Sari la conținut

TEORIA CONSPIRAȚIEI 👽


Postări Recomandate

  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
47 minutes ago, biliape said:

Nu știu la ce standard te referi, că în Grecia și Franța se folosește ivermectina, în Romulania nu. Deci nu sunt standard UE. 

Se folosește, dar nu în Grecia și Franța

https://www.onedaymd.com/2021/08/what-countries-are-using-ivermectin.html

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 12 minute, fakeaccount a spus:

Se dau tratamente similare la aceiași afecțiune, pot să difere dacă ai alergii sau anumite tulpini rezistente la un tratament. Nu îți dă nimeni aspirină pentru o infecție cu bacterii. Iar la covid tratamentul este mai mult pentru simptome și de susținere, nu există tratament specific. Evident că este ajustat în funcție de rezultate (eventual acolo să fie „buba”).

Sunt destul de sigur că ivermectina nu este acceptă nicăieri, după ce în teste (in vivo) nu a dat rezultate (doar in vitro). De unde știi că este folosită?

Eu știu sigur că este. Fix de la cine lucrează acolo. 😁 Știu dozele, produsele folosite, toată schema. Nu o scriu de al dracului ce sunt, că nu vreau complicații cu proștii. 

Antiviralele nu sunt tratament specific? De susținere sau simptomatic clar nu sunt. 

Ieri a mierlit-o o "vaccinată" cu Pfizer, azi una cu Johnson&Johnson. Din cunoștințele mele, 99% ne"vaccinate". Asta înseamnă ceva cam nașpa, pentru mine. 

Principalul motiv de a refuza aceste produse e că ne presează. 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
1 hour ago, biliape said:

Ieri a mierlit-o o "vaccinată" cu Pfizer, azi una cu Johnson&Johnson

Între timp au murit cca 600 de covid. De asemenea ești sigur de aceste date? Eu cunosc persoane cu alergii severe care s-au vaccinat și au avut nimic (deși nu est recomandat în cazul lor). Nu zic că nu sunt reacții adverse, dar așa și aspirina are contraindicații.
Apropo de asta, la trial-ul J&J aproape jumătate din efectele adverse serioase (adică cele care au necesita spitalizare) au fost la persoanele care au primit placebo. Oricare a fost cauza, nu era vaccinul.

1 hour ago, biliape said:

Antiviralele nu sunt tratament specific? De susținere sau simptomatic clar nu sunt.

Care antivirale, că se dădea numai unul și a fost oprit după ce au văzut nu prea are efect: remdesevir. Mai este în teste unul care cică are un efect semnificativ. Putem spera. Adică evident că ideal ar fi să se găsească un tratament eficace, asta ar elimina și nevoia de vaccin.

1 hour ago, biliape said:

Eu știu sigur că este. Fix de la cine lucrează acolo. 😁 Știu dozele, produsele folosite, toată schema. Nu o scriu de al dracului ce sunt, că nu vreau complicații cu proștii. 

O fi privat. Așa nu cred că te oprește nimeni să o dai ca doctor în dozele considerate sigure, întrebarea este dacă are efect.

1 hour ago, biliape said:

Principalul motiv de a refuza aceste produse e că ne presează. 

E un motiv stupid. Nu mai bine studiezi rezultatele și contraindicațiile pentru a face o analiză. Poate, din greșeală, autoritățile îți fac recomandări bune.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 27 minute, fakeaccount a spus:

Între timp au murit cca 600 de covid. De asemenea ești sigur de aceste date? Eu cunosc persoane cu alergii severe care s-au vaccinat și au avut nimic (deși nu est recomandat în cazul lor). Nu zic că nu sunt reacții adverse, dar așa și aspirina are contraindicații.
Apropo de asta, la trial-ul J&J aproape jumătate din efectele adverse serioase (adică cele care au necesita spitalizare) au fost la persoanele care au primit placebo. Oricare a fost cauza, nu era vaccinul.

Care antivirale, că se dădea numai unul și a fost oprit după ce au văzut nu prea are efect: remdesevir. Mai este în teste unul care cică are un efect semnificativ. Putem spera. Adică evident că ideal ar fi să se găsească un tratament eficace, asta ar elimina și nevoia de vaccin.

