Sari la conținut

Fc. Farul Constanta


Postări Recomandate

2 hours ago, cristi bug said:

Cică în ianuarie & februarie se va începe demolarea stadionului.

Sa speram, deși deocamdată e gata doar planul de fezabilitate. Dacă crede cineva ca în decembrie se obțin aprobările pentru demolare se înșală. 

Oricum acel termen 2024 este pueril spus 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 5 ore, kerote a spus:

Meci bun facut de Farul, poate scoateam ceva si de la Sepsi, etapa viitoare.

Sepsi este in revenire de cand a venit Bergodi. Imi place acest club ca si organizare, mentalitate etc. Se vede ca au alta structura organizationala. Si banii vin de la unguri.

Inca ceva, parerea mea a fost dintotdeauna ca Bergodi este intr-adevar un antrenor pregatit. S-a fript el cu mahalagismele de la WCsb, Craiova sau Cluj pe unde dicteaza doar patronii. De aia s-a intors la Sepsi. Este un antrenor cu alta mentalitate fata de cherpedii nostri gen Mutu, Radoi, Petrescu sau Strambu' de Rednic care conlucreaza cu impresarii si cer comisioane de la jucatori ca sa ii joace s.a.m.d.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 13 ore, g2br13l a spus:

Stadionul în doi ani..... vIse taica. Asa cum visam și la noua sala polivalenta. 

La Sala Polivalenta chiar se lucreaza. Am vazut de pe balconul unui prieten care are vedere inspre viitoarea sala.

Si in legatura cu stadionul, am sperante ca se va reusi. Problema este (tehnic vorbind) ca va fi greu accesul in zona pt constructori. Banuiesc ca planul este facut bine, gen ce demolezi le refolosesti pt umplutura, pt betoane se va face o statie provizorie si multe altele pt o astfel de lucrare. 

Zona este, ca si access,  intr-adevar, sensibila. 

Nu este vorba numai despre constructia stadionului propriu zis, este vorba despre amenajarea intregii baze pana in str. Soveja. Asta implica terenuri de antrenament, stadion rugby, hotel etc

Eu sper ca o sa fie ok.

  • Like 2
Link spre comentariu
19 minutes ago, playmaker said:

La Sala Polivalenta chiar se lucreaza. Am vazut de pe balconul unui prieten care are vedere inspre viitoarea sala.

Si in legatura cu stadionul, am sperante ca se va reusi. Problema este (tehnic vorbind) ca va fi greu accesul in zona pt constructori. Banuiesc ca planul este facut bine, gen ce demolezi le refolosesti pt umplutura, pt betoane se va face o statie provizorie si multe altele pt o astfel de lucrare. 

Zona este, ca si access,  intr-adevar, sensibila. 

Nu este vorba numai despre constructia stadionului propriu zis, este vorba despre amenajarea intregii baze pana in str. Soveja. Asta implica terenuri de antrenament, stadion rugby, hotel etc

Eu sper ca o sa fie ok.

Mda, felicitari voua ! Macar voi aveti o sala polivalenta la care se lucreaza ! Noi aici la Galati avem o amarata de Sala Sporturilor, in care joaca clubul de volei CSM Arcada Masculin, prezent in Cupa CEV si meciurile nationale, precum si handbal, futsal, baschet, meciurile se joaca in aceeasi sala, pentru 5-6 sporturi.

Primaria sau Consiliul Judetean nici macar nu s-au gandit la un proiect pentru o Sala Polivalenta, desi cluburile sportive si societatea civila tot cerem o asemenea sala, de vreo 10 ani se discuta si atat, discutii....

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 4 minute, horny_gooner a spus:

Mda, felicitari voua ! Macar voi aveti o sala polivalenta la care se lucreaza ! Noi aici la Galati avem o amarata de Sala Sporturilor, in care joaca clubul de volei CSM Arcada Masculin, prezent in Cupa CEV si meciurile nationale, precum si handbal, futsal, baschet, meciurile se joaca in aceeasi sala, pentru 5-6 sporturi.

Primaria sau Consiliul Judetean nici macar nu s-au gandit la un proiect pentru o Sala Polivalenta, desi cluburile sportive si societatea civila tot cerem o asemenea sala, de vreo 10 ani se discuta si atat, discutii....

