Sari la conținut

TEORIA CONSPIRAȚIEI 👽


Postări Recomandate

  • Oras:Voluntari
  • Oras:Voluntari
18 minutes ago, simparit said:

Toti stiu ca lisandru si picon il au pe pisicut la mana cu niste cacaturi care il pot baga la puscarie, de asta ii tolereaza pe mascaricii astia ani de zile pe forum, daca aceasta teorie nu era reala, asta inseaman ca demult nu mai aveau conturi

Da bro, asta se intampla cand esti la mana proxenetilor! Picon un securist perfid, bombardier de copile de 14 ani si lisandru avocatul proxenetilor si santajistilor!

  • Like 9
  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
6 hours ago, cincistele said:

Teorii, idei, filme documentare... oricât de trăsnite :

Toate au fost la timpul lor ceva exagerat 😎

De azi mulțumită votului grupului Renew Europe a lu Dacian Cioloș și Macron, Payment ca orice trans pot fata și alăpta copii. Atentie când îl mai futeti in cur sa puneți prezervativ ca vine proasta după 9 luni și va cere pensie alimentara 😂😂😂

Link spre comentariu

Conspirația celor rai împreună cu duhuri de morți și diavoli se înhaitează ca câinii și prigonesc sufletul celor nevinovați, strica dragostea, despart și ucid. Orașul București gunoiul planetei.

Lume rea blestemata ești by Adi Minune 💜💜💜

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

"tratamentul" pentru adeptii teoriei conspiratiei (neonaziștii de azi) ar fi urmatorul (pana nu nu-l aplica ei): "Cine nu poate munci să fie omorât pe loc  iar cine poate munci să muncească și el până moare" (Herman Goering)

p.s. din fericire aceste "tratament" se aplică, adepții teoriei conspirației nefiind altceva decât niște retardați mintali aflați la munca de jos, de unde și paranoia  lor negaționistă și invidia generalizata pe cei care au

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
Acum 3 ore, ffsdnd a spus:

Au valcenii niste marfa ........ !!! Vezi ca i-ai dat mute in player Vis =)) 

:)

 

 

Am observat intr-un tarziu, cand am intrat la muzici... :)

E prima oara când se intampla aici si nu mi-a venit imediat in minte ca se poate intampla ca pe FB.

PS.Spune-le si lor si invata-i să profite de ocazie.

 

1 oră în urmă, -yorick- a spus:

"tratamentul" pentru adeptii teoriei conspiratiei (neonaziștii de azi) ar fi urmatorul (pana nu nu-l aplica ei): "Cine nu poate munci să fie omorât pe loc  iar cine poate munci să muncească și el până moare" (Herman Goering)

p.s. din fericire aceste "tratament" se aplică, adepții teoriei conspirației nefiind altceva decât niște retardați mintali aflați la munca de jos, de unde și paranoia  lor negaționistă și invidia generalizata pe cei care au

 

 :)

Tu nu esti constient de ideea din textul tău... Tu spui ca omul e un sclav pentru că e sărac...Dar dacă e asa cum zici, eu nu vad rostul de a exploata ceva fara resurse. Nu are logică, asa ca pot aplica ideii tale o teorie.... Faptul ca populația are un suflet bun, ținut puiet, sub auspiciile naivității si lipsei de educație financiară....daca in România, la acest capitol, suntem analfabeti...in alte tari găsești niște domesticiti. Ideea ta face parte din registrul acelor oameni care au in limbajul lor determinarea de a păstra sclavii in iluzia lor.Probabil ca nu esti constient de aceasta si faptul ca de undeva ai preluat acest tip de comportament...ma face sa cred ca teoria mea e mai mult decât veridica, chiar verificabila. Dacă vreau sa institui o idee ca un curent in societate...cum acționez? Cumpar o instituție prin intermediul investiției si dezvoltării unui anumit domeniu de activitate. Construiesc o platforma media si de socializare. Prin investitii, angajații mei nu sunt practic niste angajati...dar ei reprezinta acele elemente ce pun în mișcare conceptul de societate și contribuie la aceasta. In contribuția lor, datorita fondatorului de concept...exista acel touch...ideea care se instaurează precum un curent in manifestarea fiecărui om implicat. Probabil ca te întrebi cum se poate sa existe în mentalul tau, ceva ce nu gândești și nu iti aparține si pot dezvolta doar printr-un dialog ceea ce am expus aici ca raspuns. De asemenea poți citi carti care tratează acest subiect, scris cam pe ocolite, dar este și asa....pentru ca oamenii simt această forta a "întâmplării", ce acționează în viata lor.

  • Like 2
  • Minus 3
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

De ce sunt acceptate mai ușor teoriile conspiraționiste decât cele științifice? Pentru a le înțelege pe cele științifice, trebuie să înveți. 