O fi privat. Așa nu cred că te oprește nimeni să o dai ca doctor în dozele considerate sigure, întrebarea este dacă are efect.

E un motiv stupid. Nu mai bine studiezi rezultatele și contraindicațiile pentru a face o analiză. Poate, din greșeală, autoritățile îți fac recomandări bune.

Arbidol are efect, garantat 100%. Eu îți spun că refuză să aplice tratamentele eficient cu o consecvență cel puțin suspectă. 

Eu am alergii severe și nu am avut nimic de la covid, cu excepția unui ochi roșu. Alții au murit, cică. 

Nu mai poți crede ce publică firmele. 

Amintiți-vă de talidomidă. 

Cât timp vor să te OBLIGE și te restricționează, e datoria ta de om demn să te opui prin orice mijloace. Nici pula nu vreau să mi-o sugă Ioana Moldovan, nici să îmi facă rimjob, dacă și când nu vreau eu. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
32 minutes ago, biliape said:

Arbidol are efect, garantat 100%. Eu îți spun că refuză să aplice tratamentele eficient cu o consecvență cel puțin suspectă. 

Ai o sursă, ceva, sau este doar o presimțire a ta?

33 minutes ago, biliape said:

Eu am alergii severe și nu am avut nimic de la covid, cu excepția unui ochi roșu. Alții au murit, cică

Nu știu dacă are vreo legătură cu covid, dar dacă ai alergii severe nu sunt recomandate vaccinurile cu ARNm. Ochiul roșu nu este ceva comun la covin, sigur nu este de la ce a zis Maa5fu1.v3?

36 minutes ago, biliape said:

Nu mai poți crede ce publică firmele. 

Amintiți-vă de talidomidă. 

Câți ani crezi că am, 100? Cu să-mi amintesc de talidomidă? Am căutat pe net și criza a fost în 1961. Dar acolo medicamentul a fost retras de pe piață după 10 000 de copii afectați. Acum să înțeleg că nu au fost 10 000 de reacții adverse la vaccin? Dacă este așa aranjată piața, de ce a fost totuși retras de piață? Apropo de asta caută despre criza opioidelor din SUA. Și acolo este un scandal mare.

40 minutes ago, biliape said:

Cât timp vor să te OBLIGE și te restricționează, e datoria ta de om demn să te opui prin orice mijloace. Nici pula nu vreau să mi-o sugă Ioana Moldovan, nici să îmi facă rimjob, dacă și când nu vreau eu. 

Deci dacă salvamarii te obligă să stai pe plajă că este marea agitată, este datoria ta să te duci în larg? Fără să discutăm despre fanteziile tale, care sunt marile restricții? A fost UNTOLD în vară, a fost litoralul plin. S-a plimbat lumea prin alte state (și probabil au venit cu covid). Carantina din 2020 a fost mai nasoală și degeaba, dar nu a ținut așa mult.

 

  • Like 2
Link spre comentariu
15 minutes ago, biliape said:

Voi realizați că nici măcar Nicolae Văcăroiu nu a murit de covid!? 

🙃

Nu prea ti-a iesit gluma ! Lasa ca a murit Nelu Ploiesteanu, care era mai sanatos decat Vacaroiu.

Iar Nelu nu era vaccinat, in schimb despre Vacaroiu se stie ca e vaccinat.

Cand mai faci glume, pe viitor, gandeste, ca altfel o sa-ti iasa dume in loc de glume !

🙃

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 39 minute, horny_gooner a spus:

Nu prea ti-a iesit gluma ! Lasa ca a murit Nelu Ploiesteanu, care era mai sanatos decat Vacaroiu.

Iar Nelu nu era vaccinat, in schimb despre Vacaroiu se stie ca e vaccinat.

Cand mai faci glume, pe viitor, gandeste, ca altfel o sa-ti iasa dume in loc de glume !

🙃

Colin Powell era pfizerit. 

