Sari la conținut

Postări Recomandate

  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Boss, cam mult o oră jumate prin trafic. Nu mai bine te dedublezi si faci călătoria asta telepatic?...pula mea, eu așa aș face...

 

eu mi-as dori decorporalizarea madularului, ca sa fut si cand dorm, dar in acelasi timp sa-mi odihnesc cealalta parte de carcasa :)

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

După ăsta nici o șansă. E slab, prost, prost pregătit, obraznic, insistent până la exasperare.

 

 

ananda e genu...nu putem sa-i dam cat duce el, e un terminator spiritual!

rontaie valurile de misto si de hatred ca pe nachos la mall, cred ca trage si-un suc de ginseng (pentru intarire), dupa care ragaie satisfacut :) 

mi se pare o cofruntare nedreapta! pai, maestrul are o "aura" care parleste orice fel de cinism prin imbratisarea mortala a dragostei, iar "pacatosii" sufla cornete cu bold :))))))))))) 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Peitho :) ai dreptate ... ai prins tu ceva acolo ... exista ceea ce se numeste aura de protectie - adica o sfera galben-stralucitor vazuta ea de catre clarvazatori care alchimizeaza toate energiile ... din pacate aceasta aura actioneaza precum o oglinda - adica gandul rau daca nu nimereste tinta se intoarce la sursa ... ceea ce din pacate inseamna ca toti cei care doresc raul, denigreaza, batjocoresc se simt mai nefericiti, mai suparati, mai maniosi defapt unii calomniatori, vobitori de rau sau barfitori dintre voi daca sunt foarte atenti observa la scurt timp dupa ce au scris,  vorbit sau gandit rautatile ca starea lor se inrautateste simtibil ca urmare a acestei reflexii analogic vorbind similare unei oglinzi.

 

Recunosc ca atunci cand urmeaza sa interactionez cu medii "murdare" cum este si acest topic( datorita ignorantilor, prostilor si malefic inspiratilor care datorita inconstientei in care inca se complac fac voia demonilor fara chiar sa stie majoritatea dintre ei desi le-am spus de multe ori si le-au spus si altii, uneori in momente de claritate si luciditate constizeaza chiar ei insisi) imi creez cu ajutorul lui Dumnezeu o aura de protectie.

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

E bine de stiut aici un alt fenomen interesant: nu pacatosii sunt cei care sunt rautaciosi, parsivi, marsavi, perversi, invidiosi sau lenesi ci demonii care au fost primiti in aura lor(acesti demoni sunt mult mai puternici mental si ii pacalesc in mod continuu) ... oricine reuseste sa faca aceasta separare cu acuratete are un discernamant si o trezire surpamentala demne de luat in considerare ... deci nu pacatosul este ceea ce trebuie eliminat si anihilat ci pacatul adica actiunea de a pacatui. Din acest punct de vedere privind demonii si diavolii sunt cei care sunt nelinistiti, agitati, plini de manie, revoltati etc si ei transfera bietei fiinte umane care este in slujba lor toate aceste stari de nefericire.

 

Ei sunt biete fiinte chinuite, pacalite si somnolente(din punctul de vedere al constiintei- adica in cazul lor 99 % din timp constiinta doarme ea avand scurte momente de trezire)  pentru care am o mare compasiune si pe care le astept cu bucurie in momentul in care se vor intoarce catre binele divin ca pe fratii mei.Chiar daca acest moment pentru unii dintre ei va fi peste 2000 de vieti. 

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Hai ca daca v-am expus si acest mecanism pe unii dintre cei care cititi aici v-am ajutat dandu-va felurite chei pentru a fi fericiti mai mult decat ati fost ajutati dpdv spiritual in intreaga voastra pana acum.

 

Binecuvantarea mea pt voi toti este: Sa fiti extraordinar de fericiti si sa credeti cu putere in Dumnezeu si in binele divin !

