Sari la conținut

Aveti intentia sa fiti vreodata fideli?


  

204 membri au votat

  1. 1. Cand intrati intr-o relatie serioasa.. o sa fiti fideli/e?

    • Da categoric
      97
    • Nu, ma cunosc, sunt o fire aventuroasa
      66
    • Hm, inca nu stiu, poate
      41


Postări Recomandate

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

. Eu nu consider ca am fost inselata cand partenerul meu a facut sex cu alta ci cand a facut lucrul asta intr-un mod parsiv, mintindu-ma.

Toti pretindem ca vrem adevarul , dar cati dintre noi il acceptam, oricat de crud ar fii ? Multi vrem sa fim mintiti intr-un mod frumos , decat sa ni se spuna in fatza ceva ce ne face sa suferim .

EU sunt bisexuala , imi plac femeile si sunt deschisa la minte , asa ca partenerul meu decat sa ma minta si sa iste o cearta pe tema minciunii, mai bine vine cu ea acasa si poate ne bucuram impreuna de acea prospatura,,,sau poate tipa nu e atat de deschisa , nici o problema, se vede doar cu ea si cand vine acasa discutam cat de buna sau proasta a fost acea intalnire. Dar cine stie, poate el vrea mai mult si vrea un cuplu, pt asta s-a inventat swingul ....

Daca toate femeile ar gandi asa am trai intr-o lume mai buna si cu mai putine divorturi , dar majoritatea femeilor nu pot face diferenta intre sex si sentimente

 

Mai exista o varianta daca ea nu accepta... ;)

 

Sa privesti doar....eu pe asta o prefer. Si eu sunt bisexuala si mie imi plac femeile dar nu intotdeauna ceea ce-i place lui trebuie sa fie pe placul meu. Atunci prefer sa privesc....fara sa intervin :D

Link spre comentariu
  • Oras:Bucharest
  • Oras:Bucharest

Ce raspuns sincer!

Felicitari de o mie de ori! Ai o minte deschisa, cum ar trebui sa aiba multe femei... Cine nu si-ar dori o sotie ca tine??!!

 

Well....eu consider ca atunci cand voi iesi din aceasta meserie voi putea fi doar a unui barbat .

Consider ca femeile pot fii delimitate usor in 2 categorii :

1. curva'i curva pana moare !

2. dintr-o curva faci femeie de casa  !

Eu fac parte din categoria a doua . Cum ? Pai o fata cuminte , sa ii zicem  "normala " este curioasa sa experimenteze , pe cand eu datorita "meseriei " mele am vazut suficient de multe "modele "de puli incat sa ma mai tenteze sa incerc una noua .

Nu cred ca un barbat poate fii cuminte, fidel o viata intreaga, el prin esenta are instincte animalice si dorinta de a se perpetua si de a "poseda" cat mai multe femele .

Desi suna absurd, eu si in prezent cand sunt implicata intr-o relatie sunt fidela, nu am amant sau alta relatie consecutiva, dar jobul meu implica contact sexual cu alti parteneri , consider ca ideea de infidelitate e atunci cand minti , eu nu imi mint partenerul vis-a-vis de "munca" pe care o prestez , el avand posibilitatea sa aleaga daca accepta sau nu acest lucru . Eu nu consider ca am fost inselata cand partenerul meu a facut sex cu alta ci cand a facut lucrul asta intr-un mod parsiv, mintindu-ma.

Toti pretindem ca vrem adevarul , dar cati dintre noi il acceptam, oricat de crud ar fii ? Multi vrem sa fim mintiti intr-un mod frumos , decat sa ni se spuna in fatza ceva ce ne face sa suferim .

EU sunt bisexuala , imi plac femeile si sunt deschisa la minte , asa ca partenerul meu decat sa ma minta si sa iste o cearta pe tema minciunii, mai bine vine cu ea acasa si poate ne bucuram impreuna de acea prospatura,,,sau poate tipa nu e atat de deschisa , nici o problema, se vede doar cu ea si cand vine acasa discutam cat de buna sau proasta a fost acea intalnire. Dar cine stie, poate el vrea mai mult si vrea un cuplu, pt asta s-a inventat swingul ....

Daca toate femeile ar gandi asa am trai intr-o lume mai buna si cu mai putine divorturi , dar majoritatea femeilor nu pot face diferenta intre sex si sentimente

Link spre comentariu

Good point ...

 

Din experiență:

 

- la început DA categoric, dar dacă partenera nu are grijă de nevoile mele (pentru 5 ani consecutivi), răspunsul este NU.

 

Motto:

 

„Milă mi-e de tine, dar de mine mi se rupe inima !”  :rax2

 

     Si de ce mai ramai in relatia respectiva daca va doare in cur unul de celalalt ?

Link spre comentariu

As adauga ceva. Cand iubesti, fidelitatea devine o stare naturala.. nu-ti impui, nu te gandesti la ea, doar nu mai observi alti barbati/femei

 

   Asa este. Iubesti, daruiesti, dar mai si astepti sa ti se ofere ce ai nevoie ... Mie mi s-a intamplat ca partenerul pe care il iubeam sa nu ma satisfaca in pat, dar atunci cand il inselam ma gandeam cu dragoste la el. Poti sa faci sex cu cineva si sa ai in minte si in inima pe altcineva.

Link spre comentariu
  • Oras:braila
  • Oras:braila

Asa este. Iubesti, daruiesti, dar mai si astepti sa ti se ofere ce ai nevoie ... Mie mi s-a intamplat ca partenerul pe care il iubeam sa nu ma satisfaca in pat, dar atunci cand il inselam ma gandeam cu dragoste la el. Poti sa faci sex cu cineva si sa ai in minte si in inima pe altcineva.

ce cuvinte frumoase si ce adevar graita-i
  • Like 4
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:prin oras
  • Oras:prin oras

In ziua de astazi a fi fidel este din ce in ce mai dificil....

 

Mai ales daca vorbim despre dragoste....

 

Din ce in ce mai putini au aceasta... potenta, calitate, supra-putere ?

Fidelitatea e contra naturii, daca stai sa te gandesti. Noi suntem facuti, conceputi genetic sa ne inmultim, sa căutam partenerii cei mai potriviti si asa mai departe. Daca eram proiectati sa fim monogami, eram cu aceiași parteneri toata viata.

Link spre comentariu
Vizitator
Reputație: 0

Fidelitatea e contra naturii, daca stai sa te gandesti. Noi suntem facuti, conceputi genetic sa ne inmultim, sa căutam partenerii cei mai potriviti si asa mai departe. Daca eram proiectati sa fim monogami, eram cu aceiași parteneri toata viata.

E mult mai complicat, in mare parte ai dreptate. Lucrurile insa sunt mult mai complicate decat par si au dedesubturi ascunse (chiar si in Biblie) asa ca mai bine nu continuam in directia asta, ca nu are rost aici sa facem asemenea discutii...

Link spre comentariu

  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Nimeni nu e fidel in sens absolut.

Cum zice la Biblie: "Pacat cu gandul si cu fapta". Deci,  numai daca vezi o femeie (in cazul meu) care corespunde profilului tau psihologic si incep gandurile sa-ti zboare aiuream atunci "poc" gata nu mai esti "fidel". 

Ca in codul penal: si intentia se pedepseste.

 

Daca extrapolam si extindem sensul de fidelitate spre alte arii atunci putem avea idelitate fata de o idee, etc...

 

parerea mea....

  • Like 2
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...