Sari la conținut

Noile (si vechile) boli mintale / spirituale ale poporului român


Postări Recomandate

Chiar daca e mai violent in gandire si mai conservator in exprimare, @-yorick- expune niste realitati. Sumbre, ne-sumbre, ca ne plac sau nu, astea-s realitatile prezentului romanesc, din pacate...

Cand si daca ne mai facem bine ca neam, ca natie, foarte greu de anticipat iar sansele de reusita se reduc de la zi la zi...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
Acum 4 ore, Cocalar21 a spus:

Sigur ca e foarte ok sa privesc lucrurile doar prin prisma pulii mele. De ce te intrebi? Pt toți o fac dar mint ca nu. Sunt satul de atata altruism in țara asta care in final mi-a oferit 6 luni cu pula badijonata și curve care se fwt cu gunoieri. 
De ce sa plătesc bugetarasii pulii? N-am nevoie de ei ma pis pe ei și ai declar nuli. Singurii pt care am respect sunt medicii, restul nu le convine ce salariu au, sa se gândească cu ce plm ma ajuta pe mine ca educa puradeii altora.

Te scapă de ei, educația...libertatea nu-i bună pentru toți, pentru ca societatea are credința că există oameni prosti și oameni deștepți.

  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
2 hours ago, vistantric said:

Te scapă de ei, educația...libertatea nu-i bună pentru toți, pentru ca societatea are credința că există oameni prosti și oameni deștepți.

Visulet nimic personal, dar când o sa plătești și tu taxe pt banii din supt pwla sa aibe profesorii salarii din banii tai, atunci poți vorbi despre societate, pana atunci ești in tribune și discuți cum joaca aia pe teren.

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
4 minutes ago, Cocalar21 said:

Visulet nimic personal, dar când o sa plătești și tu taxe pt banii din supt pwla sa aibe profesorii salarii din banii tai, atunci poți vorbi despre societate, pana atunci ești in tribune și discuți cum joaca aia pe teren.

Fix asta nu înțelege nici @yorick el are o problema cu AUR cu Iohanus care a loat bani din meditații de 6 case și a plătit impozit zero ăla și-a luat țara înapoi. Ma pis pe țara lui și pe poporul lui de ciorditori imputiti.

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
2 hours ago, vistantric said:

Te scapă de ei, educația...libertatea nu-i bună pentru toți, pentru ca societatea are credința că există oameni prosti și oameni deștepți.

Uite ca e simplu. Da și tu 45% la stat din ce câștigi ca restul de oameni și atunci întreabă din ce bani sa facă educație. Ce zici?

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
6 hours ago, -yorick- said:

Cauzele tulburarilor mintale la români sunt punctual:

- origine incerta (ex toto orbe romano)

- lipsa unor conducatori morali (pestele de la cap se impute, "bate-voi pastorul si turma se va risipi")

- lipsa dragostei si a respectului dintre barbat si femeie, relatia de agresor - victima dintre acestia, transmisa prin model parental

- si, implicit lipsa dragostei parintilor  pentru copii, care sunt conceputi pentru a fi folositi de parinti .. la bătrânețe, motiv pentru care-i  "aranjează social" de timpuriu, prin nepotism (pile si relatii)

- narcisismul patologic descris in cartea Nevroza Balcanica de catre Vasile Dem Zamfirescu, narcisismul se observa cel mai bine la femeia româncă și preoți (vezi cazurile de operatii estetice grotesti, fara licenta medicala sau costumatiile preotilor care nu tin seama de textele biblice ci de ... TRADIȚIA ORTODOXĂ)

.............. și or mai fi și alte cauze, dracu le știe cel mai bine

In orice caz preoții români prin comportamentul lor religios încearcă nici mai mult nici mai putin să-L păcălească până și pe Dumnezeu, măgulindu-L în fel și chip dar căutând în același timp slava personală.

Am mai observat ca nu doar ortodoxia e patologică (schizofrenogena - una zic alta fac) ci și toate celelalte biserici / secte.

