Sari la conținut

Fascinația puterii versus farmecul vieții


Postări Recomandate

Vizitator Glock17een
Reputație: 0
La 28.12.2021 la 9:53, CharonIV a spus:

Inca astept documentarul despre baza nazista de pe luna 

Păi e un film ciudat de acum câțiva ani.Apare Hitler călare pe un dinozaur la baza nazistă de pe partea întunecată a Lunii. 🙈

Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures
Acum 39 minute, cincistele a spus:

 

Nu am rabdare sa ma uit , spune-mi te rog , e relevant? Se vorbeste despre planeta de pe care a fost exilat Lisandru69 din cauza ca e idiot? Pe Pamant nu putea sa se nasca asa ceva , asta e facut in eprubeta pe alta planeta...

  • Haha 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

 

 

Mi se confirmă și de către alții,  încercarea acestor neomarxiști, progresiști-globaliști, de a rescrie toată istoria și de a-și impune viziunea lor nenorocită asupra întregii societăți. 

Mi-e scîrbă de #rezist 🤮🤮🤮

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 ore, moldoclaudiu a spus:

Nu am rabdare sa ma uit , spune-mi te rog , e relevant? Se vorbeste despre planeta de pe care a fost exilat Lisandru69 din cauza ca e idiot? Pe Pamant nu putea sa se nasca asa ceva , asta e facut in eprubeta pe alta planeta...

Omul e o scamă, n-ai de ce să-l iei în serios, te distrezi cu el ironizându-l,  e blocat pe câteva fraze stereotipe, genul de muțunache pe care îl întorci cu cheița și-i dai drumul pe site să-i sugă virtual pă forumiști. 🤷🏻🤭🤣 

🙆🏻

  • Minus 1
Link spre comentariu
6 minutes ago, cincistele said:

 

 

Mi se confirmă și de către alții,  încercarea acestor neomarxiști, progresiști-globaliști, de a rescrie toată istoria și de a-și impune viziunea lor nenorocită asupra întregii societăți. 

Mi-e scîrbă de #rezist 🤮🤮🤮

 

Relax, USR si-au pierdut aproape toata puterea, nu mai au aceeasi priza la public ca acum 1 an. Daca mai intra in Parlament la urmatoarele alegeri, cu maxim 5% (poate un 6%) sa zica mersi. Si-au cam pus streangul de gat cand au decis sa iasa de la guvernare.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 minute, horny_gooner a spus:

Relax, USR si-au pierdut aproape toata puterea, nu mai au aceeasi priza la public ca acum 1 an. Daca mai intra in Parlament cu maxim 5% (poate un 6%) sa zica mersi. Si-au cam pus streangul de gat cand au decis sa iasa de la guvernare.

Nu mă refer doar la puterea politică. Societatea se schimbă, online-ul devine important, iar ei au o mare influență. Mi-e scîrbă de perspectiva și de viziunea lor. Dîn păcate generațiile următoare vor fi foarte influențate de japițele astea. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
2 minutes ago, cincistele said:

Nu mă refer doar la puterea politică. Societatea se schimbă, online-ul devine important, iar ei au o mare influență. Mi-e scîrbă de perspectiva și de viziunea lor. Dîn păcate generațiile următoare vor fi foarte influențate de japițele astea. 

Depinde de mai multi factori. Mai vedem peste 10-20 de ani ce va fi, dar eu cred ca nu va fi dupa cum vor ei. Uite la BLM, de exemplu, cat de mult era miscarea "pe val" acum 1 an si jumatate si acum e trecuta intr-un con de umbra, a pierdut foarte mult sprijin chiar din partea negrilor, ca sa nu mai vorbim de faptul ca nu mai sunt sprijiniti chiar de catre Biden, pe care ei l-au ajutat sa ajunga la putere, prin propaganda lor impotriva lui Trump. Si vice-presedinta SUA (imi scapa acum numele) a pierdut sprijinul lor, e si ea intr-un con de umbra, nici nu prea e vizibila pe la Casa Alba, sedintele cu Biden le are separat de ochii presei, primeste numai sarcini modeste si emite comunicate de presa rar si foarte concise sau laconice.

