Sari la conținut

Discuții generale , glume, amuzament.....etc


Santino

Postări Recomandate

  • Oras:Peste tot suntem acasă
  • Oras:Peste tot suntem acasă
La 06.04.2022 la 18:00, Dragostea222 a spus:

Vineri o sa fac prima recenzie am vorbit cu o fata draguta  pare de treaba momentan 

Hai vere,  ce ai făcut cu salamandra  ? Ca așteptăm recenzia ta sau ai fost și ți-a păpato vreo una  ? 🤭

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everywhere
  • Oras:Everywhere
Acum 6 ore, Santino a spus:

Hai vere,  ce ai făcut cu salamandra  ? Ca așteptăm recenzia ta sau ai fost și ți-a păpato vreo una  ? 🤭

Încă o cauta (salamandra) ca nu știe unde a pierdut-o 😅😅😅😅

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot suntem acasă
  • Oras:Peste tot suntem acasă

Futeti fraților cât puteți și când puteți  ca se pare ca intr-o luna vom fi chemați pe front ca ucrainienii la război căci Rusia nu are de gând sa se oprească și vrea un al 3-lea război mondial iar noi ca țară suntem în prima linie 😂

Voi ce pare aveți de toată propaganda asta și oare ce va urma  ?

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:gorj
  • Oras:gorj
Acum 28 minute, Santino a spus:

Futeti fraților cât puteți și când puteți  ca se pare ca intr-o luna vom fi chemați pe front ca ucrainienii la război căci Rusia nu are de gând sa se oprească și vrea un al 3-lea război mondial iar noi ca țară suntem în prima linie 😂

Voi ce pare aveți de toată propaganda asta și oare ce va urma  ?

Mare adevăr grăiești. Bucurați-va de viața cum ar zice maestrul Tudor Gheorghe.

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator ioann03
Reputație: 0
Acum 3 ore, Santino a spus:

Futeti fraților cât puteți și când puteți  ca se pare ca intr-o luna vom fi chemați pe front ca ucrainienii la război căci Rusia nu are de gând sa se oprească și vrea un al 3-lea război mondial iar noi ca țară suntem în prima linie 😂

Voi ce pare aveți de toată propaganda asta și oare ce va urma  ?

Mai bine nu pare să fie.Citeam o chestie ...

Statele Unite, prin intermediul lui Joe Biden, au declanșat deja al treilea război mondial prin coalizarea unei așa-numite Coaliții internaționale (din peste 40 de state) împotriva Rusiei. 

 

Desigur, ar fi simplu să credem că o fac de dragul Ucrainei. Sau de dragul democrației și al respectării unor granițe și tratate internaționale. N-a fost prima dată când cineva le-a încălcat fără jenă. Și fără consecințe. 

 

Așadar, vorbim despre interese majore pe care Casa Albă nici măcar nu se mai străduie să le ascundă. Să aloci 33 de miliarde de dolari conflictului din Ucraina, dintr-un singur foc, nu poate însemna altceva decât o declarație clară de război. O agresiune limpede. Care din nefericire implică nu doar participarea Statelor Unite (principalul promotor și beneficiar), ci și a întregii Europe. Deci inclusiv a noastră. Indiferent că vrem sau nu. 

 

Vizita tripletei Cîțu-Ciolacu-Ciucă (triple ”C”) în Ucraina, pe alocuri penibilă, trebuie văzută în această cheie a efortului conjugat de război. Efort pe care România nu va înceta să-l susțină, cu orice sacrificii, pe măsură ce partenerii strategici ne-o cer. Așa cum trompeta globalistă Gigi24 tocmai ne-a anunțat (prin vocea ministrului Economiei) lăsăm în planul doi PNRR-ul și ne focalizăm pe armament: ”Muniţia cu efect perforant termobarică este un produs pe care România este gata să-l fabrice pentru Ministerul Apărării Naţionale (n.red. – al cui, al Ucrainei?!). Am participat, astăzi, în poligonul Uzinei Mecanice Plopeni, la testarea loviturii perforante termobarice pentru AG-9, în vederea omologării prototipului industrial”. 

