Sari la conținut

Au atacat rușii, ce va urma ?


Postări Recomandate

  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

USA Against The World: "Fuck EU!", Victoria Nuland. 

https://www.digi24.ro/amphtml/stiri/externe/arnold-schwarzenegger-acuza-europa-ca-plateste-razboiul-rusiei-impotriva-ucrainei-avem-mainile-patate-de-sange-1976855

China, UE, Rusia, țările arabe, Mexicul, Venezuela etc, toate sunt de căcat, la grămadă, "americanii" sunt perfecți. D-aia trăgea Băsescu la ei, hăhăhă, că e perfect și el.

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști

E al Treilea Război Mondial și dacă iar punem botul, în massă, ne așteaptă o soartă mai rea ca moartea: 

 

Fiecare război a implicat o restrângere a libertății. 

După infamia War on Drugs, a urmat War on Terror, porcăria Covid War, acum oroarea din Ucraina... Și nu se substituie, se suprapun! 

Au reînceput isterizarea covidioată, urmează un nou asalt. 

 

  • Like 1
  • Minus 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 3 ore, Pagubitul a spus:

E al Treilea Război Mondial și dacă iar punem botul, în massă, ne așteaptă o soartă mai rea ca moartea: 

 

Fiecare război a implicat o restrângere a libertății. 

După infamia War on Drugs, a urmat War on Terror, porcăria Covid War, acum oroarea din Ucraina... Și nu se substituie, se suprapun! 

Au reînceput isterizarea covidioată, urmează un nou asalt. 

 

Nu mai poți cenzura vorbirea liberă, e imposibil, da' șmecheria e în îngroparea ei în zeci de mii de fleacuri. Acu'...plm, dacă "mesajul" e într-adevăr puternic, iese la suprafață mai devreme sau mai târziu.  Nu poți omorî ideile, chiar dacă omori portavocile. Ideea tot își va face loc în căpșorul unui alt semăn de-al nostru, nici nu trebuie să fi auzit de ea înainte. Vine din eter și-i intră în căpșor noului iluminat. 🤷🏻

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti
Acum 3 ore, Pagubitul a spus:

E al Treilea Război Mondial și dacă iar punem botul, în massă, ne așteaptă o soartă mai rea ca moartea: 

 

Fiecare război a implicat o restrângere a libertății. 

După infamia War on Drugs, a urmat War on Terror, porcăria Covid War, acum oroarea din Ucraina... Și nu se substituie, se suprapun! 

Au reînceput isterizarea covidioată, urmează un nou asalt. 

 

Bravo! Gerald Celente e un versat cu analize la rece! 

  • Like 2
  • Haha 1
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 41 minute, Beton_Armat a spus:

Nu mai poți cenzura vorbirea liberă, e imposibil, da' șmecheria e în îngroparea ei în zeci de mii de fleacuri. Acu'...plm, dacă "mesajul" e într-adevăr puternic, iese la suprafață mai devreme sau mai târziu.  Nu poți omorî ideile, chiar dacă omori portavocile. Ideea tot își va face loc în căpșorul unui alt semăn de-al nostru, nici nu trebuie să fi auzit de ea înainte. Vine din eter și-i intră în căpșor noului iluminat. 🤷🏻

Partea proastă este că vin prea târziu și de multe ori vin degeaba că nu ai Puterea. 

Sunt multe șmecherii, culmea e că toate proaste dar sunt exact ce trebuie pentru magica proporție de 80%, dobitocii care au crezut mereu orice prostie umplută cu rahat. 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
Acum 43 minute, Pagubitul a spus:

Partea proastă este că vin prea târziu și de multe ori vin degeaba că nu ai Puterea. 

Sunt multe șmecherii, culmea e că toate proaste dar sunt exact ce trebuie pentru magica proporție de 80%, dobitocii care au crezut mereu orice prostie umplută cu rahat. 

