Sari la conținut

Fascinația puterii versus farmecul vieții


Postări Recomandate

  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
La 28.12.2021 la 9:53, CharonIV a spus:

Inca astept documentarul despre baza nazista de pe luna 

Nu cre'că au avut vreo bază pe lună, cel mai probabil, zic unii...au luat contact cu civilizații extraterestre care le-ar fi furnizat diverse cunoștințe științifice. Acest contact s-ar fi întrerupt când "ăia" au văzut de a ce se "jucau" naziștii

 

 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator CharonIV
Reputație: 0
Acum 4 minute, cincistele a spus:

Nu cre'că au avut vreo bază pe lună, cel mai probabil, zic unii...au luat contact cu civilizații extraterestre care le-ar fi furnizat diverse cunoștințe științifice. Acest contact s-ar fi întrerupt când "ăia" au văzut de a ce se "jucau" naziștii

 

 

 

am vazut si eu pe history asta ,dar acum vreo 3 ani sa zic ,ca nazistii cautau tot felul de artefacte de origine extraterestra pe toate teatrele de razboi ,aveau o brigada speciala pentru a le repera 

 

Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 5 minute, CharonIV a spus:

am vazut si eu pe history asta ,dar acum vreo 3 ani sa zic ,ca nazistii cautau tot felul de artefacte de origine extraterestra pe toate teatrele de razboi ,aveau o brigada speciala pentru a le repera 

 

Da, există literatură multă pe treaba asta...chiar îmi aduc aminte că prima oară am auzit de așa ceva când am dat peste un personaj într-un joc video. Maria Blavatsky parcă.

Evident că există și multe povești și basme în toate teoriile astea conspiraționiste, da' mie-mi plac poveștile și poate că pe undeva mai există și anumite lucruri adevărate. Nu iese fum fără foc 🤷🏻

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 38 minute, cincistele a spus:

Nu cre'că au avut vreo bază pe lună, cel mai probabil, zic unii...au luat contact cu civilizații extraterestre care le-ar fi furnizat diverse cunoștințe științifice. Acest contact s-ar fi întrerupt când "ăia" au văzut de a ce se "jucau" naziștii

 

 

 

Iarasi ai baut zeama de pufoaica bulangiule? 🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

"RATACITOR PRINTRE STELE"

Publicat in 1913, romanul "Ratacitor printre stele"
este ultima carte de geniu scrisa de London.

" imbracat astfel, paseam prin spatiul interstelar, inflacarat de cunoasterea faptului ca eram la un pas de marea aventura, in care, la sfarsit, aveam sa gasesc toate formulele cosmice si sa-mi clarific secretul esential al universului. In mana tineam o bagheta lunga de sticla. Bagheta imi era data sa o port ca, in trecere, sa ating cu varful ei fiecare stea. Iar eu stiam cu deplina certitudine ca daca nu reuseam sa ating fie si numai o singura stea, urma sa fiu aruncat intr-un de netagaduit abis de neinchipuita vina si eterna pedeapsa. Nu exista moarte. Viata este spirit, iar spiritul nu poate muri. Doar trupul moare si trece, mereu tarandu-se cu fermentul chimic care il informeaza, mereu maleabil, mereu cristalizat, doar pentru a se topi in flux si a cristaliza in forme noi si diverse, care sunt efemere si care se topesc iarasi in flux. Doar spiritul indura si continua sa se construiasca pe sine prin incarnari succesive si nesfarsite, in vreme ce-si croieste drum in sus, spre lumina. Ce voi fi cand voi trai din nou? Ma intreb. Ma intreb…”

🙆🏻

  • Minus 1
Link spre comentariu
5 hours ago, cincistele said:

Da, există literatură multă pe treaba asta...chiar îmi aduc aminte că prima oară am auzit de așa ceva când am dat peste un personaj într-un joc video. Maria Blavatsky parcă.

Evident că există și multe povești și basme în toate teoriile astea conspiraționiste, da' mie-mi plac poveștile și poate că pe undeva mai există și anumite lucruri adevărate. Nu iese fum fără foc 🤷🏻

Nu Maria, ci Helena Blavatsky, nu e doar un simplu personaj ! Este unul din fondatorii teosofiei, alaturi de Rudolf Steiner si altii. Se pare ca in Tibet ar fi luat contact cu pasagerii unui OZN, care aterizase in zona Palatului din Lhasa, capitala administrativa a Tibetului. Cartea ei, "Doctrina secreta" (astazi disparuta, nu se mai stie pe unde se afla nici manuscrisul original, exista ipoteze ca acesta s-ar afla in Biblioteca Vaticanului, in zona restrictionata, unde sunt tinute toate manuscrisele si cartile interzise, de la anul 2000 i.Hr si pana in prezent) se pare ca ar contine anumite lucruri aflate de catre ea de la acesti extraterestri, transpuse mai tarziu in teoriile care au fondat teosofia (si pe care Rudolf Steiner le-a dezvoltat in scrierile sale).

Despre nazisti vs ufos vedeti si documentarul de mai jos:

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 18 ore, cincistele a spus:

"RATACITOR PRINTRE STELE"

Publicat in 1913, romanul "Ratacitor printre stele"
este ultima carte de geniu scrisa de London.

