Sari la conținut

Valurile de scumpiri


Vizitator dyerseve

Postări Recomandate

  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 2 minute, dyerseve a spus:

Nu mai visați, nu mai sperați degeaba, viata dinainte de covid nu va mai fi niciodată..sau cel puțin în viata celor care citesc..

Și de ce nu ne-am împotrivi acestei mizerii? 

Ia mai dă - i în căcat de nașparlii! Să le iasă pe nas combinația cu speriatul fraierilor 😡🤬😠

Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 3 minute, biliape a spus:

Și de ce nu ne-am împotrivi acestei mizerii? 

Ia mai dă - i în căcat de nașparlii! Să le iasă pe nas combinația cu speriatul fraierilor 😡🤬😠

Nu este vorba de speriat,de vre un plan diabolic.. sau altceva pur și simplu sistemul este în faza de incipienta de implozie..când se va întâmpla..vom vedea cum și în ce fel.

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 1 minut, dyerseve a spus:

Nu este vorba de speriat,de vre un plan diabolic.. sau altceva pur și simplu sistemul este în faza de incipienta de implozie..când se va întâmpla..vom vedea cum și în ce fel.

Mie mi se pare evident planul diabolic de a întoarce în favoarea celor de la Putere nefezabilitatea/nesustenabilitatea Sistemului patronat tot de ei. 

Link spre comentariu
Vizitator dyerseve
Reputație: 0
Acum 2 minute, biliape a spus:

Mie mi se pare evident planul diabolic de a întoarce în favoarea celor de la Putere nefezabilitatea/nesustenabilitatea Sistemului patronat tot de ei. 

Timpul ne va arăta..răbdare și ai sa vezi.. sistemul este în cădere.. nu te gândi vei zburda ca un mielușel pe pajiște..al sistem va veni în locul acestuia..

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 54 minute, dyerseve a spus:

Timpul ne va arăta..răbdare și ai sa vezi.. sistemul este în cădere.. nu te gândi vei zburda ca un mielușel pe pajiște..al sistem va veni în locul acestuia..

Da, unul mai al dracului vor ăia, unul libertarian cred că își dorește orice om normal. Pericolul e că marea massă e degenerată și își dorește Stăpân, deci ce vor și ăia

"... ne căcăm în el de Sistem. " 😁

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 20 ore, dyerseve a spus:

Timpul ne va arăta..răbdare și ai sa vezi.. sistemul este în cădere.. nu te gândi vei zburda ca un mielușel pe pajiște..al sistem va veni în locul acestuia..

https://m.adevarul.ro/economie/stiri-economice/economist-vine-criza-precedent-vor-muri-oameni-frig-foame-deficit-urias-inflatia-depasi-7-1_616fa7415163ec4271941f28/index.html

Da' cică iese miliția să facă filtre, să nu ieșim ne"vaccinați", că dacă băgăm produse experimentale intramuscular în semn de obediență tâmpă față de Sistem suntem mai dezirabili față de ăia care îndrăznesc să fie sceptici. 

 

 

Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 13 minute, biliape a spus:

https://m.adevarul.ro/economie/stiri-economice/economist-vine-criza-precedent-vor-muri-oameni-frig-foame-deficit-urias-inflatia-depasi-7-1_616fa7415163ec4271941f28/index.html

Da' cică iese miliția să facă filtre, să nu ieșim ne"vaccinați", că dacă băgăm produse experimentale intramuscular în semn de obediență tâmpă față de Sistem suntem mai dezirabili față de ăia care îndrăznesc să fie sceptici. 

 

 

O întrebare am. Sunt mai mica de ani dar am o curiozitate. Când a venit criza în 2008, s-a facut aceeași reclama crizei? Am fost avertizați?

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 5 minute, andreeakvl98 a spus:

O întrebare am. Sunt mai mica de ani dar am o curiozitate. Când a venit criza în 2008, s-a facut aceeași reclama crizei? Am fost avertizați?