Regula lu'  Pareto e în noi și în toate   🤷🏻🙆🏻

  • Like 1
  • Inimioara 1
Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa

Ce dracu' o fi fost cu avionul ăla care a alimentat în Ungaria, a zburat prin România și a aterizat în Bulgaria și pilotul sau piloții nu au fost prinși. După incidentul cu drona prăbușită în Croația, acum se întâmplă iar o ciudățenie.

Cum să nu-i prindă pe piloți ?!

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 2 ore, Beton_Armat a spus:

Ce dracu' o fi fost cu avionul ăla care a alimentat în Ungaria, a zburat prin România și a aterizat în Bulgaria și pilotul sau piloții nu au fost prinși. După incidentul cu drona prăbușită în Croația, acum se întâmplă iar o ciudățenie.

Cum să nu-i prindă pe piloți ?!

Asta ciudățenie... Drona aia să zicem că s-a defectat și a zburat până i s-a terminat combustibilul. 

Îți dai seama că nu au vrut să îi prindă și nici să îi oprească. De ce oare, rămâne o întrebare deschisă. 

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 18.06.2022 la 9:48, Pagubitul a spus:

Asta ciudățenie... Drona aia să zicem că s-a defectat și a zburat până i s-a terminat combustibilul. 

Îți dai seama că nu au vrut să îi prindă și nici să îi oprească. De ce oare, rămâne o întrebare deschisă. 

Mda, e cam de căcat că se plimbă unii așa ca vodă prin lobodă prin curtea NATO. Nu știu ce spun regulamentele aviației militare, da' să ignori somațiile...eu cre'că trebuiau să-l doboare, nu există nicio logică să-l lași dacă nu răspunde la somații și nu face măcar o încercare de comunicare. Mai repede cre'că au mințit pe la TV și au mușamalizat treaba și au dat ordin dă mucles la presă. 

Ia vezi băi @eturit, că tu sapi după toate link-urile, se mai preocupă cineva de trebușoara asta ? Că pe la TV nu mai dau nimic.

  • Like 2
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

no vedeti ca tot ce v-am zis s-a implinit

ca bat rusi la ucr ca la fasole si ii spulbera in sud est

acu recunosc toti 

ca occidentul nu-i va sustine a la long si iaca ii abandoneaza

ca sanctiunile ne fut pe noi eu si us

ca ucr trebuia sa faca pace cu garantii  de la toate puterile lumii ca dupa ce cedeaza donbas si crimeea care sunt ale rusiei , nu mai invadeaza un cm si sa nu moara ca prostii degeaba

Au vrut sa faca moarte de orc acu tot pamantul pentru care au murit orcii , mult mai mult decat donbas crimeea va ramane al orcilor, maimlt decat au avut si ar fi fost corect sa primeasca.

Si acum spun toti in cor si bide si macron si altii sa faca pace sa lase teritoriu ca vor pierde mult mai mult, ii vor inchide de la marea neagra

Deci am avut dreptate 100%

uite ce fete de caini batuti au ucr ca nemtii la sfarsitu WWII

asa i cand crezi ca omori ursu muscandu l de cur cu javelinu

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator mureingura
Reputație: 0

 

 

Baietzii astia doi zic ca in 3 episoade (adica  3 saptamani, maxim intr-o luna):

-o sa fie Putin inlaturat de la conducerea Rusiei printr-o operatiune secreta 

-razboiul din Ucraina se va termina 

-baietzii se intorc la caminul studentesc

 

 

 

S-a aflat ca Putin a declansat razboiul din Ucraina la comanda lui VLADIMIR, un student rus, acum agent KGB, care poarta pica unor studenti romani. 

 

 

Baietii au fost inrolati din facultate (gen au semnat ei ceva la inscriere) in armata din februarie, dinainte ca Putin sa invadeze Ucraina. cu 3 saptamani inainte.  

 

 

Razboiul ar fi inceput din cauza unor conflicte intre clanurile studentesti din vara trecuta, unul fiind condus de un rus si de o sud-coreeanca care are o armata de mafioti Yakuza. 

