Sari la conținut

Cine va castiga titlul? Hamilton sau Verstappen?


Postări Recomandate

Vizitator fardugol
Reputație: 0

Ce ziceți de Alonso?

Se pricepe la anii lui, are grijă de pneuri, scoate tot ce se poate din mașină.

În rest nu e o cursă adevărată, prea mult management, strategie...diferențe enorme între timpii de calificare și cei din cursă.

Tot Hamolton are prima șansă.

Botas e supărat pe Mercedes.

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Back 2 back wins from Lewis... si tot nu-s chiar multumit. Acest punct in plus pt fastest lap ma scoate din sarite. 

Cred ca in urmatoarele 2 curse vom vedea starturile mileniului. Tare ma tem ca Verstappen va face ceva ce a facut Schumacher in 94 in Australia impotriva lui Damon Hill, si in 97 in Jerez impotriva lui Villeneuve (desi a 2-a oara nu i-a iesit si a fost descalificat).

 

  • Like 2
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
4 hours ago, fardugol said:

Ce ziceți de Alonso?

Se pricepe la anii lui, are grijă de pneuri, scoate tot ce se poate din mașină.

În rest nu e o cursă adevărată, prea mult management, strategie...diferențe enorme între timpii de calificare și cei din cursă.

Tot Hamolton are prima șansă.

Botas e supărat pe Mercedes.

Inca mai mergi pe mana tanarului olandez in privinta titlului, colegu'?😜

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator fardugol
Reputație: 0
Acum 15 ore, fardugol a spus:

 

Tot Hamilton are prima șansă.

Botas e supărat pe Mercedes.

 

Acum 10 ore, MacArthur a spus:

Inca mai mergi pe mana tanarului olandez in privinta titlului, colegu'?😜

da

Link spre comentariu
  • Oras:bucuresti
  • Oras:bucuresti

60-40% in favoarea lui Hamilton

Verstappen merita sa fie campion dar nu cred ca o sa se intample anul acesta.
Posibil nici la anu’.

Este intr o forma mai buna decat Hamilton si probabil la fel de talentat, dar este inca tanar si emotiv.

Iar la anu cu masinile noi.. ma indoiesc.

 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

DACA Hamilton castiga in Arabia Saudita si mai ia si punctul pt cel mai rapid tur, vor merge in finala fiind egali in puncte dar cu Verstappen leader fiind mai victorios cu o cursa. Daca Hamilton nu castiga in Arabia Saudita, va avea misiune practic imposibila in Abu-Dhabi, deoarece lui Max ii va ajunge si un loc 3.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
18 minutes ago, Liviu555 said:

Hamilton are avantajul experientei si a motorului nou . Dar si al stapanirii de sine. Tare cred ca Verstapen va face o gafa decisiva  in ultimele 2 curse.

Sper ca acea gafa sa nu-l scoata din cursa si pe Hamilton.

Eu nu pot doar decat sa sper ca Hamilton va castiga, dar sunt sigur ca sezonul asta ne mai tine niste surprize,

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

De (multi) ani de zile ma bag la somn cu gandul la vreo pasarica (sau mai multe), dar de vreo saptamana-doua doar la aceste ultime doua curse ma duce gandul.😂 Si mai tot asculta "piesa" asta 🤪

Vom vorbi despre sezonul asta muuuulti ani la rand.

 

 

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures
La 30.11.2021 la 22:08, MacArthur a spus:

Sper ca acea gafa sa nu-l scoata din cursa si pe Hamilton.

Eu nu pot doar decat sa sper ca Hamilton va castiga, dar sunt sigur ca sezonul asta ne mai tine niste surprize,

deja a facut o prima greseala. Daca maine joaca Botas penbtru echipa , va fi mare presiune pe Verstapen si va gresi din nou. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures
La 22.11.2021 la 9:57, giancarlofis a spus:

60-40% in favoarea lui Hamilton

Verstappen merita sa fie campion dar nu cred ca o sa se intample anul acesta.
Posibil nici la anu’.

Este intr o forma mai buna decat Hamilton si probabil la fel de talentat, dar este inca tanar si emotiv.

Iar la anu cu masinile noi.. ma indoiesc.