Aceste organizații pseodosociale declara ca orice relație sexuala (fie ea și din dragoste) este considerată CURVIE, daca bprbatul nu beneficieza anterior actului sexual de BINECUVÂNTAREA unui GURU (zis preot, păstor, master etc.). Biblia am citit-o si eu si nu-mi aduc aminte ca patriarhii poporului evreu să se fi însurat cu binecuvantarea (si sub controlul) unor asemenea canalii care-si spun păstori (real, lupi in piele de oaie). Dimpotriva, de binecuvantarea acestor canalii beneficiaza in special casatoriile aranjate (din interes material si pentru statut social pentru asociere). 

Se pare ca mârlanii conduc poporul român pentru că poporul român e format preponderent din mârlani (canalii).

Acești mârlani cu raspandire continentala au sediul spiritual pe  muntele Athos si primesc anual de la bugetul României un milion de euro. BOR se spune ca detine o avere de peste 3 miliarde de euro, n-a auzit nimeni să fi ajutat vreun nevoias, dimpotriva la intrarea in mânăstirile lor tronează pancarte cu "nu dati bani cersetorilor". Dar cand vin la intruniri religioase in Bucuresti, nu se deplaseaza calare pe un măgăruș intre Mariott si Catedrala Pieirii Neamului, ci cu limuzine germane de zeci de mii de euro bucata. 

Prin 2014 pe cand eram intr-un mijloc de transport in comun, am auzit o femeie care zicea: "cine stia ca preotii sunt niste diavoli?" Nu, sunt produsul unei societati formata preponderent din psihopati.

.... orice politician care se compromite cu aceste canalii si care-i finanteaza, nu mai trebuie votat. Orice specimen dacopat care se pretinde crestin, trebuie marginalizat (ăla nici măcar n-a citit Biblia, el e cu TRADIȚIA). Orice femeie care vrea sa-si "procure" viitorul sot prin intermediul CANALIILOR IN SUTANĂ trebuie ocolită. 

Iata argumentele la ceea ce am spus mai sus prin însăși fișa postului lor pe care nu o respectă:

https://marlani-de-romania.blogspot.com

Pe plan politic, atenție la partidul AUR, ESTE O ORGANIZATIE DACOPATĂ DE TIP NEONAZIST / ANARHIST DEOSEBIT DE PERICULOASA, FORMATA DIN ANALFABETI CARE MARȘEAZĂ PE TARELE MORALE ALE POPORULUI ROMÂN PE CARE LE-AM ÎNȘIRAT MAI SUS. LIDERII LOR ȘTIU CE FAC, DAR VOTANȚII LOR NU SUNT CONȘTIENȚI. SOMNUL RAȚIUNII NAȘTE MONȘTRI ÎNTOTDEAUNA. 

SINGURA METODA DE A TE FERI DE ACESTI MONSTRI CU CHIP UMAN ESTE MARGINALIZATEA SOCIALA. 

TOȚI IZMENARII ÎN PRAGUL FALIMENTULUI PSIHIC AM CONSTATAT CA SUFERA DE PARANOIA CONSPIRAȚIEI, SUNT DISPUȘI SĂ CREADĂ ORICE MINCIUNĂ CARE FRIZEAZĂ ABSURDUL, ȘTIINȚA  ȘI ISTORIA ULTIMELOR SECOLE, PENTRU CĂ NU-I AȘA, EI S-AU NĂSCUT DACI LIBERI CARE MERITĂ SĂ TRĂIASCĂ IN VIRTUTEA FAPTULUI CĂ AU FOST CONCEPUȚI! Inca n-am vazut om prost dar liber, inconstient aceste canalii stiu că nu-i duce capul, de aceea speranta lor este radicalizarea vestului, a neonazistilor de factura crestina sau islamica din Germania in special si nu numai (Franta, Ungaria, Polonia, Rusia, Turcia, Iran etc.). 

Acesti psihopati pot functiona, dormi si munci pentru că se clocesc intre ei, se asociaza in baza idelor lor. 

