Sari la conținut

Intrebare. Caut raspuns.


Postări Recomandate

  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 39 minute, bamboochaxxl a spus:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Inteligență unidirecțională. 

Sunt dresați prin școlarizare să își bage capetele în laț...

Școlarizarea împotriva educației funcționează... 

Victime ale altor forme de îndoctrinare. 

  • Like 3
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
  • Oras:Bucuresti
  • Disponibila
Acum 58 minute, bamboochaxxl a spus:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Pentru ca suntem oameni,nu roboti si este normal sa gresim din cand in cand,chiar daca nu vrem.Dar asta ne face umani.

Si mai este speranta,exact ca la pacanele,stii foarte bine ca nu vei castiga jackpot-ul si totusi joci...🙂

  • Haha 1
Link spre comentariu
3 hours ago, bamboochaxxl said:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Da exemple de alegeri proasta in viata ca nu inteleg. Fiecare face ce pwla lui vrea ca e viata lui. Care e scopul vietii dupa ce criterii judeci o decizie proasta sau una buna?

Link spre comentariu
3 hours ago, bamboochaxxl said:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Te referi kumva la toti prostii kare se ansoara ku kurvele Europei adika ku kivilele romanke kare mai ie si kiori brunete pa deasupra ka ie kurve ? Niki eu nam anteles de ke, dar stii kum ie, pwla nu stie karte si nare oky.

  • Mersi 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
1 oră în urmă, Daumoda22 a spus:

Da exemple de alegeri proasta in viata ca nu inteleg. Fiecare face ce pwla lui vrea ca e viata lui. Care e scopul vietii dupa ce criterii judeci o decizie proasta sau una buna?

Păi, Rîmaru a luat niște decizii cam proaste. 

Rudolph Plyukfelder a luat decizii bune în cele mai nefavorabile contexte. 

V. B. Rezun a luat decizii bune, că a beneficiat la maxim de ambele sisteme... Unde o fi dispărut, bătrânul spion?! 🤔

 

 

  • Haha 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
6 hours ago, bamboochaxxl said:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Conteaza intre ce variante ai de ales, uita-te la inteligenta natie romana ce conducatori a ales in ultimii 30 de ani. Uneori, orice alegere ai face e tot una proasta.

Spunea cineva mai sus de inteligenta unidirectionala a unora, care, avand in vedere ca exceleaza intr-o directie, oricare, se cred per total inteligenti.

Experienta de viata te indruma mai mult in luarea unor decizii, nu presupusa inteligenta, un exemplu: daca te duci la o curva care arata bine si promite mult, tu ca un baiat inteligent ai alege sa platesti din prima 3 ore (platesti 2 primesti 3), sa nu pierzi asa bunaciune, pe cand un curvar mai putin inteligent decat tine, dar mai experimentat, ar plati intai o finalizare, s-o vada intai cum se prezinta.

Mai pe romaneste, inteligenta unui om nu e cuantificata de niste diplome si certificate care atesta ca e foarte pregatit intr-o anume directie, ci de realizarile lui in viata si nivelul traiului pe care il are.

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
6 hours ago, bamboochaxxl said:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Pt ca doar din greseli invatam.

Si de multe ori alegerea proasta e doar un punct de vedere.

  • Like 2
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiesti
  • Oras:Ploiesti
Acum 8 ore, MacArthur a spus:

Pt ca doar din greseli invatam.

Si de multe ori alegerea proasta e doar un punct de vedere.

Degenerații ca picon au "puncte de vedere". Oamenii sănătoși au o perspectivă. 

Nu e nevoie să îți dai foc ca să înveți să nu te joci cu bricheta când ai salopetă imbibată de reziduuri petroliere... 😁 

 

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cluj Napoca
  • Oras:Cluj Napoca
La 19.02.2022 la 17:28, bamboochaxxl a spus:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

Intrebarea mea e de ce pun proștii întrebări tampite.

Link spre comentariu
On 2/19/2022 at 5:28 PM, bamboochaxxl said:

sunt nedumerit avand in vedere ca am de facut un proiect pt facultate.

intrebarea mea pt voi este: de ce oamenii inteligenti fac alegeri proaste in viata ? care este cauza ?

 

Comoditatea, coaie! O ducem mai bine decat ar trebui s-o ducem pentru a ne atinge dezideratul.

Da-ti foc la punti, toarna-ti boala capitalismului (aka "stress") peste pletele cheliei si vei vedea la curul tau un foc de tabara.

Nu,  nu vei face alegeri bune, ca nu despre asta e vorba. Vei face in schimb alegeri care conteaza.

Proiectul tau e de cacat; l-ai ales prost. Scrie acolo cauza si vei lua o nota de trecere.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...