Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
1 oră în urmă, JoeRW a spus:

Spui prostii. Generalii nemți conduceau armata de pe linia frontului. Știau exact cum sta treaba. Cine începuse să fie rupt de realitate era Hitler. Daia a și pierdut războiul. 

Conduceau prost și orbește. Nici nu s-au gândit la teoria spargerii frontului compact. Prostii spui tu și habar nu ai istorie. Nici jurnalul complet al lui Halder nu l-ai citit. Au pierdut războiul dinainte să înceapă. Habar nu aveau de capul lor. 

Fără război total nu iei teritoriul ăla. Operațiunile militare au ca scop anihilarea armatei inamice, obiectivele d-aia le capturezi, să îi termini armata dusmană, nu pot fi scop în sine. 

Mi-ar lua prea mult să îți explic de ce e clar că nu ai habar de subiect. 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești

Câți hitleriști de weekend avem p-aci... 🤣 Îi trimit ăia de la ambasadă lu' Putin laudele aduse fix nației și armiei ăleia care a pierdut 2 războaie mondiale într-o generație, ne invadează și pe noi 🤑. Bine că mi-am luat aparat de sudură, la cât fier și aluminiu o să fie, ne reprofilăm pe materiale metalice. 

Dacă explodează rachetele și bombele când le tăiem cu autogenul, nu e problemă că mai dau ăia unele a doua zi 😆😅😂🤣😃😄

  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Acum 3 ore, cincistele a spus:

Ce am citit noi în cărțile lui Victor Suvorov aka Vladimir Rezun se întâmpla acum un număr de ani, când încă era Uniunea Sovietică. De atunci a trecut timpul și lucrurile s-au mai schimbat. Nimeni nu are zeci de mii de oameni ca trupe de elită. Ar fi foarte costisitoare și în contextul anilor ce au urmat după prăbușirea sovietică Rusia nu și le mai permitea. În plus, noile generații s-au conectat vrând nevrând la trendurile globale prin rețelele sociale. Nu le mai ardea de pregătirea aia draconică și cred că la un moment dat nici nu au mai fost destui instructori.  Nu înseamnă că nu mai au câteva sute, dar nu suficienți. 

Periculos e că rușii își "califică" armata la "locul de muncă". Faptul că le mor camarazii de lângă ei îi înrăiește fantastic, și-i face să priceapă că dacă nu vor deveni niște tipi mega duri...nu vor supraviețui, pur și simplu. Totul se va reduce la celebrul : dăcît să plângă mama, mai bine să plângă mă-ta. Așa că vor trage în tot ce mișcă. Dacă ies victorioși dîn Ucraina se vor năpusti peste Basarabia. Și dup-aia e posibil orice. Părerea mea e că trebuia pus piciorul în prag de acum. Nu văd China să trimite trupe, iar Iranul și nord coreeni nici atât. 

Ucrainenii s-au purtat foarte urât cu **spam editat**tățile, nu îi am la inimă, dar am tot respectul pt dîrzenia și lupta lor. 

E o vorbă, "nu contează pe cine ai în față, ci pe cine ai alături"...jos pălăria pt ucraineni și aș lupta alături de ei. 

Putin zbuciumutin a vrut să remilitarizeze societatea în stil stalinist. 

 

Starea societății rusești era imortalizată bine în opera formației IC3PEAK, de care am luat act grație lui Inesuka.

 

Ăștia atrăgeau atenția de acum 3, 5 ani unde se ajunsese. Occidentul se ocupa cu exacerbarea amenințării și prostirea propriei populații... 

Link spre comentariu
Acum 40 minute, Pongoabelii a spus:

Conduceau prost și orbește. Nici nu s-au gândit la teoria spargerii frontului compact. Prostii spui tu și habar nu ai istorie. Nici jurnalul complet al lui Halder nu l-ai citit. Au pierdut războiul dinainte să înceapă. Habar nu aveau de capul lor. 

Fără război total nu iei teritoriul ăla. Operațiunile militare au ca scop anihilarea armatei inamice, obiectivele d-aia le capturezi, să îi termini armata dusmană, nu pot fi scop în sine. 

