Sari la conținut

Asigurare auto😤


Davai

Postări Recomandate

  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

O dimineata relativ frumoasa de decembrie,lasand sirul lucrurilor sa se consume dupa obisnuita zilnica,facut cafeaua..aprind o tigara,si primesc un mesaj de la firma de asigurari,in care scrie ca,in cateva zile expira asig auto,stiam de acest fapt,zic ok,aveam un nr de tel la care sa sun pt info,toate bune pana aici..raspunde o gagicuta,si imi explica faptul ca s-au cam scumpit asigurarile..bla bla(stiu ca e nasol ca in decembrie sa faci asigurare,dar asa a fost sa fie,asta vb pt oamenii de rand,nu pt cei care se lafaie in bani) anul trecut am platit 670 de lei pt 1 an,o intreb pe cucoana ce si cum si imi raspunde frumos si cu calm,cea mai ieftina asig pt dvs e 1170 de lei,o rog sa imi repete suna..si da,e 1170 de lei(fara evenimente rutiere) bai baiatule,cum Plm sa scumpesti in halul asta? Bag pula in tara asta,bag pula in toti conducatorii,si bag pula in tot,e o tara criminala...totul s-a scumpit foarte mult,enorm de mult,cred ca incep sa imi caut rostul in tarile calde,va salut si scuzati limbajul,dar nu se mai poate,e prea mare bataia de joc la adresa omului de rand din tara asta!

  • Like 3
  • Haha 1
Link spre comentariu

Ia-ti talonul si buletinul si incearca si langa piata de la tine sau langa cel mai apropiat mall... sau fa-ti singur o simulare pe internet... de la 670 lei ar fi trebuit sa fie cam 900 si ceva... Da, s-au scumpit 30%... 

Asa este, Romania la nivel politic este condusa de prosti, care nu ii recomanda nimic decat vocea si talentul de a da spagi pentru a fi pe functii incompatibile cu domeniul studiilor lor si nivelul de experienta.

https ://www.youtube.com/watch?v=30IGO2vSd78

https://www.youtube.com/watch?v=30IGO2vSd78

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot suntem acasă
  • Oras:Peste tot suntem acasă
Acum 2 ore, Davai a spus:

Bag pula in tara asta,bag pula in toti conducatorii,si bag pula in tot,e o tara criminala...

asta e țara în care trăim si din păcate uni dintre noi suntem cam vinovați aici că noi am mers la vot si am pus Neamțul la putere iar acum il doare in pulă de noi românii care suferim in țara unde ne-am născut.  Trist dar adevarat🤮. Ne meritam soarta atâta timp cât stam in case si nu iesim in stradă sa ne strigăm nemulțumirea,  in general zic ca nu doar scumpirea asigurărilor este o problemă in țara asta.

Vă salut

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
3 hours ago, Davai said:

O dimineata relativ frumoasa de decembrie,lasand sirul lucrurilor sa se consume dupa obisnuita zilnica,facut cafeaua..aprind o tigara,si primesc un mesaj de la firma de asigurari,in care scrie ca,in cateva zile expira asig auto,stiam de acest fapt,zic ok,aveam un nr de tel la care sa sun pt info,toate bune pana aici..raspunde o gagicuta,si imi explica faptul ca s-au cam scumpit asigurarile..bla bla(stiu ca e nasol ca in decembrie sa faci asigurare,dar asa a fost sa fie,asta vb pt oamenii de rand,nu pt cei care se lafaie in bani) anul trecut am platit 670 de lei pt 1 an,o intreb pe cucoana ce si cum si imi raspunde frumos si cu calm,cea mai ieftina asig pt dvs e 1170 de lei,o rog sa imi repete suna..si da,e 1170 de lei(fara evenimente rutiere) bai baiatule,cum Plm sa scumpesti in halul asta? Bag pula in tara asta,bag pula in toti conducatorii,si bag pula in tot,e o tara criminala...totul s-a scumpit foarte mult,enorm de mult,cred ca incep sa imi caut rostul in tarile calde,va salut si scuzati limbajul,dar nu se mai poate,e prea mare bataia de joc la adresa omului de rand din tara asta!

sa ne bagam pl mai bine in golanii de la city Insurance pentru ca datorita lor s-au scumpit preturile politelor RCA, si sa ne mai bagam ceva in anusul celor de la ASF care au fost mana in mana cu city insurance si nu au verificat cum a trebuit si ce a trebui de verificat.

