Sari la conținut

Fanii LGBTQ(PLM) sunt invitati pe 9-14 august la un festival cu acelasi nume in Micul Amsterdam


Postări Recomandate

Mda...

Deci, pana la urma si la coada, cred ca tine, intr-adevar de cum te simti tu in creier ! Nu cred ca poti fi femeie sau barbat, daca nu te simti ca unul din ei, indiferent de cum arati fizic. Nu cred ca poti sa-ti pui tate de silicon sau sa porti fusta daca chiar nu simti nicio atractie pentru aceste lucruri. Voi ati putea ??? La fel, nu cred ca poti, ca femeie, sa arati precum barbatul de mai jos (pentru ca EL a fost inainte o EA) daca nu simti o placere psiho-emotionala sa-ti lasi barba, sa arati ca un barbat si sa te simti barbat gay si nu femeie hetero !!!

In creier inca se petrec chestii despre care stiinta inca nu are habar !!!

 

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 19 ore, campuszero a spus:

Unde ai citit tu că e cineva obligat să îi iubească? N-am scris în limba română? 

Vorbești de majoritate de parcă s-ar afla în vreun pericol. De parcă ar umbla gay-ii pe stradă cu pula sculată și ar sodomiza "majoritatea" ziua în amiaza mare. Problema cu majoritatea e alta: nici femeile nu vor să  fută "majoritatea"! De ce gay-ii ar fi mai proști?

Lăsând gluma de-o parte, nu cred că prin aceste parade se dorește altceva decât să se atragă atenția asupra nivelului ridicat de discriminare. 

Uite un subiect de pe agenda Bucharest Pride: Este safe spațiul online pentru comunitatea LGBTQ? 

Tu care crezi că este răspunsul la această întrebare?

Păi, de ce nu ar fi safe? Le sparge cineva mufele prin monitor? :)

Repet, detest orice formă de discriminare, dar în același timp, detest agresivitatea cu care **spam editat**tățile vor să se  impună, acesta fiind sensul acelui "băgat pe gât". Este vorba de insistența și agresivitatea cu care se manifestă, între acestea intrând și parada de care se face vorbire aici și chiar intervențiile tale pe topic. Nu am nimic cu bulanii, LGBT-iștii, "fluizii" și alte anormalități naturale/biologice, dar să fie mai discreți și să înțeleagă faptul că drepturile lor trebuie să fie doar atât cât nu ating aberantul. Lucru valabil și pentru majoritari, care nu trebuie să reacționeze demesurat. Dar, atâta timp voi faceți valuri, reacțiile celorlalți vor fi și mai virulente, iar mulți din cei care sunt ponderați și înțelegători vor deveni virulenți la adresa voastră. Așa cum e cu BLM, care prin faptul că o țin langa de atâta timp, a început să se demonetizeze, să deraneze și să enerveze. Bine, e aici o tactică a **spam editat**tăților de a provoca, de a aștepta reacțiile prevîzute a fi agresive la un moment dat, ca apoi să se victimizeze. E simplist, dar eficient, până la un moment dat. 

 

  • Like 3
  • Minus 6
Link spre comentariu
Vizitator scorpion1970
Reputație: 0

De ce dacă un bărbat se crede Napoleon sau cosmonaut, i se impune tratament, iar dacă se crede femeie i se apără drepturile?🤦‍♂️

Link spre comentariu
Vizitator campuszero
Reputație: 0
22 hours ago, picon said:

Păi, de ce nu ar fi safe? Le sparge cineva mufele prin monitor? :)

Repet, detest orice formă de discriminare, dar în același timp, detest agresivitatea cu care **spam editat**tățile vor să se  impună, acesta fiind sensul acelui "băgat pe gât". Este vorba de insistența și agresivitatea cu care se manifestă, între acestea intrând și parada de care se face vorbire aici și chiar intervențiile tale pe topic. Nu am nimic cu bulanii, LGBT-iștii, "fluizii" și alte anormalități naturale/biologice, dar să fie mai discreți și să înțeleagă faptul că drepturile lor trebuie să fie doar atât cât nu ating aberantul. Lucru valabil și pentru majoritari, care nu trebuie să reacționeze demesurat. Dar, atâta timp voi faceți valuri, reacțiile celorlalți vor fi și mai virulente, iar mulți din cei care sunt ponderați și înțelegători vor deveni virulenți la adresa voastră. Așa cum e cu BLM, care prin faptul că o țin langa de atâta timp, a început să se demonetizeze, să deraneze și să enerveze. Bine, e aici o tactică a **spam editat**tăților de a provoca, de a aștepta reacțiile prevîzute a fi agresive la un moment dat, ca apoi să se victimizeze. E simplist, dar eficient, până la un moment dat. 

 

Dincolo de discursul tău demagogic se vede clar că ești împotriva diversității sexuale. Nu te mai ascunde pe după vișin. La anii tăi ar trebui să fii mai asumat în opinii.
Hai să mutăm discuția normalității în terenul tău, doar pentru a folosi aceeași măsură: de câte ori ai fost apostrofat că tu, ca sexagenar, râvnești prea mult la puștoaice, unele care ar fi putut să îți fie inclusiv nepoate? Este normal la 60+ să fuți tipe de 19-20 ani? 
Eu nu văd o problemă în asta. Cât timp este ceva consimțit și ambii se simt bine, nu ar trebui nimeni judecat.  
Vorbești de afișare ostentativă - păi, la fel de bine, cine dezaprobă diferența mare de vârstă  poate considera recenziile tale ca o formă de afișare ostentativă.
Tu vrei să fii acceptat așa cum ești. Comunitatea LGBT vrea același lucru - acceptare. Nu a cerut nimeni drepturi mai multe decât restul. 
Nici eu nu sunt de acord cu aberațiile derivate din politically correctness care se aplică în unele state occidentale pe fondul snowflake generation, dar tu ai tras repede concluzia că sunt prea vehement. Poți să îmi dai un exemplu în care am fost prea virulent sau ți-am băgat ceva pe gât? Nu cred.