Mi-ar lua prea mult să îți explic de ce e clar că nu ai habar de subiect. 

😂😂😂😂😂😂😂 Crezi că dacă îmi vii cu citate și cu jurnalul lu Halder faci vreo impresie. Porți un bolovan pe umerii aia ,nu un cap. De la muritori de foame nemții au cucerit aproape toată Europa. Daca nu interveneau americanii nu le stătea nimic în față. Nici Rusia nu mai exista. Ești prost de bubui. Le mai trebuia câteva luni și aveau bomba atomică. Plus că aveau rachetele de croaziera cu care puteau lovi oriunde și li s au distrus platformele de lansare. Așa au avut-o americanii bomba atomica . Stai dracu in banca ta ,că nu știi istorie.

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Chiar acum, JoeRW a spus:

😂😂😂😂😂😂😂 Crezi că dacă îmi vii cu citate și cu jurnalul lu Halder faci vreo impresie. Porți un bolovan pe umerii aia ,nu un cap. De la muritori de foame nemții au cucerit aproape toată Europa. Daca nu interveneau americanii nu le stătea nimic în față. Nici Rusia nu mai exista. Ești prost de bubui. Le mai trebuia câteva luni și aveau bomba atomică. Plus că aveau rachetele de croaziera cu care puteau lovi oriunde și li s au distrus platformele de lansare. Așa au avut-o americanii bomba atomica . Stai dracu in banca ta ,că nu știi istorie.

Ai doar prostii în cap. 

Propagandă pentru prostii. 

Dacă nici Halder nu știa careve treaba, fiind șeful marelui stat major, e bine că știi tu. 

Dacă nu erai prost, te documentai înainte să scrii tâmpenii. 

Link spre comentariu
Acum 3 minute, Pongoabelii a spus:

Ai doar prostii în cap. 

Propagandă pentru prostii. 

Dacă nici Halder nu știa careve treaba, fiind șeful marelui stat major, e bine că știi tu. 

Dacă nu erai prost, te documentai înainte să scrii tâmpenii. 

Taci ba pilafescule. Aveau bomba atomica erau regii planetei nemții. Ești prost de bubui. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest

Bă, n-are rost să ne certăm pt păreri diferite, nemții nu au fost tâmpiți și în niciun caz nu au vrut să atace uniunea sovietică, cel puțin nu inițial. Și au dorit să zdrobească Franța și Imperiul Britanic. Franța au luat-o, englezoii au rezistat. Pă ruși s-au hotărât să-i atace ei primii, pt că aveau informații că rușii le-ar fi sărit în spate. Nici rușii nu voiau să rămână singuri cu niște nemțoi pă steroizi. Francezii au capitulat fantastic de repede.

  • Minus 1
Link spre comentariu
Acum 3 minute, cincistele a spus:

Bă, n-are rost să ne certăm pt păreri diferite, nemții nu au fost tâmpiți și în niciun caz nu au vrut să atace uniunea sovietică, cel puțin nu inițial. Și au dorit să zdrobească Franța și Imperiul Britanic. Franța au luat-o, englezoii au rezistat. Pă ruși s-au hotărât să-i atace ei primii, pt că aveau informații că rușii le-ar fi sărit în spate. Nici rușii nu voiau să rămână singuri cu niște nemțoi pă steroizi. Francezii au capitulat fantastic de repede.

Vere. Daca nu se prosteau nemții sa atace pe toate fronturile și se organizau puțin, in 4,5 luni aveau bomba atomica. Le mai stătea cineva in cale? Hitler oricum era nebun. Una ,doua bombe în Anglia și își dădeau englezii chiloții jos și ridicau mâinile, apoi urmau rușii și americanii. Despre ce vorbim aici? 