Ca si in cazul scarbei care a dat teapa secolului ajungand la o avere de 2 miliarde de euro, de acum cativa ani la Astra , mosul ala scarbos Adamescu, si city insurance au dat un tun asemanator acum in 2021, dar nu vedem niciun vinovat trimis in judecata, ce ar merita astia? confiscat tot ce au ei si rudele lor care nu pot nici aia sa arate cu ce bani au ridicat case, masini conturi bancare etc si apoi lasati in libertate in curul gol angajati pe 1400 de lei intr-un apartament din ferentari,asta ar trebui facut si asta ar face o tara dreapta cu cetatenii ei. Acolo unde dreptatea nu este mascata de o democratie falsa si bazata pe hotie

De ce sa platim noi scumpiri ale politelor RCA cand unii au furat? De ce inca o data se demonstreaza ca nu se face nimic in tara asta? sunt sigur ca si aici ca si in alte tunuri sunt implicati comunistii din SRI !! domnilor de la SRI unii nu am uitat de ce ati facut cu Hexi Pharma , ca si acolo sunteti implicati si murdari de cacat , jegurilor!!

Daca aveti o masina cat de cat noua, adica mai noua de 9 ani, sfatul meu este sa va faceti CASCO, mai platiti ceva bani in fiecare luna dar nu aveti batai de cap, ,eu platesc casco la masini de 12 ani de zile (stiu imi mai cumparam vreo 10 rable cum au toti marletii din germania,dar nu se compara cu o masina tipla noua) si numai aveti batai de cap, nu tre sa dati pe nimeni in judecata daca are asigurare la city insurance sau in bulgaria, pur si simplu firma la care aveti casco preia cazul va da despagubirea in cateva zile maxim 1-2 saptamani dupa caz, voi va reparati masina si ei dau in judecata la randul lor pe cine trebuie. Judecata pe civil dureaza si ani de zile , asa ca cea mai inteleapta alegerea este CASCO, dar romanul la rabla de 1500 de euro nu vrea sa plateasca nimic, daca se poate sa bage doar benzina si ulei exact ca la o masina noua, ete nu se poate si cu penisul in fund si cu sufletul in RAI.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland

@pulcher tariful e cel mai mic din UE , dar avem cele mai mici salarii din UE, deci faptul ca politele RCA s-au dublat dar salariile cele mai mici in continuare se traduce prin raportul pret-salariu la cel mai mare din UE.

faptul ca unii castiga zeci de mii de euro pe luna e altceva

De aia cand s-a propus sa se supra-impoziteze masinile si casele de lux ,parlamentarii s-au cacat pe ei ,infractorii ,ca le era tarsa sa dea dublu/triplu pe impozit

Scumpirile politelor si alte scumpiri bat in oamenii care au salarii si venituri modeste

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Palas
  • Oras:Palas
3 minutes ago, niku_b890 said:

@pulcher tariful e cel mai mic din UE , dar avem cele mai mici salarii din UE, deci faptul ca politele RCA s-au dublat dar salariile cele mai mici in continuare se traduce prin raportul pret-salariu la cel mai mare din UE.

faptul ca unii castiga zeci de mii de euro pe luna e altceva

De aia cand s-a propus sa se supra-impoziteze masinile si casele de lux ,parlamentarii s-au cacat pe ei ,infractorii ,ca le era tarsa sa dea dublu/triplu pe impozit

Scumpirile politelor si alte scumpiri bat in oamenii care au salarii si venituri modeste

Cunosc o droaie de cocalari de 30-35 de ani fara serviciu permanent care au Porsche Cayenne sau BMW X6 si stau cu parintii. In orice tara din vest automobilul de peste 15000 euro e un lux.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Peste tot suntem acasă
  • Oras:Peste tot suntem acasă
Acum 7 minute, pulcher a spus:

Cunosc o droaie de cocalari de 30-35 de ani fara serviciu permanent care au Porsche Cayenne sau BMW X6 si stau cu parintii. In orice tara din vest automobilul de peste 15000 euro e un lux.

