Sari la conținut

Cum va epilati, colegi?


Postări Recomandate

  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum

Ma refer LA cei care faceti asta, ca multi si multe zic ca in barbat sa fie păros ca i mai fain.

Mergeți la vreo cosmeticiana? Care e metoda mai.buna cu rezultate de.durata? Cu ceara?

Sau am cumpărat ceva aparat electric de pe emag (multe chinezării pe acolo)? Ce experiente aveți? Ce recomandați?  Cred ca nu ar strica sa invatam din experientele acumulate.

Mulțumesc

Link spre comentariu
  • Oras:Când cum
  • Oras:Când cum
La 04.09.2021 la 7:42, bagmuie a spus:

Lasa paru boss pe picioare maini iar piept abdomen si pula te poti epila frumos cel mai bn nu ai nici iritatii nici stres...ce plm sa se epileze pizdele peste tot nu noi 🏆🍌 

Da, la asta ma refer în zonă inghinala cum va descurcați? Mergeți la vreo cosmeticiana? Îmi puteți recomanda una in Cluj? Sau va epilați cu ceva aparat epilator cumpărat de pe emag? Cat durează?/

Link spre comentariu
Vizitator Ioannnovice
Reputație: 0
La 03.09.2021 la 22:35, george31gr a spus:

Ma refer LA cei care faceti asta, ca multi si multe zic ca in barbat sa fie păros ca i mai fain.

Mergeți la vreo cosmeticiana? Care e metoda mai.buna cu rezultate de.durata? Cu ceara?

Sau am cumpărat ceva aparat electric de pe emag (multe chinezării pe acolo)? Ce experiente aveți? Ce recomandați?  Cred ca nu ar strica sa invatam din experientele acumulate.

Mulțumesc

Opinia mea nu merita mers la cosmeticiana.Pe mâini,picioare chiar și pe ass poate rămâne all natural.io pe piept și abdomen tund cu mașina și las 3-4 mm la fel și jos.Zero ras cresc riscurile de coșuri etc. Trimmer de tuns la număr si zero pt body și intim e ok philips BG5020..

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 16 ore, Ioannnovice a spus:

Opinia mea nu merita mers la cosmeticiana.Pe mâini,picioare chiar și pe ass poate rămâne all natural.io pe piept și abdomen tund cu mașina și las 3-4 mm la fel și jos.Zero ras cresc riscurile de coșuri etc. Trimmer de tuns la număr si zero pt body și intim e ok philips BG5020..

Cu trimmer-ul pe coaie e cam periculos. Trebuie foarte mare atenție.

Link spre comentariu
Vizitator altu2
Reputație: 0
Acum 2 ore, george31gr a spus:

Da. Maestre, dar pe coaie cum facem? La Cosmeticiana, cu ceara?/ recomanzi una buna? Cat time efectul? 

Stimabile, golește ceva din mesagerie.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758272942
  • Oras:Un sat mai mare
  • Telefon: 0758272942
  • Oras:Un sat mai mare

fain ii de astia din bucuresti, era una care te eppila si la sfarsit si o labuta facea.

eu unu dau cu masina de tuns iarba peste tot in afara de coaie acolo dau cu lama; am incercat cu masina la coaie cand aveam vreo 15 ani si am realizat ca pe coaie nu tin plasturii.

  • Like 1
  • Haha 3
Link spre comentariu

Salutare oameni buni, eu mă epilam inghinal și intra fesieri, la o doamnă din Gheorgheni, capăt pe Brâncuși, eram neted timp de 3 săptămâni în zonele respective și tare mulțumit, dar de 2 luni sau de 3 nu mai pot da de ea, cred că a mers în America.. Sper să nu fi pățit ceva.

De atunci am tot dat cu lama săptămânal, dar nu-mi place, crește aiurea și mi se irită zona.

Am fost zilele trecute la un salon (Atractiv) pe str. Parâng, doamna ce m-a epilat se intitulează o expertă în arta epilării masculine, dar nu e așa eu am avut de suferit, ceara a fost prea caldă, mi-a smuls de pe scrot puțină piele, mi-a zis că m-a tăiat chilotul, dar eu port doar boxeri, la final am observat că nu a scos tot părul și au mai rămas fire de păr, a costat 100 de lei, dar am fost tare dezamăgit.. 

Dacă unii dintre voi, cunoașteți o doamnă sau un salon în care se poate epila bine și sunteți mulțumiți, v-aș ruga să-mi spuneți și mie de el sau de ea. 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
La 17.09.2021 la 18:19, uyrebyt2000 a spus:

Salutare oameni buni, eu mă epilam inghinal și intra fesieri, la o doamnă din Gheorgheni, capăt pe Brâncuși, eram neted timp de 3 săptămâni în zonele respective și tare mulțumit, dar de 2 luni sau de 3 nu mai pot da de ea, cred că a mers în America.. Sper să nu fi pățit ceva.