A scris bunul Dumnezeu cartea normalității și moralității iar afurisiții ăștia de LGBT-iști n-au respectat instrucțiunile și s-au abătut de la normele firești ale naturii. Pe bune?!... Preacurvia în schimb este ok, sau ar trebui cel puțin tolerată doar nah, e dată de majoritatea prezentă aici. LOL!

Lupii moraliști, oițele deșucheate și clovnii deprimați. Cam astea sunt speciile mai preocupate de ce fac alții decât de viața lor.

Baftă vouă!
 

Link spre comentariu

Uite asta de exemplu iese din sfera normalitatii, aici se depaseste GRAV orice limita socio-morala.

Scoția: Copiii de patru ani se pot declara de alt sex la școală fără acordul părinților / Uniforme ”neutre de gen”

https://www.hotnews.ro/stiri-international-24975732-scotia-copiii-patru-ani-pot-declara-alt-sex-scoala-fara-acordul-parintilor-profesorii-nu-voie-intrebe-nimic-uniforme-neutre-gen.htm

Cand chiar GUVERNUL unei tari emite un asemenea act, e cam prea mult !!!...

Aveam o parere buna despre scotieni, dar se pare ca din ce in ce mai putine tari raman intregi la cap, din punct de vedere socio-moral.... Si Scotia nici macar nu este in EU, ca sa spui ca uite dom'le, influenta EU...

 

  • Trist 1
Link spre comentariu

Aaa, sa nu uit ! Femeile sunt mai cu capul pe umeri decat barbatii.

Yeah, right... !

(in prima poza ex-papusica bruneta si-a dat seama ca e atrasa de fete, dar nu este lesbiana, deci in concluzie trebuie sa fie barbat, desi si-a pastrat vaginul, iar fostei roscate ii plac barbatii dar din perspectiva barbat gay, ea si-a facut faloplastie).

Normal, nu-i asa ??? ☹️😬

old.new_.jpg

7648135644a89a650ccba77f41.jpg

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri
Acum 2 ore, campuszero a spus:

Dincolo de discursul tău demagogic se vede clar că ești împotriva diversității sexuale. Nu te mai ascunde pe după vișin. La anii tăi ar trebui să fii mai asumat în opinii.
Hai să mutăm discuția normalității în terenul tău, doar pentru a folosi aceeași măsură: de câte ori ai fost apostrofat că tu, ca sexagenar, râvnești prea mult la puștoaice, unele care ar fi putut să îți fie inclusiv nepoate? Este normal la 60+ să fuți tipe de 19-20 ani? 
Eu nu văd o problemă în asta. Cât timp este ceva consimțit și ambii se simt bine, nu ar trebui nimeni judecat.  
Vorbești de afișare ostentativă - păi, la fel de bine, cine dezaprobă diferența mare de vârstă  poate considera recenziile tale ca o formă de afișare ostentativă.
Tu vrei să fii acceptat așa cum ești. Comunitatea LGBT vrea același lucru - acceptare. Nu a cerut nimeni drepturi mai multe decât restul. 
Nici eu nu sunt de acord cu aberațiile derivate din politically correctness care se aplică în unele state occidentale pe fondul snowflake generation, dar tu ai tras repede concluzia că sunt prea vehement. Poți să îmi dai un exemplu în care am fost prea virulent sau ți-am băgat ceva pe gât? Nu cred.

A scris bunul Dumnezeu cartea normalității și moralității iar afurisiții ăștia de LGBT-iști n-au respectat instrucțiunile și s-au abătut de la normele firești ale naturii. Pe bune?!... Preacurvia în schimb este ok, sau ar trebui cel puțin tolerată doar nah, e dată de majoritatea prezentă aici. LOL!

Lupii moraliști, oițele deșucheate și clovnii deprimați. Cam astea sunt speciile mai preocupate de ce fac alții decât de viața lor.

Baftă vouă!
 

În primul rând că nu am încă 60+ și oricum nu e treaba ta și oricum nu de asta e vorba.

În al doilea rând, în apărarea lor, treci la contraatac pe premize false, prin sofisme ieftine.

În al treilea rând, așa cum mă așteptam, duci discuția spre ce este normal și ce nu. Simplu: normal în acest caz, e ceea-ce e natural. Punct! Eu nu mă refeream la dreptul lor de a se fute în cur și la dreptul lor de a nu fi discriminați, ci la consecințele ce pot apărea, gen căsătorie și înfiat copii și, se pare că aici suntem pe aceeași lungime de undă. 

Și, nu! Nu vreau să fiu acceptat, mă doare la bașkeți! Și, da, este normal să fut fete de 19-20 de ani! Mai ales cât timp fata e prostituată și asta e ocupațiunea ei. Evident, în lipse de argumente, duci discuția în atac la persoană, ca orice **spam editat**tar. Plus, că de fapt tu ești cel ipocrit în discuția asta. 

P.S. Baftă la marș! 

  • Like 2
  • Minus 6
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...