Exact ce subliniez: nu prea se leagă de marea nomenclatură. Diferența e că Vodkăroiu are nomenclaturist iar Nelu era doar un menestrel. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
23 minutes ago, biliape said:

Colin Powell era pfizerit. 

Exact ce subliniez: nu prea se leagă de marea nomenclatură. Diferența e că Vodkăroiu are nomenclaturist iar Nelu era doar un menestrel. 

Colin Powell s-a vaccinat dupa ce a facut boala. El deja avea probleme coronariene de cativa ani. Sechelele cu care a ramas dupa ce s-a vindecat de covid i-au agravat afectiunile cardiologice de care suferea.

Degeaba te vaccinezi dupa ce ai facut boala, e ca si cum ti-ai vinde casa dupa ce ti-a ars in incendiu....

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 10 minute, horny_gooner a spus:

Colin Powell s-a vaccinat dupa ce a facut boala. El deja avea probleme coronariene de cativa ani. Sechelele cu care a ramas dupa ce s-a vindecat de covid i-au agravat afectiunile cardiologice de care suferea.

Degeaba te vaccinezi dupa ce ai facut boala, e ca si cum ti-ai vinde casa dupa ce ti-a ars in incendiu....

Nu știu cum e cu vaccinul după ce ai făcut boala, văd că la noi, cel puțin, îi pun să se vaccineze la 180 de zile după boală. 

De ce l-au mai vaccinat ? Doctorii americanoși nu știau ? 🤔

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 6 minute, horny_gooner a spus:

Colin Powell s-a vaccinat dupa ce a facut boala. El deja avea probleme coronariene de cativa ani. Sechelele cu care a ramas dupa ce s-a vindecat de covid i-au agravat afectiunile cardiologice de care suferea.

Degeaba te vaccinezi dupa ce ai facut boala, e ca si cum ti-ai vinde casa dupa ce ti-a ars in incendiu....

Pe dracu', avea cancer și afecțiuni neuro. Dacă dai "vaccin" pe boleșniță, mai rău faci. Ăsta e marele pericol al nebuniei înțepării fără discernământ... 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Ivermectina folosită nu e cea de uz veterinar și nu în dozele alea pe kgcorp. 

Nici Arbidol nu e folosit în USA dar asta nu înseamnă că nu e cel msi bun. 

Link pus de tine e din presa locală controlată de gruparea stat român. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

19 oct - Din totalul de 574 de pacienți decedați, 528 erau nevaccinați și 46 vaccinați.

18 oct - Din totalul de 261 de pacienți decedați, 238 erau nevaccinați și 23 vaccinați.

17 oct - Din totalul de 299 de pacienți decedați, 271 erau nevaccinați și 28 vaccinați.

16 oct - Din totalul de 352 de pacienți decedați, 312 erau nevaccinați și 40 vaccinați.

15 oct - Din totalul de 365 de pacienți decedați, 325 erau nevaccinați și 40 vaccinați.

14 oct - Din totalul de 304 pacienți decedați, 280 erau nevaccinați și 24 vaccinați.

13 oct - Din totalul de 390 pacienți decedați, 351 erau nevaccinați și 39 vaccinați. 

12 oct - Din totalul de 442 pacienți decedați, 397 erau nevaccinați și 45 vaccinați. 

 

Sunt date oficiale 👆

Deci între 12 și 19 octombrie, au murit : 2702 nevaccinați și 285 de vaccinați. 

Nu știu dacă mai există vreo țară în care să moară atât de mulți vaccinați într-un timp atât de scurt. 

 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
34 minutes ago, cincistele said:

Deci între 12 și 19 octombrie, au murit : 2702 nevaccinați și 285 de vaccinați. 

 

Nu știu dacă mai există vreo țară în care să moară atât de mulți vaccinați într-un timp atât de scurt.

  

On 10/17/2021 at 2:30 AM, cincistele said:

... câți din oameni care au murit de covid ar fi murit oricum ? Majoritatea morților au comorbidități, ori erau foarte bătrâni...erau într-un fel în anticamera morții...de ce există isteria asta cu morții covid ?