 

Desigur, n-o facem de capul nostru, că doar nu suntem ai nimănui. Am primit niște instrucțiuni. Am tras cu ochiul la Joe Biden, care iată ce frumos s-a exprimat: ”Săptămâna viitoare mă voi afla la Alabama, pentru a vizita o fabrică Lockheed Martin, unde se produc rachetele Javelin pe care le trimitem în Ucraina. Vreau să mulțumesc muncitorilor americani, să le mulțumesc pentru că produc armele care opresc avansul rușilor în orașele ucrainene, precum Kiev. Munca lor din greu a jucat un rol critic în a ne asigura că Putin eșuează în Ucraina.”

 

Cum ar veni, totul pentru front, totul pentru victorie. 

 

Desigur, liderul de la Casa Albă a catalogat retorica nucleară venită dinspre Kremlin ca fiind ”iresponsabilă”, declarând că Statele Unite ”sunt pregătite pentru orice”. Nu la fel de iresponsabilă i se pare lui Biden escaladarea continuă a conflictului. Înarmarea Ucrainei până la refuz. Coalizarea și implicarea în război a peste 40 de state. Trimiterea de mercenari. Lipsa oricărei inițiative în negocierile de pace. Și așa mai departe. 

 

Mai mult de 28 de celebrităţi din Germania l-au avertizat într-o scrisoare deschisă pe cancelarul Olaf Scholz că livrările de armament greu către Ucraina ar putea să ducă la declanşarea celui de-al Treilea Război Mondial (deja s-a întâmplat, între timp, chiar dacă nimeni nu a anunțat oficial). ”Faptul că Vladimir Putin a încălcat dreptul internaţional atacând Ucraina nu justifică acceptarea riscului că acest război se va intensifica şi va deveni un conflict nuclear”, au precizat semnatarii scrisorii. Ei au mai spus că responsabilitatea declanşării unui posibil conflict nuclear nu aparţine doar ”agresorului iniţial”, ci şi ”celor care, în deplină cunoştinţă de cauză, îi oferă acestuia un motiv să acţioneze într-o posibilă manieră criminală”.

 

Din nefericire, marionetele pe care le-am surprins în acțiune în cei doi ani de pandemie se comportă identic și pe timp de război. Execută ordinele fără să crâcnească. Fără să le pese de impactul ”criminal” asupra simplilor cetățeni.

Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0

Salut ,

Mă adresez in special Sofiei și lui andrei_andrey.

Acum daca telenovela legata de leuțul curios s-a încheiat , în sfârșit e banat și daca va plictisiți grav puteți baga un ochi pe secțiunea Mh 😉

Acolo e ceva mai multa activitate ,

de exeplu colegul Mihai și-ar înmuia și el "biscuitele" in lapte însă e tare nehotărât .

Acum câteva zile a fost la " Scândurica " , 

ea a coborât sa îl urce sus că îi era frica de lift , foarte mulțumit a fost de ea  însă e zagrcit și nu vrea sa ne lase și nouă o recenzie .

Eu am avut niște discuții cu o fata și în final a avut loc o dulce împăcare , fata zice că te cunoaște de pe Tg Jiu Sofia deși nu sunteți prietene (Erika), ...și multe altele .. 😊

Salute' 

Link spre comentariu
  • Telefon: 0746 490 437
  • Disponibila
  • Telefon: 0746 490 437
  • Disponibila
57 minutes ago, Tinderboy said:

Salut ,

Mă adresez in special Sofiei și lui andrei_andrey.

Acum daca telenovela legata de leuțul curios s-a încheiat , în sfârșit e banat și daca va plictisiți grav puteți baga un ochi pe secțiunea Mh 😉

Acolo e ceva mai multa activitate ,

de exeplu colegul Mihai și-ar înmuia și el "biscuitele" in lapte însă e tare nehotărât .