 

 

Rusul, care acum e agent KGB si il sfatuieste pe Putin,  poarta pica baetzilor fiindcva nu l-au invitat in clubul lor secret. 

 

 

Arma secreta pentru a-l opri pe VLADIMIR, agentul lui Putin, ....este VLADISLAV, amicul sau. 

 

 

 

 

Care a fost gasit intr-o universitate din  Secuime....

 

Link spre comentariu
Vizitator Un_Nimeni
Reputație: 0

Concertul trebuia initial sa aiba loc la Galati, tot pe 17 iunie, dar a fost mutat la Buc. (probabil 1. pentru ca intr-un oras de ghertzoi, pesti, analfabeti functional si votanti PSD nu ar fi avut priza la public, 100 Euro pretul minim probabil un target mare pentru buzunarele multor galateni si 2. pentru ca era cam aproape de linia frontului, un Kinjal rusesc s-ar fi putut rataci prin oras "din greseala").

Oricum, nu l-am vazut transmis live la nici o mare tembeliziune din Romania (poate o fi facut cineva live pe FB/YT, nu stiu, nu am urmarit).

 

Link spre comentariu
  • Oras:Băneasa
  • Oras:Băneasa
La 20.06.2022 la 0:31, tomson a spus:

no vedeti ca tot ce v-am zis s-a implinit

ca bat rusi la ucr ca la fasole si ii spulbera in sud est

acu recunosc toti 

ca occidentul nu-i va sustine a la long si iaca ii abandoneaza

ca sanctiunile ne fut pe noi eu si us

ca ucr trebuia sa faca pace cu garantii  de la toate puterile lumii ca dupa ce cedeaza donbas si crimeea care sunt ale rusiei , nu mai invadeaza un cm si sa nu moara ca prostii degeaba

Au vrut sa faca moarte de orc acu tot pamantul pentru care au murit orcii , mult mai mult decat donbas crimeea va ramane al orcilor, maimlt decat au avut si ar fi fost corect sa primeasca.

Si acum spun toti in cor si bide si macron si altii sa faca pace sa lase teritoriu ca vor pierde mult mai mult, ii vor inchide de la marea neagra

Deci am avut dreptate 100%

uite ce fete de caini batuti au ucr ca nemtii la sfarsitu WWII

asa i cand crezi ca omori ursu muscandu l de cur cu javelinu

Războiul cu rușii nu e un joc de paintball, asta știam toți, că mujicii aveau prima șansă...era vizibil dă pă lună....faptul că Ucraina încă rezistă...asta a fost surpriza. Mai ales după ce a pățit în 2014. 

De ce îi ajută americanii și englezoii ? Păi eu zic că i-au rupt definitiv de ruși, chiar dacă ucrainenii își vor pierde teritoriile. Poate că ăsta e și scopul americanoșilor : atragerea definitivă și irevocabilă a ucrainenilor de partea vestului și înglobarea lor în NATO. Poate că nu o să-i scoată pă cioloveci dîn sud est, da' nici dracu' n-o să-i mai poată opri să intre în ue și în NATO. Și ce e mai important, chiar ucrainenii, ca popor, își vor dori asta. Nu e puțin lucru, să rupi legătura dintre ruși și ucraineni. Și acum e ruptă. 

Pt noi cred că e foarte bine...flancul estic format din Finlanda, Polonia, Ucraina, România și Bulgaria, avându-i pe americani în spate...cred că expansiunea rușilor e blocată în Europa pt o perioadă foarte lungă de timp.  

  • Like 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Au făcut rușii ce au vrut în Ucraina și noi salivăm la articole de la Digi, Latrina cum că rușii n-au echipament, nu sunt pregătiți, trag cu praștia, au fiare de pe vremea URSS-ului, că Putin e în fază terminală, etc.