De atunci am tot dat cu lama săptămânal, dar nu-mi place, crește aiurea și mi se irită zona.

Am fost zilele trecute la un salon (Atractiv) pe str. Parâng, doamna ce m-a epilat se intitulează o expertă în arta epilării masculine, dar nu e așa eu am avut de suferit, ceara a fost prea caldă, mi-a smuls de pe scrot puțină piele, mi-a zis că m-a tăiat chilotul, dar eu port doar boxeri, la final am observat că nu a scos tot părul și au mai rămas fire de păr, a costat 100 de lei, dar am fost tare dezamăgit.. 

Dacă unii dintre voi, cunoașteți o doamnă sau un salon în care se poate epila bine și sunteți mulțumiți, v-aș ruga să-mi spuneți și mie de el sau de ea. 

 

Da i cu lama pe coaie bro, in rest cu masina piept burta maini maxim, insa pentru zona curului interior peretii curului unde creste paru recomand crema depilatoare farmec cu depilare lenta cea galbena o pui in cur 30 min o lasi acolo in interioru anusului si dupa ce dai cu apa la dus pica paru si te tine asa 3-4 saptamani ! Poti incerca chestia respectiva si pe coaie si pula dar nu lasa mai mult de 30 min ca iti ia coaiele foc! Numa bine!

Link spre comentariu

Eu folosesc de ani de zile și în zona intimă și la axile crema depilatoare de la farmec, este special pt bărbați, durează 5 8 minute . O aplici aștepți cat scrie acolo dar nu mai mult că te iriți și faci duși și cu un burete se spală jos. Acuma cat între 5 8 minute asta o sa vezi timpul optim diferă de la o persoana la alta, fara lame fără chestii , easy peasy .

  • Like 1
Link spre comentariu
6 hours ago, Baddboykills said:

De obicei ma epipez de la stanga spre dreapta (cateodata) in rest ma duc la salon, fata o face in sensul acelor de ceasornic, la ora 12 fix se minuneaza de cum bate inima in mine🤦‍♂️😂

Cum e fata si unde o gasim? Ne ia si pulsul? Măsoară si tensiunea? 

Link spre comentariu
1 hour ago, silverlion said:

Eu folosesc "Farmec - Crema depilatoare pentru piele sensibila" pentru a ma epila inghinal si dau cu ea si pe coaie fara probleme. 

In Instructiunile de aplicare scrie totusi ca: Nu aplicați crema pe față, scalp, sân, zona genitală şi perianală! 

Link spre comentariu
  • Membru Premium
Acum 13 ore, berkeley a spus:

In Instructiunile de aplicare scrie totusi ca: Nu aplicați crema pe față, scalp, sân, zona genitală şi perianală! 

De acord dar cred ca depinde de pielea fiecarui om. Taica-miu o suporta doar inghinal fara coaie, un prieten la fel.

Maica-mea abia o suporta pe picioare, prefera ceara.

Dai si tu pe o zona mica de piele si vezi cum reactioneaza pielea ta, daca se inroseste sau se irita nu o mai folosesti, eu asa am

facut prima data. Daca totul este ok atunci esti liber sa o folosesti.

Link spre comentariu
  • Telefon: 0758272942
  • Oras:Un sat mai mare
  • Telefon: 0758272942
  • Oras:Un sat mai mare
Acum 9 ore, silverlion a spus:

De acord dar cred ca depinde de pielea fiecarui om. Taica-miu o suporta doar inghinal fara coaie, un prieten la fel.

Maica-mea abia o suporta pe picioare, prefera ceara.

Dai si tu pe o zona mica de piele si vezi cum reactioneaza pielea ta, daca se inroseste sau se irita nu o mai folosesti, eu asa am

facut prima data. Daca totul este ok atunci esti liber sa o folosesti.

Eu is foarte curios cum o mers discutia asta...

Ai venit la parinti in vizita , stateai la masa si ajungi la discutii despre epilare si iti zice tactu ca el foloseste crema da nu pe coaie, dar maicata nu o poate pune pe langa vagin ?😑😑😑

  • Like 1
  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
Acum 13 ore, alchemistu a spus:

Eu is foarte curios cum o mers discutia asta...

Ai venit la parinti in vizita , stateai la masa si ajungi la discutii despre epilare si iti zice tactu ca el foloseste crema da nu pe coaie, dar maicata nu o poate pune pe langa vagin ?😑😑😑

Cu taica-miu mi-a fost usor sa vorbesc ca na era tata ( ca de la barbat la barbat) si mi-a spus el. 

El de la mine a aflat despre crema asta. Cat despre despre maica-mea am vazut ca a testat-o o data si apoi nu si-a mai cumparat,

de aici se poate deduce ca nu a fost multumita de crema.

Sa ai o saptamana frumoasa! 😉

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...