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures
Acum 10 minute, cincistele a spus:

 

 

Mi se confirmă și de către alții,  încercarea acestor neomarxiști, progresiști-globaliști, de a rescrie toată istoria și de a-și impune viziunea lor nenorocită asupra întregii societăți. 

Mi-e scîrbă de #rezist 🤮🤮🤮

 

Asta cu "globalistii" , "neomarxistii" si mai stiu eu ce "pericole" de care se ofera sa ne apare tocmai cei ce ne jefuiesc de ani de zile si profita la maxim de pe urma actualului sistem mi se par aiureli rasuflate.  Actualul sistem trebuie schimbat din temelii , si observ ca multi deformatori de opinie influenti incearca sa ne abata atentia de la adevaratele probleme spunandu-ne ca este un bau-bau in dulap , globalistii.  Vrem , nu vrem , globalizarea este un proces ce a inceput si nu va putea fi oprit , si cred ca am avea mai mult de castigat daca ne-am implica in modelarea procesului inspre normalitate decat sa ne opunem unui val pe care nu il putem opri. Eu am trait in comunism , am trait ani grei in tragica epoca postcomunista in care ni se promitea "luminita de la capatul tunelului" , am vazut cum pe nemultumirea poporului s-au ridicat din 4 in 4 ani ticalosi care s-au dovedit mai toxici decat cei de care "ne-au scapat" , am vrut sa ma implic la un moment dat intr-un partid , i-am ajutat in campanie dar nu s-au ferit sa poarte in fata mea discutii despre bani pentru locuri eligibile pe liste , nici despre cercuri de influenta din randul "afaceristilor" care ajuta in campanie dar trebuiesc multumiti ulterior prin functii pentru odraslele lor , contracte si chiar proiecte legislative. Au trecut ani multi de atunci si nu am observat imbunatatire , dimpotriva acutizare. Sistemul functioneaza la fel in toate tarile europene , doar ca acolo exista teama de cetatean si nu se fac lucruri atat pe fata si exista si preocupare , intr-adevar fortata , nu principiala , pentru interesul cetateanului de rand. De ce? Penmtru ca aia merg la vot cu totii. La o prezenta mare la vot , structurile din spatele partidelor nu mai sunt deloc suficiente pentru a asigura un succes. Dar chiar si asa , actualul sistem trebuie schimbat. Daca nu apare ceva mai bun , poate fi si un progresism mai modelat solutia ...

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 2 minute, moldoclaudiu a spus:

Asta cu "globalistii" , "neomarxistii" si mai stiu eu ce "pericole" de care se ofera sa ne apare tocmai cei ce ne jefuiesc de ani de zile si profita la maxim de pe urma actualului sistem mi se par aiureli rasuflate.  Actualul sistem trebuie schimbat din temelii , si observ ca multi deformatori de opinie influenti incearca sa ne abata atentia de la adevaratele probleme spunandu-ne ca este un bau-bau in dulap , globalistii.  Vrem , nu vrem , globalizarea este un proces ce a inceput si nu va putea fi oprit , si cred ca am avea mai mult de castigat daca ne-am implica in modelarea procesului inspre normalitate decat sa ne opunem unui val pe care nu il putem opri. Eu am trait in comunism , am trait ani grei in tragica epoca postcomunista in care ni se promitea "luminita de la capatul tunelului" , am vazut cum pe nemultumirea poporului s-au ridicat din 4 in 4 ani ticalosi care s-au dovedit mai toxici decat cei de care "ne-au scapat" , am vrut sa ma implic la un moment dat intr-un partid , i-am ajutat in campanie dar nu s-au ferit sa poarte in fata mea discutii despre bani pentru locuri eligibile pe liste , nici despre cercuri de influenta din randul "afaceristilor" care ajuta in campanie dar trebuiesc multumiti ulterior prin functii pentru odraslele lor , contracte si chiar proiecte legislative. Au trecut ani multi de atunci si nu am observat imbunatatire , dimpotriva acutizare. Sistemul functioneaza la fel in toate tarile europene , doar ca acolo exista teama de cetatean si nu se fac lucruri atat pe fata si exista si preocupare , intr-adevar fortata , nu principiala , pentru interesul cetateanului de rand. De ce? Penmtru ca aia merg la vot cu totii. La o prezenta mare la vot , structurile din spatele partidelor nu mai sunt deloc suficiente pentru a asigura un succes. Dar chiar si asa , actualul sistem trebuie schimbat. Daca nu apare ceva mai bun , poate fi si un progresism mai modelat solutia ...