Frate, la ora actuala in Constanta avem Sala Sporturilor care nu este omologata pt meciuri in Europene. Cea mai aproape este la Buzau. Deci nu te gandi ca avem cine stie ce, trebuia sa avem Sala Polivalenta din anii 2000, dar MaZZZare si-a facut Care Alegorice, a vandut toate spatiile din oras, si-a luat bani de pe la toti investitorii etc etc etc

Si la noi se plimba echipele din sala in sala, ba la sala de liceu, unde gasesc pozitie libera. Chiar imi este rusine pt acesti copii ce vor sa faca sport, nu sa stea pe TikTok. 

Sunt in sistem si stiu ce zic.....

  • Like 1
Link spre comentariu
2 minutes ago, playmaker said:

Frate, la ora actuala in Constanta avem Sala Sporturilor care nu este omologata pt meciuri in Europene. Cea mai aproape este la Buzau. Deci nu te gandi ca avem cine stie ce, trebuia sa avem Sala Polivalenta din anii 2000, dar MaZZZare si-a facut Care Alegorice, a vandut toate spatiile din oras, si-a luat bani de pe la toti investitorii etc etc etc

Si la noi se plimba echipele din sala in sala, ba la sala de liceu, unde gasesc pozitie libera. Chiar imi este rusine pt acesti copii ce vor sa faca sport, nu sa stea pe TikTok. 

Sunt in sistem si stiu ce zic.....

🥺E mare pacat pentru cei ce vor sa faca sport de performanta ! Guvernamental, sprijinim spoertul, dar doar scriptic sau verbal... Iar cand mai apare cate o Simona Halep, Ana-Maria Popescu sau cate un Hagi, nu stim sa-i pretuim, sau chiar mai rau...

  • Mersi 2
Link spre comentariu
16 hours ago, playmaker said:

La Sala Polivalenta chiar se lucreaza. Am vazut de pe balconul unui prieten care are vedere inspre viitoarea sala.

Si in legatura cu stadionul, am sperante ca se va reusi. Problema este (tehnic vorbind) ca va fi greu accesul in zona pt constructori. Banuiesc ca planul este facut bine, gen ce demolezi le refolosesti pt umplutura, pt betoane se va face o statie provizorie si multe altele pt o astfel de lucrare. 

Zona este, ca si access,  intr-adevar, sensibila. 

Nu este vorba numai despre constructia stadionului propriu zis, este vorba despre amenajarea intregii baze pana in str. Soveja. Asta implica terenuri de antrenament, stadion rugby, hotel etc

Eu sper ca o sa fie ok.

Se lucrează, doar ca din câte știu eu, cam trebuia sa fie gata. 

Cât despre stadion.... 2 ani. Hai sa fim serioși. Sa fim fericiți dacă în 4 ani o sa fie gata. 

Discuția asta am mai făcut-o prin august parca și a trebuit sa vina decembrie ca să ni se spună ca mai trebuie avize de la primărie. O sa le primim prin martie aprilie  și o sa înceapă construcția prin septembrie. Deci am plimbat hârtii un an de zile. 

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 36 minute, g2br13l a spus:

Se lucrează, doar ca din câte știu eu, cam trebuia sa fie gata. 

Cât despre stadion.... 2 ani. Hai sa fim serioși. Sa fim fericiți dacă în 4 ani o sa fie gata. 

Discuția asta am mai făcut-o prin august parca și a trebuit sa vina decembrie ca să ni se spună ca mai trebuie avize de la primărie. O sa le primim prin martie aprilie  și o sa înceapă construcția prin septembrie. Deci am plimbat hârtii un an de zile. 

Au zis ca au avize de aici, le mai trebuie nu stiu ce aprobare de la Bucuresti.

Si in legatura cu durata.... daca contracteaza o firma din afara specializata pe astfel de constructii, o da gata la termen. Alora nu le convine sa intarzie ca sa plateasca cazari, diurne etc.

  • Like 1
Link spre comentariu
1 hour ago, playmaker said:

Au zis ca au avize de aici, le mai trebuie nu stiu ce aprobare de la Bucuresti.

Si in legatura cu durata.... daca contracteaza o firma din afara specializata pe astfel de constructii, o da gata la termen. Alora nu le convine sa intarzie ca sa plateasca cazari, diurne etc.

