Sari la conținut

Postări Recomandate

Vizitator marmotto
Reputație: 0

De acord cu ce zice estrogen - as completa un pic:

 

Faci amor cat vrei(nu te uiti neaparat la ceas alea sunt doar niste repere pentru auto-obiectivare) dar important e sa nu ejaculezi pt ca daca iti permiti aceasta greseala o mare parte din energia ta personala(aura iti scade la jumate, la fel toate capacitatile inclusiv capacitatea de munca, inclusiv capacitatea intelectuala etc) se duce de la tine - daca vreti detalii exista chiar niste entitati din plan eteric ce nu pot fi percepute prin simturi care se hranesc cu ea si ca sa detaliez si mai mult ... energia vietii ti-a fost data tie iar tu o dai unor entitati dubioase si vampirice ... aceasta este si cauza pentru care toti desfranatii trec prin anumite purgatorii(iaduri) dupa aceasta viata pentru ca din lipsa de inteligenta, imaginatie sau informatie asta au facut ei cu energia lor - acolo au dus-o - si-au alimentat un fel de animalism fara perspective care rezoneaza cu acea lume animalica fara perspective.

 

Acum dacă n-ai nevoie de energie(daca nu esti constient de nivelul bioenergetic al tau precum si de toate avantajele pe care le aduce tineretea, viata, energia si de paleta aproape infinita de actiuni pe care le poti realiza daca ai energie mare) și iti place(te-ai obisnuit si din lipsa de alte idei doar asa actionezi) sa fii mental și fizic așa mai fleasca atunci poți ejacula.

 

Deci repet: EJACULAREA ESTE O GRESEALA CATASTROFALA PE CARE FARA INDOIALA TOTI O VOR PLATI(si are un pret foarte mare)

 

Succes in intelegere si actiunea justa !

Am observat chestia asta cand faci edging. Nu-ti scade energia (ba chiar cea sexuala tinde sa se amplifice exponential), chiar daca obosesti fizic, daca stai 1 minut - 2 esti "ready for another edge" ! :D Pe cand dupa ce ejaculezi, rezervele de energie sunt 0 sau aproape 0, cel putin pentru urmatoarele 12-24 ore, cel putin sexual nu prea mai poti face ceva.

Pe cand o sesiune de edging poti sa o duci "all night long" daca ai chef, ba chiar s-ar putea sa-ti dea mai mult chef de sex decat aveai cand ai inceput sesiunea ! :D

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Despre orgasmul "impreuna" - din nou estrogen puncteaza corect ... este prezenta doar la unele cupluri care s-au obisnuit sa piarda energia impreuna.

 

Am si o experienta personala legata de acest aspect - aveam o iubita si am fost impreuna multi ani inainte de a invata continenta. La un moment dat ne-am despartit. Dupa un timp dat fiind ca ea era deschisa afectiv si erotic am revenit continent fiind in relatie amoroasa cu ea(in perioada in care aveam multe iubite) si in prima faza trebuia chiar sa ma retrag(sa ies efectiv fizic din ea) in acel moment despre care vorbiti, intr-o a doua faza(dupa mai multe acte amoroase) doar ma opream un pic iar dupa si mai multe acte amoroase am invatat sa ii opresc din vointa orgasmele cu incontinenta in timpul actului amoros chiar si fara nici un fel de oprire a miscarilor.

 

Asta e puterea extraordinara a barbatilor continenti amoros ... cu rabdare si iubire invata continenta sexuala la nivel practic pe iubita sau iubitele lor. 

Altfel spus dau directia ascendenta a energiilor in iubita/ele lor - asa apare si acea realizare exceptionala si la femei - o femeie care face amor des cu un barbat continent si face doar putina redistribuire(exercitiile specifice)dupa actul amoros isi diminueaza cantitativ menstruatia si ajunge chiar la un moment dat sa o poata suspenda la vointa pastrand astfel intreaga energie sexuala evitand devitalizarea, imbatranirea prematura, felurite imbolnaviri etc.

 

Succes !

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Da marmotto - perfect adevarat .... asa apar acele multe ore de amor ... multe ore extatice de amor ...

 

Va doresc tuturor !