Mda, globalizarea e un proces ce nu poate fi oprit, de acord...dar să nu fie făcută cu viziunea acestor japițe. 🤷🏻

Structural, #rezist sunt și proști și negrii în cerul gurii. Și agresivi.  Mi-e silă de ei 🤮

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Mures
  • Oras:Mures
Chiar acum, cincistele a spus:

Mda, globalizarea e un proces ce nu poate fi oprit, de acord...dar să nu fie făcută cu viziunea acestor japițe. 🤷🏻

Structural, #rezist sunt și proști și negrii în cerul gurii. Și agresivi.  Mi-e silă de ei 🤮

Spune tu care sunt destepti. Ciolacu , Simion , Citu? Si cum poti schimba cu vorbe frumoase un sistem corupt ancorat in servicii , presa si institutii. Pai aia or sa se dea singuri la o parte? Sau o sa lase justitia din mana? eu cred ca e nevoie si de agresivitate , mai ales cand nu ai deloc suportul presei pentru a-ti exprima ideile. AM vazut un grafic cu banii dati de catre partide televiziunilor in prima jumatate de an, M-am ingrozit! 16.000.000 lei PSD , 11.000.000 lei PNL. Se stie efectul televiziunilor ....

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Provence
  • Oras:Provence
Acum 14 ore, moldoclaudiu a spus:

Spune tu care sunt destepti. Ciolacu , Simion , Citu? Si cum poti schimba cu vorbe frumoase un sistem corupt ancorat in servicii , presa si institutii. Pai aia or sa se dea singuri la o parte? Sau o sa lase justitia din mana? eu cred ca e nevoie si de agresivitate , mai ales cand nu ai deloc suportul presei pentru a-ti exprima ideile. AM vazut un grafic cu banii dati de catre partide televiziunilor in prima jumatate de an, M-am ingrozit! 16.000.000 lei PSD , 11.000.000 lei PNL. Se stie efectul televiziunilor ....

Se pare ca va futeti in cur bulangiilor, doi analfabrti functionali!🤣🤣🤣

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
22 hours ago, cincistele said:

 

Nu te mai faci bine... în loc să informezi corect, te îngropi în conspirații.
Ți-am mai spus, tu alegi să fii prost (informat). Ce să-ți zic, prostire plăcută!

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Acum 3 ore, fakeaccount a spus:

Nu te mai faci bine... în loc să informezi corect, te îngropi în conspirații.
Ți-am mai spus, tu alegi să fii prost (informat). Ce să-ți zic, prostire plăcută!

 

😂😂😂 

Mulțumesc, da'  nu trebuie să fim toți niște oițe bîrsane încolonate cuminți la propaganda oficială. Nu e nimic rău în a discuta și a pune întrebări 🤷🏻 

Opresc eu pe cineva să se vaccineze sau să și ia toate măsurile de precauție pe care le socotește că ar fi preventive ? 

Pot să spun că fac unii bani de râgâie cu vaccinul ? Îl produc cu un euro și-l vând cu 20... bogăție, nu altceva. 

Nu mai ține prosteala cu aceeași doză booster la noi tulpini, că începea să fie dubios ...hai că o pun de un vaccin nou😂😂😂

Plm, până la urmă tot pă carantină sfârșim...de ce tot mai insistă atât cu vaccinarea ?