Sincer să fiu, au fost avertismente înainte de 2000. A fost și editată o carte, în care avertizează asupra iminentei unei crize de genul unui razboi mondial in jurul anului 2020... Stai să o caut. "The Fourth Turning: What the Cycles of History Tell Us about America's Next Rendezvous with Destiny" explicând că din ciclurile societății nord americane se va da "ora exactă" pe Planetă. 

Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 7 minute, biliape a spus:

Sincer să fiu, au fost avertismente înainte de 2000. A fost și editată o carte, în care avertizează asupra iminentei unei crize de genul unui razboi mondial in jurul anului 2020... Stai să o caut. "The Fourth Turning: What the Cycles of History Tell Us about America's Next Rendezvous with Destiny" explicând că din ciclurile societății nord americane se va da "ora exactă" pe Planetă. 

Interesant de 2020. Eu intrebam de criza din  2008... știu ca a venit deodată.  Eu eram mai mica, dar nu am auzit pe nimeni sa fi fost știri de genul asta la știri. 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 17 minute, andreeakvl98 a spus:

O întrebare am. Sunt mai mica de ani dar am o curiozitate. Când a venit criza în 2008, s-a facut aceeași reclama crizei? Am fost avertizați?

Publicată inițial:

1 decembrie 1996. Din câte îmi amintesc, că am pus ghearele mele hrăpărețe pe ea în 99, estimau prin 2000, 2005 criza din 2008. Cică a fost întârziată calculat ca să tragă maximum de beneficii și să i se reducă impactul încât să fie controlabilă. 

O teorie a ciclicității istorice la scară mai mare este expusă de Neagu Djuvara în "Civilizații și tipare istorice", o teză de doctorat absolut fabuloasă. Nu vă lăsați înșelați de cum a decăzut mintea care a conceput-o ulterior... 😢 "Să știi când să mori, asta te învață Zarathustra." F. NIETZSCHE, "Așa a grăit Zarathustra", evident. 😛

  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 3 minute, biliape a spus:

Publicată inițial:

1 decembrie 1996. Din câte îmi amintesc, că am pus ghearele mele hrăpărețe pe ea în 99, estimau prin 2000, 2005 criza din 2008. Cică a fost întârziată calculat ca să tragă maximum de beneficii și să i se reducă impactul încât să fie controlabilă. 

O teorie a ciclicității istorice la scară mai mare este expusă de Neagu Djuvara în "Civilizații și tipare istorice", o teză de doctorat absolut fabuloasă. Nu vă lăsați înșelați de cum a decăzut mintea care a conceput-o ulterior... 😢 "Să știi când să mori, asta te învață Zarathustra." F. NIETZSCHE, "Așa a grăit Zarathustra", evident. 😛

Interesant. Vom avea ce sa vorbim😍. Cat dorești pentru 1h de istorie?😆

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 7 minute, andreeakvl98 a spus:

Interesant. Vom avea ce sa vorbim😍. Cat dorești pentru 1h de istorie?😆

Eu doresc să vă relaxați d-voastră, să schimbăm opinii critice. Cât apreciați că vă datorez, îmi comunicați... 🐱 

  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 52 minute, biliape a spus:

 

O teorie a ciclicității istorice la scară mai mare este expusă de Neagu Djuvara în "Civilizații și tipare istorice", o teză de doctorat absolut fabuloasă. Nu vă lăsați înșelați de cum a decăzut mintea care a conceput-o ulterior... 😢

Are si "Intre Orient si Occident", unde detaliaza obiceiuri specifice turcesti/fanariote, chiar rusesti si încercarea de a copia modul de trai din Vest. Omul are meritul ca a scris asa incat sa inteleaga si mediocrii ca mine, ca la brosurile lui Boia trebuie sa stau cu dexonline.ro deschis pe telefon. :)

  • Like 3
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 2 minute, catelul.dinamo a spus:

Are si "Intre Orient si Occident", unde detaliaza obiceiuri specifice turcesti/fanariote, chiar rusesti si încercarea de a copia modul de trai din Vest. Omul are meritul ca a scris asa incat sa inteleaga si mediocrii ca mine, ca la brosurile lui Boia trebuie sa stau cu dexonline.ro deschis pe telefon. :)

