Sari la conținut

Filme preferate


Postări Recomandate

  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 24.10.2022 la 13:34, MacArthur a spus:

Sigur va fi bun si cel mai probabil ma voi uita si eu la el, dar ce rost are sa sa faca atatea remake-uri la ceva clasic?🙄

Tovarase @Beton_Armat, ai citit vreodata cartea? Eu si cartea si filmul (varianta 1930).

 

Nu n-am citit cartea și n-am văzut nici filmul. 

E groaznic războiul și cred că nu e întâmplător că nemții au fost la originea celor două mari războaie mondiale. Îi secondează rușii. Fix ăștia, nemții și rușii, sunt cei mai mari dușmani ai României. 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

La Avatar veti merge la cinema, sau e de ajuns cand apare pă net sau nici nu va intereseaza?

N-a fost tocmai pa gustul meu prima parte. Cand vad intr-un film niste creaturi ciudate (ok, Star Wars am vazut prima data in copilarie, undeva in 97, dar episoadele noi niciodata nu mi-au placut), nu-l prea pot lua in serios.

N-am vazut niciodata nici Harry Potter, nici Lord of the rings, nici Hobbit si nici serialul Game of Trones.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
23 minutes ago, Timidu89 said:

Un film horror foarte bun de anul asta, vazut recent, recomand pentru amatorii de filme horror!

 

Chiar ca... adica spookie. Filmul atat de tare nu mi-a placut, prima jumatate de ora a fost destul de plictisitoare, si desi au trecut deja vreo 3-4 saptamani de cand l-am vazut, cateodata noaptea imi vine in minte femeia aia/creatura.😱

Which is strange, pt ca de obicei noaptea fete mult mai frumoase imi vin in minte.😂

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
3 minutes ago, MacArthur said:

Chiar ca... adica spookie. Filmul atat de tare nu mi-a placut, prima jumatate de ora a fost destul de plictisitoare, si desi au trecut deja vreo 3-4 saptamani de cand l-am vazut, cateodata noaptea imi vine in minte femeia aia/creatura.😱

Which is strange, pt ca de obicei noaptea fete mult mai frumoase imi vin in minte.😂

Cea mai inspaimantoatoare scena mi s-a parut aia... care nici nu s-a aratat. Na bine, asta suna ciudat.😂

Cand in prima noapte tipa se trezeste in camera si vede usa deschisa si e convinsa ca tipul care dormea in living a deschis-o, pe cand (dupa cum ulterior aflam), creatura aia.🥶

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Telefon: -
  • Oras:Buzau
  • Telefon: -
  • Oras:Buzau
1 hour ago, MacArthur said:

Chiar ca... adica spookie. Filmul atat de tare nu mi-a placut, prima jumatate de ora a fost destul de plictisitoare, si desi au trecut deja vreo 3-4 saptamani de cand l-am vazut, cateodata noaptea imi vine in minte femeia aia/creatura.😱

Which is strange, pt ca de obicei noaptea fete mult mai frumoase imi vin in minte.😂

E foarte creepy, si te tine cu sufletul la gura cam tot timpul, iar pentru mine a reusit inca de la inceput sa creeze tensiune si sa dea o stare de neliniste, avand si o coloana sonora foarte potrivita.

Daca ti-a ramas in minte femeia/creatura inseamna ca a fost memorabila, de efect. 😉

1 hour ago, MacArthur said:

Cea mai inspaimantoatoare scena mi s-a parut aia... care nici nu s-a aratat. Na bine, asta suna ciudat.😂

Cand in prima noapte tipa se trezeste in camera si vede usa deschisa si e convinsa ca tipul care dormea in living a deschis-o, pe cand (dupa cum ulterior aflam), creatura aia.🥶

Nu mai baga spoilere 😂 (desi nu e unul mare), lasam lumea (care e interesata) sa descopere singura filmul. 😉 

Da, si mie mi-a placut scena aia, de multe ori este mai inspaimantator atunci cand filmul nu-ti arata din prima monstrul/creatura, dar insinueaza ca ar fi, si tu stii ca ceva e acolo. 😨😅 Totusi si scena cand vezi pentru prima data creatura mi s-a parut clar de efect! 😱

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Dark Side
  • Oras:Dark Side
La 11.12.2022 la 18:57, MacArthur a spus:

La Avatar veti merge la cinema, sau e de ajuns cand apare pă net sau nici nu va intereseaza?