Să vedem ce mortalitate va avea valul 5... și apoi să comparăm cu țările ultra vaccinate. 

Eu am făcut doza a doua în aprilie 2020, a treia n-am mai făcut-o, că mi se rupe pula de virus...nici măcar masca n-am mai purtat-o, doar dacă intram în vreun magazin mai mare, și atunci la mișto...ete că sunt bine sănătos... și plm, umblu zi de zi prin mulțime...o să fac doza a treia doar când îmi expiră certificatul pizdii... că nu vreau să stau pe la uși... și pină la urmă mi se rupe pula și de vaccin, sunt bine cu imunitatea, îl piș repede 🤪

 

  • Minus 1
Link spre comentariu

  • Oras:Error 404: Not found.
  • Oras:Error 404: Not found.
8 hours ago, cincistele said:

😂😂😂 

Mulțumesc, da'  nu trebuie să fim toți niște oițe bîrsane încolonate cuminți la propaganda oficială. Nu e nimic rău în a discuta și a pune întrebări 🤷🏻 

Opresc eu pe cineva să se vaccineze sau să și ia toate măsurile de precauție pe care le socotește că ar fi preventive ? 

Pot să spun că fac unii bani de râgâie cu vaccinul ? Îl produc cu un euro și-l vând cu 20... bogăție, nu altceva. 

Nu mai ține prosteala cu aceeași doză booster la noi tulpini, că începea să fie dubios ...hai că o pun de un vaccin nou😂😂😂

Plm, până la urmă tot pă carantină sfârșim...de ce tot mai insistă atât cu vaccinarea ?

Să vedem ce mortalitate va avea valul 5... și apoi să comparăm cu țările ultra vaccinate. 

Eu am făcut doza a doua în aprilie 2020, a treia n-am mai făcut-o, că mi se rupe pula de virus...nici măcar masca n-am mai purtat-o, doar dacă intram în vreun magazin mai mare, și atunci la mișto...ete că sunt bine sănătos... și plm, umblu zi de zi prin mulțime...o să fac doza a treia doar când îmi expiră certificatul pizdii... că nu vreau să stau pe la uși... și pină la urmă mi se rupe pula și de vaccin, sunt bine cu imunitatea, îl piș repede 🤪

 

Dar nu am zis să te iei după propaganda oficială. Am zis doar să folosești surse credibile sau științifice. „Intelingenții” din clipul postat de tine nu știu să facă diferența dintre numele unei boli și numele unui virus. Sau dintre numele virusului și numele familiei de viruși. Sau între date statistice și anecdote. Am văzut 15 min, mi-am dat seama că vorbesc despre chestii pe care nu le înțeleg bine sau deloc, și am renunțat. Sunt ca tine care nu înțelegi diferența din CRISPR (https://en.wikipedia.org/wiki/CRISPR) și mARN (https://en.wikipedia.org/wiki/Messenger_RNA) deși sunt două chestii complet diferite. Dar tu vrei să fie același lucru, că altfel nu mai merg teoriile tale conspiraționiste, așa că ignori realitatea și crezi ce vrei. Care din noi e mai manipulabil în acest caz?

Dacă vaccinurile nu zi-mi cum explici asta (folosește google translate): https://www.epi-phare.fr/rapports-detudes-et-publications/impact-vaccination-covid-octobre-2021/ ? Nu sunt 100% eficiente, dar diferența este uriașă. Nici eu nu am făcut doza a treia, vreau mai multe opțiuni. Sper să mai actualizeze și România legislația în vigoare, că am rămas în urmă. Deși nici nu știu dacă va face ceva concret în cazul meu.

Uite aici Portugalia, greu să găsești țară mai vaccinată ca asta. Vezi raportul dintre numărul de cazuri și nr de decese și ce ușor au trecut peste valul 4 (care de fapt este 3 și la noi și la ei). Și ce mulți au murit în valurile 1 și 2. Și ce tare i-a lovit Omicron (care ajunge și la noi în maxim 3 luni).

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/portugal/

 

  • Like 3
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...