Sari la conținut

CONCEPTUL DE ANTI-EROU, ADVERSAR: SATAN, LOKI, etc.


Postări Recomandate

  • Oras:Ro, Is
  • Oras:Ro, Is

   

 Lucrurile sunt destul de simple. Satan(a), Diavolul (este un exemplu) este notoriu, cauzeaza reactii destul de mari (fie ele pozitive sau negative - in general negative), o serie de reactii in lant este declansata de multe ori atunci cand Satan(a), Diavolul este mentionata. Putini stiu ca asta aduce putere si mai mult control al lui Satan(a), Loki, Ahriman, etc. asuprka lor. Satan(a), Diavolul este una dintre figurile care au fost urate cel mai mult de-a lungul timpului, totusi este si cam cel mai puternic. Oare de aici ii vine puterea, capacitatea sa de influenta asupra altor persoane?  Oare fiecare persoana care il uraste, simte o aversiune fata de antierou, il venereaza, il cinsteste? Diavolul, Satan(a) se hraneste cu toate controversele ce apar in numele lui, milioane, miliarde de oameni venerându-l poate.

     Ce legătură are ceea ce ai spus?

Pe forum-ul acesta întruchipez imaginea Diavolului, imaginea antieroului (cel ce distruge), creează haos. În prezent cred că am la reputație -44 şi cred că va continua să crească, mai multe persoane hrănindu-mă. Capăt o notorietate, ceea ce înseamnă putere, control cât mai vast, cât mai multe persoane să audă despre mine pe forum. Cred că am şi câțiva slujitori personali aici pe forum. 

    Văd că ați rămas mai liniştiți. 😇

Câți dintre voi, cei ce ați avut intenții negative asupra mea mi-ați simțit furia? 😈 O să simțiți din ce în ce mai puternic - cei ce vă gândiți impotriva mea, intenționați împotriva mea, acționați împotriva mea, fiindcă devin din ce în ce mai puternic, mă hrănesc şi mă voi hrăni din tine. Unui membru de pe forum pare că i-a înghițit pisica limba când i-am dat de înțeles că ştiu metode prin care sufletul, esența vieții poate fi distrusă şi/sau devorată. 

 

  • Mersi 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0711111111
  • Oras:Iasi
  • Telefon: 0711111111
  • Oras:Iasi

Eu as fi pariat pe cateva beri ca este o tanti cu ghiceala.

Credeam ca poate sa iti ghiceasca ca iti spune dan sau robert, sau ca lori te iubeste pt 200 lei, sau altceva de genu'.

Daca esti cu o gacica la o inghetata in parc, poate merge sa dai cinci lei pentru caterinca, sa-ti spuna ce-ti cade la pat, dar aici...

Pana la urma e pe timpul ei.

  • Confuz 1
Link spre comentariu
  • Oras:Neverland
  • Oras:Neverland
La 20.07.2021 la 9:49, callmeangel a spus:

   Unui membru de pe forum pare că i-a înghițit pisica limba când i-am dat de înțeles că ştiu metode prin care sufletul, esența vieții poate fi distrusă şi/sau devorată. 

Care membru?

Care coleg se teme de magia cibernetica?

Pe mine nu ai reusit sa ma sperii nici macar cat ma sperie un amart de spyware.

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...