Sari la conținut

Romania lucrului bine făcut


Postări Recomandate

  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 1 minut, biliape a spus:

Cât timp Statul smulge impozite și protejează marii și mărunții criminali și degenerați, țara e foaaarte guvernabilă. Exagerat de guvernabilă. 

LIBERTATE PENTRU TOȚI. 

Okay, libertate sună frumos, dar cum ? 

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 minute, pulcher a spus:

Am stat din mai 2020 pana in august 2021 in contact cu 6 persoane infectate de covid timp de 214 zile in total - rude si prieteni care au facut forme usoare sau medii care nu au necesitat spitalizare desi am avut un contact care avea oximetrie de 72-75 cu stare de epuizare timp de 2 saptamani, dar l-am tinut acasa cu tratament pentru ca daca l-as fi dus in spital l-as fi recuperat in 2 saci de plastic. Mi-am facut in perioada asta 12 RT-PCR - toate negative si 8 teste antigen specific - toate negative. Desi se pare ca virusul nu se lipeste de un mosneag tabagic si alcoolic precum sunt, m-am vaccinat in septembrie cu Janssen mai mult de curiozitate, dar si pentru a avea niscai imunitate impotriva unui eventual val de gripa - boala care m-a chinuit de 2-3 ori in fiecare iarna in ultimii 10 ani.

Daca as fi fuhrer as inchide rromanistanul pana in Mai 2022, iar contravenientii i-as baga in lagare in Insula Mare a Brailei.

Daca vom continua in halul in care suntem acum la Craciun vom avea sute de mii de morti.

Nu cred în scenariul ăsta. Că poate vor mai fi morți, da - cred. Totuși virusul ăsta nu e ciumă și nici ebola. 

Moartea e prezentă și fără covid. Da, da.... știu, e indusă ideea că oamenii ăștia ar fi putut să trăiască mult și bine. Plm, poate nu realizați, oricare dintre noi putem muri în fiecare zi, în orice moment, fără a fi deloc bolnavi, pardon, fără comorbidități. 🙆

  • Mersi 1
Link spre comentariu
20 minutes ago, cincistele said:

Mai sunt și alte țări nevaccinate, nicăieri în lume nu e ce e la noi. Isteria e la cote maxime și mulți au intrat în cum să spun... rezonanță...și e o reacție firească, omenească de furie și de revoltă. Din păcate furia asta e canalizată către oamenii care au ales să nu se vaccineze. Indignarea asta și furia...nici ei nu mai știu pt ce e... că mor oameni, păi îi blamează cu atâta ura că îți stă mintea în loc... îi învinovățesc și-i îi fac în toate felurile pt că na, vor să-i salveze. 🙄 

România va fi studiu de caz...da, sunt de acord, nicăieri în lume nu e o situație cum pare să fie în România. Spun pare pt că atunci  când sting televizorul și ies pe stradă...lumea nu pare deloc îngrozită de sutele de morți și miile de infectați. Nu știu pe rețelele sociale cum e pt că nu folosesc facebook, twiter, instagram.🤷🏻

De forum ce să mai zic ? Față de lockdownul dîn martie...activitatea continuă nestingheritâ, nu mai văd anunțuri de ale fetelor prin care să anunțe că și-au luat pauză ori discuții ale userilor (zaharisiți 😏) prin care să se plângă de "virusel" și să renunțe temporar de a le vizita pe fete. Or fi toți vaccinați ? Mira-m-aș...

🙆

Uite cum arata Trieste, de exemplu. De-o saptamana nu mai munceste nimeni dintre cei nevaccinati in orasul ala. Este blocat cel mai mare port al tarii, sunt pagube economice imense, vaccinatii italieni sunt deosebit de furiosi, incepe sa apara penuria alimentara (duminica a fost devastat un super-market, a avut loc o bataie generalizata intre un grup de vaxx-eri si non-vaxxeri, ce nu s-a distrus s-a furat) si deja nervii autoritatilor sunt intinsi la maxim (au incercat cu tunurile de apa, nu s-a reusit sa-i alunge, cu gaze lacrimogene - nici asa, exista temeri ca este posibila folosirea munitiei de razboi, daca nu se reuseste nimic).

Sper sa nu se ajunga la asa ceva si la noi pentru ca ce haos e in Italia, dar sa vezi la noi ce haos ar fi....

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Palas
  • Oras:Palas
1 minute ago, cincistele said:

Nu cred în scenariul ăsta. Că poate vor mai fi morți, da - cred. Totuși virusul ăsta nu e ciumă și nici ebola. 

