Sari la conținut

Cand estimam ca vor carantina Ploiestiul si ce putem face sa îi impiedicam?


Postări Recomandate

Vizitator dyerseve
Reputație: 0

lucruri în premiera sau senzaționale nu avem de unde sa le știm 🤣am vrea noi..și dacă le știam nu le dădeam moca aici..mergeam și noi undeva sa nea dea și noua un ban😅.pana atunci ne tot dam cu părerea 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Dovada ca totul e o problema economica apoi polutica https://www.digi24.ro/stiri/prefectul-capitalei-explica-de-ce-nu-intra-bucurestiul-in-carantina-are-cam-25-din-economia-nationala-1472773

Cu cat aglomerarea e mai mare si importanță economica la fel, cu atât se impuneau măsuri mai radicale, daca "protecția" asta ar face bine, nu?! 

Dar e exact invers: îi "protejeaza" de îi termină pe cei mai puțin importanți... Si unde e miza mare, o dau de gard cu aberațiile de natura sa inregimenteze populația, sa o faca cat mai docila:https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/florin-citu-bucurestenii-sa-nu-asculte-scenarii-sa-astepte-decizii-1472616

Cum adica, sa nu ne punem problema propriilor vieti ci sa așteptam sa decida altii pe seama noastra?! Sa acceptam ca nu avem nimic, nici macar opinii?! Acest gunoi infect de Partz trebuia sa zboare de acolo dupa ce spune si se comporta asa. 

 

  • Trist 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti dar migrez des =))
  • Oras:Ploiesti dar migrez des =))

Sa vezi cum ma simt eu ca am facut vaccinul si tot ma tin astia prin carantine 🏆=))=)) sa speram ca nu ne baga si Ploiestiu in carantina fix de cand vin si eu pe acasa =)) dar cel mai probabil daca e sa se intample o sa-l bage la 1 luna maxim 2 diferenta de Buc :) 

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 48 minute, andrei520 a spus:

Sa vezi cum ma simt eu ca am facut vaccinul si tot ma tin astia prin carantine 🏆=))=)) sa speram ca nu ne baga si Ploiestiu in carantina fix de cand vin si eu pe acasa =)) dar cel mai probabil daca e sa se intample o sa-l bage la 1 luna maxim 2 diferenta de Buc :) 

Cred ca ar prinde bine vreo 6 luni de carantina drastica, ca in Australia. S-ar mai curata niste elemente sociale care au profitat nemeritat de disfuncționalitățile societății de consum. Din septembrie incolo, asa, sa prinda gerul

  • Haha 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...