 

  • Like 2
Link spre comentariu
1 hour ago, biliape said:

Ivermectina folosită nu e cea de uz veterinar și nu în dozele alea pe kgcorp. 

Nici Arbidol nu e folosit în USA dar asta nu înseamnă că nu e cel msi bun. 

Link pus de tine e din presa locală controlată de gruparea stat român. 

https://www.washingtonpost.com/health/2021/09/19/ivermectin-horse-dewormer-owners-covid/

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti

Isteria covid este utilă unui cerc restrâns care se ghidează și încearcă să folosească fenomenul istoric al ciclicitatii după "The Fourth Turning...". Evident, cunoașterea Istoriei de către ei este superficială și centrată pe USA ca unic centru de greutate al civilizației globale, nu știu nici de o lucrare mult mai amplă a lui Neagu Djuvara, "Civilizații și tipare istorice", nici fenomenul evoluției comunismului/colectivismului de la originile sale din perioada premergătoare Revoluției Franceze la comunismul chinez de azi... Și nici nu sunt imuni la manipulările venite din alte zone de putere (servicii și structuri de forță mai mult sau mai puțin secrete). Eu cred că sunt folosiți în timp ce ei cred că folosesc pe toți și toate. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 23 minute, eturit a spus:

  

 

Da băi eturit, care e problema ? Se prezintă niște date....chiar hashtagistul ăla de a fost ministru al sănătății spunea că se umblă la ele. Media e invadată de reportaje din spitale în care ni se spune insistent de numărul uriaș de infectați, care nu înseamnă automat și bolnavi, și de morți...despre care invariabil se menționează că sunt nevaccinați.

Tot în datele lor vedem că apar și câteva zeci de vaccinați pe zi.

Niciun reportaj care apare pe tv nu suflă un cuvințel măcar despre un vaccinat mort. Nicio o rudă de a lor nu apare pe tv să zică două vorbe. Viceversa, apar rudele nevaccinaților pe care omenește îi înțeleg, e firesc să se întrebe ce ar fi fost dacă ruda lor ar fi avut vaccinul făcut.

Dacă citești informările oficiale, majoritatea morților au comorbidități și destul de mulți erau bătrâni.  La vaccinați aproape invariabil toți au comorbidități, doar despre câte unul se spune că nu avea ori nu se știa să fi avut comorbidități. 

Habar n-am cum îi tratează medicii la ATI, dar dacă ei au atâtea comorbidități și ăia le dau paracetamol sau ce le-or da pe acolo...pot să mă gândesc că în haosul ăla se alege praful de celelalte tratamente ale lor ? Când aud la TV, nu vă tratați cu oxigen acasă, că dacă greșiți dozajul, riscați să muriți....pot să mă gândesc că și asta poate fi o cauză a morții multora ? Procentul de supraviețuire a celor intubați se spune că e destul de mic. 

Se discută din ce în ce mai mult să se cenzureze și să incrimineze penal orice poziție care contestă în vreun fel utilitatea vaccinului. Oamenii sunt socotiți proști apriori și ce să vezi, "autoritățile" preiau controlul și le vor spune ce să facă. 

Cum spunea #Prună ?

"Drepturile omului sunt un lux" 

Ete că se adeverește...

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
On 10/17/2021 at 8:23 PM, cincistele said:

p.s. : și totuși, de ce e situația așa gravă în România față de alte țări cu procente similare de vaccinare ?

 

Apropo de asta, și Georgia este în aceiași situație (ne prinde din urmă) și are cam aceiași rată de vaccinare ca România, chiar un pic sub.

  • Like 2
Link spre comentariu

  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
1 hour ago, cincistele said:

Deci între 12 și 19 octombrie, au murit : 2702 nevaccinați și 285 de vaccinați. 

Nu știu dacă mai există vreo țară în care să moară atât de mulți vaccinați într-un timp atât de scurt. 

Bre @cincistele, cam în toate țările europene procentul la decese este 90% nevaccinați, 10% vaccinați. Suntem perfect în grafic din acest punct e vedere. La fel este și în Franța, de exemplu.

  • Like 2
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...