 

PS: daca va place sa faceti amor asta e de departe cea mai buna experienta amoroasa - nu merita sa o ratati

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Am observat chestia asta cand faci edging. Nu-ti scade energia (ba chiar cea sexuala tinde sa se amplifice exponential), chiar daca obosesti fizic, daca stai 1 minut - 2 esti "ready for another edge" ! :D Pe cand dupa ce ejaculezi, rezervele de energie sunt 0 sau aproape 0, cel putin pentru urmatoarele 12-24 ore, cel putin sexual nu prea mai poti face ceva.

Pe cand o sesiune de edging poti sa o duci "all night long" daca ai chef, ba chiar s-ar putea sa-ti dea mai mult chef de sex decat aveai cand ai inceput sesiunea ! :D

Aha deci ai început și tu sa observi ca este mult mai bine sa stochezi energia sexuală decât sa o risipești fără limite. Necesită sa-ți meargă mintea bine ca sa observi chestia asta.
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Despre orgasmul "impreuna" - din nou estrogen puncteaza corect ... este prezenta doar la unele cupluri care s-au obisnuit sa piarda energia impreuna.

 

!

Da, adică în loc de un fraier avem doi. Unii își imaginează ca dacă nu sunt proști singuri ci împreună devin deștepți. Asta e peste tot. Dacă mai mulți oameni fac o tampenie lor li se va părea ca tâmpenia pe care o fac e deșteaptă pt ca sunt mai mulți cei care o fac. Ca așa dacă o făcea doar de unul singur ieșea în evidență se vedea adicătelea mai clar ca e o prostie.
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Da, adică în loc de un fraier avem doi. Unii își imaginează ca dacă nu sunt proști singuri ci împreună devin deștepți. Asta e peste tot. Dacă mai mulți oameni fac o tampenie lor li se va părea ca tâmpenia pe care o fac e deșteaptă pt ca sunt mai mulți cei care o fac. Ca așa dacă o făcea doar de unul singur ieșea în evidență se vedea adicătelea mai clar ca e o prostie.

De ce nu ne lăsați voi, proști, așa cum suntem și nu vă beți urina în altă parte?

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

De ce nu ne lăsați voi, proști, așa cum suntem și nu vă beți urina în altă parte?

Păi poate ca unii vor sa citească, sa se informeze. Pe urma cine vrea sa rămână prost e liber s-o facă. Cine l-ar putea impiedica?
  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ping 3 ms
  • Oras:Ping 3 ms

Estrogenuleee, dacă n-ai coaie funcționale în budigăi, poți să te caci pe ea de pluă!!

 

Te minți singur(ă) degeaba căutând pompițe care să-ți umfle "de ochii lumii" organul flasc, sau explicații că eşti bărbat "vital" prin tâmpenii tantriste şi ayurvedenii indiene despre reprimarea spermei (pe care oricum n-o produceți, nici tu şi nici Anandamblagiul), oricât de excitant ar fi stimulul extern! Tu n-o să ai parte de orgasm masculin pe cale naturală niciodată! De ce te minți singur/ă?

 

Eşti tot om la o adică, chiar dacă reprezinți cu succes o malformație congenitală. Nothing wrong about it, nu sunteți cu nimic inferiori celor din jurul vostru. Acceptați-vă  în plm soarta aspră şi atât. 

 

Fă Estrogeno, tu cu Ananda şi cu noul alăturat grupului vostru "celest" - găozarul de Lopix - şi cu încă vreo 4-5 întâlniți pe for, sunteți nişte nefericiți purtători de ciucurel. Vă plac femeile, am înțeles. Dar sunteți endocrinologic vorbind şi voi femei, ceea ce vă bagă automat şi fără înțelegerea voastră, în categoria lesbienelor transgender. La orgasm nu ajungeți decât cu o mare pulă-n coor, orgasm femeiesc numit squirt. E multiplu, cosmic şi zeesc, androgin etc. Ştie găozarul pozar ce zic, el e un mutant ce a trecut la next level : pupă pe țâțe tramvaiele şi le zice autoritar după un suculent preludiu 69: - acum ia-mă pe la spate ca să mă termin, bagaboantă mică şi coorvă dotată ce eşti!! 

 

:)))

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator marmotto
Reputație: 0

Estrogenuleee, dacă n-ai coaie funcționale în budigăi, poți să te caci pe ea de pluă!!

