Sari la conținut

Cat timp mai rezista guvernul Citu? Dar Nicusor si Clotilde?


Postări Recomandate

  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
4 minutes ago, JocelynEon said:

Tic-tac, Tic-Tac!

Citit invers:

Câț-Cîț, Câț-Cîț!

🤪 😎

 

George Simon tâmplaru președinte + Șoșoaica prim ministru (ar fi ideal) + inca 5 milioane de români emigrați, ca sa putrezeasca de vii pensionarii 😁

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator lig76ct
Reputație: 0
La 03.08.2021 la 17:34, horny_gooner a spus:

Boc impreuna cu primarii de la Galati, Suceava, Constanta, Covasna si Arad la asta lucreaza de zor. S-ar putea ca regionalizarea sa devina lucru implinit cel mai tarziu in 2023 (daca nu chiar 2022)...

Este foarte greu să faci regionalizare că nu se dorește asta din cauză că se fură mai greu din banul public,avem câteva orașe cu potențial economic foarte mare București, Constanța, Cluj, Timișoara, Iași, Arad restul sânt praf economic.

Link spre comentariu
Acum 51 minute, lig76ct a spus:

Este foarte greu să faci regionalizare că nu se dorește asta din cauză că se fură mai greu din banul public,avem câteva orașe cu potențial economic foarte mare București, Constanța, Cluj, Timișoara, Iași, Arad restul sânt praf economic.

Pentru moment baiete, pentru moment.

Asteapta sa vina facturile de caldura, electricitate si gaz in iarna asta pentru oraseni.  Apo colapsul economic si intrarea in incapacitatea de plata pentru ca statul roman e supraindatorat si falit dupa imprumuturile din ultimii ani.  

Nu le mai duce tu grija satenilor ca aia macar vor avea lemne cu care sa se incalzeasca si pamant pe care sa-l lucreze . 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

  

38 minutes ago, bekob said:

Nu le mai duce tu grija satenilor ca aia macar vor avea lemne cu care sa se incalzeasca si pamant pe care sa-l lucreze . 

 

dacă se duce de râpă STATUL cine-i va mai proteja pe țărani (să nu le fie furat porcul din cocină ori mai rău)? tu vorbești de țăranii din zonele de deal situați pe văile unor râuri ca Mureșul (care au și  teren arabil), dar ce te faci cu amărăștenii? a, ei au fete la tăiat lemne prin orașele țării! 

  • Minus 1
Link spre comentariu

Spitalele alea regionale sunt prinse in ghiveciul ala politic de-i spune PNRR sau in basina aia de Program "Anghel Saligny" PNDL-3 ???

Nu de alta, dar au mai murit inca 9 arsi de vii la ATI Constanta.

Nu ca de aia de la Piatra Neamt sau Bals isi mai aduce cineva aminte sau sa faca ceva ca sa nu se mai intample asemenea tragedii !

PSD=PNL=USR-Plus=AUR=marlanie si prostie romaneasca.... TOATE partidele, aceeasi mizerie/mocirla/cocina de porci (politici)...

  • Mersi 1
Link spre comentariu

Politica romaneasca a ajuns o mocirla, un fel de garsoniera in care stau mai multe curve care se mananca intre ele, isi parasc clientii una-alteia iar pestele sta toata ziua la pacanele, la bere si la plaja in Maldive...

Ar fi de ras daca nu ar fi de plans.

Ce urmeaza pentru Romania in perioada urmatoare cu siguranta nu va fi de ras.... Iar situatia internationala nu ne da prea mari sperante la un ajutor din afara in cazul in care mai nasoale decat in prezent....

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
La 30.09.2021 la 16:33, -yorick- a spus:

  

dacă se duce de râpă STATUL cine-i va mai proteja pe țărani (să nu le fie furat porcul din cocină ori mai rău)? tu vorbești de țăranii din zonele de deal situați pe văile unor râuri ca Mureșul (care au și  teren arabil), dar ce te faci cu amărăștenii? a, ei au fete la tăiat lemne prin orașele țării! 

 

La 30.09.2021 la 16:33, -yorick- a spus:

  

dacă se duce de râpă STATUL cine-i va mai proteja pe țărani (să nu le fie furat porcul din cocină ori mai rău)? tu vorbești de țăranii din zonele de deal situați pe văile unor râuri ca Mureșul (care au și  teren arabil), dar ce te faci cu amărăștenii? a, ei au fete la tăiat lemne prin orașele țării! 