Acum câteva zile a fost la " Scândurica " , 

ea a coborât sa îl urce sus că îi era frica de lift , foarte mulțumit a fost de ea  însă e zagrcit și nu vrea sa ne lase și nouă o recenzie .

Eu am avut niște discuții cu o fata și în final a avut loc o dulce împăcare , fata zice că te cunoaște de pe Tg Jiu Sofia deși nu sunteți prietene (Erika), ...și multe altele .. 😊

Salute' 

Nu o cunosc frate pe aceasta Erika,dacă ea ma cunoaște ok lasă-mă cu ea ,ca eu nu am prietenii cu nimeni de pe Targu-Jiu... si nu ma bag eu în discuții unde nu am treaba.

Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0
1 minute ago, Sofia91 said:

Nu o cunosc frate pe aceasta Erika,dacă ea ma cunoaște ok lasă-mă cu ea ,ca eu nu am prietenii cu nimeni de pe Targu-Jiu... si nu ma bag eu în discuții unde nu am treaba.

Nu asta era ideea las-o pe fata aia , 

acum că nu mai ai cu cine sa te certi ,...și ca sa nu îți ieși din mana poate găsești pe Mh😅

 ,acolo e ceva mai animat forumul decât la "voi" ,..😉

capisci ?!😛

Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0
4 minutes ago, Tinderboy said:

Nu asta era ideea las-o pe fata aia , 

acum că nu mai ai cu cine sa te certi ,...și ca sa nu îți ieși din mana poate găsești pe Mh😅

 ,acolo e ceva mai animat forumul decât la "voi" ,..😉

capisci ?!😛

.......soro 

poate vii vreodată și pe la Severin sa ne jucam cu  "cobrița" ta 😇

Link spre comentariu
  • Telefon: 0746 490 437
  • Disponibila
  • Telefon: 0746 490 437
  • Disponibila
1 hour ago, Tinderboy said:

.......soro 

poate vii vreodată și pe la Severin sa ne jucam cu  "cobrița" ta 😇

Nu vin la Severin, încetează ca nu ma ma apuc eu sa ma cert pe undeva fără sa fie ceva legat strict de mine

  • Haha 1
Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0
4 minutes ago, Sofia91 said:

Nu vin la Severin, încetează ca nu ma ma apuc eu sa ma cert pe undeva fără sa fie ceva legat strict de mine

Înțeleg că nu îți place să te bagi in seama ....ok,

te las atunci sa te plictisești 😊,

daca ai nevoie de ceva și te pot ajuta poți apela ca și la un bun amic .

Seara faină  !

 

Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0
9 minutes ago, Tinderboy said:

Înțeleg că nu îți place să te bagi in seama ....ok,

te las atunci sa te plictisești 😊,

daca ai nevoie de ceva și te pot ajuta poți apela ca și la un bun amic .

Seara faină  !

 

A .....,

avem și noi aici "discuții generale " ,

numai că noi le-am zis ,

" Ce mai e nou " 😇

Link spre comentariu
Vizitator Tinderboy
Reputație: 0
39 minutes ago, Tinderboy said:

A .....,

avem și noi aici "discuții generale " ,

numai că noi le-am zis ,

" Ce mai e nou " 😇

scuze ,

" Ce mai e bun " ,

greșii eu  👍

Link spre comentariu

  • Oras:Everywhere
  • Oras:Everywhere

Te rog mult sa ma faci si pe mine sa inteleg. Ti-am gresit eu cu ceva?

 

Daca te simți atacat poate ai greșit dacă nu.. eu nu am menționat pe nimeni dar în sinea voastră va știți !

Dar nu vreți sa terminați cu prostiile :)) Pe bune parca sunteți copii 😀😀😀 ce tot băgați boata printre gard la câine ! Vad ca sunteți mulți.si n_aveti nicio boala 😁😁😁😁😁

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...