  • Like 3
  • Minus 4
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 43 minute, picon a spus:

De ce sunt acceptate mai ușor teoriile conspiraționiste decât cele științifice? Pentru a le înțelege pe cele științifice, trebuie să înveți. 

Din câteva motive:

  • Înțelegere și certitudine;
  • Securitate și control;
  • Pentru a menține o anumită imagine de sine.

Psihologia spune că în bună măsură oamenii inteligenți aderă la astfel de teorii. Teoriile astea au mereu un sâmbure de adevăr și nu vor dispărea curând. :jackass

Link spre comentariu
  • Oras:Sinaia
  • Oras:Sinaia
La 26.06.2021 la 17:11, pandele firea a spus:

Da bro, asta se intampla cand esti la mana proxenetilor! Picon un securist perfid, bombardier de copile de 14 ani si lisandru avocatul proxenetilor si santajistilor!

Ce-ti mai place sa sugi pula si sa faci afirmatii gratuite!

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Sinaia
  • Oras:Sinaia
La 26.06.2021 la 19:08, Cocalar21 a spus:

De azi mulțumită votului grupului Renew Europe a lu Dacian Cioloș și Macron, Payment ca orice trans pot fata și alăpta copii. Atentie când îl mai futeti in cur sa puneți prezervativ ca vine proasta după 9 luni și va cere pensie alimentara 😂😂😂

Iarsai te-ai lovit cu gura de pula mea bai bulangiule dovedit!?

  • Minus 1
Link spre comentariu
La 27.06.2021 la 10:46, vistantric a spus:

:)

 

 

Am observat intr-un tarziu, cand am intrat la muzici... :)

E prima oara când se intampla aici si nu mi-a venit imediat in minte ca se poate intampla ca pe FB.

PS.Spune-le si lor si invata-i să profite de ocazie.

 

 

 :)

Tu nu esti constient de ideea din textul tău... Tu spui ca omul e un sclav pentru că e sărac...Dar dacă e asa cum zici, eu nu vad rostul de a exploata ceva fara resurse. Nu are logică, asa ca pot aplica ideii tale o teorie.... Faptul ca populația are un suflet bun, ținut puiet, sub auspiciile naivității si lipsei de educație financiară....daca in România, la acest capitol, suntem analfabeti...in alte tari găsești niște domesticiti. Ideea ta face parte din registrul acelor oameni care au in limbajul lor determinarea de a păstra sclavii in iluzia lor.Probabil ca nu esti constient de aceasta si faptul ca de undeva ai preluat acest tip de comportament...ma face sa cred ca teoria mea e mai mult decât veridica, chiar verificabila. Dacă vreau sa institui o idee ca un curent in societate...cum acționez? Cumpar o instituție prin intermediul investiției si dezvoltării unui anumit domeniu de activitate. Construiesc o platforma media si de socializare. Prin investitii, angajații mei nu sunt practic niste angajati...dar ei reprezinta acele elemente ce pun în mișcare conceptul de societate și contribuie la aceasta. In contribuția lor, datorita fondatorului de concept...exista acel touch...ideea care se instaurează precum un curent in manifestarea fiecărui om implicat. Probabil ca te întrebi cum se poate sa existe în mentalul tau, ceva ce nu gândești și nu iti aparține si pot dezvolta doar printr-un dialog ceea ce am expus aici ca raspuns. De asemenea poți citi carti care tratează acest subiect, scris cam pe ocolite, dar este și asa....pentru ca oamenii simt această forta a "întâmplării", ce acționează în viata lor.

Draga Alexandra îți dau un sfat prietenesc: sa ai în casa o icoana frumoasa cu Isus Hristos 

Ești o persoana sensibila la forțele "intamplarii" care acționează în viata fiecăruia.  Și eu am avut un fel de accident m-am ridicat undeva sus și de atunci am rămas cumva deschis la "influențe" spirituale. Mai mult rele decât bune.

În 2019 am ajuns într-un stabiliment specializat și am cunoscut un popa ortodox și el cu depresie, foarte trist. Când l-am întrebat cine este acela de care trebuie sa ne temem mi-a spus simplu "este Satana, dușmanul neamului omenesc". Pe timpul ala ma credeam bolnav cu capul, cum ca am eu impresii și halucinații și ca nu exista nimic. 

Sa nu uiți ca prietenele lui Isus erau cele mai amarate femei din timpul ala prostituate cerșetoare. Te scapa Dumnezeu  de orice răutate doar sa știi sigur ca e acolo pentru tine.

Dacă nu cumva l-ai văzut deja când ai fost sus.... și ai deja icoana... și probabil iar am scris degeaba.  Oricum, toate cele bune. Noroc la pescuit 

 :)

Link spre comentariu

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...