"Civilizații și tipare istorice" are trimiteri la materiale și date istorice pe care nu le găsești pe www. Acolo se schimbă treaba. 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 37 minute, biliape a spus:

Eu doresc să vă relaxați d-voastră, să schimbăm opinii critice. Cât apreciați că vă datorez, îmi comunicați... 🐱 

 

Acum 37 minute, biliape a spus:

Eu doresc să vă relaxați d-voastră, să schimbăm opinii critice. Cât apreciați că vă datorez, îmi comunicați... 🐱 

Sa înțeleg ca în alte orașe cum ar fi Mures, Ploiești, Pitești se vorbește și altceva inafara de ce a mai făcut Dani Mocanu sau  maestrul FS. 

Sunt plăcut surprinsa de ceea ce citesc aici.  

Va doresc tuturor o seara minunata! Eu am sa ma retrag.😇

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

E interesantă și asta: https://www.booksoftitans.com/podcast/generations/

Partea proastă e că la vârful societății US astea sunt folosite precum era operele lui Marx, Engels etc. la vârful URSS, vor să planifice Istoria după o teorie și sunt speriați când nu găsesc corespondență între teorie și realitate... 

Link spre comentariu
  • Oras:ploiesti
  • Oras:ploiesti
Acum 13 ore, andreeakvl98 a spus:

 

Sa înțeleg ca în alte orașe cum ar fi Mures, Ploiești, Pitești se vorbește și altceva inafara de ce a mai făcut Dani Mocanu sau  maestrul FS. 

Sunt plăcut surprinsa de ceea ce citesc aici.  

Va doresc tuturor o seara minunata! Eu am sa ma retrag.😇

Cei interesați de Dani Mocanu nu merg la femei, se duc femeile la ei!

  • Like 1
  • Haha 2
  • Trist 1
Link spre comentariu
Vizitator andreeakvl98
Reputație: 0
Acum 14 ore, biliape a spus:

E interesantă și asta: https://www.booksoftitans.com/podcast/generations/

Partea proastă e că la vârful societății US astea sunt folosite precum era operele lui Marx, Engels etc. la vârful URSS, vor să planifice Istoria după o teorie și sunt speriați când nu găsesc corespondență între teorie și realitate... 

Curiozitatea mea este: Ce părere avea răposatul Vadim legat de pandemie?! ....

Link spre comentariu
  • Oras:Los Angeles
  • Oras:Los Angeles
Acum 14 ore, andreeakvl98 a spus:

 

Sa înțeleg ca în alte orașe cum ar fi Mures, Ploiești, Pitești se vorbește și altceva inafara de ce a mai făcut Dani Mocanu sau  maestrul FS. 

Sunt plăcut surprinsa de ceea ce citesc aici.  

Va doresc tuturor o seara minunata! Eu am sa ma retrag.😇

Blasfemie! Vezi ca Dănuțu' e chiar din Pitești! Nici la el acasă sa nu se vorbească de el ?

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 18 minute, andreeakvl98 a spus:

Curiozitatea mea este: Ce părere avea răposatul Vadim legat de pandemie?! ....

https://www.ziarulevenimentul.ro/stiri/cultura/corneliu-vadim-tudor-a-scris-o-poezie-pentru-pre-edintele-ales-klaus-iohannis-capsuna-voda--217471924.html

Uite cam ce parere avea despre președinte. 🤣🤣

  • Like 3
  • Mersi 1
Link spre comentariu

Vizitator
Reputație: 0

Stiu ca am venit tarziu in discutie....

"Investitorul Michael Burry, care a câştigat sute de milioane de dolari din prăbuşirea pieţei imobiliare din 2008, semnalează că ar putea plasa un pariu asupra industriei crypto şi avertizează că nivelul de speculaţie din piaţă a ajuns la maxime istorice".

Sunt baieti isteti care fac miliarde cand pica bursa, cred ca ii si deranjeaza astia ca Rubini care zbiara gratis ca se apropie criza.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...