  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Everest
  • Oras:Everest
Chiar acum, JoeRW a spus:

Vere. Daca nu se prosteau nemții sa atace pe toate fronturile și se organizau puțin, in 4,5 luni aveau bomba atomica. Le mai stătea cineva in cale? Hitler oricum era nebun. Una ,doua bombe în Anglia și își dădeau englezii chiloții jos și ridicau mâinile, apoi urmau rușii și americanii. Despre ce vorbim aici? 

Boss, dacă nu atacau ei, erau atacați...aici nu ne "înțelegem". 🤷🏻 

Practic tu spui că nemții ar fi fost foarte deștepți dacă nu erau foarte proști 😅 

I-au atacat ei primii pe ruși pt că deja rușii își mișcau trupele în poziții de atac. De aia au și intrat ca-n brânză în ei. 

 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
6 hours ago, Mihaela2000 said:

Daca ne ataca rusii ne aparam cu migurile si elicopterele de la Constanta.

Va apara bombardierii de pe nimfomane :))) care s-au umflat in pene , in online , ani la rand :)) :))))

Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
27 minutes ago, Pongoabelii said:

 

Starea societății rusești era imortalizată bine în opera formației IC3PEAK, de care am luat act grație lui Inesuka.

 

Ăștia atrăgeau atenția de acum 3, 5 ani unde se ajunsese. Occidentul se ocupa cu exacerbarea amenințării și prostirea propriei populații... 


voi credeati ca eu ascult Icepeak degeaba :))

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Acum 11 minute, KimInLove a spus:


voi credeati ca eu ascult Icepeak degeaba :))

Nu știam nici ce asculți, nici măcar nu știam că există până să văd la tine. Eu când mi-am exprimat aprecierea pentru oamenii de cultură din acest colectiv, nu am fost exclusiv ironic. 😋 

Am tovarăși ruși care tremurau de nervi când îmi explicau ce nenorocire e și acum (2 ani) pe acolo... Rusoaicele erau dezamăgite de România că e mizerie pe străzi, la ele în orașe nu era așa. WELCOME TO ROMANIA! Ha-hahaha-ha! Nu le amuza deloc, nu aveau simțul umorului. 

Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Acum 32 minute, JoeRW a spus:

Vere. Daca nu se prosteau nemții sa atace pe toate fronturile și se organizau puțin, in 4,5 luni aveau bomba atomica. Le mai stătea cineva in cale? Hitler oricum era nebun. Una ,doua bombe în Anglia și își dădeau englezii chiloții jos și ridicau mâinile, apoi urmau rușii și americanii. Despre ce vorbim aici? 

Și dacă aveau Steaua Morții și pe Darth Vader, erau stăpâni într-o galaxie foarte îndepărtată.

Cum le dădeau în USA? 

Nu se prosteau, au fost păcăliți. Adică proști. Cam cum mi se pare că a pățit Putin acum... Dacă nu e soldațel al grupării adunătoare la Davos și sacrifică Rusia pentru un scenariu schizofrenic. 

Link spre comentariu
Acum 6 minute, Pongoabelii a spus:

Și dacă aveau Steaua Morții și pe Darth Vader, erau stăpâni într-o galaxie foarte îndepărtată.

Cum le dădeau în USA? 

Nu se prosteau, au fost păcăliți. Adică proști. Cam cum mi se pare că a pățit Putin acum... Dacă nu e soldațel al grupării adunătoare la Davos și sacrifică Rusia pentru un scenariu schizofrenic. 

Trăgeau cu praștia, așa le dădeau in SUA. 

  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator KimInLove
Reputație: 0
29 minutes ago, Pongoabelii said:

Nu știam nici ce asculți, nici măcar nu știam că există până să văd la tine. Eu când mi-am exprimat aprecierea pentru oamenii de cultură din acest colectiv, nu am fost exclusiv ironic. 😋 

Am tovarăși ruși care tremurau de nervi când îmi explicau ce nenorocire e și acum (2 ani) pe acolo... Rusoaicele erau dezamăgite de România că e mizerie pe străzi, la ele în orașe nu era așa. WELCOME TO ROMANIA! Ha-hahaha-ha! Nu le amuza deloc, nu aveau simțul umorului. 