Alt aspect periculos este ca promoveaza Apocalipsa Islamică. Un proces de radicalizare dureaza minim 6 luni dupa care acesti oameni pot deveni bombe sociale in asociere cu migrantii islamisti (nu acum, dar peste 10-20 de ani?). 

Asadar iata unde se poate ajunge de la pervertirea celulei de baza a societatii (familia) si a simtului datoriei implinite, la paranoia (delir de persecutie) si periclitarea democratiei pe care acesti oameni o dispretuiesc. Obiectivele partidului AUR chiar in asa ceva constau, in desfiintarea celorlalte partide politice, in scoaterea României din NATO si UE si alipirea de Maica Rusie. Calin Georgescu, mentorul AUR declara crispat si taios: "daca am fi trecut deja la moneda EURO n-am mai fi putut face nimic". Acest partid trebuie scos de urgenta in afara legii (pana in 2024). Altfel vor scoate ei in afara legii pe cei ce se mai pretind azi oameni cu intelect (dar cu o moralitate discutabila).

Partidul AUR declara ca dujmanul lui de moarte este partidul USR. In Banat s-a votat USR. In Banat s-a revoltat lumea impotriva foametei si intunericului bolsevic. Partidul AUR este finantat de bolsevicii de la Moscova. Nu pot fi corectati si nici impuscati legal si preventiv. Dar pot fi scosi in afara legii pana nu e prea tarziu. Dar cine sa-i scoata? Potentantii vremii care invita la sindrofiile personale manelisti acuzati de proxenetism si camatarie? Tocmai de aceea românii normali la cap vor continua sa paraseasca țara, o țară în care dacă ești moral, cinstit și sentimental, te simti ca intr-un lagăr de exterminare. România este o țară de cadavre vii. Alea ale lui Gogol. Dar vezi, nu te poti minti la infinit, cand nu esti in varful piramidei, trebuie xanax, alcool, canabis, heroina si in final streangul. Inca n-am vazut vreun parvenit din categoriile de mai sus, consumator de substante (inlocuitori de dragoste), pentru că ei beneficiaza de stima si respectul victimelor. Victime pe care evreul Silivu Brukner le-a numit.... STUPID PEOPLE! (asa va si ramane in istorie România, țara lui Stupid People).

 

 

 

 

 

 

Hai da-ma dracu. Și de banii sifonati de SRI și SIE de la Bancorex in părinții USRistilor nu ne zici nimic bre? Ori n-ai informații ori ești rău voitor.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
Acum 57 minute, Cocalar21 a spus:

Visulet nimic personal, dar când o sa plătești și tu taxe pt banii din supt pwla sa aibe profesorii salarii din banii tai, atunci poți vorbi despre societate, pana atunci ești in tribune și discuți cum joaca aia pe teren.

@Cocalar21

Nu-i nimic personal, dar tu ce faci și cât de util ți se pare sa bagi banii în buzunarul unor hoți.

Îți zic sa știi, caracterul unor oameni este chiar asa...sa stea pe margine și sa vadă imaginea din ansamblu, sa creeze și să dicteze noi tendințe vremurilor.

  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
10 minutes ago, vistantric said:

@Cocalar21

Nu-i nimic personal, dar tu ce faci și cât de util ți se pare sa bagi banii în buzunarul unor hoți.

Îți zic sa știi, caracterul unor oameni este chiar asa...sa stea pe margine și sa vadă imaginea din ansamblu, sa creeze și să dicteze noi tendințe vremurilor.