Moartea e prezentă și fără covid. Da, da.... știu, e indusă ideea că oamenii ăștia ar fi putut să trăiască mult și bine. Plm, poate nu realizați, oricare dintre noi putem muri în fiecare zi, în orice moment, fără a fi deloc bolnavi, pardon, fără comorbidități. 🙆

Cand vezi un jupan, care fute 20 de minute cu pizda-n brate si arunca un sac de 40kg de ciment pe umar ca pe-o esarfa si dupa aia face 2 ture montane de la 500 la 1500 m altitudine, ca se taraste pe burta ca un catel proaspat fatat, cu ochii inchisi, murmurand neinteligibil, cu saliva curgandu-i din gura si plin de muci, poate iti schimbi parerea.

  • Like 3
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 1 minut, horny_gooner a spus:

Uite cum arata Trieste, de exemplu. De-o saptamana nu mai munceste nimeni dintre cei nevaccinati in orasul ala. Este blocat cel mai mare port al tarii, sunt pagube economice imense, vaccinatii italieni sunt deosebit de furiosi, incepe sa apara penuria alimentara (duminica a fost devastat un super-market, a avut loc o bataie generalizata intre un grup de vaxx-eri si non-vaxxeri, ce nu s-a distrus s-a furat) si deja nervii autoritatilor sunt intinsi la maxim (au incercat cu tunurile de apa, nu s-a reusit sa-i alunge, cu gaze lacrimogene - nici asa, exista temeri ca este posibila folosirea munitiei de razboi, daca nu se reuseste nimic).

Sper sa nu se ajunga la asa ceva si la noi pentru ca ce haos e in Italia, dar sa vezi la noi ce haos ar fi....

Păi când îi iei unui om sănătos dreptul la muncă, la supraviețuire practic...cam ce crezi tu că va face ?

Dar Italia parcă avea un procent mare de vaccinați, de ce îi mai forțează ? De ce trebuie 101% vaccinați ? De ce nu-i seceră Delta pă nevaccinații italieni ? 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 1 minut, pulcher a spus:

Cand vezi un jupan, care fute 20 de minute cu pizda-n brate si arunca un sac de 40kg de ciment pe umar ca pe-o esarfa si dupa aia face 2 ture montane de la 500 la 1500 m altitudine, ca se taraste pe burta ca un catel proaspat fatat, cu ochii inchisi, murmurand neinteligibil, cu saliva curgandu-i din gura si plin de muci, poate iti schimbi parerea.

Bosulică, nu mi-e frică, chiar dacă mi s-ar întâmpla mie. Am văzut cazuri, se întâmplă, pot fi multe cauze. Acum și din cauza covidului. 🤷🏻

  • Like 1
Link spre comentariu
3 minutes ago, cincistele said:

Păi când îi iei unui om sănătos dreptul la muncă, la supraviețuire practic...cam ce crezi tu că va face ?

Dar Italia parcă avea un procent mare de vaccinați, de ce îi mai forțează ? De ce trebuie 101% vaccinați ? De ce nu-i seceră Delta pă nevaccinații italieni ? 

Acum este vorba mai putin de imbolnaviti si morti, deoarece 70% sunt vaccinati acolo (cu schema completa). Problema este ca vor sa introduca certificatul verde obligatoriu, ceea ce (la fel ca la noi), extremistii italieni nu prea vor sa accepte.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 7 minute, horny_gooner a spus:

Acum este vorba mai putin de imbolnaviti si morti, deoarece 70% sunt vaccinati acolo (cu schema completa). Problema este ca vor sa introduca certificatul verde obligatoriu, ceea ce (la fel ca la noi), extremistii italieni nu prea vor sa accepte.

 

Scuză-mă dar nu înțeleg. 70% vaccinați înseamnă automat 70% care au deja certificatul. Și celebra imunitate de turmă atinsă, nu ? Îi mai socotim și pe ăia cu anticorpi obținuți după boală.

De ce insistă să-i vaccineze pe absolut toți ?

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Palas
  • Oras:Palas
8 minutes ago, cincistele said:

Bosulică, nu mi-e frică, chiar dacă mi s-ar întâmpla mie. Am văzut cazuri, se întâmplă, pot fi multe cauze. Acum și din cauza covidului. 🤷🏻

Unde am lucrat eu, daca nu-ti era frica te dadeau afara instantaneu.

  • Like 2
  • Confuz 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Nordului
  • Oras:Nordului
52 minutes ago, cincistele said:

Păi când îi iei unui om sănătos dreptul la muncă, la supraviețuire practic...cam ce crezi tu că va face ?

Dar Italia parcă avea un procent mare de vaccinați, de ce îi mai forțează ? De ce trebuie 101% vaccinați ? De ce nu-i seceră Delta pă nevaccinații italieni ? 

Locu tau e langa sinucigasu dan puric

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 2 ore, pulcher a spus:

Unde am lucrat eu, daca nu-ti era frica te dadeau afara instantaneu.

