Sari la conținut

Voi vreți sa ne întoarcem la “normalitatea” de dinainte de pandemie?


Vizitator cocalar20

Postări Recomandate

Sunt multi care nu vor sase intoarca la normalitatea de dinainte:

1. profesorii ca pot sa predea la misto si sa-si incaseze salariile pe degeaba  - astia sunt cei mai avantajati 

2. informaticienii - la fel, ba e avantajos ca nu mai lucreaza la sediu unde erau monitorizat/spionati la greu de team-lezii si  managerii securisti  de acolo,  nu aveau voie la facebook/telefon mobil, nu aveau voie sa fumeze cand voiau ei  si nu-si permiteau sa stea degeaba dupa ce terminasera taskurile , acum pot sa faca task-urile in timp ce se uita la un serial pe Netflix si cu haleala langa ei.  

3. farmacistii - fac astia la bani acuma.....

4. televiziunile - acum ca tot mai multi stau in case, televiziunile au mai multa audienta, mai ales prezentatorii TV/jurnalistii/reporterii/moderatorii de emisiuni idioate. 

5. sefii companiilor de livrare precum Glovo/Food Panda sau magazine online precum Emag  : astia fac si mai multi bani  

6. fraierii  tocilari care inainte erau pielea pulii ca pe strada fiindca incasau  bataie de la toti cocalarii si smecherii, acum, pe internet ei sunt  REGII si smecherii, pot sa-i ia la pula pe cocalari si sa nu pateasca nimic.  Plus ca un tocilar care stie programare are un viitor, un cocalar care avea aptitudinea sa faca bani din combinatii, bisnitareala imobiliara sau din evaziune fiscala si bacsisuri din deschis restaurante, cluburi, bordeluri, saloane de cosmetice/frizerie si cazinouri, e muritor de foame acum daca nu se orienteaza spre afaceri online.  

7. videochatistele :  au castigat in competitia cu prostituatele si maseuzele, acum pot sa faca BANI GREI fara sa se futa sau sa suga pula.  Chiar si imbracate, daca arata bine,  pot sa stranga bani de un lamborghini din donatii de token-uri.  

 

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Depresivule ... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

La mulți ani!

  • Like 1
  • Minus 8
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: 07xxxxxxxx
  • Oras:Pește dă Top!
  • Telefon: 07xxxxxxxx
  • Oras:Pește dă Top!
La 02.01.2021 la 14:37, cocalar20 a spus:

Eu nu, per total mi se pare mai ok așa.

Sigur sunt multe aspecte negative acuma, dar plăcerea de ai vedea pe unii cum își iau muie e o satisfacție care nu poate fi ignorata 😂

Si mie imi place, intr-un fel, chit ca sunt multe chesti care nu imi plac, cel mai naspa aspect este salariu micsorat...

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...