N-a fost tocmai pa gustul meu prima parte. Cand vad intr-un film niste creaturi ciudate (ok, Star Wars am vazut prima data in copilarie, undeva in 97, dar episoadele noi niciodata nu mi-au placut), nu-l prea pot lua in serios.

N-am vazut niciodata nici Harry Potter, nici Lord of the rings, nici Hobbit si nici serialul Game of Trones.

Lord of the rings este din punctul meu de vedere o capodopera cinematografica.

Avatar 2 nu iti va placea daca nu ti-a placut primul din motivul ca e prea sf, prea multe creaturi.

Eu am fost la cinema la Avatar 2 si mi se pare foarte bun. Nu e perfect. mai are scapari dar lumea pe care a imginat-o Cameron e wow. E un film la care s-a muncit si se vede in anumite detalii. Au fost câteva chestii de la care aveam asteptari mai mari dar in 90% din timp mi-a depășit așteptările. E superb. La final mi s-a parut ca 3 ore a fost prea putin, ca as mai fi vrut.

Sincer merita vazut chiar si numai pentru partea vizuală, ca un documentar despre Pandora.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
8 minutes ago, catalin2015 said:

Lord of the rings este din punctul meu de vedere o capodopera cinematografica.

Avatar 2 nu iti va placea daca nu ti-a placut primul din motivul ca e prea sf, prea multe creaturi.

Eu am fost la cinema la Avatar 2 si mi se pare foarte bun. Nu e perfect. mai are scapari dar lumea pe care a imginat-o Cameron e wow. E un film la care s-a muncit si se vede in anumite detalii. Au fost câteva chestii de la care aveam asteptari mai mari dar in 90% din timp mi-a depășit așteptările. E superb. La final mi s-a parut ca 3 ore a fost prea putin, ca as mai fi vrut.

Sincer merita vazut chiar si numai pentru partea vizuală, ca un documentar despre Pandora.

Nu se tine pauza? In 3 ore eu de vreo 2 ori m-as duce la toaleta (pt ca tre sa beau ceva la un asemenea film, suc desigur).🙈

Nu multe filme am vazut ce au depasit 3 ore. 

Sa vedem: The godfather 2

Schindler's List

Gone with the wind

Gandhi (a must see movie)

Lawrence of Arabia

Ben-Hur

Titanic :D

Spartacus (1960)

Das boot (1981- cel putin varianta pe care eu am vazut-o)

Momentan nu-mi vine in minte altceva

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 😉0737439019😎
  • Oras:Sector 3, 0737439019😎
  • Disponibila
  • Telefon: 😉0737439019😎
  • Oras:Sector 3, 0737439019😎
  • Disponibila

Cel mai fain film pentru mine.... poveste... impact.... viziune!

Titanic e pistol cu apă pe lângă filmul ăsta....

Plângi până te dor ochii efectiv...

 

Screenshot_20221220-234056.png

  • Confuz 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
5 minutes ago, deliaro_deep said:

Cel mai fain film pentru mine.... poveste... impact.... viziune!

Titanic e pistol cu apă pe lângă filmul ăsta....

Plângi până te dor ochii efectiv...

 

Varianta originala ai vazut-o?

 

  • Like 1
  • Minus 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu

  • Telefon: 😉0737439019😎
  • Oras:Sector 3, 0737439019😎
  • Disponibila
  • Telefon: 😉0737439019😎
  • Oras:Sector 3, 0737439019😎
  • Disponibila
Acum 2 ore, MacArthur a spus:

Care-i mai buna, ca doar Richard Geere version am vazut.

Cea originală din punctul meu de vedere!

Screenshot_20221221-144847.png

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...