România,  țara tuturor posibilităților 😂

Link spre comentariu
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland

si eu cunosc aceeasi cocalari dar pescari care au masini de tipul celor pe care le-ai mentionat

eu am o masina care noua am dat pe ea 30k euro si sunt saracut ,deci nu e niciun lux masina de 15k euro,parere mea

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu
4 hours ago, Davai said:

O dimineata relativ frumoasa de decembrie,lasand sirul lucrurilor sa se consume dupa obisnuita zilnica,facut cafeaua..aprind o tigara,si primesc un mesaj de la firma de asigurari,in care scrie ca,in cateva zile expira asig auto,stiam de acest fapt,zic ok,aveam un nr de tel la care sa sun pt info,toate bune pana aici..raspunde o gagicuta,si imi explica faptul ca s-au cam scumpit asigurarile..bla bla(stiu ca e nasol ca in decembrie sa faci asigurare,dar asa a fost sa fie,asta vb pt oamenii de rand,nu pt cei care se lafaie in bani) anul trecut am platit 670 de lei pt 1 an,o intreb pe cucoana ce si cum si imi raspunde frumos si cu calm,cea mai ieftina asig pt dvs e 1170 de lei,o rog sa imi repete suna..si da,e 1170 de lei(fara evenimente rutiere) bai baiatule,cum Plm sa scumpesti in halul asta? Bag pula in tara asta,bag pula in toti conducatorii,si bag pula in tot,e o tara criminala...totul s-a scumpit foarte mult,enorm de mult,cred ca incep sa imi caut rostul in tarile calde,va salut si scuzati limbajul,dar nu se mai poate,e prea mare bataia de joc la adresa omului de rand din tara asta!

Ghinion.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
1 oră în urmă, pulcher a spus:

Cunosc o droaie de cocalari de 30-35 de ani fara serviciu permanent care au Porsche Cayenne sau BMW X6 si stau cu parintii. In orice tara din vest automobilul de peste 15000 euro e un lux.

Pe ma-ta nu ai cunoscut-o sandilaule!🤣

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
1 oră în urmă, pulcher a spus:

Cunosc o droaie de cocalari de 30-35 de ani fara serviciu permanent care au Porsche Cayenne sau BMW X6 si stau cu parintii. In orice tara din vest automobilul de peste 15000 euro e un lux.

Esti cel mai mare cocalar bulangiule, parasuta muista! Daca tu poti face looping cu AN2, tonouri si alta muie cata iti iei cu fiecare postare, inseamna ca esti doar un bulangiu! Muie, te provoc bulangiule de 50 de ani! Iti dau muie pana mori parasutistul pulii!🤣🤣🤣

 

 

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
1 oră în urmă, pulcher a spus:

Cunosc o droaie de cocalari de 30-35 de ani fara serviciu permanent care au Porsche Cayenne sau BMW X6 si stau cu parintii. In orice tara din vest automobilul de peste 15000 euro e un lux.

Cunosti o pula saracule mitoman!🤣

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 1 oră, niku_b890 a spus:

@pulcher tariful e cel mai mic din UE , dar avem cele mai mici salarii din UE, deci faptul ca politele RCA s-au dublat dar salariile cele mai mici in continuare se traduce prin raportul pret-salariu la cel mai mare din UE.

faptul ca unii castiga zeci de mii de euro pe luna e altceva

De aia cand s-a propus sa se supra-impoziteze masinile si casele de lux ,parlamentarii s-au cacat pe ei ,infractorii ,ca le era tarsa sa dea dublu/triplu pe impozit

Scumpirile politelor si alte scumpiri bat in oamenii care au salarii si venituri modeste

Te-ai adresat bine , saracul asta nu are nici macar bani pentru vaselină sa evite bataturile din palma! In viata ta nu o sa iti permita o trotineta!🤣

 

 

 

i

p trotineta bulangiule

  • Like 1
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București

Dramatica situatie...piratii de la City si poate si cei de la ASF au mai produs un mare val tsunami , după scandalul Astra.

Cei implicati in scandalul Astra au fost totuși condamnati de justitie.

ASF si-a  " facut" datoria dar City a dat faliment.

Batista pe tambal, vin sarbatorile , curg banii si primele la ASF, pariem ca așa va fi si anul asta ? Mai sunt vaci de muls pe aici...he !☺😠🥵

Morala este simplă :

Evitati RCA urile cele mai ieftine ( ca si băncile care acorda cele mai mari dobanzi , auzi , 11 % pe an la $, la defuncta Banca Columna!).

Renuntati la masinile de capacitate mare. 

Este bine?🤗😉😃

 

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
6 hours ago, derwall said:

Dramatica situatie...piratii de la City si poate si cei de la ASF au mai produs un mare val tsunami , după scandalul Astra.

Cei implicati in scandalul Astra au fost totuși condamnati de justitie.

ASF si-a  " facut" datoria dar City a dat faliment.