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

ananda e genu...nu putem sa-i dam cat duce el, e un terminator spiritual!

rontaie valurile de misto si de hatred ca pe nachos la mall, cred ca trage si-un suc de ginseng (pentru intarire), dupa care ragaie satisfacut :)

mi se pare o cofruntare nedreapta! pai, maestrul are o "aura" care parleste orice fel de cinism prin imbratisarea mortala a dragostei, iar "pacatosii" sufla cornete cu bold :))))))))))) 

 

vezi coaie daca nu te duci la ultrafericit? ai card d-ala androginal, cu continenta? (adica nu se descarca niciodata) iei un d-ala, il treci prin cititoru' ultrafericitului, si ala iti faureste o arma epica. cu aia poti reveni aici sa discuti cu aura anandei. altfel faci laba.

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

Nu mai râde. Treci pe topicul celălalt ca te învață cum să-ți ți bărbatul acasă

 

topicul ala e mort, tot incearca maestru' sa-l revergoreze. semn ca gagicile s-au intepat demult cum sa-l tina acasa pe pularau. bonus, stiu cum sa tina cardu' gol mai mereu fara sa se topeasca.

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

De acord ... ne intalnim fata in fata iti retin aspectul, imi platesti(renunti la 2 pacate majore si unul **spam editat**) si iti fac aura de protectie in fiecare zi pana cand pleci din aceasta lume sau pana cand faci prima oara unul din pacatele la care ai spus ca renunti.

 

Nu este o gluma.

 

Daca ai moneda de plata(capacitatea de a recunoaste apoi de a renunta definitiv la 3 din obiceiurile tale malefice) eu ma intalnesc cu tine chiar azi ... imi fac timp pentru tine...

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

Peitho :) ai dreptate ... ai prins tu ceva acolo ... exista ceea ce se numeste aura de protectie - adica o sfera galben-stralucitor vazuta ea de catre clarvazatori care alchimizeaza toate energiile ... din pacate aceasta aura actioneaza precum o oglinda - adica gandul rau daca nu nimereste tinta se intoarce la sursa ... ceea ce din pacate inseamna ca toti cei care doresc raul, denigreaza, batjocoresc se simt mai nefericiti, mai suparati, mai maniosi defapt unii calomniatori, vobitori de rau sau barfitori dintre voi daca sunt foarte atenti observa la scurt timp dupa ce au scris,  vorbit sau gandit rautatile ca starea lor se inrautateste simtibil ca urmare a acestei reflexii analogic vorbind similare unei oglinzi.

 

Recunosc ca atunci cand urmeaza sa interactionez cu medii "murdare" cum este si acest topic( datorita ignorantilor, prostilor si malefic inspiratilor care datorita inconstientei in care inca se complac fac voia demonilor fara chiar sa stie majoritatea dintre ei desi le-am spus de multe ori si le-au spus si altii, uneori in momente de claritate si luciditate constizeaza chiar ei insisi) imi creez cu ajutorul lui Dumnezeu o aura de protectie.

 

cand iti citesc randurile simt o stare de pace...

Link spre comentariu
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!
  • Oras:hai să ne însingurăm împreună!

vezi coaie daca nu te duci la ultrafericit? ai card d-ala androginal, cu continenta? (adica nu se descarca niciodata) iei un d-ala, il treci prin cititoru' ultrafericitului, si ala iti faureste o arma epica. cu aia poti reveni aici sa discuti cu aura anandei. altfel faci laba.

 

coaie, m-ai dus cu gandul la doom si unreal tournament :) 

Link spre comentariu
  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

De acord ... ne intalnim fata in fata iti retin aspectul, imi platesti(renunti la 2 pacate majore si unul **spam editat**) si iti fac aura de protectie in fiecare zi pana cand pleci din aceasta lume sau pana cand faci prima oara unul din pacatele la care ai spus ca renunti.

 

Nu este o gluma.

 

Daca ai moneda de plata(capacitatea de a recunoaste apoi de a renunta definitiv la 3 din obiceiurile tale malefice) eu ma intalnesc cu tine chiar azi ... imi fac timp pentru tine...

