Sari la conținut

Pareri despre "Dresor de lei si de fraieri"?


Postări Recomandate

Vizitator CharonIV
Reputație: 0
1 minute ago, alexazerty said:

Asa, ati terminat, copilashi?

Cred ca maine se va urca interviul happyfish, abia astept sa il vad, sper sa lase partea buna, cand se baga tudor peste godzilla si il distruge psihologic pe "poponetz" :)))

Ma crezi ca n-am facut atata munca de detectiv in toata viata mea cat am facut pe forumul asta in ultima saptamana :))))) 

Link spre comentariu

*prima carte, care ar fi

1 minute ago, mArio47 said:

Am citit si eu aproape toata cartea, ma asteptam la cu totu' altceva mi se pare ca e scrisa pentru copii . 

pai nah, este o carte pentru copiii zoomeri ca sa o anteleaga si ei usor, eventual sa se dea si la BAC, ca sigur o sa ia aia numai note de 10, ca ar studia-o cu placere si de asemenea, pentru toti analfabetii cu 8 clase care are scoala vietii sa anvete si ei cum sa devina bombardieri, este scrisa ca un fel de tutorial pentru orice analfabet, este atat de simplu sa o citeasca chiar daca nu au citit pana acuma,dar de dragu lui Nutzu, invata si ei sa citeasca

Trebuie doar sa faci trafic de carne vie, camatarie si sa ai la mana niste politicieni corupti, si mult tupeu, ah si sa fi psihopat care deobicei asa te nasti, destul de usor :)))

  • Haha 1
Link spre comentariu
3 minutes ago, alexazerty said:

*prima carte, care ar fi

pai nah, este o carte pentru copiii zoomeri ca sa o anteleaga si ei usor, eventual sa se dea si la BAC, ca sigur o sa ia aia numai note de 10, ca ar studia-o cu placere si de asemenea, pentru toti analfabetii cu 8 clase care are scoala vietii sa anvete si ei cum sa devina bombardieri, este scrisa ca un fel de tutorial pentru orice analfabet, este atat de simplu sa o citeasca chiar daca nu au citit pana acuma,dar de dragu lui Nutzu, invata si ei sa citeasca

Trebuie doar sa faci trafic de carne vie, camatarie si sa ai la mana niste politicieni corupti, si mult tupeu, ah si sa fi psihopat care deobicei asa te nasti, destul de usor :)))

Propun unificarea acestui topic cu cel al lui @horny_gooner cu La mulți ani România.

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:prea sus
  • Oras:prea sus
1 minute ago, alexazerty said:

*prima carte, care ar fi

pai nah, este o carte pentru copiii zoomeri ca sa o anteleaga si ei usor, eventual sa se dea si la BAC, ca sigur o sa ia aia numai note de 10, ca ar studia-o cu placere si de asemenea, pentru toti analfabetii cu 8 clase care are scoala vietii sa anvete si ei cum sa devina bombardieri, este scrisa ca un fel de tutorial pentru orice analfabet, este atat de simplu sa o citeasca chiar daca nu au citit pana acuma,dar de dragu lui Nutzu, invata si ei sa citeasca

Trebuie doar sa faci trafic de carne vie, camatarie si sa ai la mana niste politicieni corupti, si mult tupeu, ah si sa fi psihopat care deobicei asa te nasti, destul de usor :)))

Nu mai tin minte prima carte, nu prea citesc carti de fel dar iti pot enumera cateva .

Gandire rapida, Gandire lenta 

Tata bogat, Tata sarac

Pranzul dezgolit

 

  • Haha 1
Link spre comentariu

Stai boss ka kitesk recenzii la karte mai keva ka la kurve. Uite aiki:

O experienta inedita

Starile prin care am trecut citind aceasta carte au fost numeroase si diverse: de la fericire extatica si tristete existentiala pana la mandrie ca sunt roman si rusine ca nu sunt camatar.
Scopul cartii este dorinta febrila a autorului de a mina pana in cele mai adanci cotloane in mintea acestui erou national consacrat, acestui monstru sacru al intelectualitatii: Nutu Camataru. 

Argumente Pro

- Mi-au disparut datoriile
- Am pus 15 kg de tesut muscular
- Sunt mai fericit

Argumente Contra

- Nu are destule poze

 

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:_Galati, un sat asfaltat
  • Oras:_Galati, un sat asfaltat
Acum 2 ore, alexazerty a spus:

luati de aici poporule, asta ti-ai dorit, o carte despre un interlop scrisa de un baietel de bani gata milionar

La minutul 38:10

Aia materie de bac🤣🤣🤣

Bip bip

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
Vizitator Futanaki
Reputație: 0

Am cumparat cartea de pe site-ul oficial tocmai ca bani sa mearga pentru o cauza nobila. Am citit cartea in 3 ore .... Impreuna cu o sticla de Havana especial ... 🤪

Nota 10 pentru povestitor... Foooarte tare paralela dintre caini si oameni😉.

Recomand NUMAI celor care au dosare pe rol sau control judiciar sau sentinte de orice fel...😎

PS: este ca un un vin vechi... Multi il beau dar putini il "simt" cu adevarat.

Link spre comentariu

  • Oras:Departe
  • Oras:Departe

Am citit o.Slaba.

scurta si fara detalii picante asa cum ne ei zice Maticiuc in prefata.Degeaba e tot ce e in carte adevarat daca nu e tot adevarul in carte.

lipsa perioada comunista,lipsa perioada de dupa,lipsa Legiunea Straina si multe altele.

in schimb apar nume cunoscute din trecut si prezent:Fane Spoitoru,Costel Bugatti,Manu Bombardieru,Box,Aticu,Mogos,Mona Dansatoarea,Dinu Damaschin,etc.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...