" imbracat astfel, paseam prin spatiul interstelar, inflacarat de cunoasterea faptului ca eram la un pas de marea aventura, in care, la sfarsit, aveam sa gasesc toate formulele cosmice si sa-mi clarific secretul esential al universului. In mana tineam o bagheta lunga de sticla. Bagheta imi era data sa o port ca, in trecere, sa ating cu varful ei fiecare stea. Iar eu stiam cu deplina certitudine ca daca nu reuseam sa ating fie si numai o singura stea, urma sa fiu aruncat intr-un de netagaduit abis de neinchipuita vina si eterna pedeapsa. Nu exista moarte. Viata este spirit, iar spiritul nu poate muri. Doar trupul moare si trece, mereu tarandu-se cu fermentul chimic care il informeaza, mereu maleabil, mereu cristalizat, doar pentru a se topi in flux si a cristaliza in forme noi si diverse, care sunt efemere si care se topesc iarasi in flux. Doar spiritul indura si continua sa se construiasca pe sine prin incarnari succesive si nesfarsite, in vreme ce-si croieste drum in sus, spre lumina. Ce voi fi cand voi trai din nou? Ma intreb. Ma intreb…”

🙆🏻

Iarasi sugi pula analfbetule functiional. Bulangioaica mika si muista!🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Synagogue of Satan
  • Oras:Synagogue of Satan

sunt curios ce substanțe consumă @cincistele ca să nu-l doară prostia

p.s. un cunoscut de-al meu a ajuns cu psihoza bipolară după ce a citit cartea Viitor cu cap de mort a lui Radu Cinamar, a pierdut tot, soție, apartament, job...

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 ore, gallo a spus:

Iarasi esti beat cinci coaie? 🤣

Te-ai apucat să-mi numeri ouăle 🤣🤣🤣...da' cre'că erai pă ayahuasca, că n-ai văzut nici dublu, nici triplu...ci între !🤭 😂  

 

Acum 1 oră, -yorick- a spus:

sunt curios ce substanțe consumă @cincistele ca să nu-l doară prostia

p.s. un cunoscut de-al meu a ajuns cu psihoza bipolară după ce a citit cartea Viitor cu cap de mort a lui Radu Cinamar, a pierdut tot, soție, apartament, job...

Hehehe, de ce ești bă curios ? Vrei să scapi și tu de dureri ? 🤭🤣😂 

Oi fi și eu prost, da' tu-mi dai lecții ! 🤪🤣😂 

🙆🏻

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 4 minute, cincistele a spus:

Te-ai apucat să-mi numeri ouăle 🤣🤣🤣...da' cre'că erai pă ayahuasca, că n-ai văzut nici dublu, nici triplu...ci între !🤭 😂  

 

Hehehe, de ce ești bă curios ? Vrei să scapi și tu de dureri ? 🤭🤣😂 

Oi fi și eu prost, da' tu-mi dai lecții ! 🤪🤣😂 

🙆🏻

Ne pupi in cur sandilaule! La multi ani muistule, cu toate conspiratiile tale defectule .... Sa ma pupi in cur!🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 11 minute, cincistele a spus:

Te-ai apucat să-mi numeri ouăle 🤣🤣🤣...da' cre'că erai pă ayahuasca, că n-ai văzut nici dublu, nici triplu...ci între !🤭 😂  

 

Hehehe, de ce ești bă curios ? Vrei să scapi și tu de dureri ? 🤭🤣😂 

Oi fi și eu prost, da' tu-mi dai lecții ! 🤪🤣😂 

🙆🏻

Iarasi esti beat sandilaule!🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 18 minute, gallo a spus:

Ne pupi in cur sandilaule! La multi ani muistule, cu toate conspiratiile tale defectule .... Sa ma pupi in cur!🤣

Să te pupe șoric, bă ! 

La anus și la mulți ani ! Hai că ai șanse mari să rămui însărcinat ! 🤭🤣😂 

Frați mai ai ? Sau tot talentul e la tine ? 🤭 

🙆🏻

  • Minus 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 45 minute, cincistele a spus:

Te-ai apucat să-mi numeri ouăle 🤣🤣🤣...da' cre'că erai pă ayahuasca, că n-ai văzut nici dublu, nici triplu...ci între !🤭 😂  

 

Hehehe, de ce ești bă curios ? Vrei să scapi și tu de dureri ? 🤭🤣😂 

Oi fi și eu prost, da' tu-mi dai lecții ! 🤪🤣😂 

🙆🏻

 

Acum 20 minute, cincistele a spus:

Să te pupe șoric, bă ! 

La anus și la mulți ani ! Hai că ai șanse mari să rămui însărcinat ! 🤭🤣😂 

Frați mai ai ? Sau tot talentul e la tine ? 🤭 

🙆🏻

Betivule sandilau!🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
La 28.12.2021 la 8:04, cincistele a spus:

Istorii oculte sau mai puțin oculte, teorii conspiraționiste și nu numai 😁

 

 

 

Nu si linkul despre "Inculta Nationala" ? Sa vad ce pula mea sunt atat de prosti handicapatii de @CharonIV , @gallo , @picon si @Lucas0 ?! Sa ii fut in gura , retardatii dreacului! Muie ba! Atata prostie doar la Sosoaca am mai vazut ! 

Link spre comentariu
Vizitator CharonIV
Reputație: 0
Acum 9 minute, AleodorM a spus:

Nu si linkul despre "Inculta Nationala" ? Sa vad ce pula mea sunt atat de prosti handicapatii de @CharonIV , @gallo , @picon si @Lucas0 ?! Sa ii fut in gura , retardatii dreacului! Muie ba! Atata prostie doar la Sosoaca am mai vazut ! 

cum era vorba aia ,prostul e prost si in ziua de anul nou🤭 , la multi ani si tie ,liviule @moldoclaudiu

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...