Așa de mult i-am sancționat de s-au căcat pe noi, rubla e bine merci și Europa suferă după mofturile americanilor care nu au o strategie clară să susțină public că vor conflict cu Rusia și susțin orice partener aflat în război cu rușii. Scopul SUA este să vândă arme oricui, deh, foame de bani e mare. SUA e în colaps, Rusia la rândul este în colaps dar rusului îi strângi lațul, îi dai o vodcă și un colț de pâine și-l potolești, americanului nu-i poți face așa că are alt stil de viață, consumă mult, are nevoie de bani mulți.

Nu mor rușii că nu mai au McD sau Nike, mai degrabă suferă Europa și implicit UE, aflată în colaps și scindată în grupuri de interese. Plând după metalele rare din Rusia și Ucraina, au nevoie în IT, în Automotive, etc.

Franța recent i-a pupat tălpile lui Putin, îl sună Macrou cu orele: https://www.france24.com/en/europe/20220606-macron-draws-new-wave-of-criticism-over-call-not-to-humiliate-russia

Mai pe românește, țările vestice joacă la două capete, pentru că dacă le taie macaroana rușilor se duc pe p**ă.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Bucuresti
  • Oras:Bucuresti

Și ca să punctez mai succint: orice sancțiune asupra Rusiei are efect de bumerang, Rusia este mult prea puternică la ora actuală și a creat acest conflict într-un moment oportun(operațiune specială pe care a pregătit-o începând cu 2014 și inițiată abia în 2022). Numai credulii cred că a fost întâmplătoare. 

UE este cu pantalonii în vine.

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
  • Oras:Timisoara
  • Oras:Timisoara

 E un moment excelent pt a ne uni cu basarabia

dar trb dat calul troian ursilor , transnistria sa nu facem ca nebunii de ucr

transnistria nu ne apartine ci bucovina

Moldova se uneste cu noi si intra in nato si eu rapid

asa ar fi bine si posibil chiar

stiu ca vom lua o supradoza de agenti rusi prin unirea cu basarabia si ca ne va trage in jos 

dar tot merita zic eu

Multi insa din romani si basaranbeni  nu vor unirea insa conditiile ii preseaza

Maia ar fi presedinta pt ambele gen cuza

Insa sunt sceptic ca vom capitaliza momentul cu panarame ca rares iohanis catu

 

  • Like 1
  • Minus 1
Link spre comentariu
Vizitator mureingura
Reputație: 0
4 hours ago, just_evo said:

Au făcut rușii ce au vrut în Ucraina și noi salivăm la articole de la Digi, Latrina cum că rușii n-au echipament, nu sunt pregătiți, trag cu praștia, au fiare de pe vremea URSS-ului, că Putin e în fază terminală, etc.

Așa de mult i-am sancționat de s-au căcat pe noi, rubla e bine merci și Europa suferă după mofturile americanilor care nu au o strategie clară să susțină public că vor conflict cu Rusia și susțin orice partener aflat în război cu rușii. Scopul SUA este să vândă arme oricui, deh, foame de bani e mare. SUA e în colaps, Rusia la rândul este în colaps dar rusului îi strângi lațul, îi dai o vodcă și un colț de pâine și-l potolești, americanului nu-i poți face așa că are alt stil de viață, consumă mult, are nevoie de bani mulți.

Nu mor rușii că nu mai au McD sau Nike, mai degrabă suferă Europa și implicit UE, aflată în colaps și scindată în grupuri de interese. Plând după metalele rare din Rusia și Ucraina, au nevoie în IT, în Automotive, etc.

Franța recent i-a pupat tălpile lui Putin, îl sună Macrou cu orele: https://www.france24.com/en/europe/20220606-macron-draws-new-wave-of-criticism-over-call-not-to-humiliate-russia

Mai pe românește, țările vestice joacă la două capete, pentru că dacă le taie macaroana rușilor se duc pe p**ă.

Cel mai bun  comment de pe topicul asta. 