 

Tanar si emotiv dar este un viitor mare campion . Batalia de anul asta il va cali ,si de al anul va rade tot ,  eu vad in el viitorul Shumacher , desi nu l-am prea placut , sunt fan McLaren.

  • Like 1
  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Sezonul asta va ramane in istoria Formulei 1 !!! Sa-ti egalezi la puncte rivalul (ce-i drept, ambii au fost cu nervii prastie, este si logica penalizarea aia de 5 secunde) in penultima etapa si sa se decida totul in ultima etapa !!!! De mult nu am mai vazut o asa batalie automobilistica in F1 !!!

  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Eu nu mai pot: imi afecteaza si somnul si pofta, nu doar de mancare, ci chiar si de sex. Inca o saptamana. Ceva-mi spune ca voi imbatrani 1 an intreg pana atunci, in toate sensurile :D

Ultima oara in 1974 s-a intamplat ca doi piloti care lupta pt titlu sa ajunga in ultima cursa cu egalitate intre ei, Clay Regazzoni si Emmerson Fittipaldi, Fittipaldi iesind castigator.

Max fiind in fata gratie mai multor victorii, tare ma tem ca va face ceva nedemn de un sportiv (poate deja in primul viraj) in Abu-Dhabi. Daca se va intampla asa, sper ca comisarii de cursa sa-si aminteasca de cursa de la Jerez din 1997 unde Schumacher si Villeneuve au luptat ultima lupta din acel an, si Schumacher a incercat sa-l scoata din cursa pe canadian, fapt pt care a fost exclus din campionat, pierzandu-si toate punctele, dar pastrandu-si victoriile si podiumurile (cam ciudat).

Daca Max va concura si in viitor in felul asta (ori eu in frunte ori te scot din cursa) va ajunge persona non grata, atat in fata fanilor, cat si la piloti, 

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator Futanaki
Reputație: 0
27 minutes ago, MacArthur said:

Eu nu mai pot: imi afecteaza si somnul si pofta, nu doar de mancare, ci chiar si de sex. Inca o saptamana. Ceva-mi spune ca voi imbatrani 1 an intreg pana atunci, in toate sensurile :D

Ultima oara in 1974 s-a intamplat ca doi piloti care lupta pt titlu sa ajunga in ultima cursa cu egalitate intre ei, Clay Regazzoni si Emmerson Fittipaldi, Fittipaldi iesind castigator.

Max fiind in fata gratie mai multor victorii, tare ma tem ca va face ceva nedemn de un sportiv (poate deja in primul viraj) in Abu-Dhabi. Daca se va intampla asa, sper ca comisarii de cursa sa-si aminteasca de cursa de la Jerez din 1997 unde Schumacher si Villeneuve au luptat ultima lupta din acel an, si Schumacher a incercat sa-l scoata din cursa pe canadian, fapt pt care a fost exclus din campionat, pierzandu-si toate punctele, dar pastrandu-si victoriile si podiumurile (cam ciudat).

Daca Max va concura si in viitor in felul asta (ori eu in frunte ori te scot din cursa) va ajunge persona non grata, atat in fata fanilor, cat si la piloti, 

Max este exemplul generatiei lui..... Arogant si prost fara rost.

Link spre comentariu
Vizitator Futanaki
Reputație: 0
6 hours ago, MacArthur said:

Crescut in lumea Play Stationului.

Pacat ca si F1 a ajuns terenul de joaca al generatiei hamburgher😔. Aroganta asta ieftina imi provoaca greata.

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures

Presimtirea mea in legatura cu cursa (dar, cu cur :D) de duminica:

Incident involving car 33 (Verstappen) and 44 (Hamilton) will be investigated after the race.

Si apoi saptamana viitoare vom afla (sau max pana craciun) cine va fi incoronat,

Nu-i de neglijat faptul ca Verstappen va face a 8-a cursa cu acest motor, pe cand Hamilton doar al 3-lea.

Daca as fi Red Bull as schimba motorul olandezului, o penalizare de 5 pozitii nu-i sfarsitul lumii. Am vazut si in Qatar cat de repede a recuperat cele 5 pozitii.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...