Pai asta sustineam si eu, sa plece bugetarii pe centura dacă sunt nemulțumiți de salarii. Tu ai întrebat din ce bani ca și cum ar fi meritat mai mult după ce au votat Hoții de la PDL/PNL și USR de au preluat Parlamentul cu marea coaliție a hoților cu ungurii de au tăiat pădurile și și-au bătut pula de toți din Costa Rica și cu fratioru lu Baselu puțin condamnat la pârnaie. Nu-i așa @yorick? Erau de la AUR nu și UDREA și Baselu și Falca și BOC și Iohanus cu austriecii.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
  • Telefon: 0731670030
  • Oras:București Herăstrău 0731670030
  • Disponibila
Acum 5 minute, Cocalar21 a spus:

Pai asta sustineam si eu, sa plece bugetarii pe centura dacă sunt nemulțumiți de salarii. Tu ai întrebat din ce bani ca și cum ar fi meritat mai mult după ce au votat Hoții de la PDL/PNL și USR de au preluat Parlamentul cu marea coaliție a hoților cu ungurii de au tăiat pădurile și și-au bătut pula de toți din Costa Rica și cu fratioru lu Baselu puțin condamnat la pârnaie. Nu-i așa @yorick? Erau de la AUR nu și UDREA și Baselu și Falca și BOC și Iohanus cu austriecii.

 

Proastă gândire ai, răbdare nene...că dacă vor veni aceiași incapabili la guvernare, în ceva timp nu vom mai vota nimic.Lumea a început sa realizeze ca totul este o prosteala...ca ăia sunt acolo in vârf pentru a obține avantaje, achiziții și proprietăți.

PS.Te repeti și începi să ignori ceea ce transmit eu in conversația cu tine...si in consecință vei deveni inutil.

  • Minus 3
Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
1 minute ago, vistantric said:

 

Proastă gândire ai, răbdare nene...că dacă vor veni aceiași incapabili la guvernare, în ceva timp nu vom mai vota nimic.Lumea a început sa realizeze ca totul este o prosteala...ca ăia sunt acolo in vârf pentru a obține avantaje, achiziții și proprietăți.

Și dacă nu votezi tot ei vor ieși la guvernare pt cau bazele lor de fanatici care improasca AUR cu cacat când culmea AUR sunt singurii din parlament care n-au ciordit nimic. Încă poate. Poate or sa fie și aia ciorditori, pana una alta @yorick ne propune sa votam cu ciorditorii demonstrați de la PNL/USR/UDMR/PSD. 

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
Just now, Cocalar21 said:

 pana una alta @yorick ne propune sa votam cu ciorditorii demonstrați de la PNL/USR/UDMR/PSD. 

Pe principiu sunt niște ciorditori penali da ne lasă sa ne futem an kur și ne anvata puradeii sa fie nonbinari de la 4 ani.

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0

@cincistele ce zici bre, are dreptate și @yorick când zice de noile boli mentale, facem petiție sa le pună dunga roșie in buletin la toți care au votat cu Clotilde la Sectoru 1 ? 😂😂😂 Măcar ca nu știau ca a luat șpagă la Bechtel și s-a pisat pe miliarde de EUR cu zero km de autostrada, da măcar așa la prima vedere n-au văzut ce fata de macara are? 😂😂😂

Link spre comentariu
Reputație: 1032
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 9 ore, Cocalar21 a spus:

Sigur ca e foarte ok sa privesc lucrurile doar prin prisma pulii mele. De ce te intrebi? Pt toți o fac dar mint ca nu. Sunt satul de atata altruism in țara asta care in final mi-a oferit 6 luni cu pula badijonata și curve care se fwt cu gunoieri. 
De ce sa plătesc bugetarasii pulii? N-am nevoie de ei ma pis pe ei și ai declar nuli. Singurii pt care am respect sunt medicii, restul nu le convine ce salariu au, sa se gândească cu ce plm ma ajuta pe mine ca educa puradeii altora.

Da' unde îți băgași pula bre, de ai stat 6 luni cu pula badijonată? În blender? =)) Sau într-o centuristă? 

Și nu doar medicii sunt bugetari, ci și profesorii, de exemplu. Din păcate, de funcționari publici/bugetari e nevoie în orice țară, în orice orânduire, problema e calitatea lor, care la noi e foarte slabă, din toate punctele de vedere.