Păi, dacă erau așa căcăcioși și căcănari, făceam o pagubă ca să mă dea afară înainte să se prindă ei... 

 

Acum 2 ore, horny_gooner a spus:

Uite cum arata Trieste, de exemplu. De-o saptamana nu mai munceste nimeni dintre cei nevaccinati in orasul ala. Este blocat cel mai mare port al tarii, sunt pagube economice imense, vaccinatii italieni sunt deosebit de furiosi, incepe sa apara penuria alimentara (duminica a fost devastat un super-market, a avut loc o bataie generalizata intre un grup de vaxx-eri si non-vaxxeri, ce nu s-a distrus s-a furat) si deja nervii autoritatilor sunt intinsi la maxim (au incercat cu tunurile de apa, nu s-a reusit sa-i alunge, cu gaze lacrimogene - nici asa, exista temeri ca este posibila folosirea munitiei de razboi, daca nu se reuseste nimic).

Sper sa nu se ajunga la asa ceva si la noi pentru ca ce haos e in Italia, dar sa vezi la noi ce haos ar fi....

CEI CARE FORMEAZĂ STATUL ACUM AU CALCULAT CĂ PIERDERILE DE ACUM ALE ȚĂRII MERITĂ PRODUSE PENTRU CE BENEFICII PERSONALE VOR AVEA EI. SE INSTAUREAZĂ ROBIA CEA MAI ATROCE, DE TIP ANTIC.

Italienii ar face foarte bine să folosească muniția de război contra jegurilor din aparatul de stat care își permit să trateze oamenii așa! 

Structurile de forță trebuie să apere LIBERTATEA. Armele există să îi vânăm pe tirani. 

"ORI VIAȚĂ ÎN LIBERTATE, ORI MOARTEA!" DE COVID SAU DE GLONȚ, MAI BINE MORT DECÂT COMUNIST! 

TOȚI LA FEL=COMUNISM. 

LIBERTATE PENTRU TOȚI! 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 2 ore, cincistele a spus:

Okay, libertate sună frumos, dar cum ? 

Vezi "Ce a făcut statul banilor noștri.", "Democracy: The God That Failed", M. N. Rothbard. "Drumul către servitute", F. Hayek etc. 

Dan Puric a avut un discurs corect. Prea puțin gândit înainte și prea patetic, dar e un apel la LIBERTATE, nu să ne contaminăm intenționat sau ce alte aberații lansează propaganda de stat. D-aia nu are nimeni încredere în mesajul oficial: STATUL ESTE DOAR AGRESOR. 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Chiar acum, kapene a spus:

Il stiti pa ala din filmele cu zombi care e infectat si nu spune nimic ? Ala e roman 🤣

Să sperăm că aia va fi noua mutație covid 😅. De când visam la o Apocalipsă zombi?! 

Hm, Iohannis vorbește tot mai rar... și nu a spus nimic, niciodată. 🤔 Ah, să nu uitați să jucați golf. 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cu vant din pupa
  • Oras:Cu vant din pupa
Acum 1 minut, biliape a spus:

Să sperăm că aia va fi noua mutație covid 😅. De când visam la o Apocalipsă zombi?! 

Hm, Iohannis vorbește tot mai rar... și nu a spus nimic, niciodată. 🤔 

O fi infectat ? 🤣 cica oameni care nu vorbesc fac multe , la asta nu se vede nimic 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
26 minutes ago, biliape said:

Păi, dacă erau așa căcăcioși și căcănari, făceam o pagubă ca să mă dea afară înainte să se prindă ei... 

 

CEI CARE FORMEAZĂ STATUL ACUM AU CALCULAT CĂ PIERDERILE DE ACUM ALE ȚĂRII MERITĂ PRODUSE PENTRU CE BENEFICII PERSONALE VOR AVEA EI. SE INSTAUREAZĂ ROBIA CEA MAI ATROCE, DE TIP ANTIC.

Italienii ar face foarte bine să folosească muniția de război contra jegurilor din aparatul de stat care își permit să trateze oamenii așa! 

Structurile de forță trebuie să apere LIBERTATEA. Armele există să îi vânăm pe tirani. 

"ORI VIAȚĂ ÎN LIBERTATE, ORI MOARTEA!" DE COVID SAU DE GLONȚ, MAI BINE MORT DECÂT COMUNIST! 

TOȚI LA FEL=COMUNISM. 

LIBERTATE PENTRU TOȚI! 

🙄🤣🤣 Blah-blah.... Inoportun !

Pentru Romania se potriveste doar un fel de "copy-paste".... Melodia asta parodie spune cam cat de rau am ajuns.

Atat s-a putut....

 

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...