Banii vin de la CNI. Vorbim despre SEAP licitație. Ce firma de afara sa vina și chiar dacă vine ar trebui sa se asocieze cu una autohtona. Hai sa nu mai visam asa frumos ca asa am visat și cu sala de sport. 

O sa avem acel stadion doar ca peste 4, 5 ani de zile. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
La 29.11.2021 la 22:25, lig76ct a spus:

În seara asta dezamăgire totala la gala organizată de France Futbooll pentru decernarea balonului de aur, câștigătorul a fost Messi după părerea mea eu zic că nu merita în finală cu Robert Lewandovski, foarte mulți au spus că nu merita dar datorită faptului că Messi joacă la Paris în orașul de unde se acorda trofeul ce au spus hai să-l dam lui Messi că joacă la PSG dar poate din cauza asta a ales Messi PSG, oare dacă nu se transfera la PSG mai lua el trofeul  și încă ceva Lewandovski era de așteptat să nu câștige în fața lui Messi din cauza faptului că vine din o țară est europeană, Cristiano Ronaldo nu a participat la gala și la făcut mincinos pe directorul publicației France Futbooll, vă spun eu dacă  Hagi nu provenea dintr-o țară est europeană cum sântem noi și era din oricare alta țară din vestul europei avea cel puțin un trofeu câștigat sau o gheată de aur dacă nu balonul de aur,dar asta este, succes la ciocane colegi🔨🔨🔨

In anul in care Hagi a fost in top ptr balonul de aur adică in 1994 acel balon de aur a fost adjudecat de Stoicikov deci est european ! Intra-adevăr est europenii câștigă mai greu balonul , nici nu prea câștiga mari trofee deci cam slabe șanse 

Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
La 10.12.2021 la 15:47, g2br13l a spus:

Se lucrează, doar ca din câte știu eu, cam trebuia sa fie gata. 

Cât despre stadion.... 2 ani. Hai sa fim serioși. Sa fim fericiți dacă în 4 ani o sa fie gata. 

Discuția asta am mai făcut-o prin august parca și a trebuit sa vina decembrie ca să ni se spună ca mai trebuie avize de la primărie. O sa le primim prin martie aprilie  și o sa înceapă construcția prin septembrie. Deci am plimbat hârtii un an de zile. 

Sa fim optimiști și să vedem partea plină a paharului la pensie vom avea și sală polivalenta și stadion avem cu ce ne umple timpul 😂

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
La 01.12.2021 la 21:06, playmaker a spus:

Nu ma ascund frate, generatia '80 🍻

Eu am făcut parte din generatia 74-75 cea mai bună a Farului la nivel de juniori cu 2 finale jucate pe țara ambele pierdute , nu am fost vreo sculă m-am lasat la jumatea liceului și m-am apucat de muncă asta era de mine 😂😂😂

  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
9 hours ago, sandu53 said:

Sa fim optimiști și să vedem partea plină a paharului la pensie vom avea și sală polivalenta și stadion avem cu ce ne umple timpul 😂

Optimiști șuntem de vreo 30 de ani. Eu nu zic ca nu o sa se facă stadionul, doar zic ca termenul de 2024 mi se pare total nerealist atâta timp cât locuiesc foarte aproape de stadion și nici măcar pancarda cu semnalizarea investiției nu a apărut. Ce sa mai zic de demolare, ca să mai zic de construcție. 

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:Constanta
  • Oras:Constanta
Acum 1 oră, g2br13l a spus:

Optimiști șuntem de vreo 30 de ani. Eu nu zic ca nu o sa se facă stadionul, doar zic ca termenul de 2024 mi se pare total nerealist atâta timp cât locuiesc foarte aproape de stadion și nici măcar pancarda cu semnalizarea investiției nu a apărut. Ce sa mai zic de demolare, ca să mai zic de construcție. 

Asta am zis și eu la viteza care să mișcă lucrurile și lucrările la noi in țară o să dureze numai sa luam in considerare cele 3 stadioane din București trebuia sa fie gata in 2020 cu tot cu pandemia că a anulat un an campionatul european tot nu a fost gata la timp și atunci erau forțați cu euROpeanul , dar acum neforțați de nimeni o sa treacă ani buni pana vom avea o bijuterie la constanta 

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...