 

Te minți singur(ă) degeaba căutând pompițe care să-ți umfle "de ochii lumii" organul flasc, sau explicații că eşti bărbat "vital" prin tâmpenii tantriste şi ayurvedenii indiene despre reprimarea spermei (pe care oricum n-o produceți, nici tu şi nici Anandamblagiul), oricât de excitant ar fi stimulul extern! Tu n-o să ai parte de orgasm masculin pe cale naturală niciodată! De ce te minți singur/ă?

 

Eşti tot om la o adică, chiar dacă reprezinți cu succes o malformație congenitală. Nothing wrong about it, nu sunteți cu nimic inferiori celor din jurul vostru. Acceptați-vă  în plm soarta aspră şi atât. 

 

Fă Estrogeno, tu cu Ananda şi cu noul alăturat grupului vostru "celest" - găozarul de Lopix - şi cu încă vreo 4-5 întâlniți pe for, sunteți nişte nefericiți purtători de ciucurel. Vă plac femeile, am înțeles. Dar sunteți endocrinologic vorbind şi voi femei, ceea ce vă bagă automat şi fără înțelegerea voastră, în categoria lesbienelor transgender. La orgasm nu ajungeți decât cu o mare pulă-n coor, orgasm femeiesc numit squirt. E multiplu, cosmic şi zeesc, androgin etc. Ştie găozarul pozar ce zic, el e un mutant ce a trecut la next level : pupă pe țâțe tramvaiele şi le zice autoritar după un suculent preludiu 69: - acum ia-mă pe la spate ca să mă termin, bagaboantă mică şi coorvă dotată ce eşti!! 

 

:)))

Adevarul este ca n-ai cum sa nu razi cu Tolerance, e plin de umor ! ;) Ti-am dat si un like !

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Păi poate ca unii vor sa citească, sa se informeze. Pe urma cine vrea sa rămână prost e liber s-o facă. Cine l-ar putea impiedica?

Păi, după cum se vede, nu prea mai există acei "unii"! Problema e că nu ai înțeles că proștii sunt alții. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

E misto sa te futi, nu cred ca exista barbat sau femeie, normali la cap, sa nu le placa...dar cred ca fericirea si bucuria de a fi cu un om nu sta in cronometrarea futaiului si nici nu mi se pare ca ejacularea ma face zombie...si nici nu am vreo frustrare ca nu experimentez continenta...ma simt foarte bine asa cum sunt

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu

Cand orgasmul este simultan pierd amândoi energie. Simplu ca Bună ziua.

Energiile tâmpesc. Un mascul prea incins se da cu capul de pereți in balamuc. Dar si apa cu gheață e tot energie, îți trebuie congelator sau aer condiționat să răcești ceva adică energie. O fată bătrână sta sa leșine tot timpul cum era moda pe vremuri. Pe factura de curent chiar scrie energie activa și energie reactivă.

 

Deci pentru a reduce pagubele, calea minimei rezistente este scurtcircuitul, flama și explozia.

Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

E misto sa te futi, nu cred ca exista barbat sau femeie, normali la cap, sa nu le placa...dar cred ca fericirea si bucuria de a fi cu un om nu sta in cronometrarea futaiului si nici nu mi se pare ca ejacularea ma face zombie...si nici nu am vreo frustrare ca nu experimentez continenta...ma simt foarte bine asa cum sunt

Ok.
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Cei care nu doriti sa experimentati acest sa ii zicem asa up-grade de la barbat obisnuit la barbatul exceptional si plin de calitati, energie si capacitati al viitorului va intelegem ca nu sunteti pregatiti, ca sunteti cam lenesi sau ca deocamdata nu constientizati necesitatea, asa cum zice si estrogen este in regula, continenta sexuala in mod deosebit de clar nu este pentru toti insa va rog sa nu mai fiti asa ofuscati daca prezentam aceste informatii pentru cei care sunt pregatiti, curiosi sau chiar pe aceasta cale in anumite stadii si au intamplinat probleme sau dificultati.

 

Repet toate piedicile care ii tin pe barbati in banalitate:

 

1. Obisnuinta de a pierde in mod prostesc energia sexuala(lupul schimba parul dar naravul ba)

2. Lenea - trebuie un efort constient, o orientare spre antrenamente si autodepasire(replica "nu am timp" intra tot la lene)

3. Inconstienta - o alta categorie de barbati tot datorita pierderii masive si continue a energiei sexuale au devenit foarte inconstienti(odata cu energia sexuala masculina pierduta se diminueaza sau chiar pierd si alte calitati masculine)

4. Prostia - incapcitatea de a intelege lucruri simple chiar daca sunt evidente si explicate in toate aspectele(odata cu pierderea energiei sexuale masculine se diminueaza sau chiar pierd si alte calitati masculine)

5. Lipsa puterii realizatoare(chiar a vointei la unii)

 

Succes in intelegere si in actiunea justa !