Se protejează ei singuri mult mai bine, stai calm. Doar să nu braconeze și să nu defrișeze tot. Dacă nu fac jaf să toarne plozi în jeg, dacă se unesc să crească averile și nu se puie ca muștele pe hoit, atunci va veni vremea lor. 

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
La 31.07.2021 la 18:56, bombardier21 a spus:

Dar guvernul Citu?  

La sfarsitul lui august  vor reveni romanii din vacante si vor vedea cat s-au scumpit alimentele, energia electrica, gazul, caldura,  transportul (vedeti ca de maine o sa coste 3 lei calatoria cu STB si 3 lei o calatorie cu metrorex). Judecand si dupa discutiile unor vecini de la coltul blocului, in septembrie incep protestele.    

 Cat va dura pana  cand Citu isi va da demisia? 

Nu și-a dat demisia, a fost demis. 🙆

Răspuns corect : a rezistat până pe 5 octombrie 2021. Mult, foarte mult...

Să sperăm că-l urmează și cel educat, pardon... eșuat.

 

 

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 13 ore, cincistele a spus:

Nu și-a dat demisia, a fost demis. 🙆

Răspuns corect : a rezistat până pe 5 octombrie 2021. Mult, foarte mult...

Să sperăm că-l urmează și cel educat, pardon... eșuat.

 

 

Ai ramas fara serviciu saracule?

  • Minus 5
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

Alegeri PNListe in pandemie BA, dar alegeri PSDiste in martie DA! 

Mâine e posibil să ne despărțim de Cîțu pentru unu si mai breaz, șeful interlopolor cu simpatii PNL-isto americane! Doamne ajută! Ăsta da pupincurist..😀

p.s. in martie ieșiți la vot (voi ăștia de pe forum care nu trăiți de pe curul `nevestelor` voastre) și votați USR! (are femei sexy și mai tinere)

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan
On 10/5/2021 at 11:14 PM, cincistele said:

 

 

 

 

ăsta e unu din aia mulți înroșiți cu fierul roșu din naștere spre a moșteni împărăția lui Zamolsex (Scaraoțchi al Carpaților) - ce mutră are futu-l în ochii lui  de schizofren compensat cu ruble 🤢 

Mâine e ziua cea mare! 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 42 minute, horny_gooner a spus:

Ciolos propus prim-ministru. Fie vom avea un fel de USL 2 format din PSD+USR+AUR, fie vom ajunge la anticipate in martie 2022.

Ramaneti pe faza, circul continua !

Iar Romania se scufunda din ce in ce mai mult pe zi ce trece....

Nu mai fii așa pesimist ! Unde dracu' să ne mai scufundăm ?! 😁

Ieșim și-i spulberăm pă zdrențele astea de s-au cocoțat la putere ! 😃

  • Trist 1
Link spre comentariu
  • Oras:*
  • Oras:*

O intrebare sincera. Aveti incredere in vreun partid? Intreb pentru ca eu chiar nu vad vreun partid care sa-mi inspire incredere, nu dupa tot circul asta.

Senzatia mea e ca se joaca niste jocuri, pe care eu nu le inteleg dar nici nu ma intereseaza sa le inteleg. Tot ce ma intereseaza este ca tara sa se redreseze dar cu circul de acum sansele pentru asta se micsoreaza cu fiecare zi ce trece.

Sper sa ma insel.

 

  • Like 2
Link spre comentariu
6 minutes ago, cincistele said:

Nu mai fii așa pesimist ! Unde dracu' să ne mai scufundăm ?! 😁

Ieșim și-i spulberăm pă zdrențele astea de s-au cocoțat la putere ! 😃

Esti optimist ! Asa eram si eu, pana acum 5-10 ani.... Nu e un lucru rau sa fii optimist, dar nu cred ca mai exista sanse pentru mai bine in Romania....

4 minutes ago, natoporus said:

O intrebare sincera. Aveti incredere in vreun partid? Intreb pentru ca eu chiar nu vad vreun partid care sa-mi inspire incredere, nu dupa tot circul asta.