 

pai n-am zeule trei obiceiuri malefice. sunt ca lacrima.

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

Salut dasxx, La multi ani ! Sa fii fericit ! Sat, Chit, Ananda !

 

Fratele nostru face referire la un mare intelept care a descris ce suntem noi defapt(in cea mai inalta etapa de dezvoltare a noastra)

 

Pura constiinta, pura existenta, pura beatitudine.

 

Asa sa ajungem toti in aceasta viata !  

Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot si nicaieri
  • Oras:Peste tot si nicaieri

@hcu pai daca nu gasesti 3 iti spun eu 3 pe care le-au observat toti cei care ti-au citit replicile:

 

1.desfranarea 2.orgoliul 3.batjocura ... ele mai sunt dar ti le-am zis pe primele 3 usor identificabile de oricine ... 

Link spre comentariu
Vizitator amada nu amanda
Reputație: 0

@hcu pai daca nu gasesti 3 iti spun eu 3 pe care le-au observat toti cei care ti-au citit replicile:

 

1.desfranarea 2.orgoliul 3.batjocura ... ele mai sunt dar ti le-am zis pe primele 3 usor identificabile de oricine ... 

 

Ananda, iti recomand, din suflet, sa vorbesti cu un psiholog/psihiatru.

Fuga de realitate se face de lasi, cei care nu-i fac fatza se afunda in fantezii...

Spiritual poti fi si fara prostii pe care le indrugi pentru ca relatia ta cu maica-ta a avut de suferit si pentru ca fiind slab psihic ai cautat sa te afunzi in vise...

Cei care te cauta... realizezi cine sunt? Cei care raman, iti dai seama cat de slab sunt dotati intelectual?

Dar esti inconjurat, asta e tot ce conteaza, sa nu mai simti abandonul pentru ca cel care pleaca trebuie sa fie inlocuit cu altul...

Esti bolnav, crede-ma, nu ma crezi - intreaba un expert.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca

Ananda, iti recomand, din suflet, sa vorbesti cu un psiholog/psihiatru.

Fuga de realitate se face de lasi, cei care nu-i fac fatza se afunda in fantezii...

Spiritual poti fi si fara prostii pe care le indrugi pentru ca relatia ta cu maica-ta a avut de suferit si pentru ca fiind slab psihic ai cautat sa te afunzi in vise...

Cei care te cauta... realizezi cine sunt? Cei care raman, iti dai seama cat de slab sunt dotati intelectual?

Dar esti inconjurat, asta e tot ce conteaza, sa nu mai simti abandonul pentru ca cel care pleaca trebuie sa fie inlocuit cu altul...

Esti bolnav, crede-ma, nu ma crezi - intreaba un expert.

Ananda are dreptate. Ai văzut pe celălalt topic cum i-a murit la ăla pula? Dacă ar fi ascultat sfaturile lui Ananda nu s-ar fi întâmplat așa ceva.
Link spre comentariu
Vizitator amada nu amanda
Reputație: 0

Mda, un tembel care si-a bagat sentimentele in cur si o femeie care le tine la piept, dar incearca cum poate sa ne faca sa credem ca nu le are...

Ca voi sa fie. ;)

  • Like 1
Link spre comentariu

  • Oras:the buleni
  • Oras:the buleni

@hcu pai daca nu gasesti 3 iti spun eu 3 pe care le-au observat toti cei care ti-au citit replicile:

 

1.desfranarea 2.orgoliul 3.batjocura ... ele mai sunt dar ti le-am zis pe primele 3 usor identificabile de oricine ... 

 

mistoul maestre, nu batjocura. mistoul. si la ala nu renunt, imi place prea mult. vrei sa-mi iei chiar toate placerile? iti dau orgoliul si nu ma mai desfranez. mai tre' sa mai gasim una.

poate ar fi bine sa intrebam freudu' de serviciu? :)

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...