Sari la conținut

Valurile de scumpiri


Vizitator dyerseve

Postări Recomandate

Vizitator dyerseve
Reputație: 0

Ce spuneți.. de evoluția preturilor..a materiilor prime..a început fierul..lemnul..cerealele.Toate bursele sunt pe o creștere continuu accelerata ...

 Cum vor face fata consumatorii finali..adică noi..acestor măriri inevitabile ale produselor ..barilul este între 65..și 70 de dolari.. va urma și piața energetica în curând..  

Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0

Consumatorii își vor îndrepta veniturile..pentru necesitățile de baza..? Sau vor mai avea bani și pt distracțiile lor?

Părerea mea..ca toate industriile auxiliare.. vor fi puternic afectate..în sens negativ ma refer..și industriile de baza vor avea niște cereri enorme..toți banii rămași liberi pe burse..se îndreaptă rapid către piața lemnului și a cerealelor..lucru care nu face decât sa agraveze situația.. actuala.

Va fi afectata industria sexului platit..?

Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 12 minute, emmaemma93 a spus:

Sa se scumpeasca mâncarea ca eu vreau sa slăbesc:))))

Cața țuică ai anul ăsta..?și alcoolul se va scumpi..ține-o pe stoc..faci bani 🤣🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Nu spun
  • Oras:Nu spun
Acum 3 minute, dyerseve a spus:

Cața țuică ai anul ăsta..?și alcoolul se va scumpi..ține-o pe stoc..faci bani 🤣🤣

Păi care nu o sa mai aiba bani de futut macar sa cumpere cate un 1l de țuică:))))))

  • Mersi 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 20 minute, emmaemma93 a spus:

Păi care nu o sa mai aiba bani de futut macar sa cumpere cate un 1l de țuică:))))))

Cu cât dai kilu ' 🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 2 ore, dyerseve a spus:

Ce spuneți.. de evoluția preturilor..a materiilor prime..a început fierul..lemnul..cerealele.Toate bursele sunt pe o creștere continuu accelerata ...

 Cum vor face fata consumatorii finali..adică noi..acestor măriri inevitabile ale produselor ..barilul este între 65..și 70 de dolari.. va urma și piața energetica în curând..  

Nu vor face față. 

Poate unele consumatoare vor face față și spate și cine e uscat cu pula mare o să se agațe de 4, 5 consumatoare și o mai duce câțiva ani... 😃😄

Ideea ar fi să nu mai facă copii dar până nu ajungem pe toată planeta ca în URSS-ul stalinist sau Coreea de Nord, șoarecii cu cnp sunt mai rău și mai răi ca șoarecii de vizuină... 

10ooo $ barilul și dolarul cu acoperire în aur să fie! 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 22 minute, izabella2018 a spus:

Nu știu DC zici hai sa futem când tu nu futi 🥴😂

Așa fute în draci dacă ar vrea cineva dar dacă sunt urât, ce să fac?! 😔 Faceți voi cu ăia frumoși... 

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 5 minute, Andreiupg a spus:

Vinde cineva țuică aici sau am citit greșit? Pentru o secundă am crezut că am intrat pe alt site.

:blink:blink:blink

De ce nu? E o comunitate relativ mică, ne completăm necesitățile după posibilități... 

  • Haha 3
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 1 minut, izabella2018 a spus:

E da bv și eu m as fute cu cine știu eu da dacă nu vrea fut alt CV dreq 😂😂😂😂 ma lăsăm dreq petrentiile astea 

Tu ai de ales că ești femeie. Mai ești și bună, și nebună. Eu sunt bărbat eXXXtrem de urât și nu există nimeni care să fie în așa hal de nefutut(ă) încât să se fută cu mine. 🤣 Așa mi-a spus o prietenă de-a ta, că sunt total respingător și că femeilor le plac bărbații androgini. 😁 Ah, și toate zic să fim prieteni 🥱 adică să le las mulți bani și să mă duc dracului. 

  • Haha 3
Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 20 minute, catelul.dinamo a spus:

Măcar vreo 10 litri de țuică si pentru mine. 😛

Are Emma pe stoc 🤣🤣și din aia de pruna bună 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 3 minute, dyerseve a spus:

Are Emma pe stoc 🤣🤣și din aia de pruna bună 

Să ne punem bine cu ea, in caz de criza financiară, colaps economic, poate ne primeste la ferma ei. Ajutăm si noi cu ce putem pe acolo. 

  • Like 3
  • Haha 3
Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 1 minut, catelul.dinamo a spus:

Să ne punem bine cu ea, in caz de criza financiară, colaps economic, poate ne primeste la ferma ei. Ajutăm si noi cu ce putem pe acolo. 

Tăiem iarba..culegem prune..facem și noi ce putem sa câștigăm un ban cinstit 🤣🤣 sau nici măcar.. lucram în natura direct pe țuică și cozonac 🤣. Ca la ce foame vom avea..de futut clar nu o sa mai fim în stare 

 Mai sunt variante dacă nu ne ia Ema la ferma poate ne ia mătușa Iza la vila de la tara..ne găsește ea ceva de lucru și noua..🤣

Link spre comentariu
  • Telefon: 0728554873
  • Oras:Ploiesti
  • Telefon: 0728554873
  • Oras:Ploiesti

La mine se da limbi la vila de la tara și se fac parte uri dezbrăcați iar la 1 noaptea stingem lumina și care pe cine prinde îl linge 😂😂😂

  • Haha 2
Link spre comentariu

  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 4 minute, dyerseve a spus:

Tăiem iarba..culegem prune..facem și noi ce putem sa câștigăm un ban cinstit 🤣🤣 sau nici măcar.. lucram în natura direct pe țuică și cozonac 🤣. Ca la ce foame vom avea..de futut clar nu o sa mai fim în stare 

 Mai sunt variante dacă nu ne ia Ema la ferma poate ne ia mătușa Iza la vila de la tara..ne găsește ea ceva de lucru și noua..🤣

De futut nu sunt in stare nici acum. :)

Pe mine cred ca ma baga la curătenie la porci, o sa fie grav de tot.

Poate la matusa sa fie conditii mai bune. 

  • Like 3
  • Mersi 1
  • Haha 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...