Fanii digi24 au ochelari de cal de nu observa ca Rusia are in spate mai mult de jumatate din planeta (multe tari africane, China, tari comuniste din Asia de Sud-Est, India, tarile sud-americane, Brazilia, Mexic, Columbia, Venezuela, Bolivia, Iran, mai nou Irak, Egipt si Arabia Saudita).

Partea si mai nasoala e ca multi americani, aia capitalisti puri sange, nu republicani, sustin Rusia si China, pentru ca inca au afaceri acolo. 

America condusa de democrati , da , o sa intre in colaps de la anu'...si posibil in secesiune dupa ce statele sudiste vor vrea sa paraseasca SUA si sa-l puna pe Trump presedinte. Trebuia normal sa intre  in colaps din 2008-2010, dar a fost amanat inevitabilul prin cresterea inflatiei si indatorire masiva la China, si prin externalizarea industriei....tot catre China. 

Iar europenii, dupa ce vor dardai la iarna de frig si vor plange dupa epoca cand dadeau like-uri la poze cu pisici ca nu vor mai avea curent sau decat rationalizat,  vor pupa genunchii rusilor. 

 

Toate stirile si amenintarile cu razboiul nuclear nu au niciun sens....de fapt, ii fac pe europeni sa cumpere de frica mai mult armament pana intra in faliment cum a intrat si URSS cand fabrica arme in anii 80, sovieticii fiind speriati de scutul spatial anti-racheta al lui Reagan. 

Ce a facut Putin pe 24 februarie, asteptand sanctiunile, a fost la fel de cumplit ca o racheta nucleara, pentru ca a fost o anihilare economica a Europei si Americii. 

 

 

 

Imi pare rau de ucraineni, singurul popor cu adevarat european, crestin, si cu coaie, fara crestini ipocriti, fara fatalai si fara agende libertarde.

 

 

Link spre comentariu
  • Oras:București
  • Oras:București
4 hours ago, mureingura said:

Imi pare rau de ucraineni, singurul popor cu adevarat european, crestin, si cu coaie, fara crestini ipocriti, fara fatalai si fara agende libertarde.

Dacă îți opreai discursul înainte de fraza asta, eram 100% de acord cu tine. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Vizitator alexandrulmm
Reputație: 0
La 24.02.2022 la 9:08, giancarlofis a spus:

benzina 10 lei asta urmeaza, futu-l in gura de bosket :))

Daca pariai atunci pe asta azi erai milionar 🤣

Link spre comentariu
  • Oras:Cocorăști
  • Oras:Cocorăști
Acum 6 ore, tomson a spus:

 E un moment excelent pt a ne uni cu basarabia

dar trb dat calul troian ursilor , transnistria sa nu facem ca nebunii de ucr

transnistria nu ne apartine ci bucovina

Moldova se uneste cu noi si intra in nato si eu rapid

asa ar fi bine si posibil chiar

stiu ca vom lua o supradoza de agenti rusi prin unirea cu basarabia si ca ne va trage in jos 

dar tot merita zic eu

Multi insa din romani si basaranbeni  nu vor unirea insa conditiile ii preseaza

Maia ar fi presedinta pt ambele gen cuza

Insa sunt sceptic ca vom capitaliza momentul cu panarame ca rares iohanis catu

 

Nu presează nimic, doar niște inconștienți au lozinci de unire în cap. 

Poate îi învață rușii pe romunculi să își plătească datoriile la zi și minut, prin tratamentul specific lumii interlope rusești pentru ăia care încearcă să se sustragă 😉. Până și sălbaticii ăia ne pot da lecții de civizație! 

 

Link spre comentariu

Vizitator mureingura
Reputație: 0
1 hour ago, mihaimuresan said:

Acum urmează să aflăm care politicienii români sunt oamenii rușilor . Și nu sunt puțini ...

O sa fii surprins, dar multi sunt chiar pe la PNL si chiar la USR care indeplinesc agenda KGB-ista a lui Bezmenov de a diviza societatea. 

 

Link spre comentariu
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Creează nouă...