Senzatia mea e ca se joaca niste jocuri, pe care eu nu le inteleg dar nici nu ma intereseaza sa le inteleg. Tot ce ma intereseaza este ca tara sa se redreseze dar cu circul de acum sansele pentru asta se micsoreaza cu fiecare zi ce trece.

Sper sa ma insel.

 

Nu. La ora actuala NU exista. Si nici nu cred ca mai exista vreo sansa sa apara vreodata un asemenea partid in Romania.

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 4 minute, natoporus a spus:

O intrebare sincera. Aveti incredere in vreun partid? Intreb pentru ca eu chiar nu vad vreun partid care sa-mi inspire incredere, nu dupa tot circul asta.

Senzatia mea e ca se joaca niste jocuri, pe care eu nu le inteleg dar nici nu ma intereseaza sa le inteleg. Tot ce ma intereseaza este ca tara sa se redreseze dar cu circul de acum sansele pentru asta se micsoreaza cu fiecare zi ce trece.

Sper sa ma insel.

 

Țara nu se redresează de la sine, ai , n-ai încredere...nu poți să stai inert, încerci cu unii, îi schimbi cu alții...nimic nu-i pierdut niciodată 🤷 

 

 

  • Trist 1
Link spre comentariu

  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 18 minute, horny_gooner a spus:

Esti optimist ! Asa eram si eu, pana acum 5-10 ani.... Nu e un lucru rau sa fii optimist, dar nu cred ca mai exista sanse pentru mai bine in Romania....

Nu. La ora actuala NU exista. Si nici nu cred ca mai exista vreo sansa sa apara vreodata un asemenea partid in Romania.

Ai îmbătrânit ! 😁 

Ai ceva de pierdut ? În plus, țara asta a trecut și prin vremuri mult mai grele...patria e norodul și nu tagma jefuitorilor ! 😉 

 

 

 

Proclamația de la Padeș ( ianuarie 1821) - fragmente 

 

 

 

 

" Cătră tot norodul omenesc din București și din celelalte orașe și sate ale Țării Românești, multă sănătate!

 

Fraților lăcuitori ai Țării Românești, veri de ce neam veți fi!

 

Nici o pravilă nu oprește pe om de a întâmpina răul cu rău! Șarpele, când îți iasă înainte, dai cu ciomagul de-l lovești, ca să-ți aperi viața, care mai de multe ori nu să primejduiește din mușcarea lui!

 

Dar pre bălaurii care ne înghit de vii, căpeteniile noastre zic, atât cele bisăricești, cât și cele politicești, până când să-i suferim a ne suge sângele din noi? Până când să le fim robi?

 

Daca răul nu este primit lui Dumnezeu, stricătorii făcătorilor de rău bun lucru fac înaintea lui Dumnezeu! Că bun este Dumnezeu și ca să ne asemănăm lui trebuie să facem bine! Iar acesta nu se face până nu să strică răul. Până nu vine iarna, primăvară nu se face!

 

Au vrut Dumnezeu să se facă lumină? Aceia s-au făcut, după ce au lipsit întunericul!

 

Vechilul lui Dumnezeu, prea puternicul nostru împărat, voiește ca noi, ca niște credincioși ai lui, să trăim bine. Dar nu ne lasă răul, ce ni-l pun peste cap căpeteniile noastre!

 

Veniți dar, fraților, cu toții, cu rău să pierdem pe cei răi, ca să ne fie nouă bine! Și să se aleagă din căpeteniile noastre cei care pot să fie buni. Aceia sunt ai noștri și cu noi dimpreună vor lucra binele, ca să le fie și lor bine, precum ne sunt făgăduiți!

 

[...]Să să aleagă căpeteniile noastre cei care pot să fie buni. Aceia sunt ai noștri și cu noi dinpreună vor lucra binele, precum ne sunt făgăduiți.

 

Nu vă leneviți, ci siliți dă veniți în grabă cu toții; care veți avea arme, cu arme, iar care nu veți avea arme, cu furci de fier și lănci; să vă faceți de grabă și să veniți unde veți auzi că se află adunarea cea orânduită pentru binele și folosul a toată țara.

 

Și ce vă vor povățui mai marii Adunării aceia să urmați și unde vă vor chema ei acolo să mergeți. Că ne ajunge, fraților, atâta vreme de când lacrămile de pe obrazele noastre nu s-au uscat. "

  • Trist 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...