeu nu te gândești? 🙄🙄

 

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

... era un telefon scump, ultimul răcnet, mărul mușcat de pe el mi-a amintit de prima curvă la care fusesem în viața mea, nu avea nici douăzeci de ani, telefonul ei, tot Apple, avea ecranul spart și un buton rupt. La primele întâlnici, mi-a povestit cum maicăsa a vrut s-o interneze la psihiatrie, dar ea s-a smuls din mâna lor, a împrumutat 500 euro, a închiriat, o garsoniera și a început afacerea. Trebuia in timp record, să returneze banii cu care închiriase garsoniera și cu care își cumpărase un telefon, Apple, cu ecranul spart, dar care funcționa...

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

...gata, mă duc să urmăresc sfârșitul filmului The Dream Team și să mă culc apoi, torazinul începe să-și facă efectul, aștept colegii care se știu cu musca pe căciulă, la sala de tratament...nu vreau în cămașa de forță, nici să-mi schimb sexul .. vai ce frumos e afară, a început să ningă, poate voi sărbători eventimentul cu un pahar de Săniuța cu torazin

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

...nu, nu se poate, a fost un vis, psihiatrul mă vede agitat, își ia telefonul Apple și sună la 911, nu, la 112, suntem în țara alcoolicilor? Da! Vai, Dea curvo, unde ești???? salvează-mă din mâna curvelor...peste tot, numai curve, în oraș, la spital, în Biserică. Ohh, am inteles, its The Devil 😄

 

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
40 minutes ago, vitesse17 said:

Ție îți trebuie una sa îți scoată sexul din cap. Plus medicamentele și băutura.

Somnișor 

 :)

merci, două mere mușcate fac somnul mai dulce, haihuiwei, am o viață, tu mi-o bei! 

  • Like 1
Link spre comentariu

Vizitator catalin2020
Reputație: 0
Acum 9 ore, -yorick- a spus:

merci, două mere mușcate fac somnul mai dulce, haihuiwei, am o viață, tu mi-o bei! 

De la saniuta ? 😆😆😆

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...