Acum 8 ore, cincistele a spus:

Da, da...e amuzant rău, la câtă ură revarsă omulețul ăsta... îți dai seama că ne-ar îngheța zâmbetele pă buze dacă ar putea 🙈

 

Ia vezi coane @picon, omulețul a produs iar un text amuzant 🤭

Bre @-yorick-, îți dau o veste bună...sunt dășchise granițele, du-te tare bre, sunt convins că un om cu calitățile și ținuta ta morală, e primit cu brațele deschise la sînul popoarelor astea virtuoase. 

Aștept să ne postezi dîn Ierusalim, mă bazez pă tine ! 

Hai că puți ! 🙆

Scuzoaiele mele, poți* 😁

Da bre, e mai aios ca tine, fie doar prin modul cum scrie. Între doi useri ce scriu aiureli, prefer pe cel  cu sare și piper ca el - dovada unei "mobilări" intelectuale evidente, unuia sec și fără haz ca tine. Sorry! Tu ești doar ... "convergent".

  • Like 2
  • Minus 5
Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
7 minutes ago, picon said:

Da' unde îți băgași pula bre, de ai stat 6 luni cu pula badijonată? În blender? =)) Sau într-o centuristă? 

Într-o centurista kare ma fraierit ka ie kivila bre. Kum nu avem pulometru sa putem verifica la intrare mio asum ka propria prostie ka și băgatu pulii la blender sau an priza. 

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0

De aia le doresk la kat mai mulți sași bage pwla fără prezervativ in kurve resapate pe la Katedrala Preakurvirii Neamului după kare sa se vakkineze ampotriva COVID care a omorât doar bătrâni.

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Declaratiile așchimodiei Orban la adresa USR:

(Orban este cel care a dat aprobare pentru un milion euro platiti anual pentru călugării ortodocși români de la muntele Athos):

„Nu i-am văzut jurând pe Biblie şi nu i-am văzut făcând cruce”, spune Orban despre partenerii săi de guvernare din USR PLUS
 

Trebuie să fim un partid puternic legat de biserică. (mai spune el...)

Putem pune cruce PNL-ului

cine sunt de fapt PNL-istii? O altă haită de și-au deschis ușile cu umerii (ca mainile le erau ocupate cu sacoșele cu caltaboși și palincă)

Vă dau in scris ca cel tarziu pana in 2034 România va fi un stat condus de PSD-AUR. Un stat in care cei care astăzi sunt saraci vor mai manca parizer o singură dată pe zi.

A se vedea cazul Rusiei, sponsorul AUR, PIB-ul pe car pe rusneac a scazut de la 14.000 mii $ din 2014 la 10.000 in 2020. (in Romania e de 12 mii dar in special la aristocratia bugetara)

 

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Ca să vezi de ce in stare bărbatul român pentru a face rost de bani de PIZDĂ și pentru propășirea puradeilor rezultați din ea...mari FOmiliști românii.

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0

“Tatăl nostru kare iesti la Katedrala Preakurvirii Neamului prin Preferikitu Daniel,

Pulometru dane noua azi,

Sa știm kare ie kivila și kare ie wc public cu gonoree rezistenta la antibiotice,

Si nu ne duke pa noi la Bălăceanca prekum și noi punem prezervativ ka nu suntem boi.”

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
1 minute ago, Cocalar21 said:

“Tatăl nostru kare iesti la Katedrala Preakurvirii Neamului prin Preferikitu Daniel,

Pulometru dane noua azi,

Sa știm kare ie kivila și kare ie wc public cu gonoree rezistenta la antibiotice,

Si nu ne duke pa noi la Bălăceanca prekum și noi punem prezervativ ka nu suntem boi.”

Când ești sărac, asculți și Jazz, asta e, unora le place Jazz (timișorenii știu mai bine 😄)

 

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
12 minutes ago, -yorick- said:

Când ești sărac, asculți și Jazz, asta e, unora le place Jazz (timișorenii știu mai bine 😄)

 

Tu voteaza USR și progresiștii boss pana toate femeile vor avea gonoree rezistenta la antibiotice de la kata pwla au luat pe toate găurile. După kare laba plakuta ka văd ka ăștia konservatori de la AUr kare kel puțin declarativ nu susțin preacurvia și nu vor sa le anvete de la 4 ani la edukatie sexuală kum sa ia kastravetele an pizda, nu ați plake. 