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@viteese17 - da ce punctezi tu e corect acumularea in exces a energiei sexuale nu trebuie lasata asa ca in exemplele tale - tocmai pentru acest caz:

femeia frustrata, nemultumita, nervoasa, manioasa

barbatul care nu mai stie altceva decat sex si se uita numai la picioare, fund si sani la femei, care nu se poate concentra bine, care devine neatent etc

- acestea sunt semnele atat la barbati cat si la femei ca trebuie ori dinamizata si polarizata energia sexuala printr-un act amoros si apoi redistribuita prin exercitiile pe care vi le-am dat ori daca varianta aceasta nu este posibila momentan doar redistribuirea excesului de energie sexuala.

Oricine aplica aceste procedee se va simti foarte bine dupa aceea si ar trebui chiar sa retina aceste doua procedee ca pe cai inteligente de a rezolva aceasta situatie care apare deseori(din cauza pozitiei verticale a corpului, din cauza socializarii in exces, din cauza gandurilor la relatii si la amor si din cauza altor factori pe care nu i-am pomenit aici.)

 

Pentru voi si pentru aceste cazuri prezentam aceste solutii.

Succes !

Link spre comentariu
  • Oras:Satu' cu ministri
  • Oras:Satu' cu ministri

Ia uite ce ai scris aici!

Dacă nu te-a dus capul să înțelegi că a fost o ironie, cine e prostul? Tu ai fost cel ce i-a făcut proști pe ceilalți, după modelul idolului tău Ananda.

Mai lăsați-ne!

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Dacă nu te-a dus capul să înțelegi că a fost o ironie, cine e prostul? Tu ai fost cel ce i-a făcut proști pe ceilalți, după modelul idolului tău Ananda.

Mai lăsați-ne!

Acum o dai cotita. Deci sunteți în fapt deștepți. Ok.
Link spre comentariu

  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Cand pe un om il apuca nervii, frica, furia este valabil si in cazul ametelii de la betiei el are mereu 2 variante: 

 

1. Atitudinea yin(sa se lase pe stare si sa actioneze conform ei - in cazul inspiratiilor angelice fiind cu stari placute, benefice, implinitoare si chiar de fericire

 - iar in cazul posesiei demoniace sau chiar diavolesti cu stari de revolta, manie, ura, batjocura etc )

2. Atitudinea yang - sa rezisti acelei stari - chiar daca ai de exemplu un inceput de furie totusi prin puterea ta de autocontrol pui o frana(folosesti atributul exceptional al infranarii, al autocontrolului)

si aici barbatii foarte yang pot rezista tendintelor malefice, pot rezista tendintei de a te imbata(poaet nu stiati dar de-asta unii se imbata foarte usor si unii foarte greu sau deloc) dar din pacate pot rezista si tendintelor benefice, elevate, aducatoare de fericire.

 

Cazuri de posesie: picon

Cazuri de inspiratie: continentasexuala, estrogen, in unele postari mai de curand si marmotto

 

Aceste 2 atitudini sunt prezente si in cazul fuziunilor amoroase: 

1. Atitudinea yin(te lasi) urmata de atitudinea yang(pui frana, controlezi, stopezi) te duce la amor catre a experimenta orgasmul multiplu masculin

2. Atitudinea yang doar(cazul lui estrogen) in timpul actului amoros nu atingi orgasmul(franezi inainte, nu intri in zona riscanta) dar poti implini orice femeie(pana la nivelul tau de control) .

3. Atitudinea yin - te ambandonezi si nu controlezi nimic - este primul stadiu(stadiu in care din pacate deocamdata va aflati majoritatea care scrieti aici pe topicuri) - si ejaculezi(nu exista nici o frana, nimeni sa controleze) - atitudinea aceasta o recomand doar cand vreti sa concepeti un copil alaturi de femeia iubita.

 

Succes in intelegere, in identificarea practica si in dezvoltarea a ceea ce momentan va lipseste !

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...