Batista pe tambal, vin sarbatorile , curg banii si primele la ASF, pariem ca așa va fi si anul asta ? Mai sunt vaci de muls pe aici...he !☺😠🥵

Morala este simplă :

Evitati RCA urile cele mai ieftine ( ca si băncile care acorda cele mai mari dobanzi , auzi , 11 % pe an la $, la defuncta Banca Columna!).

Renuntati la masinile de capacitate mare. 

Este bine?🤗😉😃

 

Sa nu uitam si de cacatul care a dat tun la Carpatica si ala din cate stiu a fost condamnat dar la 3 ani de inchisoare pff daca unul fura o paine ia mai mult! In tara asta daca esti condamnat parca totul s-a rezolvat, prejudiciile se recupereaza vreodata? de la cine?

SRI-ul si alte gunoaie care fac jocuri politice sunt adanc bagati in cacat pana in gat, aproape ca nu e TUN de zeci de milioane de euro in care sa nu fie ofiteri de la SRI ,cacatii astia ai tarii care stau pe salarii de mii de euro pe luna din banii poporului.

Multa muie pentru toti carnatii care ne asculta telefoanele si cu asta justifica ca fac ceva pisam-as pe mormantul lor.

Si pe ei si pe ASF si pe toate institutiile astea care saracesc tara si nu produc nimic , nici macar nu-si fac treaba pentru care sunt platiti.

Am fi o tara dezvoltata daca nu ar mai fi gunoaie care sa capuseze si sa fure, dar asa ramane o utopie ca va fi vreodata bine

 

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:București
  • Oras:București
Acum 40 minute, niku_b890 a spus:

Sa nu uitam si de cacatul care a dat tun la Carpatica si ala din cate stiu a fost condamnat dar la 3 ani de inchisoare pff daca unul fura o paine ia mai mult! In tara asta daca esti condamnat parca totul s-a rezolvat, prejudiciile se recupereaza vreodata? de la cine?

SRI-ul si alte gunoaie care fac jocuri politice sunt adanc bagati in cacat pana in gat, aproape ca nu e TUN de zeci de milioane de euro in care sa nu fie ofiteri de la SRI ,cacatii astia ai tarii care stau pe salarii de mii de euro pe luna din banii poporului.

Multa muie pentru toti carnatii care ne asculta telefoanele si cu asta justifica ca fac ceva pisam-as pe mormantul lor.

Si pe ei si pe ASF si pe toate institutiile astea care saracesc tara si nu produc nimic , nici macar nu-si fac treaba pentru care sunt platiti.

Am fi o tara dezvoltata daca nu ar mai fi gunoaie care sa capuseze si sa fure, dar asa ramane o utopie ca va fi vreodata bine

 

A, uitasem de Carpatica😋🤗

Buuun , in prezent Romania are cam 250 de Agentii.

Cu cca. 20.000 de angajati.

Cu alte cuvinte, cca 20.000 de termite...

Plus mii de angajati pe la Primarii, CJ, Prefecturi.

A, la SGG numai vreo 4.500 de oameni...pfuiii.

Cică declaratii de avere. Cu câteva zile înainte isi scot banii din conturi, ca sa declare doar sumele de la data declaratiei. Halal Stat!

 

  • Like 4
  • Minus 2
Link spre comentariu
Acum 9 ore, derwall a spus:

 

Evitati RCA urile cele mai ieftine ( ca si băncile care acorda cele mai mari dobanzi , auzi , 11 % pe an la $, la defuncta Banca Columna!).

Renuntati la masinile de capacitate mare. 

 

1. Degeaba fac eu la Tiriac, daca ma loveste unul care are la City. ( daca faci cu decontare directa, mai pui vreo 40%...merita doar la masini mai scumpe,)

 

2. Nu poti fi bombardier cu masina de 1.3   :)))

  • Like 2
Link spre comentariu
5 hours ago, niku_b890 said:

Sa nu uitam si de cacatul care a dat tun la Carpatica si ala din cate stiu a fost condamnat dar la 3 ani de inchisoare pff daca unul fura o paine ia mai mult! In tara asta daca esti condamnat parca totul s-a rezolvat, prejudiciile se recupereaza vreodata? de la cine?

SRI-ul si alte gunoaie care fac jocuri politice sunt adanc bagati in cacat pana in gat, aproape ca nu e TUN de zeci de milioane de euro in care sa nu fie ofiteri de la SRI ,cacatii astia ai tarii care stau pe salarii de mii de euro pe luna din banii poporului.

Multa muie pentru toti carnatii care ne asculta telefoanele si cu asta justifica ca fac ceva pisam-as pe mormantul lor.