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
6 minutes ago, Cocalar21 said:

Tu voteaza USR și progresiștii boss pana toate femeile vor avea gonoree rezistenta la antibiotice de la kata pwla au luat pe toate găurile. După kare laba plakuta ka văd ka ăștia konservatori de la AUr kare kel puțin declarativ nu susțin preacurvia și nu vor sa le anvete de la 4 ani la edukatie sexuală kum sa ia kastravetele an pizda, nu ați plake. 

Bonus dacă scot și adresa din buletin, ai șansa reala sa iei una kare sta an kanal din aia din Generatia de orfelinat da sub Pasaju Basarab ka fratili nostru @loverbou

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
2 minutes ago, Cocalar21 said:

Tu voteaza USR și progresiștii boss pana toate femeile vor avea gonoree rezistenta la antibiotice de la kata pwla au luat pe toate găurile. După kare laba plakuta ka văd ka ăștia konservatori de la AUr kare kel puțin declarativ nu susțin preacurvia și nu vor sa le anvete de la 4 ani la edukatie sexuală kum sa ia kastravetele an pizda, nu ați plake. 

eu sunt filogerman, m-am nascut blond si sper sa vand tot si sa plec din țara acestor țigani rusificați cu IQ<89 insa foarte vicleni, nu ma intereseaza asa de tare USR, i-am votat ca fiind raul cel mai mic si-i voi mai vota, dar stiu sigur ca pana in 2034 vor pierde crestinii liberali peste tot in Europa, este inevitabil, este consecinta acumularii capitalului in mainile noii aristrocratii liberale iar inmultirea saracimii needucate care nu discernamant, este nici mai mult nici mai putin decat implinirea profetiei apocalipticce... Fiara era, nu mai e si va veni! (problema e ca Germania e inima Fiarei neo-naziste care va conduce UE si nu prea ai unde pleca). 

p.s. mai discutam noi aici si peste 10-15 ani, nu dau doi bani pe optimismul psedo-crestinilor si ateilor pseudointelectuali

Link spre comentariu
Vizitator Cocalar21
Reputație: 0
3 minutes ago, -yorick- said:

eu sunt filogerman, m-am nascut blond si sper sa vand tot si sa plec din țara acestor țigani rusificați cu IQ<89 insa foarte vicleni, nu ma intereseaza asa de tare USR, i-am votat ca fiind raul cel mai mic si-i voi mai vota, dar stiu sigur ca pana in 2034 vor pierde crestinii liberali peste tot in Europa, este inevitabil, este consecinta acumularii capitalului in mainile noii aristrocratii liberale iar inmultirea saracimii needucate care nu discernamant, este nici mai mult nici mai putin decat implinirea profetiei apocalipticce... Fiara era, nu mai e si va veni! (problema e ca Germania e inima Fiarei neo-naziste care va conduce UE si nu prea ai unde pleca). 

p.s. mai discutam noi aici si peste 10-15 ani, nu dau doi bani pe optimismul psedo-crestinilor si ateilor pseudointelectuali

Răul a plecat de la EVA nu de la Adam. Mai gândește-te care e răul cel mai mic, aia care pupa in cur feminismul și dau putere curvelor? Adică progresiștii? Votează cum vrei orikum pa mine ma doaren pwla da la bandaje. Dar ești pe alături rău.

Link spre comentariu

  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
6 minutes ago, Cocalar21 said:

Bonus dacă scot și adresa din buletin, ai șansa reala sa iei una kare sta an kanal din aia din Generatia de orfelinat da sub Pasaju Basarab ka fratili nostru @loverbou

daca ai stii cate dacopate am intalnit pe internet, fara domiciliu, mi-au cerut sa le pun muzica de pe Hora TV pe cardul de pe telefonul de 150 lei 😄, am intalnit si din alea cu telefon marca Apple "credincioase" 😁, sărăntoc creincios cu Apple, asta da românism (patriotism) 

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...