Rusoaicele sunt niste alcoolice si niste drogate. Am lucrat cu ele in Club in Elvetia . Asa ca sa lase ciocul mic !! :))))

Link spre comentariu
  • Membru Premium
  • Oras:Outcall
  • Oras:Outcall
On 3/5/2022 at 8:51 PM, eu dorin said:

sunt multi experti pe fb

cine plm sa fie asa de retardat sa voteze cu boschetarii de la aur? sa fie influentati de niste idioti? Cu siguranta mega retardati

evident 🤦‍♂️

  • Like 7
Link spre comentariu
  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Acum 2 ore, eturit a spus:

 

Mulțumesc. 

Clar, conducerea KGB-istă este formată din retardați, semioligofreni.

Păcat de uniformele, corturile și mașinile lor, par bune. Mai bine le vindeau pe piața liberă. 

Nu, e grav, e mai rău ca prostia. 🤮

Link spre comentariu
Acum 46 minute, MacArthur a spus:

Ma, oameni buni, n-ar trebui Biden asta sa predea stafeta cuiva mai putin moale?

Pare un fel de Chamberlain. Avem nevoie de un Churchill.

Nu ca o sa vina cineva si mai si....

Dupa ce vor pierde democratii alegerile legislative din toamna si face Biden 80 ani si o sa-l retraga ca-i prea senil si in varsta, o sa o puna pe KAMALA presedinte 

Si aia fiind feminista isterica, pot sa spun ca nu stiu ce urmeaza....

Dar stiu ca vor fi 3 chestii certe:

1. America o sa supravietuiasca, o mare parte din ea.

2. Trump o sa fie reales

3. 2025 o sa arate cam asa:

 

Link spre comentariu
  • Oras:Tg-Mures
  • Oras:Tg-Mures
13 hours ago, cincistele said:

Bă, n-are rost să ne certăm pt păreri diferite, nemții nu au fost tâmpiți și în niciun caz nu au vrut să atace uniunea sovietică, cel puțin nu inițial. Și au dorit să zdrobească Franța și Imperiul Britanic. Franța au luat-o, englezoii au rezistat. Pă ruși s-au hotărât să-i atace ei primii, pt că aveau informații că rușii le-ar fi sărit în spate. Nici rușii nu voiau să rămână singuri cu niște nemțoi pă steroizi. Francezii au capitulat fantastic de repede.

Cand WWII era pe terminate (sau cel putin si orbul stia deja cine va castiga) si Marile Puteri s-au intalnit undeva, era deja o atmosfera festiva, si la o cina Stalin i-a zis la ceilalti doi ca inainte sa semneze pactul de neagresiune cu Germania, ei (Rusia) au incercat de nenumarate ori sa sa ia legatura cu Vestul (pt un posibil parteneriat), dar din moment ce Vestul nu era interesat de oferta, Rusia n-avea alta cale decat de-ai alege pe germani. Aasa era sau nu, doar el stie.

  • Like 3
  • Minus 2
Link spre comentariu
Vizitator hunterxxl
Reputație: 0

S-a divagat de la discuția originală ;)

Exista o puternică dezinformare in mass media,cica ucrainienii au omorât 10000 de soldați ruși ;) ,probabil că cei care au făcut genul asta de știri pe genunchi nu conștientizează ce înseamnă 10k oameni ;)

Părerea mea umilă e că nici măcar nu cred că s-a ajuns la acest Nr de morți în ambele tabere și plus civili.

 

Link spre comentariu

  • Oras:Ploiești
  • Oras:Ploiești
Acum 47 minute, eturit a spus:

 

Așa au făcut și în Cecenia, tâmpiții, cu aceleași rezultate. Apoi au ras-o și au adus un clan loial peste ruine, pe care l-au umplut de bani și care a inundat Europa cu bani falși și heroină afghană. 

Sunt clar reduși mintal și complet needucați dpdv militar. 

Partea proastă e că fără invazia Rusiei nu știu cum s-ar putea termina cu nomenclatura criptocomunistă. Și China așteaptă... 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...