Si pe ei si pe ASF si pe toate institutiile astea care saracesc tara si nu produc nimic , nici macar nu-si fac treaba pentru care sunt platiti.

Am fi o tara dezvoltata daca nu ar mai fi gunoaie care sa capuseze si sa fure, dar asa ramane o utopie ca va fi vreodata bine

 

Teai suparat boss ?  Nu te mai supi ca faci tensiune și nu e bine după aia dai de alți cacati prin spitale 😂😂😂😂

Link spre comentariu
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
  • Telefon: 0770999899
  • Oras:wonderland
16 hours ago, Daumoda said:

Teai suparat boss ?  Nu te mai supi ca faci tensiune și nu e bine după aia dai de alți cacati prin spitale 😂😂😂😂

Nu ma supar glumetule, daca as avea puterea necesara crede-ma ca ar disparea toti infectii din toate sistemele.

Noroc ca stau bine cu inima si nu ma afecteaza asa simplu orice chestie, zic doar ca e urat ca in tara noastra care este o tara asa de frumoasa, insa datorita gunoielor care o conduc si o capuseaza, nu avem nicio industrie la nivel inalt si nimic nu este cum ar trebui sa fie : nu tu agricultura, cultura,economie,sanatate, nimic , ca in niciun domeniu nu este seriozitate...toti ajung pe posturi cheie si de conducere fie sugand pula fie pe nepotism, in functii importante unde trebuiesc luate decizii importante care vizeaza in anumite sectoare mii si zeci de mii de persoane, MOSII isi aduc curvele amante! Un exemplu de nepotism si amantlacuri este CNADNR si dau doar exemplul asta ca sa fiu in ton cu drumurile,masinile,rovinieta etc

vorba din reclama :  "- N-ai cu cine ba ,n-ai cu cine...ce vrei ba, niste tarani!"

  • Like 1
  • Haha 1
Link spre comentariu

Doamne, cat de misto e sa ii vezi pe aia care au votat iohanis/penele/usere ca se tavalesc in chinuri !

Cand o ardeau aia cu "muie pesede" erati extaziati, se urca orgasmu' pe voi, erati zei.

Da' ete ca "ai vostri" v-au cam dat muia voua (haha cu pesede au facut combinatie ca na, e vorba de bani muuulti).

Asa ca...muie alegatorilor "culti", care "stie ei" cum pesede e comunist si cum "dreapta" ii scoate din necaz!

Haha serios, nu incerc sa trollez pe nimeni, e doar foooarte distractiv!

P.S. Aia care au votat pesede nu au nimic de zis, s-au prins repede ca de la marcelica-securica nu pot avea asteptari ...

  • Haha 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 11 minute, deville9 a spus:

Doamne, cat de misto e sa ii vezi pe aia care au votat iohanis/penele/usere ca se tavalesc in chinuri !

Cand o ardeau aia cu "muie pesede" erati extaziati, se urca orgasmu' pe voi, erati zei.

Da' ete ca "ai vostri" v-au cam dat muia voua (haha cu pesede au facut combinatie ca na, e vorba de bani muuulti).

Asa ca...muie alegatorilor "culti", care "stie ei" cum pesede e comunist si cum "dreapta" ii scoate din necaz!

Haha serios, nu incerc sa trollez pe nimeni, e doar foooarte distractiv!

P.S. Aia care au votat pesede nu au nimic de zis, s-au prins repede ca de la marcelica-securica nu pot avea asteptari ...

Nu știu bre cine ești, da'  bine le mai zici 

🙆🏻

  • Minus 1
Link spre comentariu

40 minutes ago, deville9 said:

Doamne, cat de misto e sa ii vezi pe aia care au votat iohanis/penele/usere ca se tavalesc in chinuri !

Cand o ardeau aia cu "muie pesede" erati extaziati, se urca orgasmu' pe voi, erati zei.

Da' ete ca "ai vostri" v-au cam dat muia voua (haha cu pesede au facut combinatie ca na, e vorba de bani muuulti).

Asa ca...muie alegatorilor "culti", care "stie ei" cum pesede e comunist si cum "dreapta" ii scoate din necaz!

Haha serios, nu incerc sa trollez pe nimeni, e doar foooarte distractiv!

P.S. Aia care au votat pesede nu au nimic de zis, s-au prins repede ca de la marcelica-securica nu pot avea asteptari ...

Lafel ma bukur #sieu boss la asta dar ma bucur și kand văd o civilă pescarita da un loverboy pa același principiu: ai ales o MARE MUIE 😂😂😂😂

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...